Sumo

Puchar Polski Juniorów w Sumo: Podwójne złoto Jana Masteli

Puchar Polski Juniorów w Sumo: Podwójne złoto Jana Masteli

Podczas Pucharu Polski Juniorów w Sumo w Kwidzynie Jan Mastela z Dalinu Myślenice zdobył dwa złote medale. "Dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w rankingu do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Siedlcach w lipcu" 

 

Wyjazd na zawody do Kwidzyna był owocny dla zawodników KS Dalin. Jan Mastela wywalczył dwa złote medale, a Krzysztof Szpakiewicz piąte miejsce w najliczniejszej i najsilniejszej kategorii wagowej do 70 kg, w której walczyło m.in. czterech medalistów Mistrzostw Europy.

Janek tradycyjnie walczył w dwóch kategoriach wagowych – do 90 i do 100 kg. W swojej podstawowej wadze do 90 kg stoczył pięć zwycięskich walk i wywalczył złoty medal. W kat. wagowej do 100 kg przegrał dwie walki i zajął piąte miejsce. Jeszcze większe emocje towarzyszyły rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Była to równocześnie jedyna tegoroczna kwalifikacja do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Rosji.

 

W grupie U 21 rozpoczął rywalizację Krzysiek. W pierwszej walce natrafił na utytułowanego Daniela Ziobronia i przegrał. W repasażach pokonał dwóch przeciwników i w walce o brązowy medal przegrał z multimedalistą ME Pawłem Sikorą. W tej grupie wiekowej nie poszczęściło się również Jankowi, który podobnie jak Krzysiek zajął piąte miejsce.

W grupie U23 Krzysiek nie walczył z powodu dolegliwości układu pokarmowego, natomiast Jasiek wygrał cztery walki i wywalczył złoty medal. - Ozdobą Mistrzostw była walka finałowa w której zmierzył się z faworytem dwukrotnym medalistą ME Mateuszem Naworolem. Walka była bardzo wyrównana, lecz w końcówce Janek wykonał piękny rzut suplesowy i sędziowie ogłosili jego zwycięstwo – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Dzięki sukcesom w Kwidzyniu Jan Mastela umocnił się na prowadzeniu w rankingu do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Siedlcach w lipcu. O kolejności w końcowej klasyfikacji zadecydują Mistrzostwa Polski w Ropczycach, które odbędą się już za tydzień. Przesądzony jest już awans Janka na wyjazd na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U23 w Rosji. W tej grupie zdecydowanie prowadzi Janek, lecz w tempie ekspresowym należy załatwić wizę i zabukować bilety lotnicze i zdobyć fundusze ponieważ zawody rozpoczynają się w połowie kwietnia.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej