Miasto

Maciej Ostrowski: Organizowanie przystanków na działce Kongregacji nie jest możliwe

Maciej Ostrowski: Organizowanie przystanków na działce Kongregacji nie jest możliwe

- Organizowanie przystanku początkowego i końcowego na terenie działki należącej do Kongregacji Kupieckiej nie jest możliwe. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie mogą być świadczone jedynie usługi handlowe, a nie transportowe – mówi burmistrz Maciej Ostrowski

Od 1 lipca PKS Myślenice rezygnuje z wszystkich kursów na lokalnych trasach. W rozkładzie zostaną tylko cztery kursy z i do Krakowa. Rzecznik PKS tłumaczy, że to wynik negocjacji z prywatnymi przewoźnikami, którzy nie przyjęli warunków dotyczących korzystania z dworca proponowanych przez PKS.

Prywatni przewoźnicy zawarli porozumienie z Kongregacją Kupiecką, która dysponuje działką w sąsiedztwie PKS Myślenice i Galerii Dekada. Kupcy wydali pisemną zgodę na zorganizowanie przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników. Ci będą się starać o uzyskanie administracyjnego pozwolenia na organizację odjazdów w tym miejscu. W związku z zaistniałą sytuacją, 22 czerwca zadaliśmy burmistrzowi, jako gospodarzowi gminy, która ma obowiązek zapewnienia mieszkańcom komunikacji kilka pytań:

Czy gmina zgodzi się na wyznaczenie początkowego i końcowego przystanku dla prywatnych przewoźników na terenie należącym do Kongregacji Kupieckiej?

fot. Mariusz Drzyzga
 Maciej Ostrowski: Organizowanie przystanku początkowego i końcowego na terenie działki należącej do Kongregacji Kupieckiej nie jest możliwe. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie mogą być świadczone jedynie usługi handlowe, a nie transportowe. O taki zapis wnioskowała spółka Kongregacja Kupiecka w 2007 roku.

Jakie jest stanowisko gminy w sprawie zawieszenia kursów lokalnych przez PKS Myślenice?

Na spotkaniach organizowanych w Urzędzie Miasta i Gminy, prezes PKS już w kwietniu zapowiadał, że PKS Myślenice rezygnuje z kursów na trasach lokalnych. Przewoźnicy byli poinformowani o tym fakcie już odpowiednio wcześniej. Luka po kursach PKS zostanie z pewnością wypełniona przez przewoźników. Mogą to być zarówno nasi gminni przewoźnicy jak i inne spółki. Do tej pory Gmina udzielała wszystkim koncesji na organizację transportu i takie stanowisko utrzymuje.

Prywatni przewoźnicy odmawiają korzystania z dworca, a plac przy ul. Słowackiego ma zostać zamieniony na parking.  Na czym ma polegać polityka komunikacyjna gminy Myślenice? Jakie są jej cele?

Przeniesienie przewoźników na dworzec i ulokowanie wszystkich w jednym miejscu miało przyczynić się do koordynacji rozkładów jazdy. Decyzja ta podparta była także uchwałą Rady Miejskiej z września 2005 r., dotyczącej Programu Restrukturyzacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o. o., w którym mowa o jednym dworcu w jednym miejscu, które kumuluje wszystkich przewoźników.

Czy istnieje plan ratunkowy opracowany przez gminę na wypadek, gdyby z powodu zawieszenia kursów doszło do chaosu komunikacyjnego, a mieszkańcy gminy nie dojadą do pracy, a we wrześniu do szkół?

Zadaniem Gminy jest zapewnienie mieszkańcom komunikacji. Umowy dla przewoźników stacjonujących na placu przy ul. Słowackiego, dlatego zostają wypowiedziane w lipcu, by cały sierpień poświęcić na  organizację komunikacji. Jednocześnie rzecznik PKS Bogumił Makowski zapewnił nas, iż możemy uspokoić uczniów i studentów, że po wakacjach będą mogli bez problemów dojeżdżać na zajęcia zarówno do szkół na terenie gminy Myślenice oraz do Krakowa.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  "(...)rzecznik PKS Bogumił Makowski zapewnił nas, iż możemy uspokoić uczniów i studentów, że po wakacjach będą mogli bez problemów dojeżdżać na zajęcia zarówno do szkół na terenie gminy Myślenice oraz do Krakowa."

  czyli wychodzi na to, że kursy będą zawieszone na okres wakacji?

  5 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Czy ktoś jeszcze wierzy rzecznikowi?
  Tyle było dyskusji na forum że busiarze nie potrafią się zorganizować i znaleźć innego miejsca.Idę o zakład że nawet gdy znajdą inną lokalizację znajdzie się sto powodów aby im odmówić.

  18 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  ha, ha, ha, oto zasady uczciwej konkurencji. jeśli nie chcesz tak jak ja ci nakazuję, to i tak znajdę na ciebie sposób;)
  łaska pańska na pstrym koniu jeździ... jedni mają wsparcie władz, inni nie, a przecież plan zagospodarowania przestrzennego można zmienić bez zbędnych ceregieli.

  "Przeniesienie przewoźników na dworzec i ulokowanie wszystkich w jednym miejscu miało przyczynić się do koordynacji rozkładów jazdy. Decyzja ta podparta była także uchwałą Rady Miejskiej z września 2005 r., dotyczącej Programu Restrukturyzacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o. o., w którym mowa o jednym dworcu w jednym miejscu, które kumuluje wszystkich przewoźników."

  busiarze nie należą do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o. o. dlaczego więc mają podlegać programowi restrukturyzacji PKS Sp.z o.o.?

  46 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Asfaltownię to się dało postawić na działce pana B. mimo, że w planie był zakaz prowadzenia działalności szkodliwej dla środowiska. Wtedy czujne służby burmistrza jakoś nie widziały problemu.
  Jak widać w naszej gminie wszyscy są równi, z tym że niektórzy są równiejsi...

  67 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Nie wierzę w ani jedno słowo tego człowieka.

  49 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  ostroś to jest prze gość jego beszczelność coraz bardziej mnie zaskakuje, bawią się w jakieś gierki, a odbijać się to wszystko będziena nas, brak słów

  44 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Nienawidze tej osoby, Ostrowski jestes dwulicowy i cyniczny!!! Mącisz za każdym razem co innego! W takim razie niech zbudują koło galerii dekady jeszcze jedną galerie i niech szlak trafi wszystkie nie duże sklepy! a miało nie być u nas dużych sieciówek! i jak mamy Ci wierzyć? Podaj sie człowieku do dymisji!!!

  44 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  ostrowskiemu MÓWIĘ NIE.

  53 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  BRAWO DLA BURMISTRZA !

  NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ BUSIARZOM !

  14 52 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Nie chcę takiego burmistrza !

  49 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Co wspólnego ma miejsce przystanku początkowego z koordynację rozkładu jazdy?????
  Co ma do tego PKS ?
  To czemu nie restrukturyzowali PKSu tylko idiotycznymi
  rządami go wykończają???
  TU NIGDY NIE CHODZIŁO O DOBRO PASAŻERÓW A TYM BARDZIEJ PRACOWNIKÓW PKS.

  27 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  JAKI TEN OSTROWSKI JEST ŻAŁOSNY , POWIADASZ ŻE TEREN PRZY PSEUDO DWORCU MOŻE BYC TYLKO POD USŁUGI HANDLOWE, A POWIEDZ MI PANIE OSTROWSKI CZY STACJA PALIW NA SŁONECZNEJ GDZIE MA POWSTAĆ NA MIEJSCU PRYWATNEGO DOMU PRZY ULICY I ZAKOPIANCE MOŻE BYĆ? NIBY JAKIM CUDEM? TO MIEJSCE JEST DOGODNE? BEZPIECZNE? ZGODNE Z PRZEPISAMI? MUSI TU PRZYJECHAĆ TELEWIZJA! JA SIE TYM ZAJME, LUDZIE TO JEST SKANDAL CO SIE TU DZIEJE! CO ON ROBI Z NASZEGO MIASTA!

  50 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  A co na tym terenie było wcześniej jak nie dworzec i wtedy mogło być a teraz nie???
  Czy właściciele działek których wywłaszczono ze względu na budowę dworca nie mogą teraz ubiegać się o ich zwrot ze względu na zmianę przeznaczenia(kiedyś był taki przepis)?

  27 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Ostrowskiemu NIE !

  40 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Cytat z "Wesela" Wyspiańskiego zdaje się być w polskiej historii aktualny"Miałeś, chamie, złoty róg, ostał ci się jeno sznur.."
  Pozostaje sobie tylko życzyć ,że przyszły samorząd nie będzie taki zaściankowy jak obecny i w swoich planach weźmie pod uwagę interes każdej grupy społecznej a permanentna inwigilacja pozostanie tylko w filmie 'Seksmisja" . A teraz pozostaje tylko rechot historii..

  27 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  A przed wyborami tak pięknie uczęszczał na zebrania wiejskie i spotkania wyborcze... Padały wspaniałe obietnice, gmina miała być miodem i mlekiem płynąca.

  A teraz mamy skumulowanych wszystkich przewoźków na jednym pojemnym dworcu z pięcioma stanowiskami i czasem załadunku 3 minuty. (o malutkiej galerii przy dworcu celowo nie wspomnę)

  33 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  ostrowski to drugi donek naobiecuje przed wyborami a jak już wygra to ma sklerozę nic nie pamięta HIPOKRYTA a kysz a kysz ostrowski :)

  32 6 Odpowiedz
 • 28 cze 2011

  To nie jest hipokryzja, to jest przemyślana i skoordynowana akcja przymuszenia prywatnych firm transportowych za pomocą szantażu do korzystania z terenu który Gmina SPRZEDAŁA kryminalnemu trio z Łodzi. Hybryda w postaci spółeczki PKS Grupa nie ma zaplecza logistycznego więc nie jest w stanie zapewnić transportu na terenie gminy, posiada natomiast WYŁĄCZNOŚĆ na usługi transportowe które nota bene zawarte były w umowie sprzedaży terenu byłego dworca PKS Łódż. Jak widać z powyższego artykułu o czym nie wiedzieli szarzy obywatele - pasażerowie, sprawa rozwiązania transportu w gminie toczyła się za zamkniętymi drzwiami, na stypie myślenickiego PKS'u przy udziale wyłącznie beneficjentów przyszłej inwestycji w postaci "galerii z częścią dworcową".
  Ostrowski umył po prostu ręce, na zarzuty sabotażu komunikacji gminnej zwali wine na "busiarzy" stwierdzając że to oni "nie chcą, a taki był układ pomiędzy nim (Ostrowskim) a Łódzkim "tercetem egzotycznym".

  W komentarzu do słów Ostrowskiego z powyższego artykłu powtórzę za klasykiem polskiego rocka; "Wszystko się może zdarzyć..." Jak widać w otaczającej nas rzeczywistości możliwe są zmiany planów zagospodarowania przestrzeni które działają wstecz, mają klauzule natychmiastowej wykonalności a nawet obiekty które powstaja bez wymaganych pozwoleń i odpowiedniej dokumentacji. Spółka Galeria Myślenice może, a nawet musi wystąpić o poprawkę do planu zagospodarowania przestrzennego z 2007 roku. Odmowa spowoduje jedynie odwołanie do wojewody z adnotacją z ustawy antymonopolowej a w konsekwencji paraliż komunikacji w okresie gdy zacznie się nowy rok akademicki. I nie sądzę aby całą winę za ten komunikacyjny kocioł udało się Ostrowskiemu zwalić na prywatne firmy transportowe. Umywanie własnych brudów cudzymi rękami (czytaj pieniędzmi) doprowadzi do gruntownej zmiany. Wrzesień tuż, tuż.

  48 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  [quote=gość: aaaa] A co na tym terenie było wcześniej jak nie dworzec i wtedy mogło być a teraz nie???
  Czy właściciele działek których wywłaszczono ze względu na budowę dworca nie mogą teraz ubiegać się o ich zwrot ze względu na zmianę przeznaczenia(kiedyś był taki przepis)? [/quote]

  No własnie. Jest przypadek, gdzie były właściciel działki sądownie wygrał sprawę, gdy początkowo autostrada państwowa stała się komercjalną. Sprawa dotyczyła wyższego odszkodowania za działki.
  Byki właściciele - do dzieła.

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Boże, kto go wybierał i kto go jeszcze popiera?
  Skręt od, którego jedzie na kilometry.

  24 5 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 28 cze 2011

  "prezes PKS już w kwietniu zapowiadał, że PKS Myślenice rezygnuje z kursów na trasach lokalnych. Przewoźnicy byli poinformowani o tym fakcie już odpowiednio wcześniej."
  A w poprzednim artykule twierdzili, że prezes podjął tą decyzję na spotkaniu z busiarzami, żeby przekonać ich do korzystania z dworca.

  Ja mam pytanie do wszystkich busiarzy. Dlaczego tak utrudniacie pracę naszemu burmistrzowi? Przecież wszystko było od kwietnia umówione. Nikt Was o zdanie nie pytał, bo przecież nikt nie sądził, że nie będziecie chcieli się przenieść na nowoczesny obiekt z mnóstwem miejsca. Zresztą nie mieliście się w tej kwestii wypowiadać tylko dostosować. A że opłaty będą "trochę" wyższe. No cóż oj tam oj tam. Ale za to nie będzie konkurencjii z PKS.
  Teraz niepotrzebna afera się z tego robi, ludzie zadają pytania, interesują się. To wszystko niepotrzebnie. Wszystko przez busy i Stachursky-ego. w końcu to on śpiewał "To ja typ niepokorny!!"

  18 7 Odpowiedz
 • 28 cze 2011

  Dobrze Maciej mówi, trzeba coś z tym zrooobić, dobrze mówi.
  Przenieś plac targowy na dolne przedmieście, busy na plac, parking w miejsce busów, asfaltownie na górne przedmieście, strzelnice na Chełm, puścić szybki tramwaj przez miasto, przenieś kostke z rynku na działke kupców, zrobić w centrum duże rondo żeby ciężarówki swobodnie bez "migacza" mogły je opuszczać, ale gdzie przenieść Macieja.

  p.s. prosze klikać minus

  48 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  [quote=cygnus] Dobrze Maciej mówi, trzeba coś z tym zrooobić, dobrze mówi.
  Przenieś plac targowy na dolne przedmieście, busy na plac, parking w miejsce busów, asfaltownie na górne przedmieście, strzelnice na Chełm, puścić szybki tramwaj przez miasto, przenieś kostke z rynku na działke kupców, zrobić w centrum duże rondo żeby ciężarówki swobodnie bez "migacza" mogły je opuszczać, ale gdzie przenieść Macieja.

  p.s. prosze klikać minus [/quote]
  A guzik! Dałem Ci plusa.

  15 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Pan Maciej sam już się poplątał w tych swoich planach. Tak to jest, jak się chce zmieniać wszystko w mieście, w którym tak naprawdę nie potrzeba zmieniać dużo. I teraz wyszedł chaos, bo ktoś coś zawalił, a wszyscy obwiniają tym burmistrza, bo przecież ,,on włada miastem''.

  16 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Naprawdę ciekawa zagrywka,niby rezygnują z linii ale czy oddali zezwolenia????
  Jeżeli nie oddadzą zezwoleń żaden inny przewoźnik nie wejdzie w tych godzinach na te trasy
  Czy przypadkiem nie jest to zagrywka aby otrzymać od gminy dotację,likwiduje się linię w wakacje gdy są mało rentowne,robi się szum i gmina "zmuszona jest coś z tym zrobić"

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Nagadaliśmy się do ściany. Teraz czas usłyszeć TYCH< których lud wybrał. Co Wy na to Panie i Panowie Radni?Czekamy na Wasze wypowiedzi!

  18 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  ciekawe kiedy kongregacja ruszy z budową centrum handlowego? taki plac i tak sie bedzie marnował..?!!! parking by tam zrobili zeby mozna było normalnie słoneczna jezdzic!!! To po prostu wstyd! chwasty, trawa i ciekawe czy ktos z kosiarka moze tam wjechac zeby choc troche ten plac uporzadkować..?!

  5 3 Odpowiedz
 • 28 cze 2011

  cygnus - Macieja wywieść na taczkach jak Jagnę Borynę.

  28 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Nie znam się na przyszłości , ale coś mi podpowiada że politykowanie burmistrza M. źle się skończy dla niego samego.

  25 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  [quote=gość: Janek50] Nie znam się na przyszłości , ale coś mi podpowiada że politykowanie burmistrza M. źle się skończy dla niego samego. [/quote]

  a zobaczysz ze mimo tych wszystkich wpadek ludzie i tak go ponownie wybiora:)

  5 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  To niech burmistrz z rada zmieni plan zagospodarowania!!!
  Co brak dobrej woli?...

  21 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Myślę że już czas pomyśleć o referendum

  18 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  [quote=gość: swój] Myślę że już czas pomyśleć o referendum [/quote]

  Jestem za .... :-) za referendum oczywiście a przeciw burmistrzowi. Szaleju się najadł ?

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Czegoś tu nie rozumiem PKS likwiduje kursy lokalne?,czy zawiesza na okres wakacji??a może od września kursy lokalne będzie wykonywał PKS Nowy Targ ??...

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  A co on się przyczepia do PKS-u gdy wraz z pracownikami zostawił go na pastwę losu.

  Czy w restrukturyzacji PKS była mowa o Koźmińskim?

  PKS też zostawia pracowników na bruku to może wspólnie busy i kierowcy z PKS zaprzestaną jazdy od 1 lipca i zobaczymy co ten mąndrala zrobi?

  A główne żądania to dymisja Osrowskiego i zmiana zagospodarowania na działce kupców myślenickich.

  15 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Panie Prezesie PKS -u! Prosimy błagamy WRÓC.... ale do Łodzi i zabierz ze sobą p. Ostrowskiego i nigdy tu nie wracaj !!!

  27 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  to jest burmistrz!?. .

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Sam dostaje z urzędu ryczałt do własnego prywatnego samochodu z gminy, a my nie będziemy mieli się czym dostać do pracy.
  Za ok. 12 000 zł miesięcznie nie stać go na paliwo do własnego samochodu?

  14 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  Panie i Panowie zróbmy ściepę na pomnik p.Ostrowskiego postawmy go na dworcu PKS i podziwiajmy zasłużoną osobę dla transportu zbiorowego.

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  A co z misją PKS

  Nasza misja PKS Myślenice
  Kim jesteśmy?

  Przewóz osób jest podstawową działalnością naszej Spółki. Jako firma istniejąca na rynku od kilkudziesięciu lat posiadamy duże doświadczenie w realizowaniu wszelkich zadań przewozowych w zakresie transportu pasażerskiego – zarówno regularnego jak i okazjonalnego.
  PKS Myślenice Spółka z o.o. to spółka zajmująca się przewozami od lat…
  Dokąd zmierzamy? Co chcemy osiągnąć?

  Otwieramy się na potrzeby rynku i będziemy z powodzeniem spełniać jego oczekiwania. Priorytetowe jest dla nas ciągłe podnoszenie jakości wykonywanych przez nas usług przewozowych taborem, który jest systematycznie wymieniany.
  Jesteśmy organizacją, która wiedzą, praktyką i rzetelną pracą zdobędzie miano niezawodnego partnera w przewozach.
  Co oferujemy?
  Gwarantujemy elastyczne podejście do klienta i profesjonalną obsługę.
  Oferujemy dbałość o najwyższą jakość naszych usług.
  Stwarzamy naszym klientom instytucjonalnym i osobom prywatnym możliwość zbudowania trwałych i stabilnych relacji partnersko - biznesowych.

  Jakie wartości są dla nas szczególnie ważne?

  Uczciwość wobec klientów i kontrahentów jest dla nas najważniejsza. Zdajemy sobie sprawę, że w dłuższej perspektywie to właśnie ta cecha stanowi naprawdę solidny fundament działalności firmy.
  Postęp i zmiany na lepsze to strategiczne elementy rozwoju naszej firmy. Ciągłe wprowadzanie pozytywnych zmian sprawia, że z dnia na dzień stajemy się lepsi i bardziej konkurencyjni.
  Na przekór trudnościom towarzyszącym pozyskiwaniu kapitału ludzkiego, z jakimi boryka się dziś branża transportowa, priorytetowa jest dla nas realizacja polityki personalnej, nastawiona na współpracę pracodawcy z pracownikami i uzyskanie możliwie największej satysfakcji z razem wykonywanej pracy.
  Co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi?

  Wysoki standard świadczonych przez nas usług oraz konkurencyjne ceny sprawiają, że jesteśmy liczącą się i docenianą firmą na rynku usług przewozowych. Przewozy krajowe i zagraniczne realizujemy autobusami o wysokim standardzie, co w połączeniu z estetycznym ich wyglądem oraz bardzo dobrym stanem technicznym daje naszym klientom gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podróży. Nasza doświadczona i kulturalna obsługa zawsze zadba o dobre samopoczucie przewożonych pasażerów podczas realizowanego przewozu.

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  osa - szacun za te cytowania

  Atrakcyjne tereny sprzedane, spółka wyprzedana, jej udziałowcy - pracownicy oszukani i zostawieni z niczym. Prywatni przewoźnicy postawieni pod ścianą.

  Prywatna galeria, z przymusowym "załadunkiem i wyładunkiem" osób na swoim terenie, wolna droga dla firemek-córek znanej wszystkim firmy przewozowej na zajęcie miejsca "starego" PKS Myślenice na rynku przewozów w powiecie myślenickim, z istotną przewagą nad busami w postaci przychylności właściciela dworca oraz władz. Władze miasta - wielki sukces, kolejna inwestycja, "odświeżenie" rynku komunikacji zbiorowej.

  Nie wiadomo jak skończy się to zamieszanie dla nas, zwykłych pasażerów.

  Widać od razu kto najwięcej stracił, kto jego kosztem ogromnie zyskał i zyskuje, a kogo mają w d...

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Ale jaki macie problem PKS jest prywtny i mogą zrobić z nim co chcą... Jest nie rentowny i skończyło się busy prawie zawsze komplet a autobusy świeciły pustkami może kilka kursów było obłożone a reszta co... Skończyło sie babce ...

  Pytanie kto pozwolił busom rozrosnąć do obecnych rozmiarów... PKS powinien beczeć że przez busy musi się zamknąć bo kto pozwolił żeby było tyle busów i ta konkurencja ich wykończyła...

  Kożystajc z sytuacji chciał bym pozdrowić bukszpana i kozice...

  6 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  szkoda, że busy nie będą mieć konkurencji PKS-u. Jednak wtedy busiarze zaczną się gryźć między sobą, nie mając wspólnego wroga, który ich obecnie jednoczy. Istotnie za bardzo postawiono na busiarzy, w niektórych gminach oni rządzą i dyktują warunki dowozu dziecisków, potrafią nawozić ludzi na wybory jak śledzi, vide Pciom.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Zapomniałeś się całkowicie Macieju. Dalej Ci się wydaje, że jesteś w szkolnym samorządzie a z Koźminskim palicie po kryjomu pety za szkołą?
  Tylko że teraz przez Ciebie ludzie nie pojadą do szkoły, pracy Maciusiu. Wiemy, że masz to w d... ale pamiętaj, że wszystko co złego uczyniłeś kiedyś do Ciebie wróci.
  Już zaczyna.

  18 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  W nawiązaniu do tego, że pogoda taka paskudna i ciągle pada, pomyślałem sobie jaka to strata, że nie ma już z nami Zdzicha z Suwałk. On z pewnością doskonale oceniłby zaistniałą sytuację z racji bliskości do Samorzomdu. ;-)

  To były czasy kiedy na blogu pewien pan się czworzył pięciorzył...

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  piomcił....

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  "Wysoki standard świadczonych przez nas usług oraz konkurencyjne ceny sprawiają, że jesteśmy liczącą się i docenianą firmą na rynku usług przewozowych. Przewozy krajowe i zagraniczne realizujemy autobusami o wysokim standardzie, co w połączeniu z estetycznym ich wyglądem oraz bardzo dobrym stanem technicznym daje naszym klientom gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podróży"
  Proszę podać rok produkcji i aktualny przebieg tych "nowoczesnych" autobusów.Własna stacja diagnostyczna sprawia że autobusy są bardzo dokładnie sprawdzane.
  "priorytetowa jest dla nas realizacja polityki personalnej, nastawiona na współpracę pracodawcy z pracownikami i uzyskanie możliwie największej satysfakcji z razem wykonywanej pracy.
  Co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi?"
  Realizując ten punkt zarząd doprowadził do tego że udziałowcy nie mają reprezentacji w radzie nadzorczej oraz zostali pozbawieni prawa wglądu w dokumenty spółki.Realizując ten plan zwolniono większość doświadczonych pracowników.
  Zresztą szkoda odpowiadać na to co wypisuje PKS ale proszę nie pisać że jest to firma prywatna-większość udziałów należy do MPK Łódź którego 100% właścicielem jest Miasto Łódź.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  NO wstyd będzie ludziom spojrzeć w oczy na Dniach Myślenic.
  Zjedzie się cały powiat. Proponuje z Wawelu wypożyczyć zbroje.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Zobaczyć winnych za kratkami-bezcenne.

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Za wszystko inne zapłacisz...

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  MAciuś O doś tych kpin z ludzi:

  1.) Wysypisko
  2.) Podejrzenie o oszustwo finansowe przy zakupie działek (sprawa w sądzie).
  3.) Cyfrowe kino w MDK.
  4.) Ponad rok po powodzi Zarabie wygląda jak poligon wojskowy.
  5.) W pierwszej kolejności remontuje się Dolny Jaz zamiast Zarabia.
  6.) Niepotrzebne ronda w Myślenicach.
  7.) Nieprzejezdna droga na Zarabie.
  8.) "Odstąpienie" części parku na Zarabiu prywatnej osobie, zamiast strażakom.
  9.) Budowa w Myślenicach lądowiska dla helikopterów koło szpitala. Zamiast wydawać 1 mln 200 000 zł na trochę betonu, nie da się wyrównać teren, zasiać trawę i ...... kupić np 10 nowych karetek ? Po co nam tak drogie lądowisko ?!?!?!? Nie mamy ani helikoptera ani nadziei, że taki będzie stacjonował w Mcach. Ten np z GOPRU nie przyleci do nas bo nie ma kasy na jego przegląd. Jeśli raz w roku wyląduje tu 1 helikopter to ja się pytam po co tak duża inwestycja jest nam potrzebna.
  10.) Strzelnica na Zarabiu robi furorę !!!
  11.) Dziwne układy burmistrza i Koźmińskiego (sprawa busów i PKS).
  12.) Miasto swoim działaniem pozbawiło nas komunikacji miejskiej !!!

  Mi to wystarczy.

  OSTROWSKI JEŚLI MASZ HONOR - ODEJDŹ !!!

  25 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  ja bym dorzuciła brak ścieżek rowerowych!!:-)

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  i bibioteke za ponad 5 milionów:-)

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  A starjkiem moim zdaniem zrobią tylko sobie krzywde :)
  To są prywatni przewoźnicy - nie jadą nie zarabiają , nie ma związków zawodowych itd.

  Kapitalizm całą gębą z prezesem MO na czele :)

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: Myślący] 10.) Strzelnica na Zarabiu robi furorę !!! [/quote]
  Czy jest jakiś bilans strat (bo zysków na pewno nie ma) ??

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  REFERENDUM i do kicia!

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: Myślący] MAciuś O doś tych kpin z ludzi:1.) Wysypisko2.) Podejrzenie o oszustwo finansowe przy zakupie działek (sprawa w sądzie).3.) Cyfrowe kino w MDK.4.) Ponad rok po powodzi Zarabie wygląda jak poligon wojskowy.5.) W pierwszej kolejności remontuje się Dolny Jaz zamiast Zarabia.6.) Niepotrzebne ronda w Myślenicach.7.) Nieprzejezdna droga na Zarabie.8.) "Odstąpienie" części parku na Zarabiu prywatnej osobie, zamiast strażakom.9.) Budowa w Myślenicach lądowiska dla helikopterów koło szpitala. Zamiast wydawać 1 mln 200 000 zł na trochę betonu, nie da się wyrównać teren, zasiać trawę i ...... kupić np 10 nowych karetek ? Po co nam tak drogie lądowisko ?!?!?!? Nie mamy ani helikoptera ani nadziei, że taki będzie stacjonował w Mcach. Ten np z GOPRU nie przyleci do nas bo nie ma kasy na jego przegląd. Jeśli raz w roku wyląduje tu 1 helikopter to ja się pytam po co tak duża inwestycja jest nam potrzebna.10.) Strzelnica na Zarabiu robi furorę !!!11.) Dziwne układy burmistrza i Koźmińskiego (sprawa busów i PKS).12.) Miasto swoim działaniem pozbawiło nas komunikacji miejskiej !!!Mi to wystarczy.OSTROWSKI JEŚLI MASZ HONOR - ODEJDŹ !!! [/quote]

  Zapomniałem jeszcze o podwyżkach wody !!!

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  w konkluzji: do końca lipca pracujący w Krakowie (bo nie tylko uczniowie i studenci dojeżdżają do Krakowa) będą mieli zapewniony dojazd, pod warunkiem oczywiście, że "busy" nie będą strajkować. Burmistrz zapewnia, że od września kłopoty z dojazdem już się rozwiążą ( same, oczywiście), należy rozumieć, że Gmina przewiduje rekompensaty za miesiąc sierpień dla tych , co zdecydują się dojeżdżać własnym środkiem komunikacji, a dla nie posiadających takowego - rekompensatę utraconych sierpniowych zarobków, ewentualnie odszkodowanie za zwolnienie z pracy..... Czy nie czas najwyższy na jakieś pospolite ruszenie ?

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Przydałby się jakiś marsz albo akcja rzucaj jajkiem w urząd miasta i gminy

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Ja dojeżdzam do centrum Myślenic samochodem i praktycznie codziennie a zawsze w piątki i soboty nie mam gdzie zaparkować więc jak dla mnie kolejny parking jak najbardziej się przyda

  8 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  PROPONUJE ZWOŁAĆ REFERENDUM O ODWOŁANIE BURMISTRZA, NIE MA NA CO CZEKAĆ, TEN CZŁOWIEK MUSI ODEJŚĆ, JAK JA GO NIE NAWIDZE ZA TĄ HIPOKRYZJE I CYNIZM, DWULICOWŚĆ! WYJDŹMY NA ULICE, MAMY PRAWO, NIE BÓJMY SIE! BĄDŹMY SOLIDARNI! NIECH PRZYJEDZIE TELEWIZJA, NIECH SIE DOWIEDZĄ CO SIE TU DZIEJE! DOŚĆ KORUPCJI! DOŚĆ NIE WYJAŚNIONYCH SYTUACJI! CHCEMY ŻYĆ I ZARABIAĆ A BURMISTRZ DZAIŁA NA SZKODE NASZEGO MIASTA!!!!

  23 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: Zmotoryzowany z okolicy] Ja dojeżdzam do centrum Myślenic samochodem i praktycznie codziennie a zawsze w piątki i soboty nie mam gdzie zaparkować więc jak dla mnie kolejny parking jak najbardziej się przyda [/quote]

  Wjedź jeszcze do sklepu samochodem.

  4 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: fifi] PROPONUJE ZWOŁAĆ REFERENDUM O ODWOŁANIE BURMISTRZA, NIE MA NA CO CZEKAĆ, TEN CZŁOWIEK MUSI ODEJŚĆ, JAK JA GO NIE NAWIDZE ZA TĄ HIPOKRYZJE I CYNIZM, DWULICOWŚĆ! WYJDŹMY NA ULICE, MAMY PRAWO, NIE BÓJMY SIE! BĄDŹMY SOLIDARNI! NIECH PRZYJEDZIE TELEWIZJA, NIECH SIE DOWIEDZĄ CO SIE TU DZIEJE! DOŚĆ KORUPCJI! DOŚĆ NIE WYJAŚNIONYCH SYTUACJI! CHCEMY ŻYĆ I ZARABIAĆ A BURMISTRZ DZAIŁA NA SZKODE NASZEGO MIASTA!!!! [/quote]

  Jestem za

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  My tu jak frustraci gadu,gadu ,a z Ratusza dochodzi rechot i gest Kozakiewicza.

  15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: fifi] PROPONUJE ZWOŁAĆ REFERENDUM O ODWOŁANIE BURMISTRZA [/quote]
  Nie proponuj tylko się tym zajmij.
  Dosyć mamy już tych krzykaczy i podżegaczy...

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: myśleniczanka jedna] gość: fifi napisał/a:PROPONUJE ZWOŁAĆ REFERENDUM O ODWOŁANIE BURMISTRZA Nie proponuj tylko się tym zajmij.Dosyć mamy już tych krzykaczy i podżegaczy... [/quote]

  Mogę pomóc, ktoś wie jak się do tego zabrać ?

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  zgaduje że trzeba będzie zebrać mase podpisów

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Ja też mogę pomóc .

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Taaaaa... Nadajecie się kozy paś...:D

  2 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Busiarze za plac przy ul.Słowackiego płacili 120 tys. rocznie ,czy za parking będzie taka kwota ...???

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: oczko] Busiarze za plac przy ul.Słowackiego płacili 120 tys. rocznie ,czy za parking będzie taka kwota ...??? [/quote]

  a co ty myślisz ze ile oni maja na parkigach??przeciez to jest kura znoszaca zlote jajka.Parkingi zapełnione po brzegi od rana do godziny 18, a jedna godzina to 2 zł!!policz sobie!

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: matematyk] gość: oczko napisał/a:Busiarze za plac przy ul.Słowackiego płacili 120 tys. rocznie ,czy za parking będzie taka kwota ...??? a co ty myślisz ze ile oni maja na parkigach??przeciez to jest kura znoszaca zlote jajka.Parkingi zapełnione po brzegi od rana do godziny 18, a jedna godzina to 2 zł!!policz sobie! [/quote]

  Zanim coś napiszesz to się zastanów. Na przeciwko masz bezpłatny parking. oraz w przyszłości po busach płatny. Na którym zostawisz samochód ?

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  ja zaś popieram Macieja, nareszcie ktoś uderzył w pychę busiarzy, którzy w końcu całym powiatem będą chcieli rządzić. szkoda, że PKS się wycofuje. Busiarzom trzeba stworzyć solidną konkurencję. Gra o przystanki nic nie da. Burmistrz musi o tym pomyśleć, bo inaczej go wysadzą z siodła...i tak po kolei kolejnych gospodarzy, jak się postawią...to kapitalistyczna dzicz, o poziomie Ujków ze Stróży.

  5 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Ja to jestem ciekawy ile tu pisze bursiarzy, ludzi którzy stracą na przenosinach dworca, anty pks-owych... A ilu zwykłych ludzi... Jesteście żenujący i co najfajniejsze nic nie zrobicie, nic nie możecie zrobić, nic wam się nie uda... :P

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Mylisz się.
  Można zrobić wiele.
  Polecam np. sprawdzony sposób przy użyciu ogólnie znanego i dostępnego narzędzia - w atrakcyjnej cenie na allegro:

  http://allegro.pl/taczki-taczka-budowlana-ogrodowa-spawana-85-l-i1673500398.html

  Dla oszczędnych istnieje oczywiście możliwość wypożyczenia:

  http://www.ramirent.pl/

  Osobiście polecam zakup. Taczki mogą się przydać również w starostwie powiatowym.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Jestem ZA i chylę czoła Ostrowskiemu za mocną rękę i za te mocne władcze decyzje zagłosowałem na niego JA i cała moja rodzina i prawie wszyscy znajomi. Także jestem pewien że zagłosowałbym na niego ponownie, a z tego co czytam to 80% wpisów przeciw burmistrzowi w tym i pokrewnych tematach to samo zainteresowani i sfrustrowani busiarze, którym wciąż mało kapuchy bo mają niekończące się kieszenie a i tak oprócz tego większość z nich okrada gminę nie wydając biletów i paragonów fiskalnych (pytam - czy to nie zwyczajni złodzieje??)
  Tą bandą trzeba się było zająć już dawno i nie tylko od strony Urzędu Miasta ale najważniejsze od strony Urzędu Skarbowego. Silna władza to to o co należy walczyć i Myślenice to mają, za co dziękuję, bo tu mieszkam.

  Mafię Busiarzy nauczyć pokory, bo mają tyle do rządzenia i do decyzyjności co moja babcia do fizyki molekularnej.
  I klnę się że jeżeli Ostrowski ustąpi tej watasze busiarzy to straci na zawsze moje i rodziny poparcie.

  AVE Ostry, AVE Cezar.

  8 19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Po pierwsze myślenie nie boli tylko wymaga wysiłku niektórych komórek-czy przeniesienie busów ze Słowackiego spowoduje to że łatwiej będzie w tym rejonie o parking-raczej na odwrót.Teraz wiele osób jeździło busami bo dojeżdżali do centrum a tak przesiądą się na samochody.Jeżeli tylko statystycznie jeden pasażer każdego busa zmieni ten środek lokomocji na własny samochód to ile dodatkowych miejsc parkingowych potrzeba?
  Parkingi zazwyczaj przynoszą dochód ale tym którzy je dzierżawią lub firmom instalującym parkometry(wystarczy poszukać afer z tym związanych np. w Warszawie)
  Cytat"ja zaś popieram Macieja, nareszcie ktoś uderzył w pychę busiarzy, "
  Oczywiście wszystkiemu winni pazerni na forsę busiarze natomiast władza robi wszystko aby ulżyć społeczeństwu i spełnia wszystkie jego oczekiwania.
  Nie raz słyszałem jakich to fortun dorobili się ci pazerni busiarze,rozglądnijcie się wokół kto ma ładniejsze rezydencje jakiś urzędnik czy pazerny busiarz .
  Na allegro zatrzęsienie ofert sprzedaży busów nic prostszego ,kupić założyć firmę i pokazać innym jak to powinno wyglądać.
  Nie jestem związany ani z busiarzami ani z PKS ale złości mnie gdy robi się ze mnie idiotę i hipermarket nazywa dworcem a to że nieudolnie zarządza się PKSie i trzeba likwidować nierentowne kursy nazywa pójściem na rękę konkurencji.
  Chodżby nie wiem co jeszcze władza zrobiła to jak powiedział kiedyś jeden ze znienawidzonych przez "salon" polityków-głupi naród to kupi,i znów zagłosuje na tych samych a potem przez 4 lata będzie narzekał.
  Nie wierzę w referendum ponieważ system po 1989 roku jest tak skonstruowany aby raz zdobytej władzy tak łatwo nie oddać.
  "Gdyby wybory mogły coś zmienić już dawno byłyby zakazane"

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: Harvester of Sorrow] Jestem ZA i chylę czoła Ostrowskiemu za mocną rękę i za te mocne władcze decyzje zagłosowałem na niego JA i cała moja rodzina i prawie wszyscy znajomi. Także jestem pewien że zagłosowałbym na niego ponownie, a z tego co czytam to 80% wpisów przeciw burmistrzowi w tym i pokrewnych tematach to samo zainteresowani i sfrustrowani busiarze, którym wciąż mało kapuchy bo mają niekończące się kieszenie a i tak oprócz tego większość z nich okrada gminę nie wydając biletów i paragonów fiskalnych (pytam - czy to nie zwyczajni złodzieje??)Tą bandą trzeba się było zająć już dawno i nie tylko od strony Urzędu Miasta ale najważniejsze od strony Urzędu Skarbowego. Silna władza to to o co należy walczyć i Myślenice to mają, za co dziękuję, bo tu mieszkam.Mafię Busiarzy nauczyć pokory, bo mają tyle do rządzenia i do decyzyjności co moja babcia do fizyki molekularnej. I klnę się że jeżeli Ostrowski ustąpi tej watasze busiarzy to straci na zawsze moje i rodziny poparcie.AVE Ostry, AVE Cezar. [/quote]

  Widze że urząd wrócił z pracy do domu.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  ja po prostu mam dość .pan O. kpi sobie z mieszkańcuw myślenic.ludzi te wasze wypowiedzi pan burmistrz ma gdzieś.co jego obchodzi że niemacie czym dojechać do pracy,czy do szkoły.zarabie to istna porażka.czym ten człowiek się wogóle zajmuje czy my mamy mało sklepów że potrzeba nam jeszcze galeriiii???? a za co mamy robić w niej zakupy jak tu takie duże bezrobocie?może tym nich się zajmie nasz kochany burmistrz.

  16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: Harvester of Sorrow] Jestem ZA i chylę czoła Ostrowskiemu za mocną rękę i za te mocne władcze decyzje zagłosowałem na niego JA i cała moja rodzina i prawie wszyscy znajomi. Także jestem pewien że zagłosowałbym na niego ponownie, a z tego co czytam to 80% wpisów przeciw burmistrzowi w tym i pokrewnych tematach to samo zainteresowani i sfrustrowani busiarze, którym wciąż mało kapuchy bo mają niekończące się kieszenie a i tak oprócz tego większość z nich okrada gminę nie wydając biletów i paragonów fiskalnych (pytam - czy to nie zwyczajni złodzieje??)
  Tą bandą trzeba się było zająć już dawno i nie tylko od strony Urzędu Miasta ale najważniejsze od strony Urzędu Skarbowego. Silna władza to to o co należy walczyć i Myślenice to mają, za co dziękuję, bo tu mieszkam.

  Mafię Busiarzy nauczyć pokory, bo mają tyle do rządzenia i do decyzyjności co moja babcia do fizyki molekularnej.
  I klnę się że jeżeli Ostrowski ustąpi tej watasze busiarzy to straci na zawsze moje i rodziny poparcie.

  AVE Ostry, AVE Cezar. [/quote]

  Może się burmistrz przy użyciu twardej ręki zajmie własnym gospodarstwem bo podobno kilka firm szyje gminę.
  Niech zacznie od rozliczenia kosztów ubiegłoroczej powodzi - 2 miliony złotych na odbudowę. No właśnie - tylko czego????!!

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  [quote=gość: rabobarbekian] Może się burmistrz przy użyciu twardej ręki zajmie własnym gospodarstwem bo podobno kilka firm szyje gminę.
  Niech zacznie od rozliczenia kosztów ubiegłoroczej powodzi - 2 miliony złotych na odbudowę. No właśnie - tylko czego????!! [/quote]

  tak, tak, rabobarbekian, a świstak siedzi i zawija w sreberka;)

  burmistrz już nieraz pokazał swą hojność wobec wybrańców np.

