Miasto

Prywatni przewoźnicy: Jeśli nie otrzymamy pozwoleń będziemy strajkować

Prywatni przewoźnicy: Jeśli nie otrzymamy pozwoleń będziemy strajkować

Do końca lipca prywatni przewoźnicy mają opuścić plac przy ul. Słowackiego. Odrzucili ofertę PKS Myślenice, dotyczącą możliwości korzystania z dworca i w porozumieniu z Kongregacją Kupiecką planują zorganizować na sąsiadującej z dworcem działce miejsce odjazdów i przyjazdów. Burmistrz twierdzi, że nie jest to możliwe. Przewoźnicy grożą strajkiem

Prywatni Przewoźnicy na łamach Dziennika Polskiego zapowiadają, że w przypadku nie otrzymania pozwoleń na organizację odjazdów na działce należącej do myślenickich kupców oraz przy nie przedłużeniu przez gminę okresu korzystania z placu przy ul. Słowackiego, będą strajkować.

Z dniem 1 lipca PKS Myślenice zrezygnuje z wszystkich kursów na lokalnych trasach. Rzecznik PKS tłumaczy, że to wynik negocjacji z prywatnymi przewoźnikami, którzy nie przyjęli warunków dotyczących korzystania z dworca proponowanych przez PKS. Prywatni przewoźnicy zawarli porozumienie z Kongregacją Kupiecką, która dysponuje działką w sąsiedztwie PKS Myślenice i Galerii Dekada. Kupcy wydali pisemną zgodę na zorganizowanie przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników.

Burmistrz Maciej Ostrowski twierdzi, że jest to niemożliwe, ponieważ jak mówi: zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie mogą być świadczone jedynie usługi handlowe, a nie transportowe. O taki zapis wnioskowała spółka Kongregacja Kupiecka w 2007 roku. W miejscu obecnego przystanku busów przy ul. Słowackiego ma zostać utworzony parking. Przewoźnicy z placu mogą korzystać do końca lipca.

Prezes spółki Galeria Myślenice Jerzy Kaźnica powiedział Dziennikowi Polskiemu, że działka zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod handel wielkopowierzchniowy, ale musi tam powstać parking na co najmniej 180 miejsc. Mieliby z niego korzystać prywatni przewoźnicy. Prezes Kaźnica deklaruje chęć zbudowania w tym miejscu przystanków, toalet i ławek z zadaszeniem.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A co maja zrobic ludzie dojeżdżający codziennie do pracy? Jak będzie wyglądał ten strajk i jak to wpłynie na pasażerów? I co to znaczy "PKS Myślenice zrezygnuje z wszystkich kursów na lokalnych trasach"? To czym się będzie zajmował? Wszystko to jakieś dziwne...

  10 1 Odpowiedz
 • 30 cze 2011

  Dobrze niech strajkują. Może PKS wróci na lokalne trasy i będzie można jeździć w normalnych warunkach a nie jak sardynki w puszcze w małych busach i bilety miesięczne będą i zniżki dla uczniów.

  22 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  nikt nie chce jezdzic samymi busami. to niezdrowe uklad bo panowie beda sie panoszyc jeszcze bardzeij. niech strajkuja, niech doprowadza do powrotu pks! chce miec pewnosc ze ide na przystanek wsiade do jakiegos pojazdu a busiarze jezdza jak chca

  16 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Coś mi się wydaje że busiarze tak przedobrzą że w końcu zastrajkują, burmistrz dogada się z PKS i ten weźmie kursy lokalne a busiarzy wywalą ze Słowackiego, i zostaną z ręką w nocniku bez przystanku. Dobrze że dwóch przewoźników podpisało umowę na wejście do Galerii. To oni spiją śmietanke.

  10 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Dosyć tego. Jak byłem "za busiarzami" w sporze z UMiGm i MPK Łódź tak teraz szlag mnie trafił. Bujaliście się na parkingu przy Słowackiego kilkanaście lat za prawie darmo. Skoro był tam wasz pseudo dworzec, gdzie toalety? gdzie budynek jakikolwiek chroniący oczekujących pasażerów przed zimnem, śniegiem czy deszczem? Tyle lat mieliście czas na wybudowanie własnego dworca. Teraz nagle wszystko wam nie pasuje? Strajkować się zachciało? Życzę wam z całego serca żeby PKS odwiesił kursy, a Burmistrz wydał dziesiątki nowych pozwoleń na organizację transportu w M-cach. Wyszła właśnie wasza wieśniacka mentalność. Jeździć bez kosztów własnych syfnymi busami, eksploatując kierowców ponad wszelkie dopuszczalne normy czasowe, łapać kasę i broń boże nie dokładając do interesu ani grosza. Kij z wami gońcie się w diabły

  43 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Sytuacja w której zmusza się jedne firmy do korzystania z usług innych jest chora. Taką patologią powinien się zająć UOKiK lub prokurator.
  Miasto dba głównie o interes pana K.
  Pasażer - mieszkaniec jak zwykle jest nieistotny.

  A wszystkim narzekającym na busiarzy proponuję zapytać rodziców jak fajnie się jeździło PKS-ami jakieś 20 lat temu.
  Jak grzeczni i uczynni byli kierowcy, jaka czystość panowała w pojazdach, czy się psuły i dokąd leciały spaliny z silnika: przez wydech na zewnątrz czy może do środka autobusu.

  15 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  czy to pks czy busiarze czy gmina - walcza, spieraja sie ale tylko o wlasny interes. pytam sie kto, KTÓRY Z TYCH TRZECH PODMIOTÓW MYŚLI O PASAŻERACH I MIESZKAŃCACH? wydaje się, że żaden...

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  [quote=gość: mer] czy to pks czy busiarze czy gmina - walcza, spieraja sie ale tylko o wlasny interes. pytam sie kto, KTÓRY Z TYCH TRZECH PODMIOTÓW MYŚLI O PASAŻERACH I MIESZKAŃCACH? wydaje się, że żaden... [/quote]

  a juz z pewnością nie ci zachłanni busiarze którzy przez lata tarktowali nas jak worek ziemniaków na pace busa!!

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  [quote=gość: Zenon Rolka z Elei] A wszystkim narzekającym na busiarzy proponuję zapytać rodziców jak fajnie się jeździło PKS-ami jakieś 20 lat temu.Jak grzeczni i uczynni byli kierowcy, jaka czystość panowała w pojazdach, czy się psuły i dokąd leciały spaliny z silnika: przez wydech na zewnątrz czy może do środka autobusu. [/quote]

  Zenon a co mnie obchodzi jak sie jedziło 20 lat temu???nie osmieszaj się!! Mamy 21 wiek a wtedy to ludzie mogli pomażyć co najwyżej o rozklekotanym rowerze! W obecnych czasach człowiek ma jakieś wymagania a wy busiarze to byście chcieli żebyśmy jak za dawnych lat wsiadali i całowali wam stópki za podrzucenie do pracy!

  7 6 Odpowiedz
 • 30 cze 2011

  Chora rzeczywistość, ale fakt faktem busiarze ślizgali się tyle lat praktycznie bez kosztów. Nagle gdy trzeba coś płacić jest wielkie larum, a każdy inny jeśli tylko prowadzi jakąś działalność to musi ponosić koszty i to nie małe. Powinni wykorzystać sytuację wycofania się PKSu z przejazdów lokalnych. Podnieść jakoś usług - punktualność, czystość w busach, etc. Klienci będą, bo zbyt wiele ludzi korzysta z takiej komunikacji. Opłata za odjazd z dworca na pewno się zwróci. A kupcy to niby za friko im pozwolą odjeżdżać z ich placu ? Będą ciułać kasę z wynajmu, a za kilka lat powiedzą "żegnajcie" - budujemy coś swojego. Przecież nikt ich nie zmusi do przedłużenia umowy najmu, tak samo jak z UMiGiem na udostępnienie placu przy Słowackiego !

  11 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  nomad tak tak oni wykorzystają wycofanie się PKSu, nic się nie martw. Ja to sie nawet nie zdziwię jeśli powrócą dzięki tej dogodnej sytuacji nyski którymi jeszcze pare lat temu nas wożono.

  Monopol nie służy raczej poprawie warunków, więc tego nie oczekuj.

  4 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Popieram pfff i nomada. Ten strajk może się źle skończyć dla busiarzy. PKS powinien uruchomić własne kursy i dać im czadu.
  Kierowcy w busach i pekaesie to pokłosie PRL-u i nic na to nie poradzimy. Busiarze to dziki kapitalizm, jak najszybciej się nachapać, po najniższej linii oporu, kosztem wszystkich. I zniszczą każdego, kto stanie im na drodze. Prostactwo się pręży.

  4 5 Odpowiedz
 • 30 cze 2011

  @ziemniak: tyle, że busiarze to nie jest chyba jedno przedsiębiorstwo - może się mylę ? Poza tym na nowym dworcu teoretycznie każdy będzie mógł jeździć, o ile będzie płacił za odjazdy. Przyjdą nowi kierowcy - ktoś będzie musiał zapełnić lukę po PKSie - obecny tabor busiarzy tego nie zrobi. Czas pokaże jak to się wszystko ułoży - kto zyska, a kto straci. Oby tylko pasażerowie, którzy są jednak mimo wszystko meritum tej sprawy mieli czy dojechać do pracy/szkoły...

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  I za to chwalę Ostrowskiego. Nie ustępować prostactwu. Busiarze to dzicz chcąca się nachapać szybko i najlepiej bez żadnych kosztów. 1 milion 200 tys za dzierżawę roczną dla busiarzy to śmiech na sali. Za płatny parking na tamtym terenie miasto mogłoby mieć przynajmniej 3 krotnie większą kwotę. Zainwestować w parkometry w całym mieście jak to jest nawet w Wieliczce.

  Nie wiem czy zapomnieliście ale już stoją na zakopiance punkty kontroli do naliczania opłat za samochody dostawcze, busy, autobusy i auta ciężarowe. Podwyżki cen za jazdę będą nieuniknione, chociaż to nie będą znaczące kwoty, ale niestety zawsze jakieś które przeniosą się na klientów i to nie tylko komunikacyjnych ale i na klientów sklepów, bo przecież tam też ktoś musi dowieść towary.

  9 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  NIE DLA PRYWATNYCH PRZEWOŹNIKÓW
  TYLKO PKS

  12 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Precz z chamstwem!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo Ostrowski!!!!!!!!!!!!!

  13 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  http://www.facebook.com/pages/Nie-dla-Prywatnego-przewo%C5%BAnika-na-g%C3%B3rze-Che%C5%82m/241868445825882?sk=wall

  Tutaj założyłem protest przeciwko? sami zobaczcie i klikajcie!
  POZDRAWIAM WSZYSTKICH !

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  a co ma jakas gora chelm i facebook do tego tematu>?

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Chce tylko wyraźić jakie chamstwo tam panuje i że mało kursów, samowolka totalna

  5 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  WIDAĆ ŻE BUSIARZE TERAZ SĄ W TRASACH, BO NIE MA TU NIKOGO KTOBY ICH TU BRONIŁ :)))

  POCZEKAJMY BO ZA NIEDŁUGO PORA ZMNIEJSZONEJ AKTYWNOŚCI BUSÓW W KTÓRYM POJAWIĄ SIĘ CHMARY "ZADOWOLONYCH KLIENTÓW" - tak na marginesie, ciekawe skąd busiarze klepią na siebie te swoje pochwalne teksty :)))
  Kilku z tego co wiem posiada smartphony i widziałem że niedawno jeden na postoju klepał jakiś wielki elaborat, ale o czym ? Nie mogłem sprawdzić :)))

  7 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Jak dla mnie to najlepiej jak by przystanki zostały na ul. Słowackiego. Bliżej stamtąd do większości miejsc. A z "Dworca" to jak by nie patrzeć bliżej będzie tylko do "Dekady", i "Biedronki". Dlaczego PKS nie może robić na siebie tylko chcą busiarzy do tego zmusić ?

  12 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Busom mówię NIE w centrum.

  9 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  koktajle mołotowa w dłoń !!!

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  przeciez busiarze nie dzierzawia placu w centrum za darmo..
  korzystanie z dworca z pewnoscia bedzie drozsze, jednakze nikt im nie karze doplacac do interesu, drozsze bilety i po problemie.
  dawno temu do mojej miejscowosci bilet byl po 30 groszy, teraz jest po 2zl.

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Całe to mamroczenie busiarzy o podwyższeniu cen biletów to jedna wielka bujda, jeden bus potrafi zarobić wystarczająco na siebie żeby klient tego nie odczuł.

  Prywaciarze chcą po prostu zarabiać coraz to więcej i więcej.

  Kosa na nich!

  6 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Asfaltownię to się dało postawić na działce pana B. mimo, że w planie był zakaz prowadzenia działalności szkodliwej dla środowiska. Wtedy czujne służby burmistrza jakoś nie widziały problemu.
  Jak widać w naszej gminie wszyscy są równi, z tym że niektórzy są równiejsi...

  18 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  ha, ha, ha, oto zasady uczciwej konkurencji. jeśli nie chcesz tak jak ja ci nakazuję, to i tak znajdę na ciebie sposób;)
  łaska pańska na pstrym koniu jeździ... jedni mają wsparcie władz, inni nie, a przecież plan zagospodarowania przestrzennego można zmienić bez zbędnych ceregieli.

  "Przeniesienie przewoźników na dworzec i ulokowanie wszystkich w jednym miejscu miało przyczynić się do koordynacji rozkładów jazdy. Decyzja ta podparta była także uchwałą Rady Miejskiej z września 2005 r., dotyczącej Programu Restrukturyzacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o. o., w którym mowa o jednym dworcu w jednym miejscu, które kumuluje wszystkich przewoźników."

  busiarze nie należą do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o. o. dlaczego więc mają podlegać programowi restrukturyzacji PKS Sp.z o.o.?

