Miasto

Prywatni przewoźnicy: Jeśli nie otrzymamy pozwoleń będziemy strajkować

Prywatni przewoźnicy: Jeśli nie otrzymamy pozwoleń będziemy strajkować

Do końca lipca prywatni przewoźnicy mają opuścić plac przy ul. Słowackiego. Odrzucili ofertę PKS Myślenice, dotyczącą możliwości korzystania z dworca i w porozumieniu z Kongregacją Kupiecką planują zorganizować na sąsiadującej z dworcem działce miejsce odjazdów i przyjazdów. Burmistrz twierdzi, że nie jest to możliwe. Przewoźnicy grożą strajkiem

Prywatni Przewoźnicy na łamach Dziennika Polskiego zapowiadają, że w przypadku nie otrzymania pozwoleń na organizację odjazdów na działce należącej do myślenickich kupców oraz przy nie przedłużeniu przez gminę okresu korzystania z placu przy ul. Słowackiego, będą strajkować.

Z dniem 1 lipca PKS Myślenice zrezygnuje z wszystkich kursów na lokalnych trasach. Rzecznik PKS tłumaczy, że to wynik negocjacji z prywatnymi przewoźnikami, którzy nie przyjęli warunków dotyczących korzystania z dworca proponowanych przez PKS. Prywatni przewoźnicy zawarli porozumienie z Kongregacją Kupiecką, która dysponuje działką w sąsiedztwie PKS Myślenice i Galerii Dekada. Kupcy wydali pisemną zgodę na zorganizowanie przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników.

Burmistrz Maciej Ostrowski twierdzi, że jest to niemożliwe, ponieważ jak mówi: zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie mogą być świadczone jedynie usługi handlowe, a nie transportowe. O taki zapis wnioskowała spółka Kongregacja Kupiecka w 2007 roku. W miejscu obecnego przystanku busów przy ul. Słowackiego ma zostać utworzony parking. Przewoźnicy z placu mogą korzystać do końca lipca.

Prezes spółki Galeria Myślenice Jerzy Kaźnica powiedział Dziennikowi Polskiemu, że działka zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod handel wielkopowierzchniowy, ale musi tam powstać parking na co najmniej 180 miejsc. Mieliby z niego korzystać prywatni przewoźnicy. Prezes Kaźnica deklaruje chęć zbudowania w tym miejscu przystanków, toalet i ławek z zadaszeniem.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (160)

 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Dosyć tego. Jak byłem "za busiarzami" w sporze z UMiGm i MPK Łódź tak teraz szlag mnie trafił. Bujaliście się na parkingu przy Słowackiego kilkanaście lat za prawie darmo. Skoro był tam wasz pseudo dworzec, gdzie toalety? gdzie budynek jakikolwiek chroniący oczekujących pasażerów przed zimnem, śniegiem czy deszczem? Tyle lat mieliście czas na wybudowanie własnego dworca. Teraz nagle wszystko wam nie pasuje? Strajkować się zachciało? Życzę wam z całego serca żeby PKS odwiesił kursy, a Burmistrz wydał dziesiątki nowych pozwoleń na organizację transportu w M-cach. Wyszła właśnie wasza wieśniacka mentalność. Jeździć bez kosztów własnych syfnymi busami, eksploatując kierowców ponad wszelkie dopuszczalne normy czasowe, łapać kasę i broń boże nie dokładając do interesu ani grosza. Kij z wami gońcie się w diabły

  43 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  PRECZ Z CENZURĄ NA MIASTO-INFO!

  23 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  To skandal, żeby było gorzej niż dawniej, a gdzie ten cały postęp zapowiadany szumnie przed wyborami???
  Większość pewnie pamięta że ze starego dworca przelotowe autobusy odjeżdżały na drugi koniec Polski, teraz żaden przelotowy nie zatrzyma się w Myślenicach,żeby pojechać dalej trzeba jechać busikiem do Krakowa,coś mi tu nie pasuje???
  Normalnie komunikację w naszym mieście mamy chyba jak w Bangladeszu, to SKANDAL WSTYDŹCIE SIĘ MIEJSCY "oficjele"!!!!

  21 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Jedno co wychodzi lokalnej władzy to wywoływanie konfliktów,a to asfaltownia,wysypisko ,rondo w śródmieściu a teraz busiarze.
  Skutecznie udaje się im skierować dyskusję na korzystne dla siebie tory aby odwrócić uwagę od spraw dla niej niekorzystnych i realizować założoną politykę.Teraz spokojnie można cały bałagan komunikacyjny zwalić na tych pazernych na pieniądze busiarzy i dalej nic nie robić.
  PKS zrezygnował z lokalnych kursów na okres wakacji aby zaostrzyć konflikt i uzyskać dotację do linii(niech pan rzecznik pokaże pismo z rezygnacją z zezwoleń na te przewozy bo bez tego nikt nie wejdzie na te trasy)
  To że padła kolejna firma i ludzie stracili pracę jest nie istotne ważne że powstał"dworzec" i będzie okazja do świętowania a wygląda to tak jakby duża firma pogrzebowa otwarła u siebie maleńki oddział ratunkowy bez lekarza i nazwała to szpitalem.
  Fakt że aktualne warunki na tymczasowym dworcu przy Słowackiego to skandal ale czy wszystkiemu winni busiarze,czy ktoś kto pobierał opłaty nie powinien zadbać o ten teren.
  Jakim szyderstwem jest stwierdzenie że plan zagospodarowania nie przewiduje komunikacji w miejscu należącym do kupców.A co tam było wcześniej???Park narodowy czy dworzec?
  Kidy zmieniły się plany bo pierwotnie CZĘŚĆ ZAKUPIONA PRZEZ KUPCÓW MIAŁA BYĆ PRZEZNACZONA NA DZIAŁALNOŚĆ HANDLOWĄ A POZOSTAŁA NALEŻĄCA DO PKS NA DWORZEC I STACJĘ PALIW.
  CO TAKIEGO STAŁO SIĘ ŻE MIŁOŚĆ DO KUPCÓW KTÓREJ OWOCEM BYŁA SZYBKA SPRZEDAŻ DZIAŁKI NA DWORCU BEZ PRZETARGU TAK NAGLE WYGASŁA?????
  Kto jest winien doprowadzenia PKS do takiego stanu i utraty tylu miejsc pracy?
  Ile było wywiadów co to gmina nie zrobi gdy przejmowała PKS.
  Jak wszystko dotychczas udawało się "załatwić na przetrzymanie" tak teraz trochę busiarze pokrzyżowali plany.
  Ale spoko znalazło się wyjście awaryjne a społeczeństwo kupiło bajkę że wszystkiemu winni busiarze.
  Dziwi w tym wszystkim jeszcze jedno jak kilka lat temu żeby odwołać dyrektora PKS który nie pasował paru osobom to związki straszyły blokadą zakopianki i władza "pękła" a teraz rozwala się firmę ,ludzie tracą pracę i cisza.
  O dojazd po wakacjach nie ma się co martwić ,PKS wróci na opłacalne tasy.
  Będzie może drożej i jak zwykle straci pasażer.

  18 1 Odpowiedz
 • 30 cze 2011

  [quote=gość: pfff] Dosyć tego. Jak byłem "za busiarzami" w sporze z UMiGm i MPK Łódź tak teraz szlag mnie trafił. Bujaliście się na parkingu przy Słowackiego kilkanaście lat za prawie darmo. Skoro był tam wasz pseudo dworzec, gdzie toalety? gdzie budynek jakikolwiek chroniący oczekujących pasażerów przed zimnem, śniegiem czy deszczem? [/quote]

  Powyższe pytania skierowałbym do Urzędu Miasta i Gminy od którego prywatne firmu transportowe WYNAJMOWAŁY plac przy ulicy Słowackiego. Widać przez lata gmina miała gdzieś potrzeby pasażerów. Ostrowski nawet nie pomyślał że jako najemca MA OBOWIĄZEK zapewnić zaplecze socjalne, o zadaszeniu czy wiatrołapach nie wspominając! Bo On nie myśli wcale o pasażerach/mieszkańcach!!! Wynajmował jedynie PLAC DO WYŁADUNKU I ZAŁADUNKU LUDNOŚCI a teraz jeszcze chce zmusić prywatne firmy przewozowe do nabijania kasy kolegom ze spółeczki "niby - komunikacyjnej" WSTYD!!!!

  19 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach
Myślenice 0

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach

Największa franczyzowa sieć pizzerii w kraju ogłosiła kolejną inwestycję. Już od 20 września do grona miejscowości z ofertą Da Grasso dołączą Myślenice. Resta...