Muzyka

Raperzy z Myślenic i okolic łączą siły w jednym utworze. "Myślenice Champs-Élysées, cała ich śmietanka zebrana na jednym bicie”

Raperzy z Myślenic i okolic łączą siły w jednym utworze. "Myślenice Champs-Élysées, cała ich śmietanka zebrana na jednym bicie”

„Myślenice Champs-Élysées, cała ich śmietanka zebrana na jednym bicie" - rymują o sobie młodzi raperzy. Jak odbieracie brzmienie tej grupy?

"Tylu na tym tracku, że ci braknie palców - policz" rymuje jeden z braci Kusiak tworzących zespół Panaceum. Młodych raperów jest 11 i łączą siły w utworze "Miasto śpi", który ma zapowiadać projekt "skupiający całą scenę rapową z naszego miasta"

Jak czytamy w opisie utworu to "jedenastu graczy, jeden bit i po 8 wersów, żeby się zaprezentować. Od początku do końca zajawa aż kipiała. Dzięki chłopaki za sprawną akcję, udział i mamy nadzieję, że to powtórzymy za jakiś czas w jeszcze większym składzie. 32400!".

W utworze można usłyszeć wspomnianych reprezentantów Panaceum, a po nich kolejno swoje zwrotki prezentują Misti, Neksi, BiJA, Murzyn, Bała, AdiSuN, GLM Boyz, Supportex. Teledysk został nagrany na skateparku oraz przed halą widowiskowo-sportową na Zarabiu.

Raperzy to w ostatnich miesiącach najbardziej aktywni reprezentanci lokalnej sceny muzycznej. Oprócz zespołu Panaceum, który wydał płytę pt. „Dwa do Potęgi”, pisaliśmy również o młodym MC z Pcimia współpracującym m.in. ze Stowarzyszeniem Sportowania co zaowocowało klipem do piosenki „Drugi wymiar” promującym speedball.

Poza rapem, fani mocniejszego gitarowego brzmienia mogli usłyszeć utwór zespołu Bakutil pt. „Wirus” będącego wynikiem długotrwałego zamknięcia muzyków na kwarantannie. 

Powiązane tematy

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...

Komentarze (12)

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...