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  JAKI TEN OSTROWSKI JEST ŻAŁOSNY , POWIADASZ ŻE TEREN PRZY PSEUDO DWORCU MOŻE BYC TYLKO POD USŁUGI HANDLOWE, A POWIEDZ MI PANIE OSTROWSKI CZY STACJA PALIW NA SŁONECZNEJ GDZIE MA POWSTAĆ NA MIEJSCU PRYWATNEGO DOMU PRZY ULICY I ZAKOPIANCE MOŻE BYĆ? NIBY JAKIM CUDEM? TO MIEJSCE JEST DOGODNE? BEZPIECZNE? ZGODNE Z PRZEPISAMI? MUSI TU PRZYJECHAĆ TELEWIZJA! JA SIE TYM ZAJME, LUDZIE TO JEST SKANDAL CO SIE TU DZIEJE! CO ON ROBI Z NASZEGO MIASTA!

  20 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  To będzie gwóźdz do trumny M.O.

  Miasto zobowiązane jest zapewnik i organizować transport miejski (komunikację miejską). Jeśli burmistrz tego nie porafi co czekam na jego dymisję !

  14 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  To skandal, żeby było gorzej niż dawniej, a gdzie ten cały postęp zapowiadany szumnie przed wyborami???
  Większość pewnie pamięta że ze starego dworca przelotowe autobusy odjeżdżały na drugi koniec Polski, teraz żaden przelotowy nie zatrzyma się w Myślenicach,żeby pojechać dalej trzeba jechać busikiem do Krakowa,coś mi tu nie pasuje???
  Normalnie komunikację w naszym mieście mamy chyba jak w Bangladeszu, to SKANDAL WSTYDŹCIE SIĘ MIEJSCY "oficjele"!!!!

  21 1 Odpowiedz
 • 30 cze 2011

  oooo widze, że poczyścili co ciekawsze wpisy ;-)))))

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  PRECZ Z CENZURĄ NA MIASTO-INFO!

  23 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  nie moge wogóle pisac komentarzy, zablokowali moje ip , boją sie sprawiedliwości! więc po co wogóle jest ten portal skoro nie można wyrazic swojego zdania?

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Ciekawe że komentarzy szkalujących i obrażających busiarzy się nie usuwa.
  Czy redakcja się boi burmistrza????

  13 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Głosujta dalej na PO I PIS :) ja będę głosował na NOWĄ PRAWICĘ JKM BĘDZIE LEPIEJ W POLSCE :)

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  [quote=gość: fifi] nie moge wogóle pisac komentarzy, zablokowali moje ip , boją sie sprawiedliwości! więc po co wogóle jest ten portal skoro nie można wyrazic swojego zdania? [/quote]

  skoro piszesz to nie zablokowali :) nie wpadles na to ze ciagle piszesz oskarzenia i pomowienia dotyczace przestepstw lapowek itp. za ktore grozi ci paragraf a jakis ogarniety admin usuwa twoje durne wpisy chroaniac twoj bezmyslny tylek?

  4 1 Odpowiedz
 • 30 cze 2011

  [quote=gość: pfff] Dosyć tego. Jak byłem "za busiarzami" w sporze z UMiGm i MPK Łódź tak teraz szlag mnie trafił. Bujaliście się na parkingu przy Słowackiego kilkanaście lat za prawie darmo. Skoro był tam wasz pseudo dworzec, gdzie toalety? gdzie budynek jakikolwiek chroniący oczekujących pasażerów przed zimnem, śniegiem czy deszczem? [/quote]

  Powyższe pytania skierowałbym do Urzędu Miasta i Gminy od którego prywatne firmu transportowe WYNAJMOWAŁY plac przy ulicy Słowackiego. Widać przez lata gmina miała gdzieś potrzeby pasażerów. Ostrowski nawet nie pomyślał że jako najemca MA OBOWIĄZEK zapewnić zaplecze socjalne, o zadaszeniu czy wiatrołapach nie wspominając! Bo On nie myśli wcale o pasażerach/mieszkańcach!!! Wynajmował jedynie PLAC DO WYŁADUNKU I ZAŁADUNKU LUDNOŚCI a teraz jeszcze chce zmusić prywatne firmy przewozowe do nabijania kasy kolegom ze spółeczki "niby - komunikacyjnej" WSTYD!!!!

  19 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  po co uwsuwaja niech fifi odpowie za swoja bezmyslnosc!

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Fakt faktem sprawa jest dość nieciekawa ... Jedynie mogę współczuć ludziom którzy będą mieć po lipcu zapewne problem z dojazdem do pracy do Krakowa bo to co się dzieje jest chore a mnie samej jako studentce nie uśmiecha się płacić chorych cen za przejazd... mam nadzieję że sprawa się jak najszybciej wyjaśni...

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  M 007 wiem że jesteś mocno przeciw UMiGm, wykorzystasz każdą nadarzającą się okazję żeby urzędowi dołożyć. Masz sporo racji. Na ten temat napisane było wiele, mnie jednak chodziło w zacytowanym przez ciebie poście o podejście do tematu "busiarzy". Sorry ale na mnie argumenty w stylu "jestem biedny, pokrzywdzony przez urząd, dajcie mi wszystko za darmo" nie działają. W każdej normalnej firmie żeby wyjąć najpierw trzeba zainwestować. Od lat było wiadome, że ich wyrzucą z Parkingu przy Słowackiego. Nie dało się wcześniej o tym pomyśleć? Gdyby zainwestowali w swój własny dworzec, mieliby mocny argument w negocjacjach z Urzędem jak i MPK. Teraz startują z takiej pozycji na jaką sobie w pocie czoła zapracowali przez te wszystkie lata. Zostali dokładnie tak potraktowani jak oni traktują pasażerów. Los choć przewrotny okazuje się bywać czasem sprawiedliwy.

  4 3 Odpowiedz
 • 30 cze 2011

  Moja "mocna pozycja przeciw UMiG" skierowana jest wyłącznie przeciwko posunięciom które nabijają kiebzy "przyjaciół króliczka" kosztem naszego małego społeczeństwa. Czy prywatne firmy transportowe które podpisywały umowę z UMiG miały wyrażną klauzulę czasową na tą umowę? Czy widniała tam informacja o krótkoterminowym wypowiedzeniu umowy z nakazem przeniesienia na inny obiekt WYZNACZONY PRZEZ GMINĘ pod grożbą cofnięcia licencji lub odmowy pozwolenia na przystanki - początkowy i końcowy gdy znajdą się one na terenie nie należącym do gminy???
  Droga Pani/Panie Pff, otóż każdy prawnik Pani/Panu powie że Gmina wykracza poza swoje uprawnienia wymuszając na PRYWATNYCH firmach przewozowych korzystanie z terenu "dworca" który spólka PKS Grupa dzierżawi od właściciela obiektu którym jest Koźmiński. Nie wydaje się to Pani/Panu dziwne? Tak na "chłopski" rozum? Pozostawiam to bez komentarza...

  Jedynym "błędem" w całej tej sprawie jest brak wpisu o komunikacji miejskiej dla działki spółki Galeria Myślenice. Przy takim wpisie Maciej i spółeczka niby-komunikacyjna nie podskakiwaliby dziś tak wysoko. Myślałem że Gienek/Lucyna/Jurek mają lepszych doradców (czytaj adwokatów).

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Mysleniczanin ma rację. on jako jeden z nielicznych tu na forum merytorycznie uzasadnia swoje stanowisko. dość już wykorzystywania naszej gminy. trzeba podejść do referendum i zmienić na kogoś, kto zadba o interes ogółu ludzi a nie pojedynczych wybrańców

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Jedno co wychodzi lokalnej władzy to wywoływanie konfliktów,a to asfaltownia,wysypisko ,rondo w śródmieściu a teraz busiarze.
  Skutecznie udaje się im skierować dyskusję na korzystne dla siebie tory aby odwrócić uwagę od spraw dla niej niekorzystnych i realizować założoną politykę.Teraz spokojnie można cały bałagan komunikacyjny zwalić na tych pazernych na pieniądze busiarzy i dalej nic nie robić.
  PKS zrezygnował z lokalnych kursów na okres wakacji aby zaostrzyć konflikt i uzyskać dotację do linii(niech pan rzecznik pokaże pismo z rezygnacją z zezwoleń na te przewozy bo bez tego nikt nie wejdzie na te trasy)
  To że padła kolejna firma i ludzie stracili pracę jest nie istotne ważne że powstał"dworzec" i będzie okazja do świętowania a wygląda to tak jakby duża firma pogrzebowa otwarła u siebie maleńki oddział ratunkowy bez lekarza i nazwała to szpitalem.
  Fakt że aktualne warunki na tymczasowym dworcu przy Słowackiego to skandal ale czy wszystkiemu winni busiarze,czy ktoś kto pobierał opłaty nie powinien zadbać o ten teren.
  Jakim szyderstwem jest stwierdzenie że plan zagospodarowania nie przewiduje komunikacji w miejscu należącym do kupców.A co tam było wcześniej???Park narodowy czy dworzec?
  Kidy zmieniły się plany bo pierwotnie CZĘŚĆ ZAKUPIONA PRZEZ KUPCÓW MIAŁA BYĆ PRZEZNACZONA NA DZIAŁALNOŚĆ HANDLOWĄ A POZOSTAŁA NALEŻĄCA DO PKS NA DWORZEC I STACJĘ PALIW.
  CO TAKIEGO STAŁO SIĘ ŻE MIŁOŚĆ DO KUPCÓW KTÓREJ OWOCEM BYŁA SZYBKA SPRZEDAŻ DZIAŁKI NA DWORCU BEZ PRZETARGU TAK NAGLE WYGASŁA?????
  Kto jest winien doprowadzenia PKS do takiego stanu i utraty tylu miejsc pracy?
  Ile było wywiadów co to gmina nie zrobi gdy przejmowała PKS.
  Jak wszystko dotychczas udawało się "załatwić na przetrzymanie" tak teraz trochę busiarze pokrzyżowali plany.
  Ale spoko znalazło się wyjście awaryjne a społeczeństwo kupiło bajkę że wszystkiemu winni busiarze.
  Dziwi w tym wszystkim jeszcze jedno jak kilka lat temu żeby odwołać dyrektora PKS który nie pasował paru osobom to związki straszyły blokadą zakopianki i władza "pękła" a teraz rozwala się firmę ,ludzie tracą pracę i cisza.
  O dojazd po wakacjach nie ma się co martwić ,PKS wróci na opłacalne tasy.
  Będzie może drożej i jak zwykle straci pasażer.

  18 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Tak czy siak jest do bani, bo od placu przy Słowackiego trzeba drałować pod galerie.

  3 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  obóz dla polityków rozwiąże sprawe !!

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  [quote=gość: nieoświecony] Ale spoko znalazło się wyjście awaryjne a społeczeństwo kupiło bajkę że wszystkiemu winni busiarze. [/quote]

  Nie jestem stroną w tym sporze ale porażką dla mnie jest zachowanie władz i pks-mpk. Mpk daje propozycję wejścia busom na dworzec tylko na ich warunkach, a burmistrz oddaje komunikację i umiejscowienie dworca dla mpk na 50 LAT! Kto pozwolił na taki zapis w umowie!

  Aż chcało by się tu napisać parę słów, ale nie chcę żeby skasowali posta .............................

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  oj, oj, oj, jacy ci busiarze źli i niedobrzy. taki zapis sporządzili w umowie sprzedarzy, że teraz innego dworca nie może być, tylko ten Koźmińskiego;) takie jaja to tylko w Myślenicach:)

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  O usunęli wszystkie komentarze :D

  "Wolne media" yy, a w tej bajce były smoki?

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  działka pana K była przeznaczona w planie zagospodarowania na cele dworce z uzupełniającą funkcją handlową- a co mamy- galerię z 3 miejscami dla autobusów. Ciekawe czemu pan O tak upiera się żeby busy nie stawały u kupców, bardzo ciekawe?! Jakoś jak powstawała galeria pana K to się nie burzył, że to galeria i 3 przystanki, a miało być odwrotnie!!! Ciekawe?! Zbieg okoliczności czy private business?!

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  smierdzi naduzywaniem wladzy
  a glupi ludzie i tak w najblizszych wyborach zaglosuja na obecnego burmistrza. chodzimy na wybory by bylo lepiej? czy napewno?

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  W co gra ta władza i kto to wszystko wspiera? Jak Busy dogadały się ze starą cegielnia u Jana to nie wolno bo rzekomo rondo Statosty horabika nie wytrzyma. Teraz jak dogadują sie , ze na byłej działce dworcowej należącej do kupców, to tez nie wolno bo plan zagospodarowania. A zionącą wszystkimi truciznami świata asfaltownię dało się zlokalizować w takim dużym skupisku handlu i przetwórstwa mięsa aby ludzie w tej okolicy pracujący i kupujacy nowotworów krtani i płuc łatwo podostawali. Kto te wszystkie przeciwności i utrudnienia kreuje , jak nie lokalny samorząd? Czy tu jest jeszcze pole do polemiki i komentarzy - szkoda pradu i atramentu i czasu i nerwów nawet na myślenie o tej ignorancji.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Rzecznik PKS tłumaczy decyzję w sposób przedszkolaka. W wyniku braku porozumienia, kasujemy firmę. Super. Komu robią na złość? Busiarzom? Chyba wręcz przeciwnie, bo ludzie, którzy jeździli PKSem teraz będą musieli busami jeździć i im dawać zarabiać. Żenada, a całemu temu bajzlowi jest winien nie kto inny jak BURMISTRZ, który zamiast budować miejski dworzec, wybudował strzelnicę. BRAWO! Dobrze, że na niego nie głosowałem, Ci co głosowali, może za 4 lata się opamiętają i będą o tym bajzlu pamiętać.

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Właśnie w tej chwili pracownicy PKS zdemontowali w gminie Tokarnia rozkłady jazdy z przystanków.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Cytat"a całemu temu bajzlowi jest winien nie kto inny jak BURMISTRZ, który zamiast budować miejski dworzec, wybudował strzelnicę. BRAWO!"
  Właśnie o tym nikt nie mówi a przy takich opłatach jak liczy sobie PKS inwestycja zwróciłaby się prędzej jak strzelnica która będzie przynosić straty.Gdy PKS był własnością gminy można było wiele zrobić ale widocznie chodziło o to aby doprowadzić firmę do tego stanu.
  Ilu mieszkańców korzysta na co dzień z komunikacji zbiorowej a ilu lubi sobie postrzelać?Chyba że chcemy zrobić z Myslenic Palermo?
  Widać na tym przykładzie czy liczy się dobro większości czy interes niewielkiej grupy lubiącej sobie postrzelać

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  to jak beda te wszystkie busy z roznych miejscowosci jezdzic przez caly lipiec?zostaje po staremu przez caly miesiac?;>

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  UWAGA!!! Pytanie do BUSIORZY?

  1. Ile macie płacić za wjazd na DA Myślenice?
  - Bo coś mi się wydaję ze niecałe dwa bilety do Krk wystarczą!

  2. Dlaczego nie pobieracie opłaty przy wsiadaniu?
  - Bo jak się wysiada to się nie bierze paragonu się nie płaci podatku.

  3. Dlaczego nie pasuje wam dworzec?
  - Bo nie można stać i czekać aż się nawali cały bus i będzie ktoś pilnował rozkładu jazdy!

  4. Dlaczego busy nie mają miesięcznych.
  - Bo się nie potraficie dogadać tylko w temacie dworca dajecie rady bo wiecie że padniecie na pysk jak was zaczną kontrolować

  To na początek mam jeszcze wiele pytań ale pozostawię je dla siebie!

  www.mysleniccybusirze.zal.pl

  14 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  UWAGA!!! pytanie do PKS i BURMISTRZA

  1. skoro tak świetnie sobie radzicie i nażekacie na busy to po co wam one potrzebne na pseudo dworcu?
  - Bo coś mi sie wydaje że najpierw robicie a później myślicie, radźcie sobie sami a nie zmuszajcie prywatnych przewoźników!

  2.Wybudowaliście galerie za miliony! chodzi wam tak naprawde o porządek w rozkładach jazdy czy o grubą gase?

  -Bo coś mi sie wydaje że o kase! Wiecie dobrze że jak nie będzie tam busów to nie będzie ludzi a jak nie będzie ludzi to sklepy upadną:) i co wtedy? kto za to wszystko zapłaci?:)

  3) Dlaczego wszyscy do prac jeżdżą busami?
  -Bo gdyby mieli czekać na pks to by musieli robić chałpnictwo albo siedzieć na bezrobociu zanim by sie doczekali przyjazdu!

  To tak na początek mam jeszcze wiele pytań i sugestii ale zostawie narazie dla siebie

  18 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Prywatni przewoźnicy: Jeśli nie otrzymamy pozwoleń będziemy strajkować - nic bardziej błędnego -nie będą mogli jeździc choćby chcieli - a to zupełnie zmienia postać rzeczy

  4 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Do: "Kiedy pytają mnie."

  nie jestem busiarzem ale Ci odpowiem...

  "1. Ile macie płacić za wjazd na DA Myślenice?
  - Bo coś mi się wydaję ze niecałe dwa bilety do Krk wystarczą!
  "

  co do kosztow wjazdu, byly juz podawane na forum, ale tak to jest jak sie liczy ze ktos poda wszystko na tacy...

  "2. Dlaczego nie pobieracie opłaty przy wsiadaniu?
  - Bo jak się wysiada to się nie bierze paragonu się nie płaci podatku."

  Dla Ciebie busy to tylko linia Myslenice-Krakow-Myslenice? jesli tak to dyskusja z Toba nie ma wiekszego sensu, dlatego tez pisanie ze wjazd na dworzec to tylko 2 bilety do Krakowa, zauwaz ze na innych liniach, ceny biletow sa nizsze wiec juz nie jest tak kolorowo... co do paragonow, sa busy w ktorych bilet otrzymuje sie przy wsiadaniu (tak tak, sa takie busy co placi sie przy wsiadaniu), a jesli chodzi o busy gdzie placi sie przy wysiadaniu, kierowca wstukuje do kasy bilet (zauwaz ze wiekszosc kierowcow nie ma wlasnych busow, lecz jest zatrudniona, wiec sa oni z tego rozliczani)

  "3. Dlaczego nie pasuje wam dworzec?
  - Bo nie można stać i czekać aż się nawali cały bus i będzie ktoś pilnował rozkładu jazdy!"

  zadaj sobie trud i poobserwuj sytuacje na obecnym placu, w sytuacji gdy bus stoi dluzej niz powinien, zaraz jest nastepny ktory juz na niego trabi...

  "4. Dlaczego busy nie mają miesięcznych.
  - Bo się nie potraficie dogadać tylko w temacie dworca dajecie rady bo wiecie że padniecie na pysk jak was zaczną kontrolować
  "

  Bo zauwaz ze na rynku jest wiele firm? dlaczego miesieczny PKSu nie upowaznia do jazdy autobusem Szwagropolu?
  Aczkolwiek mimo wszystko w niektorych busach mozna sie spotkac z miesiecznymi, ale jak widze rowniez nie zadales sobie trudu zeby to sprawdzic... zamiast zadawac wiec takie bezsensowne pytania, moze na przyszlosc wczesniej sam sprawdzisz jaka jest obecna sytuacja? chyba ze jestes zwyklym prowokatorem, jesli tak to wspolczuje.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  A dlaczego tak szybko ucichła sprawa z pijanymi kierowcami PKS Myślenice? Pytam komu zależy na zniszczeniu prywatnych przewoźników a ocaleniu dworca? pytać nie musze bo każdy wie, ale tego nie napisze bo zaraz jak zwykle usuną to co jest im nie na ręke!!

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  [quote=gość: rafi] UWAGA!!! pytanie do PKS i BURMISTRZA

  1. skoro tak świetnie sobie radzicie i nażekacie na busy to po co wam one potrzebne na pseudo dworcu?
  - Bo coś mi sie wydaje że najpierw robicie a później myślicie, radźcie sobie sami a nie zmuszajcie prywatnych przewoźników!
  [/quote]
  Centralizacja komunikacji, to jest podstawa. Busiarze najchętniej stawaliby wszędzie gdzie tylko się uda i najchętniej bez rygoru dokładnych odjazdów i przyjazdów, a to szkodzi wyłącznie klientom i robi rozpierduchę w całym mieście, gdzie i tak ruch bez busów jest spory. Porządek i bezpieczeństwo - to też ma obowiązek zapewnić Gmina. I to robi.

  [quote]
  2.Wybudowaliście galerie za miliony! chodzi wam tak naprawde o porządek w rozkładach jazdy czy o grubą gase?

  -Bo coś mi sie wydaje że o kase! Wiecie dobrze że jak nie będzie tam busów to nie będzie ludzi a jak nie będzie ludzi to sklepy upadną:) i co wtedy? kto za to wszystko zapłaci?:)
  [/quote]
  Nie bój żaby o czyjś interes. Myślisz że busy są niezastąpione by mieć klientów w wypasionej (pierwszej w mieście takiej jakości) galerii ?? To się grubo mylisz. Nie wy to o nowe pozwolenia będą występować nowi przewoźnicy, którzy chętnie skorzystają z tego miejsca a wy zostaniecie "z ręką w majtach".
  Na prawdę myślisz że wasze groźby są groźne dla interesu Galerii czy Miasta :)))) Nie bądź śmieszny :))

  [quote]
  3) Dlaczego wszyscy do prac jeżdżą busami?
  -Bo gdyby mieli czekać na pks to by musieli robić chałpnictwo albo siedzieć na bezrobociu zanim by sie doczekali przyjazdu!
  [/quote]
  Sytuacja zmienia się narazie powoli, ale pożyjemy zobaczymy, kto będzie za jakiś czas prosił o wstęp na dworzec, o ile inny nowy przewoźnik nie zajmie wcześniej twojego miejsca i trasy.

  [quote]
  To tak na początek mam jeszcze wiele pytań i sugestii ale zostawie narazie dla siebie [/quote]

  Takich prostackich pytań możesz więcej nie zadawać bo każdy wie jak się cała ta sprawa zakończy :))

  Pozdrowienia od podziemia

  2 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  do podziemia:

  Centralizacja komunikacji, to jest podstawa. Busiarze najchętniej stawaliby wszędzie gdzie tylko się uda i najchętniej bez rygoru dokładnych odjazdów i przyjazdów, a to szkodzi wyłącznie klientom i robi rozpierduchę w całym mieście, gdzie i tak ruch bez busów jest spory. Porządek i bezpieczeństwo - to też ma obowiązek zapewnić Gmina. I to robi.

  -Rozpierducha dopiero będzie jak otworzą pseudo dworzec, 3 gruchoty z pksu juz teraz jak sie rozkraczą to niema tam przejazdu haha ciekaw jestem gdzie oni chcieli pomieścic wszystkie bucy? chyba jak wjadą do empiku i rossmana:)

  Nie bój żaby o czyjś interes. Myślisz że busy są niezastąpione by mieć klientów w wypasionej (pierwszej w mieście takiej jakości) galerii ?? To się grubo mylisz. Nie wy to o nowe pozwolenia będą występować nowi przewoźnicy, którzy chętnie skorzystają z tego miejsca a wy zostaniecie "z ręką w majtach".
  Na prawdę myślisz że wasze groźby są groźne dla interesu Galerii czy Miasta :)))) Nie bądź śmieszny :))

  - Ja tak nie myśle , ja to wiem:) zobaczymy ile będzie tam ludzi bez busów:) na początku jak otworzą owszem a jak juz sie przejdą raz to podziękują:) nawet nie pomogą sieciówki bo miejsce jest nie dogodne!

  Sytuacja zmienia się narazie powoli, ale pożyjemy zobaczymy, kto będzie za jakiś czas prosił o wstęp na dworzec, o ile inny nowy przewoźnik nie zajmie wcześniej twojego miejsca i trasy.

  -Powiadasz że sutuacja sie zmienia powoli? ale w którą strone? bo raczej na gorsze, najpierw zakupcie nowe autobusy bo te co macie niewiem czy wogóle powinny być dopuszczone do obiegu! stanowią zagrożenie dla ludzi pomijając już zanieczyszczenia!

  Takich prostackich pytań możesz więcej nie zadawać bo każdy wie jak się cała ta sprawa zakończy :))

  - Nie mów chop dopóki nie przeskoczysz! bo jeszcze dobrze będziesz jadł busiarzom z ręki!

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  fifi - uważaj bo skończy się z tobą tak jak z gostkiem który od jakiegoś już czasu szykanuje wójta Pcimia na blogu bezogodek.blog.pl. A nie życzę ci aż tak źle.

  1 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  RAFI, nie pisz do mnie jako do kogoś kto ma coś wspólnego z PKSem czy Urzędem Miasta, bo mnie poniżasz. Ale wracając do tematu: Nie znasz potrzeb ludzi z miasta i okolic więc się nie wypowiadaj kto i gdzie będzie robił zakupy. Poczytaj w innym temacie jak ludzie zareagowali na Empik, KFC, Rossmana i pierwszą nowoczesną Galerię w mieście i daj sobie na wstrzymanie, bo z grabiami to raczej na sianokosy a nie do rządzenia.

  Sytuacja zmieni się prędzej niż myślisz. Za dwa tygodnie zobaczysz jak busiarze będą zmieniali drogi przejazdów po mieście y tylko zahaczyć o Słoneczną. Wiem co mówię bo patrzę na tą całą awanturę całkiem z boku i dlatego mam otwarty umysł i potrafię obiektywnie ocenić przyszłą sytuację w przeciwieństwie do większości tutaj piszących, którzy słowami starają się wylewać swoje żale i niepowodzenia na publiczny tabloid, myśląc że ziści się ich nierealne marzenie.

  Ciekawe dlaczego ostatnio busiarze przestali już pisać o pozostaniu na Słowackiego? Nie zastanawiało cię to? Sytuacja dzień po dniu staje się dla nich coraz bardziej klarowna i wiedzą że i tak będą musieli dostosować się do postanowienia władzy wybranej w demokratycznych wyborach w I turze z ogromną przewagą głosów. Czymże jest jeden czy nawet dwa tuziny busiarzy? Myślicie że strajkiem postraszycie Ostrowskiego i się ugnie? nic bardziej mylnego. Ten gość należy do ludzi mojego pokroju, którzy potrafią ustępować ale tylko tym którzy okażą swoją kulturę osobistą a na zajadłość oponentów reagują wzmocnieniem i obudowaniem swojego postanowienia.
  Busiarze niech sobie zagrają sami ze sobą w te swoje bierki, bo tacy ludzie jak Ostrowski nie schodzą nigdy do takiego poziomu.

  Ciekawe jakby to było w mieście gdyby nagle każda frakcja zawodowa zaczęła sobie rządzić każdy pod siebie? Pomyślałeś o tym? Busiarze swoje, PKS swoje, Aptekarze swoje, Careffour i sklepy ciągły by na swoje, Galeria na swoje, Jan w swoją stronę, Biedronka kopała by doły Galerii. Każdy z nich ma swoje interesy i nie dba o resztę. Miło by było ?

  Myślcie ludzie głowami a nie kieszeniami. Życie takie jest, że należy się dostosowywać do zmiennych jakie mogą następować w czasie a wygrywa ten który umie się restrukturyzować a nie ten który kupi sobie busa i myśli że złapał Pana Boga za nogi i nie będzie musiał już nic więcej robić tylko co dziennie jeździć i liczyć kasę do końca życia.

  Pozdrowienia od Podziemia

  6 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  do podziemia

  Niechce mi sie z Tobą pisać bo szkoda mi klawiatury i czasu ale odniose sie do ostatniego twojego zdania, dobrze napisane aby co po niektórzy zaczeli myślec głowami a nie kieszeniami! Wtedy by wszystko inaczej wygladało ale tak to już jest, jak sie złapie byka za rogi to łatwo nie puści! Ale trzeba tu pomyśleć o ludziach, mieszkańcach myślenic i okolic, myślisz że ludzie są zadowoleni aby im busy wzieli w inne miesce? pzreprowadź ankiete na ulicy słowackiego to włosy dęba ci staną jak nie wylecą:)
  Rafi

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  O co dokładnie chodzi z tym wójtem, bo słyszałem że w myślenickiej prokuraturze coś jest na rzeczy. Może jutro uda mi się coś dowiedzieć z pierwszej ręki o ile to nie jest tajemnica?

  Wracając do tematu, wiem że są rzeczy które mogą się niektórym nie podobać bo sam się na jedną sytuację którą trzyma w ryzach myślenicka władza, ale z uwagi na to że nie znam wszystkich przyczyn jakie do takiego stanu rzeczy doprowadzają, pozostaję tylko przy wk.wieniu, a nie osądach, bo by kogoś osądzić trzeba mieć podstawy prawne i dowody. Czytając powyżej wiem na pewno że większość busiarzy nie wydaje paragonów lub biletów i że jest to karalne z KS, więc zastanowiłby się ten który napisał że to jest nieprawda, bo na to można znaleść świadków bez zbytniego zaangażowania. A że dodatkowo jest to także oszukiwanie własnego pracodawcy to już druga sprawa. Później okazuje się że właściciel busów po bilansie stwierdza że działalność przynosi za małe dochody i wpada na pomysł by podnieść ceny za kursy i tak koło się zamyka. Jestem pewien że w interesie właścicieli busów byłaby kontrola swoich kierowców (kamerka przy wejściu, fotokomórka rejestrująca ilość wsiadających i wysiadających), a wtedy nagle okazałoby się że nie trzeba podnosić cen biletów, wystarczy uszczelnić system i po kłopocie, a i na wjazdy na dworzec pod galerią by się ostało bez większych problemów.

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  "Centralizacja komunikacji to jest podstawa" a gdzie miejsce na wolny rynek?Po co było obalać komunę?Dalej urzędnik ma decydować o tym jakim autobusem i o której godzinie mam jechać?
  PKS można porównać do dawnego monopolisty np.Telekomunikacji a każdy wie ile lat trzeba było czekać na podłączenie telefonu dopóki nie pojawiła się konkurencja to samo z PKSem starsi pamiętają gdzie wtedy gdy nie było busów mieli pasażera.
  Co do klientów galerii handlowej ,jaki procent klientów robiących zakupy w takich miejscach dojeżdża komunikacją miejską?
  Jak wejść do autobusu z pełnymi siatkami chińszczyzny z Tesco,bo w Rossmanie raczej nie robią zakupów klienci zdani na busy których nie stać na własny samochód?
  Polityka jakby komunikacyjna doprowadziła do tego że autobusy dalekobieżne omijają Międzyzdroje Małopolski(sam zawożę znajomych do Krakowa bo w Myślenicach prawie nikt się nie zatrzymuje) myślicie że po otwarciu galerii to się zmieni?
  Żaden autobus dalekobieżny nie wjedzie bo pasażerowie tych autobusów takich sklepów mają u siebie na pęczki.
  Jedno z najczęstszych pytań na temat galerii dotyczyło tego czy będzie KFC widać największą potrzebą niektórych jest zjeść kurczaka z frytkami.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: Rafi] do podziemia

  Niechce mi sie z Tobą pisać bo szkoda mi klawiatury i czasu ale odniose sie do ostatniego twojego zdania, dobrze napisane aby co po niektórzy zaczeli myślec głowami a nie kieszeniami! Wtedy by wszystko inaczej wygladało ale tak to już jest, jak sie złapie byka za rogi to łatwo nie puści! Ale trzeba tu pomyśleć o ludziach, mieszkańcach myślenic i okolic, myślisz że ludzie są zadowoleni aby im busy wzieli w inne miesce? pzreprowadź ankiete na ulicy słowackiego to włosy dęba ci staną jak nie wylecą:)
  Rafi [/quote]

  Sugerujesz korupcję władzy? Łapówki dla burmistrza?
  Uważasz że to jest jedyny powód, który doprowadził do zaistnienia takiego stanu rzeczy?
  Jeżeli tak, to powiem ci, że bardzo płytko myślisz. Wierzysz w to że Ostrowski wziął w kieszeń? Bo ja w to nie wierzę. Takie oskarżenia właśnie świadczą o małej świadomości ludzi, którzy wszystko co nie idzie po ich myślach łączą z łapówkami, bo to najprostsze i nie trzeba się wiele wysilać by wyszukać wiele innych elementów, które powodują podjęcie takiej a nie innej decyzji.

  A co ty na to gdybym napisał, że busiarze dostali w łapę od Carrefoura i pobliskich sklepów by wypowiedzieli wojnę Ostrowskiemu, by zabezpieczyć swoje interesy przed upadkiem w razie przeniesienia busów? A co ty na to gdybym oskarżył ciebie że dostałeś w łapę od busiarzy by tu klepać swoje elaboraty?
  Przecież była by to paranoja i prymitywna głupota !! Nie wszystko kręci się na łapówkach. Jest tyle innych elementów, które po spisaniu w tabeli na ZA i PRZECIW, nie patrząc na niczyje interesy, daje nam wynik i decyzję która przyniesie więcej pożytku niż szkody, a to że ty lub inni są w szufladce z napisem szkoda!! No niestety czasem tak bywa, że musi się ustąpić by dać pole do rozwoju większemu przedsięwzięciu. W innym przypadku dalej jeździlibyśmy furmankami czy nosili wodę ze studni. Nie ty, nie ja i nie busiarze jesteśmy pępkami Myślenic, żeby traktować nas ponad innych i inne wartości. Społeczeństwo to rzesza ludzi, z których każdy ma inne cele, inne wymagania i inne oczekiwania. Nie bądźmy egoistami. Mi też jak napisałem wyżej pewne decyzje Ostrowskiego się nie podobają, ale nie kruszę o to kopii, bo kimże ja jestem - jednostką, która nie wie jak wyglądał cały przebieg w podejmowaniu takiej a nie innej decyzji.

  Pozdrowienia od Podziemia

  2 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Do Podziemia.
  Pietrzak powiedział kiedyś w jednym ze swoich występów"gdybym nie wiedział że głupota powiedziałbym że to prowokacja"
  To według Ciebie jak wytłumaczyć kolejną wojnę wywołaną w Myślenicach?
  Znowu cytat-Stefan Kisielewski powiedział kiedyś-"socjalizm to ustrój bohatersko rozwiązujący problemy nie znane gdzie indziej"
  Dlaczego w innych miastach nie ma takich problemów?
  Czy tam nie ma busów?

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: Rafi] do podziemia

  PS
  Ale trzeba tu pomyśleć o ludziach, mieszkańcach myślenic i okolic, myślisz że ludzie są zadowoleni aby im busy wzieli w inne miesce? pzreprowadź ankiete na ulicy słowackiego to włosy dęba ci staną jak nie wylecą:)
  Rafi [/quote]
  Zrób taką samą ankietę wśród ludzi pracujących, mieszkających czy uczących się na ulicach Słonecznej i okolic, Kazimierza Wielkiego i okolic, to tobie też włosy dęba staną. Taka jest właśnie wartość scentralizowanych ankiet :)) Na Słowackiego ankieta jest ważniejsza niż na innej ulicy? Plac Targowy będzie na Kazimierza więc to też przemawia na korzyść Słonecznej.

  [quote=gość: nieoświecony]
  PKS można porównać do dawnego monopolisty np.Telekomunikacji ....

  .... w Rossmanie raczej nie robią zakupów klienci zdani na busy których nie stać na własny samochód? ......

  Polityka jakby komunikacyjna doprowadziła do tego że autobusy dalekobieżne omijają Międzyzdroje Małopolski(sam zawożę znajomych do Krakowa bo w Myślenicach prawie nikt się nie zatrzymuje) myślicie że po otwarciu galerii to się zmieni?Żaden autobus dalekobieżny nie wjedzie bo pasażerowie tych autobusów takich sklepów mają u siebie na pęczki.
  [/quote]

  Nikt nie niszczy konkurencji i nie ma zamiaru. Gdzie ty takie coś wyczytałeś. Przeniesienie to dla ciebie zmonopolizowanie rynku przez PKS? Nie ośmieszaj się człowieku.

  może w Rossmanie nie, ale już na Placu Targowym tacy ludzie robią zakupy, więc będą mieli bliżej.

  Co dziennie jadę koło Galerii i jakoś wciąż widuję tam autobusy przelotowe. Może czasem pofatyguj się tam i zobacz na własne oczy a potem pisz głupoty, a pasażerowie autobusów przelotowych raczej nie jadą po to by zaglądnąć do galerii bo jak sam napisałeś jadą w autobusach przelotowych :)))

  Napisz coś z większym sensem jak wypoczniesz, bo dziś już mamroczesz ;)

  Dobranoc od Podziemia

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony] Do Podziemia.

  Dlaczego w innych miastach nie ma takich problemów?
  Czy tam nie ma busów? [/quote]

  Zawsze tam jest najlepiej gdzie nas nie ma, ale tylko do czasu aż się tam zadomowimy :))

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  PKS Myślenice kiedyś firma potęga...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Nie ośmieszam się ale jeżeli tak uważasz to trudno.
  Gdyby dworcem zarządzał niezależny operator jak np. w Krakowie spółka RDA to OK.
  Ale tutaj zarządzać ma PKS który wcale nie jest właścicielem ale jakimś cudem to on ma dyktować warunki innym .
  Czy według Ciebie firma będąca konkurencją dla pozostałych graczy na rynku ma im dyktować warunki? Na jakiej podstawie prawnej ma prawo karać innych za niepunktualność?A kto ich będzie kontrolował?
  Poczytaj moje posty a jest ich grupo ponad tysiąc ale nigdy nie obrażam swoich adwersarzy mimo że należę do tych których PO uważa za "ludzi gorszej kategorii".
  Co ma wspólnego plac targowy z pseudo dworcem?
  Odnośnie autobusów przelotowych to jak z Myślenic dostać się np. do Łodzi,Warszawy itp?
  A teraz wbrew swoim zasadom będę uszczypliwy i zapytam.
  Piszesz od Siebie czy szef kazał?
  Pozdrawiam.

  5 1 Odpowiedz
 • 1 lip 2011

  Jak pojawiał się Kerfur, Biedronka czy Jan to wszyscy się zastanawiali co z reszta sklepów, ze upadną i co ? wszyscy dalej sprzedają i maja sie dobrze, wiec otwarcie Tesco niewiele zmieni, a może wyjdzie nam klientom na lepsze poprzez większa konkurencje cenowa.

  Odnośnie "wielkiego" dystansu ze Słowackiego na Słoneczną. To raptem może 5 minut piechota. Dla jednych się odległość zwiększy, dla innych zmniejszy. Przez wiele lat był tylko PKS i nikt nie narzekał na lokalizacje. Odjazdy z jednego punktu maja ten plus, ze jak się nie zdąży na jeden odjazd to czeka się na kolejny w tym samym miejscu, a nie dyma od jednego przewoźnika do drugiego, nie mając pewności czy "spacer" przyniesie oczekiwana korzyść.

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Nomad a Ty chyba nie prowadzisz handlu bo ja wiem na 100% ze małe sklepy bardzo odczuły powstanie tych większych i to nie tylko spozywka bo mix , partner i media powaliły rtv itd
  Jak nie wiesz to nie pisz - bo jak sie to czyta to widać ze nie jesteś z tej bajki

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony]
  Gdyby dworcem zarządzał niezależny operator jak np. w Krakowie spółka RDA to OK.
  Ale tutaj zarządzać ma PKS który wcale nie jest właścicielem ale jakimś cudem to on ma dyktować warunki innym .
  Czy według Ciebie firma będąca konkurencją dla pozostałych graczy na rynku ma im dyktować warunki? Na jakiej podstawie prawnej ma prawo karać innych za niepunktualność?A kto ich będzie kontrolował?
  [/quote]
  I cóż takiego że ten czy tamten będzie zarządzał? Jest umowa, są warunki i żaden zarządca ich samodzielnie nie zmieni, a gdyby zrobił coś poza papierem to jest UOKiK a on nie bawi się w chowanego tylko ładuje karami bo to w ich interesie. Tego to bym się najmniej bał.
  Co do kontroli punktualności to już inna sprawa. Nie wiem kto będzie to kontrolował, ale jak zapewne dobrze wiesz nie tylko z mediów jest to podstawa i priorytet komunikacji zbiorowej i to jest największym kolcem w oku busiarzy (nie opłaty, które przecież były do tej pory, nie zmienione miejsce), punktualność która zostanie dodatkowo samoistnie wymuszona ilością miejsc odjazdowych i myślę że ta ilość miejsc już sama zmusi do punktualności i nie trzeba będzie nic więcej kontrolować. Pewnie wiesz jakie PKP ma płacić odszkodowania pasażerom za spóźnienie o godzinę a ile przy spóźnieniu ponad 2h? Wiadomo, to PKP więc skala spóźnień jest większa niż w komunikacji o zasięgu 20-30km, ale nie mów że nie jest to dbanie właśnie o pasażerów. Bo chyba o to wszystkim chodzi ;)

  [quote]
  Poczytaj moje posty a jest ich grupo ponad tysiąc ale nigdy nie obrażam swoich adwersarzy mimo że należę do tych których PO uważa za "ludzi gorszej kategorii".
  [/quote]
  To wszystko tłumaczy.
  Bo ja mający się za w miarę inteligentnego człowieka jestem od mniej więcej czasu Blidy, Doktora G i usilnych starań upolitycznienia Prokuratury i zbierania haków na Sędziów w celu zapewnienia sobie nad nimi pełnej kontroli, co wiem z pierwszych rąk - jestem największym możliwym przeciwnikiem partii dyktaturalnej z jedynym niewybieralnym guru, który z tego co sam stwierdził w czasie kampanii prezydenckiej nie był sobą bo brał psychotropy czy inne leki, a za chwilę jednak ich nie brał, a swoją niekomunikatywnością i dziwnością wini szok po wielkiej stracie, na której o dziwo od prawie samego początku robi swoją już trzecią kampanię polityczną, nie mając żadnych wyrzutów.
  Tak uważam przez to tą partię za partię ludzi gorszych z uwagi na to że sami z chęcią wstępując do niej, postanowili że będą ubezwłasnowolnieni i przysięgają oklaskiwać swego guru nawet jeżeli nakazem sądu podda się on badaniu psychiatrycznemu które nie wyjdzie tak jak powinno.

  [quote]
  Co ma wspólnego plac targowy z pseudo dworcem?
  [/quote]
  Pisałeś że ci co jeżdżą busami nie kupują w Rossmanie, więc stwierdziłem że wiesz lepiej, więc znalazłem coś co jest najtańsze czyli Plac Targowy, do którego podobnie jak do Rossmana będzie o wiele bliżej.

  [quote]
  Odnośnie autobusów przelotowych to jak z Myślenic dostać się np. do Łodzi,Warszawy itp?
  [/quote]

  Nie porównujmy Myślenic do Warszawy. Od kiedy pamiętam gdy wybieraliśmy się z rodziną 15-20 lat temu np. do Kielc, Krosna, Rzeszowa, Warszawy, Szczecina, Gdańska - zawsze polegało to na podróży najpierw do miasta Kraków z którego jechało się dalej. Podobnie jest z podróżami do NY, Paryża, Kairu - jedzie się do Pyżowic, Balic lub Okęcia i dopiero stamtąd leci się do wybranego kraju i jakoś mieszkańcy Kielc czy Nowego Sącza się o to nie burzą.

  [quote]
  A teraz wbrew swoim zasadom będę uszczypliwy i zapytam.
  Piszesz od Siebie czy szef kazał?
  Pozdrawiam. [/quote]

  Tak Szef mi kazał i jeszcze dostałem Łapówkę od Galerii i Biedronki w sumie 200 tys euro bym sobie tu popisał pochwalne teksty. Jeszcze Ksiądz mi dał taką pokutę i poprosił mnie też o to Andrzejek jak go mijałem skuterem wodnym na rondzie Horabika gdy wiózł swoim wózkiem starą wieżę kościelną do skupu złomu by kupić sobie wino Patykiem Pisane i napić się o zdrowie prezesa jedynej partii o podłożu totalitarnym, którego koleś niejaki rydzyk obraża pulicznie na szczeblu europejskim cały kraj, zapewne z powodu tego że nie dostaje na swoje potrzeby takiej ilości dotacji europejskich jaką by chciał, ośmieszając w efekcie siebie i cały PiS, który jak później się okazuje wziął go ze sobą do Parlamentu Europejskiego nie jako klechę ale jako biznesmena :)) Ciekawy jestem reakcji PiSu gdyby PO lub SLD zaprosiło tam jakiegoś oligarchę narodowego. Ale byłą by jazda. Ale przecież PiSowi wolno bo to partia rządzona dyktaturalnie i zasady demokracji jej nie obowiązują :))

  Pozdrowienia od Podziemia

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: Bartolini] Nomad a Ty chyba nie prowadzisz handlu bo ja wiem na 100% ze małe sklepy bardzo odczuły powstanie tych większych i to nie tylko spozywka bo mix , partner i media powaliły rtv itd
  Jak nie wiesz to nie pisz - bo jak sie to czyta to widać ze nie jesteś z tej bajki [/quote]

  A te znowu które wymieniłeś dostały od kilku lat równie mocno po od sklepów sieciowych (internetowych). Więc wcale tak różowo z nimi nie jest.

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Czy pcimiok to ktoś z redakcji, skoro wycina się posty jego dotyczące?

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  pcimiok, dziękuję za reklamę...bezogrodek.bloog.pl
  Kopalnia wiedzy o pisowskim układzie w Pcimiu.

  3 1 Odpowiedz
 • 1 lip 2011

  [quote=gość: Bartolini] Nomad a Ty chyba nie prowadzisz handlu bo ja wiem na 100% ze małe sklepy bardzo odczuły powstanie tych większych i to nie tylko spozywka bo mix , partner i media powaliły rtv itd
  Jak nie wiesz to nie pisz - bo jak sie to czyta to widać ze nie jesteś z tej bajki [/quote]
  Jakby im się nie opłacało to zwinęli by manatki. I tak masz rację - nie zajmuję się handlem.
  Tak patrząc na to i tak źle i tak nie dobrze. Z jednej strony nam konsumentom należy się szeroki wybór, a z drugiej strony lokalne władze powinny chronić naszych lokalnych kupców, bo to oni odprowadzają podatki do kasy gminnej.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Dla mnie jako bezstronnego pasażera w tym sporze koronnym argumentem jest jednak zlokalizowanie transportu w jednym miejscu. Nie ważne czy na Słowackiego, na dworcu PKS czy nawet na środku rynku, ważne żeby było w jednym miejscu. Nie raz przyjechałem pod Carrefoura i widziałem jak autobus mi ucieka, albo odwrotnie wysiadając na dworcu nie zdążyłem na busa.

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: Podziemie] gość: Rafi napisał/a:do podziemiaNiechce mi sie z Tobą pisać bo szkoda mi klawiatury i czasu ale odniose sie do ostatniego twojego zdania, dobrze napisane aby co po niektórzy zaczeli myślec głowami a nie kieszeniami! Wtedy by wszystko inaczej wygladało ale tak to już jest, jak sie złapie byka za rogi to łatwo nie puści! Ale trzeba tu pomyśleć o ludziach, mieszkańcach myślenic i okolic, myślisz że ludzie są zadowoleni aby im busy wzieli w inne miesce? pzreprowadź ankiete na ulicy słowackiego to włosy dęba ci staną jak nie wylecą:) Rafi Sugerujesz korupcję władzy? Łapówki dla burmistrza? Uważasz że to jest jedyny powód, który doprowadził do zaistnienia takiego stanu rzeczy? Jeżeli tak, to powiem ci, że bardzo płytko myślisz. Wierzysz w to że Ostrowski wziął w kieszeń? Bo ja w to nie wierzę. Takie oskarżenia właśnie świadczą o małej świadomości ludzi, którzy wszystko co nie idzie po ich myślach łączą z łapówkami, bo to najprostsze i nie trzeba się wiele wysilać by wyszukać wiele innych elementów, które powodują podjęcie takiej a nie innej decyzji.A co ty na to gdybym napisał, że busiarze dostali w łapę od Carrefoura i pobliskich sklepów by wypowiedzieli wojnę Ostrowskiemu, by zabezpieczyć swoje interesy przed upadkiem w razie przeniesienia busów? A co ty na to gdybym oskarżył ciebie że dostałeś w łapę od busiarzy by tu klepać swoje elaboraty? Przecież była by to paranoja i prymitywna głupota !! Nie wszystko kręci się na łapówkach. Jest tyle innych elementów, które po spisaniu w tabeli na ZA i PRZECIW, nie patrząc na niczyje interesy, daje nam wynik i decyzję która przyniesie więcej pożytku niż szkody, a to że ty lub inni są w szufladce z napisem szkoda!! No niestety czasem tak bywa, że musi się ustąpić by dać pole do rozwoju większemu przedsięwzięciu. W innym przypadku dalej jeździlibyśmy furmankami czy nosili wodę ze studni. Nie ty, nie ja i nie busiarze jesteśmy pępkami Myślenic, żeby traktować nas ponad innych i inne wartości. Społeczeństwo to rzesza ludzi, z których każdy ma inne cele, inne wymagania i inne oczekiwania. Nie bądźmy egoistami. Mi też jak napisałem wyżej pewne decyzje Ostrowskiego się nie podobają, ale nie kruszę o to kopii, bo kimże ja jestem - jednostką, która nie wie jak wyglądał cały przebieg w podejmowaniu takiej a nie innej decyzji.Pozdrowienia od Podziemia [/quote]

  czy w to wierze haha jestem pewny!!! a co synus sie odezwał czy ktoś z rodziny?

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=nomad] lokalne władze powinny chronić naszych lokalnych kupców, bo to oni odprowadzają podatki do kasy gminnej. [/quote]
  a nie wywożą pieniędzy za granicę...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: Podziemie] Myślicie że strajkiem postraszycie Ostrowskiego i się ugnie? nic bardziej mylnego. Ten gość należy do ludzi mojego pokroju [/quote]

  [quote=gość: Podziemie] Wierzysz w to że Ostrowski wziął w kieszeń? Bo ja w to nie wierzę. [/quote]

  No jasne, przecież jesteście tego samego pokroju...

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  GŁOSUJTA NA NOWĄ PRAWICĘ JKM BĘDZIE LEPIEJ W POLSCE :)

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Podatki płacą do kasy gminnej niezależnie czy są z Gminy czy z Portugalii jak Biedronka.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: rafi] czy w to wierze haha jestem pewny!!! a co synus sie odezwał czy ktoś z rodziny? [/quote]

  Sorry ale ie nadążam i nie łapię : Jaki synuś się odezwał czy ktoś z rodziny. Poza tym proponuję nauczyć się cytować bo w twojej odpowiedzi wszystko się zlewa i jest nieczytelne, podobnie zresztą jak dążenia.

  [quote=gość: buka]
  No jasne, przecież jesteście tego samego pokroju...[/quote]
  Zgadzam się z tobą, nawet jeżeli twoja odpowiedź jest sarkazmem. Ja nie biorę ani nie daję, taką mam zasadę. Oczywiście jeżeli miało by chodzić o życie dziecka czy kogoś z rodziny i sytuacja wymagała by takiego postępku, nie zawahałbym się dać, ale myślę że każdy zrobiłby podobnie. Tylko lekarz który przed łapówką nic nie robi a po zaczyna ,za takie coś powinien się smarzyć.

  [quote=gość: peterbeste666]
  GŁOSUJTA NA NOWĄ PRAWICĘ JKM BĘDZIE LEPIEJ W POLSCE :)
  [/quote]

  Chyba sam w to nie wierzysz? Poza tym w interesie pisu jest to by jak największa ilość ludzi (przeważnie słabo wykształconej) poszła i oddała puste, nic nie znaczące głosy na inne partie niż PO i PiS. Wg PiS jeżeli nie głosujesz na nas to głosuj w próżnię byle by nie na PO.
  Nie jestem ani za PO ani za PiS ale ale patrząc na to z drugiej strony, czyli kogo bardziej nienawidzę, wychodzi że PiSu, więc zagłosuję na PO, bo pustego głosu na JKM, SLD czy PJN i PSL nie oddam, gdyż byłby on po drodze Jarosławowi, a tego bym nie chciał.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Proponuję jednak trzymać się tematu busów, dworca i władzy.
  Sorry za mój off-topic.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Podatek od nieruchomości tak a inne?
  Do podziemia.
  Nie jestem PiSiakiem ani zwolennikiem żadnej partii a o naszych politykach mam takie zdanie że bez używania słów uważanych za wulgarne nie dam rady go wypowiedzieć.
  Jestem człowiekiem gorszej kategorii ponieważ dla mnie sprawa doktora G nie jest tak różowa,nie wierzę w niezależność sądów i prokuratury ani temu który powiedział że żyje w dzikim kraju.
  Patrząc na to co od 20 lat wyprawia się w tym kraju dochodzę do wniosku że z demokracją ma to tyle wspólnego co Św.Jan Kanty z kanciarzami.Zresztą widać po ostatnich przetasowaniach na scenie politycznej,czy to wyborcy decydują czy partyjni liderzy?Jeżeli wyborcy to o co chodzi z tymi miejscami na listach?
  Nie posądzam nikogo o łapówki ale pewnych działań nie da się logicznie wytłumaczyć chyba że głupotą .

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony] Podatek od nieruchomości tak a inne?
  [/quote]
  Nie jest to temat do tych rozważań, szkoda czasu bo i tak Admin by to usunął podobnie jak odpowiedzi nie na temat do Pcimiaka.
  Podatki skarbowe i tak są centralne więc dla Urzędu nie ma to chyba znaczenia, ale za to wielkie znaczenia mają nowe miejsca pracy, bo na tym zyskujemy wszyscy, nie tylko Miasto ale i każdy prowadzący działalność. Piszecie że po co nam sieciówki, po co KFC czy Empik w nowej Galerii? Jednak myślę że są one bardzo potrzebne, gdyż Miasto większą rzeczywistą wartość gdy można w nim znaleść wszystko. Nie tylko są tu ludzie ubodzy których stać wyłącznie na targ, CCC i Bar Mleczny. Są też tacy którzy mają raz w tygodniu ochotę wybrać się na Zingera do Zakopianki lub do Empiku na kawkę by poczytać coś bez potrzeby kupowania, lub posłuchać płyty CD i ocenić opłacalność zakupu wcześniej. Takiego lub podobnego sklepu jak Empik nie ma w okolicy i zaję sobie sprawę że szkodzi to kilku przedsiębiorcom myślenickim, ale czymże jest kilka jednostek przy tylu którzy na tym skorzystają. Nie zdziwię się jak za chwilę ktoś znów oskarży burmistrza że zrobił to złośliwie by zaszkodzić byłemu kontrkandydatowi prowadzącemu księgarnię - tacy już są ludzie, że zawsze coś znajdą i powiążą tylko po to by komuś dowalić. Chora złośliwość i zazdrość nas niszczy i nie ma się co spodziewać że się poprawimy, bo złość rodzi tylko złość a zazdrość doprowadza jedynie do zguby. Ciekawi mnie jakby wyglądały rozmowy na tematy trudne z władzami gdyby były prowadzone w idealnej kulturze i co najważniejsze w zrozumieniu wzajemnym, by obie strony potrafiły zrozumieć obawy drugiej strony i jej potrzeby oraz problemy które za sobą niesie określona decyzja.
  Założę się że wszystko inaczej by się potoczyło i zostałoby znalezione wyjście pośrednie z pozytywnymi stronami dla obu podmiotów. Ale skoro ktoś zaczyna rozmawiać szabelką to trudno by było by ten drugi podchodził z kwiatem.

  Pozdrowienia od Podziemia.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Zapewniam cię że Ostrowski z takimi argumentami nie jest w stanie się potykać bo to nie jego liga.
  Teraz mleko już się rozlało i nie ma co na ten temat dyskutować. Decyzja podjęta z wami lub bez was. Ale winić należy siebie za albo zbyt późną reakcję albo za w/w lub podobne argumenty jednej ze stron (zgodnie z obrazkiem widać której ze stron).
  Strajk w tym przypadku przyniesie jeszcze większe straty i zapewne nie dla Miasta, bo ono jest dosyć elastyczne, by sobie nie poradzić z problemem, a chętnych do koncesji przewozowych na teraźniejszych warunkach na pewno nie zabraknie.

  Temat pozostawiam do przemyślenia.

  1 1 Odpowiedz
 • 1 lip 2011

  Żenują mnie Ci przewoźnicy. Czy jak ja zakładałem działalność gospodarczą to miasto budowało mi biuro i zwalniało od opłat? Pewnie, że nie. Jeśli chcą niech się zrzuca i zbudują własny dworzec. Ich rzekoma misja wożenia ludzi to nie misja a czysty zysk. Za wchodzący od dzisiaj podatek podnoszą się im koszty o 30 groszy za pasażera, a oni podnoszą bilet o 2,50 czyli 2,20 czystego zysku od OSOBY! Do tego oszukiwali miasto - czyli każdego z nas, bo zadeklarowali na ul.Słowackiego 650 wjazdów i liczbę tą przekraczali DWUKROTNIE!
  A na ziemi kongregacji kupieckiej nie da się zbudować dworaca bo jest inny plan zagospodarowania przestrzennego, o który wystąpili sami kupcy kilka lat temu.
  Wolny rynek pokona busiarzy, ja sam juz wożę do krakowa dwie dodatkowe osoby i wychodzi im to tyle samo co bus, a zupełnie inne warunki jazdy!

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Niech strajkują. Wtedy wzorem Greków pokażmy swoje niezadowolenie - zróbmy zamieszki. Ktoś się pisze na podpalenie busa? :)

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Popieram zdanie kolegi Podziemie. Bardzo rozsądna ocena sytuacji i bardzo trafne spostrzeżenia z jego strony tylko umacniają moje przekonania. każda inwestycja i każdy kierunek rozwoju to kasa, bo przecież nikt nie będzie pracował w czynie społecznym. Koźmiński też nie zbudował galerii po to by działać jak Caritas. Wszędzie chodzi o pieniądze. Kongregacja zapewniała o swoich planach budowy, ale okazało się że skończyło się tylko na zapewnianiu, a teren stoi i straszy. nie zdziwi mnie gdy burmistrz będzie w przyszłości chciał coś z tym zrobić i będzie miał rację, bo tak nie wolno. Zmiana miejsca busów też jest dobrą decyzją i tylko wystarczyło ze strony przedstawicieli przewoźników prywatnych kulturalnie w przyjacielskiej atmosferze dochodzić swoich interesów i zadbać o dodatkowe ulgi i zwolnienia dla rodzimych przedsiębiorców, bo inteligentny z inteligentnym zawsze się dogada i każdy pójdzie na jakieś ustępstwa by dobrze żyć między sobą i mieć później wspólne poparcie, ale z tego co czytam to brak kultury i chmstwo jednak wzięło górę i tak się to skończy.
  Chyba też zejdę do Podziemia bo tam chyba znacznie mądrzej myślą.

  3 3 Odpowiedz
 • 1 lip 2011

  Mamy teraz do czynienia z najgorszym scenariuszem jaki mogliśmy sobie wyobrazić.

  Jedną podwyżkę cen zafundował nam rząd. Kupił za 5mld technologię od Austryjaków, nałożył opłaty za przejazd po Zakopiance i teraz przez 2500 dni (7 lat) będziemy zwracać szwabom wymysł Platformy. Nie dość, że kolejny kapitał został wywieziony z kraju, to jeszcze zrzucać się na niego będziemy przez tyle lat MY wszyscy... I na co to nam?
  Drugą podwyżkę zafundował nam ...Burmistrz... Bo jego cudowny plan okazał się niewypałem... Teraz za wjazd na dworzec trzeba będzie płacić, więc wszystko to zostanie wliczone w cene biletu. Na początku pomysł mi się podobał. Do czasu cudownego "porozumienia", który zlikwidował konkurencję - PKSu. Ta decyzja skomplikowała cały plan. Jest monopol - będzie podwyżka cen, będzie to samo, albo jeszcze gorzej w kwestii jakości usług i nie będzie żadnej kontroli...

  A na domiar złego: PKS definitywnie legnie i chyba już nigdy nie odzyska sił.

  Brawo...

  Ja również proponuje strajk:
  załóżmy temat na forum i się dogadujmy kto jeździ autem, na które godziny i w jakie rejony. Olejmy całe busy i dużo taniej jeździjmy wspólnie. Jak bus ma kosztować 7,5zł to w obie strony to jest 15zł. Niech mi teraz ktoś powie, że w 2 osoby - (2x15zł=30zł) za 3 dychy nie objedziemy do Krakowa i z powrotem...
  Nie każdy posada własny samochód, ale zawsze może się dorzucać na paliwo i zwracać część amortyzacji pojazdu. Każdy daje po 10zł i w 4 osoby za 40zł można jeździć...

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Dodatkowe ulgi i zwolnienia dla rodzimych przedsiębiorców-to piękny żart.Proszę zapytać tych rodzimych przedsiębiorców nie powiązanych z władzą jak to są rozpieszczani?
  Cytat"Zapewniam cię że Ostrowski z takimi argumentami nie jest w stanie się potykać bo to nie jego liga."
  Oczywiście to ekstraklasa zwłaszcza cytaty o polityce jakby komunikacyjnej czy za i wyładunku pasażerów przejdą do historii.
  W dyskusji jednym z argumentów jest nie bo nie i koniec a jeżeli się nie podoba to są od tego odpowiednie organy.
  Czy to że dzisiaj pada deszcz to też wina busiarzy bo widzę że udało się sprowadzić dyskusję w oczekiwanym dla władzy kierunku.
  To że PKS likwiduje kursy-wina busiarzy.
  To że w PKSie zwolnili tylu ludzi-wina busiarzy bo nie dają biletów.
  To że przelotowe autobusy nie wjeżdżają do Myślenic -wina busiarzy.
  To że na dworcu przy Słowackiego do dziś nie ma toalety -wina busiarzy bo obsikują garaże zamiast wozić ze sobą latrynę.
  To że bilety drożeją -wina busiarzy ,nie to że drogie paliwo i wprowadzono opłaty za zakopiankę tylko pazerność i chciwość właścicieli busów.
  To że na Zarabie nikt nie chce przyjeżdżać-wina busiarzy bo jaki turysta będzie jechał 30 km rozklekotanym busem a ci pazerni busiarze z chytrości nie chcą kupić tak nowoczesnych autobusów jak Setry z PKS.
  Można by tak dalej ale co to da .

  5 4 Odpowiedz
 • 1 lip 2011

  TRZEBA ZAJAC SIE TEZ TA CENZURA NA MIASTO-INFO!!!!!!!!!!
  PRZECIEZ KAZDY MA PRAWO POWIEDZIEC TO CO MYŚLI
  KOMUNA JUZ DAWNO PRZEMINELA (A MOZE NIE?)
  WYPADA SIE DOWIEDZIEC CZY SZANOWNA REDAKCJA NIE LAMIE PRAWA USUWAJAC WPISY KTORE IM LUB PRZELOZONYM NIE SA NA REKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony]
  Czy to że dzisiaj pada deszcz to też wina busiarzy bo widzę że udało się sprowadzić dyskusję w oczekiwanym dla władzy kierunku.
  To że PKS likwiduje kursy-wina busiarzy.
  To że w PKSie zwolnili tylu ludzi-wina busiarzy bo nie dają biletów.
  To że przelotowe autobusy nie wjeżdżają do Myślenic -wina busiarzy.
  To że na dworcu przy Słowackiego do dziś nie ma toalety -wina busiarzy bo obsikują garaże zamiast wozić ze sobą latrynę.
  To że bilety drożeją -wina busiarzy ,nie to że drogie paliwo i wprowadzono opłaty za zakopiankę tylko pazerność i chciwość właścicieli busów.
  To że na Zarabie nikt nie chce przyjeżdżać-wina busiarzy bo jaki turysta będzie jechał 30 km rozklekotanym busem a ci pazerni busiarze z chytrości nie chcą kupić tak nowoczesnych autobusów jak Setry z PKS.
  Można by tak dalej ale co to da . [/quote]

  Zapewne chciałbyś powiedzieć że to wszystko wina Ostrowskiego?

  PKS - postanowił zlikwidować kursy dla was busiarzy byście nie mówili jak to było do tej pory że chcą was wyrżnąć. Tylko z tego co pamiętam obiecali zlikwidować kursy lokalne w przypadku bezproblemowego przejścia na nowy dworzec, a teraz wydaje mi się że mogą spokojne się z tego wycofać jak tylko będą mieli na to ochotę widząc wasze postępy w załatwieniu sprawy. Kto wie jak postąpią? Nie jestem wróżką.

  To że ludzie nie dostają biletów i/lub paragonów nie ma wpływu na zwolnienia w PKS-ie ale świadczy o tym że oszukuje się Skarbówkę i w większości przypadków kierowcy oszukują swoich szefów, czyli właścicieli firm w których pracują, powodując że tym bardziej właściciele będą musieli podnieść ceny za przewozy, bo część pieniędzy idzie w kieszeń pracowników zamiast stanowić podstawę do ustalenia prawdziwego bilansu zysków każdego busa. Nie uważasz że w przypadku uszczelnienia tego typu sytuacji mogło by się okazać że zyski są na tyle duże że nie groźne będą opłaty dworcowe i ceny paliw, bo nowa opłata dotyczyć będzie wyłącznie Zakopianki czyli niewielkiej części tras.
  Znając życie pewnie wykorzystają to nawet ci którzy prowadzą kursy nie zahaczające o Zakopiankę, a to już będzie niezły zonk.

  Przelotowe autobusy normalnie wjeżdżają na dworzec, o czym już pisałem. Może warto się wyrwać spod Carrefoura i przyglądnąć Słonecznej nie pisząc już więcej nieprawdziwych wiadomości?

  Toalety chcieliście by wam miasto zafundowało? Może jeszcze klimatyzacje w busach z pieniędzy podatników?

  Na Zarabie większość trafia własnym środkiem transportu.

  Jednak nieoświecony to nie tylko twój nick :)

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=DRIVER] TRZEBA ZAJAC SIE TEZ TA CENZURA NA MIASTO-INFO!!!!!!!!!!
  PRZECIEZ KAZDY MA PRAWO POWIEDZIEC TO CO MYŚLI
  KOMUNA JUZ DAWNO PRZEMINELA (A MOZE NIE?)
  WYPADA SIE DOWIEDZIEC CZY SZANOWNA REDAKCJA NIE LAMIE PRAWA USUWAJAC WPISY KTORE IM LUB PRZELOZONYM NIE SA NA REKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/quote]

  ja bym sie zajał autorami postow w ktorych obrazaja albo zarzucaja komus lamanie prawa. ciekawe czy macie na to dowody. swoja droga gdyby nie ta strona to nawet jeden z drugim busiarzem by nie prychnal na temat przenosin i nikt by o was nie napisal. ok dziennik polski - jednodniowe wydanie, moze sedno raz na miesiac, a moze myslenicka? mysle ze na pewno nie. wiec moze wez sie za porzadek w swoim busie i zadbaj o komfort pasazerow bo odkad pks wycofal kursy wszystko na waszych barkach. mniej awanturowania sie w sieci wiecej dzialan na drodze

  1 4 Odpowiedz
 • 1 lip 2011

  A dla prostego pasażera liczy się tylko jedno, że po przeniesieniu busów z placu przy ul. Słowackiego nie dość, że zapłaci więcej to jeszcze czeka go długi spacer na dworzec. Nie ma wątpliwości co do tego, że plac przy ul. Słowackiego jest dużo wygodniejszą lokalizacją dla pasażerów. Tyle mówi się o braku toalet i miejsc gdzie można się schronić w razie niepogody. Nie rozumiem tylko, czy takim wielkim problemem byłoby postawienie kilku zadaszeń i toalet?

  Pada tu często, że busiarze jeżdżą jak chcą. A niby w PKSie jest inaczej? Trzy razy czekając na autobus udało mi się nim pojechać zaledwie raz. Raz łapałem stopa, raz czekałem niemal godzinę na busa, który (pomimo strasznej opinii jaka tu na temat busów panuje) przyjechał o czasie.

  Owszem w busach nie jest kolorowo, co do zarzutów do braku czystości w busach to ja się nie spotkałem. Częściej można za to zarzucić brak higieny niektórym pasażerom... Ciasno jest, ale czego można się spodziewać w godzinach szczytu?

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Nigdy nie ukrywałem że daleko mi inteligencją do zwolenników i obrońców obecnej władzy.Zresztą nawet trudno dyskutować z kimś kto mówi nie bo nie a na temat PKS i całej tej sytuacji wiem wiele i wiem co doprowadziło do tego co mamy obecnie,ale znowu nie jestem takim idiotą żeby wierzyć chociaż w jedno słowo z tego oświadczenia
  http://www.pksmyslenice.pl/aktualnosci,pokaz,56,do-klientow-pks-myslenice
  Proszę naprawdę nie łączyć mnie z busiarzami,naprawdę nie mam z nimi nic wspólnego,nie jeżdżę jako kierowca ani jako pasażer.Czytam tylko to co wypisuje prasa i na forum i z tego wyciągam wnioski a że jako nieoświecony wiele pewnie nie rozumiem to mamy inne zdanie.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Widziałam napis na busach"precz z niezdrową konkurencją" itp.
  tymczasem PKS likwiduje wszystkie kursy,i najciekawsze jest to że u nas jest chyba jak w republice Burkina Paso ZDROWA KONKURENCJA TO - BRAK KONKURENCJI !!!!!!

  Taka opcja możliwa jest tylko w Myślenicach niestety, WSZYSTKO TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA !!!

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  a strajkujcie sobie!!!

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  [quote=wojteq] Mamy teraz do czynienia z najgorszym scenariuszem jaki mogliśmy sobie wyobrazić.

  Drugą podwyżkę zafundował nam ...Burmistrz... Bo jego cudowny plan okazał się niewypałem... Teraz za wjazd na dworzec trzeba będzie płacić, więc wszystko to zostanie wliczone w cene biletu.

  chciałam zauważyć, że opłaty za wjazd na dworzec były zawsze. I nie jest to wymysł tylko naszych władz. A niby dlaczego busiarze nie korzystają z dworca w Krakowie - oczywiście z pazerności na kasę. Za wjazd trzeba zapłacić, a to "za duże" obciążenie naszych szanownych niby przewoźników.

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  Kiedy widzę jak busiarze przewożą ludzi to kojarzy mi się to z glonojadami w akwarium tak są przyciśnięci do szyb. Busiarze do wora

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  Cytat"A niby dlaczego busiarze nie korzystają z dworca w Krakowie - oczywiście z pazerności na kasę. "
  Jakie spustoszenie w naszych umysłach zrobił czas komuny,nic tylko ci pazerni prywaciarze,przecież każdy może rozpocząć działalność i pokazać innym jak powinno się dbać o pasażera.
  Nie z pazerności busiarze to robią tylko dlatego ŻE OPŁATA ZA WJAZD SPOWODOWAŁABY PODWYŻKĘ CEN BILETÓW.Czy ktoś pokrywałby to z własnej kieszeni?

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  http://www.youtube.com/watch?v=jgzHqMLSmSQ wystarczy podmienic z kibola na - busiarza i pasuje w sam raz do tego tematu :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  Przestudiowałem rozkład jazdy pks nowy targ, który również należy do pksgrupy. Praktycznie wszystkie kursy, a przynajmniej te którymi jeździłem się pokrywają. Różnica taka, że jadąc z Krakowa nie przejadą przez centrum.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  A od poniedziałku do piątku ostatni autobus na Myślenice odjeżdża z rda o 22.20. W weekend niestety nie wiem bo rda do tej pory nie zaktualizowało rozkładu jazdy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  Słowiki śpiewały że to przecież Nowy Targ wchodzi więc dlaczego nie mają się pokrywać? ale robicie z ludzi głupoli.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  Busiarze są chytrzy na kasę pewnie skoro jezdzę to i chcę zarabiać jasna sprawa a kto niechce mieć pieniędzy? a kto z was zdaje sobie sprawę jaki jest koszt wszystkich rachunków w porównaniu z zarobkami?cudów niema w tych czasach przy tych cenach .nie chcemy na dworzec bo jesteśmy chytrzy nie bo nie wszystkich na to stać a PKS ma różne dofinansowania i może sobie jezdzić doładowany i pusty a kase i tak ma a ja mam ile zarobie

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  Witam. Jak dla mnie cała ta sprawa to totalna żenada. To nic, że dopiero kilka dni temu dowiedziałem się, że PKS przestaje kursować. Miałem nadzieję, że wszystko jest dogadane i cała zmiana przewoźnika łatwo pójdzie. Niestety bardzo się zawiodłem. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnego dojazdu do Myślenic. Więc jak dla mnie jest to niestety totalna porażka. Ale tak to jest jeśli traktuje się klienta jak zwyczajną maszynkę do nabijania kasy. Może ktoś przynajmniej orientuje się czy busiarze mają obowiązek przejęcia dotychczasowych linii PKS'u?
  Wiem, że zgodnie ze złożoną obietnicą powinni to zrobić. Ale jak dla mnie zwykła obietnica to za mało. Proszę o odpowiedzi

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  Teraz widzicie jak sprawa wygląda, jakieś trzy lata temu miałem wykupiony bilet miesięczny i zlikwidowali mi kurs, a pieniędzy mi nikt nie zwrócił bo powiedzieli że jest następny ale za kilka godzin, i nikogo to nie obchodziło , więc teraz zawiesili na wakacje żeby nie mieć strat ,a od września na pewno przywrócą będzie Nowy Targ obsługiwał bo tam jest ogromne bezrobocie i muszą się zlitować nad nimi, a u nas Jegomość bardzo dba o Mieszkańców tak że żadnego bezrobocia nie ma.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2011

  Cytat"Może ktoś przynajmniej orientuje się czy busiarze mają obowiązek przejęcia dotychczasowych linii PKS'u?
  Wiem, że zgodnie ze złożoną obietnicą powinni to zrobić. "
  Tak mają obowiązek pod karą więzienia do3 lat.
  Jaką obietnicą i komu składaną?
  PKS narobił dziadostwa a teraz za to mają odpowiadać busiarze?

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2011

  [quote=gość: Sebuś] Witam. Jak dla mnie cała ta sprawa to totalna żenada. To nic, że dopiero kilka dni temu dowiedziałem się, że PKS przestaje kursować. Miałem nadzieję, że wszystko jest dogadane i cała zmiana przewoźnika łatwo pójdzie. Niestety bardzo się zawiodłem. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnego dojazdu do Myślenic. Więc jak dla mnie jest to niestety totalna porażka. Ale tak to jest jeśli traktuje się klienta jak zwyczajną maszynkę do nabijania kasy. Może ktoś przynajmniej orientuje się czy busiarze mają obowiązek przejęcia dotychczasowych linii PKS'u?
  Wiem, że zgodnie ze złożoną obietnicą powinni to zrobić. Ale jak dla mnie zwykła obietnica to za mało. Proszę o odpowiedzi [/quote]
  Odpowiadam nie mamy obowiązku przejęcia linii po PKS-ie

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2011

  Dlaczego np mnie obrażacie np. że jestem chytrym busiarzem traktuje ludzi jak ziemniaki ? to że jest 5 czy 6 dupków to nie znaczy że wszyscy tacy są !ja jak zaczynałem działalność i ruszyłem na trase nie zmuszałem nikogo żeby do mnie wsiadał kto chciał to wsiadał jak jadę przeładowany i ktoś machnie to staję ale nie zmuszam do wsiadania pks jedzie pusty wolny kraj sami wpychacie sie do napchanego busa a potem pretensje tego nierozumiem

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2011

  [quote=gość: Busiarziarz] Dlaczego np mnie obrażacie np. że jestem chytrym busiarzem traktuje ludzi jak ziemniaki ? to że jest 5 czy 6 dupków to nie znaczy że wszyscy tacy są !ja jak zaczynałem działalność i ruszyłem na trase nie zmuszałem nikogo żeby do mnie wsiadał kto chciał to wsiadał jak jadę przeładowany i ktoś machnie to staję ale nie zmuszam do wsiadania pks jedzie pusty wolny kraj sami wpychacie sie do napchanego busa a potem pretensje tego nierozumiem [/quote]

  ale gdy ja jako pasażer na miejscu siedzącym mam na głowie położony plecak lub torebkę bo w przejściu stoi 15 osób to już pana nie interesuje. Zaznaczam że sam z własnej woli do przeładowanych busów nie wsiadam.

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2011

  [quote=gość: Dojeżdzający do pracy] Niech strajkują. Wtedy wzorem Greków pokażmy swoje niezadowolenie - zróbmy zamieszki. Ktoś się pisze na podpalenie busa? :) [/quote]
  a strajkuj i pal mam to gdzieś przynajmiej będe miał kase z odszkodowania:p na dworzec niechce bo to konkurencje załużmy że masz mały sklep i nieopodal budują jakieś centrum handlowe i kazali by ci się przenieś do tego sklepu za wyższy czynsz do mniejszego pomieszczenia chcielibyście? napewno nie

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  [quote=gość: Busiarziarz] gość: Dojeżdzający do pracy napisał/a: Niech strajkują. Wtedy wzorem Greków pokażmy swoje niezadowolenie - zróbmy zamieszki. Ktoś się pisze na podpalenie busa? :)
  a strajkuj i pal mam to gdzieś przynajmiej będe miał kase z odszkodowania:p na dworzec niechce bo to konkurencje załużmy że masz mały sklep i nieopodal budują jakieś centrum handlowe i kazali by ci się przenieś do tego sklepu za wyższy czynsz do mniejszego pomieszczenia chcielibyście? napewno nie [/quote]

  Gdybyś miał SWÓJ sklep to tak, ale gdybyś wynajmował i najemca powiedział że w tym miejscu już koniec wynajmowania możesz się przenieść tam albo pakuj interes - wtedy co?

  Do tej pory plac nie był busiarzy i od roku było powiedziane że busy stamtąd będą musiały odejść. Mieliście tyle czasu na myślenie, ale najlepiej czekać do ostatniej chwili gdzie wszystko już jest załatwione !! Teraz to już macie posprzątane i w pozostało 25 dni cieszyć się placem.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Busiarze w najgorszym wypadku zwiną interes ,w gorszej sytuacji są pasażerowie zdani na łaskę nieudolnej władzy i PKS.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Podziemie dlaczego nie dotrzymaliście słowa jak mówiliście jak to pięknie będzie funkcjonował PKS wraz z Dworcem? tylko odstawiliście fuszerkę ,teraz chcecie Busy na manowce wysłać ale niestety to wam nie wyjdzie, musicie być gorzko zawiedzeni, ale cóż tak wygląda ta wasz robota nic dodać nic ująć wstyd.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  [quote=gość: obywatelka] Podziemie dlaczego nie dotrzymaliście słowa jak mówiliście jak to pięknie będzie funkcjonował PKS wraz z Dworcem? tylko odstawiliście fuszerkę ,teraz chcecie Busy na manowce wysłać ale niestety to wam nie wyjdzie, musicie być gorzko zawiedzeni, ale cóż tak wygląda ta wasz robota nic dodać nic ująć wstyd. [/quote]

  ja nie jestem od NICH. A to jak będzie funkcjonował, pięknie czy niepięknie to zobaczymy za miesiąc albo dwa jak wszystko się rozkręci. Narazie to tylko dywagacje bez podparcia dodowami, więc sobie to odpuśćmy.
  Po drugie - komunikacja musi funkcjonować i będzie funkcjonować czy z teraźniejszymi busami czy z nowymi, których aż byś się zdziwił ilu jest chętnych na nowe koncesje z dworcem , jeżeli ci dotychczasowi postawią veto i zastrajkują. Strajkować sobie mogą ci którzy są niezastąpieni lub ci posiadające silne związki zawodowe. Widziałeś kiedyś udany strajk prywatnych karawaniarzy albo prywatnych taksówkarzy?
  Zastrajkujecie, zrobicie "bydło", niedostosujecie się do zarządcy miasta (nie sam burmistrz nim jest bo jest tarz rada miasta), dacie tylko pretekst do odebrania wam koncesji i oddania w inne ręce, kogoś komu nie będzie przeszkadzał dworzec, a chętnych jest kilku na jedno miejsce, co w sumie nikogo pewnie nie zdziwi, bo to niezły interes jest.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  tak, tak Krupier masz racje jest kilku chętnych na jedno miejsce na dworcu, podobnie jak w centrum serwisowym na zajezdni PKS. Tam trzeba się zapisywać na listę do mechanika tłok jak cho....ra.

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  A słyszałem, że PKS wznowił kursy lokalne na trasie Polanka-Zawada-Siepraw Brzeg.
  Czyżby PKS złamał słowo dane busistom?

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Osa powiedz lepiej jakie ich słowo było słowem, bo jak dotychczas wszystko powiedziane jest kłamstwem.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Busy to klęska pierwszy kurs BOGDANÓWKA MYŚLENICE to 8 g.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  osa a czy jaś bus jeździ do sieprawia? :P

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  [quote=gość: osa] A słyszałem, że PKS wznowił kursy lokalne na trasie Polanka-Zawada-Siepraw Brzeg.
  Czyżby PKS złamał słowo dane busistom? [/quote]
  PKS obiecał wycofanie z kursów lokalnych gdy prywatni przewoźnicy przejdą na dworzec (raczej obietnica padła na tamten czas). Busiarze nie poszli na to więc sami zwolnili PKS od obietnicy. dodatkowo straszą strajkiem więc nie maja co teraz żądać wykonalności złorzonej w poprzednich warunkach obietnic.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Krupier nie mogę czytać tych głupot co piszesz cyt .PKS obiecał wycofanie z kursów lokalnych gdy prywatni przewoźnicy przejdą na dworzec (raczej obietnica padła na tamten czas).

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  [quote=gość: lol] Krupier nie mogę czytać tych głupot co piszesz [/quote]

  To może zacytuję:
  W czasie spotkań z przewoźnikami z Myślenic, na których PKS Myślenice zapraszał ich do wjazdów na nowy dworzec wielokrotnie słyszeliśmy, że PKS jako administrator dworca będzie dyktował warunki odjazdów, co rzekomo miało być sposobem na walkę z innymi przewoźnikami, która w efekcie miałaby - zdaniem przewoźników z Myślenic, doprowadzić do ich upadku i powrotu monopolu PKS-u jako jedynego przewoźnika. Zdaniem przewoźników takie działania PKS Myślenice miałyby też rzekomo uniemożliwić im rozwój gospodarczy. W czasie jednego z majowych spotkań prezes PKS Myślenice złożył publiczną deklarację, że aby umożliwić rozwój innym przewoźnikom, którzy deklarują chęć objęcia obsługi komunikacyjnej wszystkich lokalnych tras obsługiwanych przez PKS „zejścia” z dotychczas obsługiwanych tras. Ponieważ padło takie przyrzeczenie, więc nie pozostaje nic innego jak dotrzymać słowa. PKS Myślenice wierzy, że inni przewoźnicy dotrzymają zobowiązań i zgodnie z ich deklaracjami przejmą trasy, z których od 1 lipca rezygnuje PKS Myślenice – wyjaśnia rzecznik PKS.

  Z tego wynika że jeżeli busiarze nie przejmą tras i nie obslużą lokalnych przewozów lecz zastrajkują czyli spraliżują komunikację - Obietnica uważana jest za niebyłą. Kumasz czy dalej będziesz smęcił jakbyś się dopiero co urodził?

  1 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Potwierdzam, że PKS wznowił kurs na linii Myślenice-Siepraw. Jak z resztą linii szczerze mówiąc nie wiem.Z pierwszej ręki wiem tylko, że kierowcy PKS'u starali się przynajmniej o zatrzymanie tej linii, gdyż nie ma stąd żadnego innego przewoźnika. Władze PKS'u nie były tym jednak ani trochę zainteresowane. Miało się odbyć spotkanie kierowców z zarządem w tej sprawie. Może jednak panowie w PKS się dogadali. Faktem jednak pozostaje dla mnie to że mam jak do miasta dojechac z czego się cieszę.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Gdybyś miał SWÓJ sklep to tak, ale gdybyś wynajmował i najemca powiedział że w tym miejscu już koniec wynajmowania możesz się przenieść tam albo pakuj interes - wtedy co?

  Do tej pory plac nie był busiarzy i od roku było powiedziane że busy stamtąd będą musiały odejść. Mieliście tyle czasu na myślenie, ale najlepiej czekać do ostatniej chwili gdzie wszystko już jest załatwione !! Teraz to już macie posprzątane i w pozostało 25 dni cieszyć się placem. [/quote]

  to że burmistrz teraz mówi że już dawno oznajmił że bedzie koniec placu to nieprawda ale wy wiecie lepiej wasza sprawa ja o tym wiem od 4 miesiecy ja składałem papiery z innych placów dostalem odmowy więc nie moja wina na dworzec nie pójdę a myslenice to nie jedyne miasto mogę się przenieś gdzieś indziej i pracować spokojnie niczym się nie martwic tylko co z wami albo pujdziemy na pewne kompromisy albo podziękujemy

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  "Busiarziarz" - najpierw sobie kupcie slowniki, potem dziekujcie

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Ale jest nagonka z pks-u, wszystko zrobią, aby busy przyszły na dworzec.
  Taki Krupier czy podziemie aż śmierdzi z ulicy przemysłowej.
  A burmistrz jest w tej chwili postawiony pod ścianą nie śmierci ale przymusu no cóż sam sobie zgotował ten los.

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Krupier a w Krakowie jakiś czas temu busiarze postawili na swoim.
  Cytat"których aż byś się zdziwił ilu jest chętnych na nowe koncesje z dworcem , jeżeli ci dotychczasowi postawią veto i zastrajkują"
  Krupier jednak jesteś dobrze"poinformowany" czyli siedzisz w temacie jeżeli masz takie informacje.
  CZY W TYM WSZYSTKIM LICZY SIĘ DOBRO PASAŻERÓW CZY CHODZI O "NAPĘDZENIE" KLIENTÓW NOWO POWSTAŁEMU CENTRUM HANDLOWEMU?
  Czy w tym mieście nie można nic zrobić dla dobra mieszkańców bez wywoływania"kolejnej wojny na górze"?????

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  nieoświecony proszę Cie wiesz tak dużo a nie rozumiesz, że MPK Łódź nie przyszła robić dodrze dla dobra mieszkańców Myślenic tyko przyszła zarobić i dobrze zrobić, ale dla MPK Łódź.
  Napędzanie klientów centrum handlowemu to może i prywatne rozmowy obu stron, ale najważniejsze dla PKS to busy na nowym dworcu i ich kasa.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  A wy nie macie info co??? Skąd macie te idotyczne plotki... Chcecie to polece nazwiskami kto tu sie wypowiada... Jesteście tak prości ze az szkoda pusci sie jakas bajke a odrazu jest na tym forum... Znam przynajmniej dwa nazwiska osób które tu piszą i ujawnienie ich wytłumaczyło by to wszystko... Do mamusi sie wyplakac a nie na forum... Co boliii ze juz wasze zdanie sie nie liczy i nic nie mozecie zrobic?:D

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  [quote=gość: osa] nieoświecony proszę Cie wiesz tak dużo a nie rozumiesz, że MPK Łódź nie przyszła robić dodrze dla dobra mieszkańców Myślenic tyko przyszła zarobić i dobrze zrobić, ale dla MPK Łódź.[/quote]

  nie rozumię co cię w tym dziwi... komu mają napędzać kace jak nie sobie, przecież to nie jest instytucja charytatywna

  [quote=gość: osa] Napędzanie klientów centrum handlowemu to może i prywatne rozmowy obu stron, ale najważniejsze dla PKS to busy na nowym dworcu i ich kasa. [/quote]

  nie przesadzajmy 4.50 za jeden wjazd to nie majątek....

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  Niech sobie napędzają kasę ale nie czyimś kosztem.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  moje pytanie jest jeśli 4.50zł za dwrzec jest tak dużo to ile płacili za plac przy słowackiego 0.50zł...

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  [quote=gość: lol] Niech sobie napędzają kasę ale nie czyimś kosztem. [/quote]

  idąc tym tropem to niech busiarze wożą busiarzy !!! i nie nabiaja sobie kieszeni kosztem nas psażerów tylko wożą nas za darmo

  naprawdę żenada ...

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  Widziałem dzisiaj jak długo męczył się kierowca przelotowego autobusu aby wyjechać z tego "dworca".
  Zawieszenie komunikacji jest widać zaplanowanym działaniem PKS bo w czasie wakacji większość kursów przynosi straty a jakiś czas po otwarciu centrum handlowego ulica Słoneczna całkiem się zakorkuje samochodami klientów i ciekawskich.

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  [quote=gość: lol] Niech sobie napędzają kasę ale nie czyimś kosztem. [/quote]

  Podstawowa zasada świata coś kosztem czegoś, chyba że ty już znasz przepis na Perpetum Mobile, więc będziesz bogaczem pod warunkiem że twoim tokiem rozumowania nie oddasz tego wynalazku za darmo :))))) Wtedy będziesz biednym ale za to znanym wynalazcom, bo jak uważasz nie wolno robić kasy czyimś kosztem :)))

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony] Widziałem dzisiaj jak długo męczył się kierowca przelotowego autobusu aby wyjechać z tego "dworca".
  [/quote]

  nie wiem mój drogi czy zauważyłeś swoim sokolim okiem że tam jest cały czas teren budowy...

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  nie przesadzajmy 4.50 za jeden wjazd to nie majątek.... [/quote]

  Nie pisz głupot i kłamstw jakie 4.50 chcą 9zł +wat chcą zmniejszyć na 8

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  [quote=gość: OsaLolNieoswiecony to...] moje pytanie jest jeśli 4.50zł za dwrzec jest tak dużo to ile płacili za plac przy słowackiego 0.50zł... [/quote]

  200zł miesięcznie od 1 samochodu

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  [quote=gość: Przywatny przewoznik] nie przesadzajmy 4.50 za jeden wjazd to nie majątek.... [/quote]

  Nie pisz głupot i kłamstw jakie 4.50 chcą 9zł +wat chcą zmniejszyć na 8 [/quote]

  VAT - jakby co. Poza tym pomiędzy przedsiębiorcami VAT nie istnieje. Liczy się i podaje cenę netto.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  [quote=gość: Zderzak] Poza tym pomiędzy przedsiębiorcami VAT nie istnieje [/quote]

  Ale Wat istnieje ;))))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  Opłaty dworcowe wrzuca się w koszty uzyskania przychodu i pomniejsza podatek dochodowy, czyli nie do końca jest to 9zł, ale jak ktoś pisze kwoty, by się poskarżyć, to właśnie pisze nie całą prawdę.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lip 2011

  4.50 czy 9.00 zł to na początek, żeby ściągnąć busy, a potem to zobaczycie busiaże co będzie, bo już innego wyjścia nie będziecie mieli.

  wodotargacz, a twoim zdaniem mamy w Myślenicach nowego filantropa czyli MPK Łódź? Śmieszny jesteś dla mnie bo widać, że piszesz od przewoźnika, który ma decydować o komunikacji w Myślenicach.
  Powiedz kiedy otwieracie ten psełdo dworzec żeby ocenić ilość odjazdów.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2011

  osa się mylisz się - wystarczy mi że przez okres szkolny jedziłem busami teraz dorobiłem sie własnych czterech kółek i mam no to w.... ale busów szczerze nienawidze i zawsze bede jechać po nich... nie zapomne awantur i bujek na słowackiego miedzy busiażami i nawet rodziny się tam tłukły bo pazernoś to się ma we krwi... Jeździłem busami z prostej przyczyny bo jeździły czesto a ja zawsze wolałem pospać wieć musiałem jechać tym co jechało pierwsze... Jeśli jesteś busiażem to może mnie pamietasz jak nie płaciłem za bilety bo komfort jazdy był do

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2011

  [quote=gość: Zderzak] gość: Przywatny przewoznik napisał/a: nie przesadzajmy 4.50 za jeden wjazd to nie majątek....

  Nie pisz głupot i kłamstw jakie 4.50 chcą 9zł +wat chcą zmniejszyć na 8 [/quote]

  VAT - jakby co. Poza tym pomiędzy przedsiębiorcami VAT nie istnieje. Liczy się i podaje cenę netto. [/quote]

  Nie zarzucaj mi kłamstwa bo mam pismo z PKS na którym jest jak BYK napisane 4.50 !!!!

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2011

  Czyli ile wreszcie kosztuje ten wjazd na dworzec, 4,50 czy 9zł netto, bo widzę że wg busiarzy zdania są podzielone. Zastanawiające jest to że sami najbardziej zainteresowani nie wiedzą jakie są warunki wjazdu na dworzec :))))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2011

  Cała dyskusja jest sprowadzana na ten tor aby wykazać że winni "sytuacji jakby komunikacyjnej" są pazerni busiarze a nie ten kto miał zadbać o miejsce "za i wyładunku pasażerów"

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2011

  nieoświecony - oświecić cię... Ja również sprawdziłem ile jest za wjazd 4.50zł i co teraz bedziesz się pyszczyć że to kłamsto a jeśli nie to że napewno zaraz zmienią i bedzie 34.76zł za wjazd...

  Skończ swoje żałosne wypociny...

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2011

  Czy ja gdzieś piszę o cenach,piszę o tym jakie metody stosuje władza wobec busiarzy a ceny to oddzielna sprawa i dokładnie ich nie znam.Cały czas krytykuję politykę komunikacyjną gminy i nazywanie hipermarketu dworcem.Nigdy nie jeżdżę busem ani PKSem więc dla mojej przyjemności mogą przywalić wam cenę za bilet do Krakowa 10 złotych to może wtedy otworzycie oczy i zapytacie "kto nas tak urządził"
  Zawsze zastanawiało mnie co kieruje ludźmi którzy "liżą tyłek władzy"obojętne jakiej?

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  ludzie nie moga busiarze decydowac za ogoł mieszkańców.Byłem swiadkiem ordynarnego zachowania w stosunku do kobiety przechodzadzej przez ulicę przed Carefurem , Pon Busiorz darł gębe bo mu sie spieszyło a wogole o czym my tu mówimy sa chamscy,Po trupach a do celu,Nic innego tylko busiarze i busiarze,A w dupie ich mam,Nareszcie powstał prawdziwy dworzec i tego sie trzymajmy, tyle lat meczyli ludzi bez ubikacji zadnych ławek wielkie pony,Oni i Ci kupczyki to jedno ,,,,a nam nalezy sie parking na Slowackiego mieszkam tam tyle lat i nie mam gdzie parkowac szlak mnie trafia,,

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A tak naprawde do kupcom zalezy na tych busiarzach przygotowuja sie do swoich marzen i planow.Mysla ze jak , ze jak ze jak,,, wybuduja ta swojagalerie to beda miec wiekszy ruch przez busiarzy a to go.. prawda oni tego nie wybuduja nawet za dziesiec lat nie czarujmy sie .kto buduje galerie kolo galerii a pozatem to Tesco nikt nie przebije o ile sie znajdzie taki odwazny ktory zechce przyjść,

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 60

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...