Muzyka

Raperzy z Myślenic i okolic łączą siły w jednym utworze. "Myślenice Champs-Élysées, cała ich śmietanka zebrana na jednym bicie”

Raperzy z Myślenic i okolic łączą siły w jednym utworze. "Myślenice Champs-Élysées, cała ich śmietanka zebrana na jednym bicie”

„Myślenice Champs-Élysées, cała ich śmietanka zebrana na jednym bicie" - rymują o sobie młodzi raperzy. Jak odbieracie brzmienie tej grupy?

"Tylu na tym tracku, że ci braknie palców - policz" rymuje jeden z braci Kusiak tworzących zespół Panaceum. Młodych raperów jest 11 i łączą siły w utworze "Miasto śpi", który ma zapowiadać projekt "skupiający całą scenę rapową z naszego miasta"

Jak czytamy w opisie utworu to "jedenastu graczy, jeden bit i po 8 wersów, żeby się zaprezentować. Od początku do końca zajawa aż kipiała. Dzięki chłopaki za sprawną akcję, udział i mamy nadzieję, że to powtórzymy za jakiś czas w jeszcze większym składzie. 32400!".

W utworze można usłyszeć wspomnianych reprezentantów Panaceum, a po nich kolejno swoje zwrotki prezentują Misti, Neksi, BiJA, Murzyn, Bała, AdiSuN, GLM Boyz, Supportex. Teledysk został nagrany na skateparku oraz przed halą widowiskowo-sportową na Zarabiu.

Raperzy to w ostatnich miesiącach najbardziej aktywni reprezentanci lokalnej sceny muzycznej. Oprócz zespołu Panaceum, który wydał płytę pt. „Dwa do Potęgi”, pisaliśmy również o młodym MC z Pcimia współpracującym m.in. ze Stowarzyszeniem Sportowania co zaowocowało klipem do piosenki „Drugi wymiar” promującym speedball.

Poza rapem, fani mocniejszego gitarowego brzmienia mogli usłyszeć utwór zespołu Bakutil pt. „Wirus” będącego wynikiem długotrwałego zamknięcia muzyków na kwarantannie. 

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • mirek@ 18 sty

  I fajnie młodzi mają zajawke to niech nagrywają, dobrze że pokazujecie takie inicjatywy i różne gatunki. Przydałoby się wskrzesić dawny przegląd w mokisie który pokazywał lokalna muzykę. Kiedyś to było... Nie to co teraz 😉

  28 3 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 18 sty

  juz z tego wyroslem :) powodzenia

  15 5 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 18 sty

  nic specjalnego kazdy taki sam

  21 17 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 18 sty

  Młodzi ludzie marzący o karierze, dlatego staram się to delikatnie skomentować, aby nikt z nich nie wziął tego za bardzo do siebie :).
  Dwóch z nich według mnie się nadaje do śpiewania jak będą ćwiczyć. Dwóch nie słyszałem, bo przesadzili z autotune (zapewne celowo, ale brzmi to kiepsko). Reszcie nie wróżę kariery.
  Specjalnie nie piszę kto się wg. mnie nadaje, ale kto przesłucha, to zauważy o kogo chodzi.

  Dodam od razu, że nie znam dobrze tego gatunku muzycznego, dlatego nie wypowiadam się na temat całego utworu, słuchałem tylko pod kątem umiejętności wokalnych.

  12 10 Odpowiedz
 • PANACEUM 19 sty

  Prawda. Każdy tak samo super :)

  9 5 Odpowiedz

Zobacz więcej