  "Na obrocie działkami przy mającym powstać Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Myślenicach można było nieźle zarobić. Gmina okazała się bardzo szczodra szczególnie w jednym przypadku. Swojego byłego wspólnika.
  Liczby nie pozostawiają wątpliwości. Grunty, które Bronisław Brózda, myślenicki przedsiębiorca i były większościowy udziałowiec Zakładu Utylizacji Odpadów, kupował od mieszkańców po tysiąc złotych za ar (w łącznej kwocie 118 tysięcy złotych) gminna spółka odkupiła od niego za cenę wielokrotnie wyższą. Mówiąc dokładnie - siedem razy wyższą, bo za 750 tys. zł."
  http://www.pfa.org.pl/sprawy_biezace/wysypisko_w_myslenicach/20090305_dz_pol_bardzo_hojna_gmina.html

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Prawidłowa decyzja. Ciekawe jakim cudem kongregacja dogadała się z busiarzami, jeżeli wiedzieli, że kilka lat temu zabiegając u niego o to by umożliwił kongregacji pojednanie i wspólną budowę pawilonu handlowego na tej działce, burmistrz powiedział wprost że nie wierzy w to by zostało to zrealizowane, ale dał im zielone światło bo prosili a on liczył na cud.
  Jak widać miał rację bo do tej pory jest to najbardziej zaniedbana działka w mieście i to jeszcze w prawie centrum.
  Dostali zielone światło na działalność handlową i co ?
  I wielkie jajco, bo wszystko co mówiła kongregacja to wielkie chęci i zero zaangażowania.
  A teraz nagle zadecydowali że oddadzą działkę busiarzom w dzierżawę ? Jakim prawem ?
  Tylko młot nie potrafi tego zrozumieć że nie było żadnych szans na realizację takiego porozumienia busiarzy z kongregacją, co niestety dowodzi że i jedni i drudzy żyją w wirtualnym świeci a ich wiedza kończy się tam gdzie zaczyna (busiarzy na pedale, kongregacji na szufladzie od kasy).

  Pozdrowienia od podziemia. Podziemie jest z burmistrzem.

  5 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  ha, ha, ha! a pamiętacie Państwo te filmiki pojawiające się przed wyborami?
  teraz sprawdźcie czy te zawody sportowe były lub będą w tym roku - cóż - nie jest to rok wyborczy;)

  http://www.youtube.com/watch?v=cYuqss0diZA&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=69SU6pnz2uo&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=jwvpVvn62ZA&feature=related

  2 Odpowiedz
 • 29 cze 2011

  [quote=cygnus] Dobrze Maciej mówi, trzeba coś z tym zrooobić, dobrze mówi. [/quote]
  zgadza się tylko cóż w tej sytuacji powinien Maciej zrobić ? Może najlogiczniej i bezpiecznie politycznie to jaką Msze Św. zamówić ? Intencja do wyboru w zalezności jak się sprawa potoczy : albo za rodziny ofiar busiarzy, albo samych buciarzy, albo kupców, albo za przyjaciół z grupy PKS. Mnie tam Maciej nie martwi, jak będzie tak będzie w stylu "chciałem dobrze wyszło jak zawsze", łezkę wzruszenia uroni, że niby czuły jest, ludzie się na to łapią. Martwią mnie busiarze - albo to jakie chłopy proste co się wydymać dali skoro nie mogą się dogadać , ale znów proste nie są bo liczyć dobrze potrafią tylko szkoda , że każdy na siebie z osobna.

  http://www.youtube.com/watch?v=UV3F3CrC7p0

  nic się nie zmieniło od 8 min oglądać i myśleć :
  http://www.youtube.com/watch?v=WS70UL-hI58&feature=related

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Ostrowski to super gość i dużo zrobił dla miasta, a busiarze bez kultury i z dorobkiewiczowskim tupetem.

  1 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  A może MPK Kraków zacznie jeździć do m-ce i dlatego pks rezygnuje bo wie co się święci?:D I co wtedy - zdechniecie... Ale to jeszcze nie teraz... Może powstanie nowa linia bus-ów małych autobusów typu Solina z miesięcznymi i w ogóle... Taki o Krakowski przewoźnik który nie jest tak zmanierowany jak myśleniccy transportowcy...;)

  Ja wiem o czym ja mówię:) Pozdrawiam... Wróżbita Maciej

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  [quote=Vivaldi] cygnus napisał/a:Dobrze Maciej mówi, trzeba coś z tym zrooobić, dobrze mówi. zgadza się tylko cóż w tej sytuacji powinien Maciej zrobić ? Może najlogiczniej i bezpiecznie politycznie to jaką Msze Św. zamówić ? Intencja do wyboru w zalezności jak się sprawa potoczy : albo za rodziny ofiar busiarzy, albo samych buciarzy, albo kupców, albo za przyjaciół z grupy PKS. Mnie tam Maciej nie martwi, jak będzie tak będzie w stylu "chciałem dobrze wyszło jak zawsze", łezkę wzruszenia uroni, że niby czuły jest, ludzie się na to łapią. Martwią mnie busiarze - albo to jakie chłopy proste co się wydymać dali skoro nie mogą się dogadać , ale znów proste nie są bo liczyć dobrze potrafią tylko szkoda , że każdy na siebie z osobna. http://www.youtube.com/watch?v=UV3F3CrC7p0 nic się nie zmieniło od 8 min oglądać i myśleć :http://www.youtube.com/watch?v=WS70UL-hI58&feature=related [/quote]

  Mam pomysł !!!
  Postawmy na placu przy Słowackiego KRZYZ jako znak obrazujący wszystkich tych co są niezadowoleni z decyzji burmistrza.

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  M. Ostry jak na razie jest na właściwym kursie i ścieżce aby wykolegować wszystkich myśleniczan.

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  [quote=gość: Podziemie] Prawidłowa decyzja. Ciekawe jakim cudem kongregacja dogadała się z busiarzami, jeżeli wiedzieli, że kilka lat temu zabiegając u niego o to by umożliwił kongregacji pojednanie i wspólną budowę pawilonu handlowego na tej działce, burmistrz powiedział wprost że nie wierzy w to by zostało to zrealizowane, ale dał im zielone światło bo prosili a on liczył na cud. Jak widać miał rację bo do tej pory jest to najbardziej zaniedbana działka w mieście i to jeszcze w prawie centrum. Dostali zielone światło na działalność handlową i co ? I wielkie jajco, bo wszystko co mówiła kongregacja to wielkie chęci i zero zaangażowania.A teraz nagle zadecydowali że oddadzą działkę busiarzom w dzierżawę ? Jakim prawem ?Tylko młot nie potrafi tego zrozumieć że nie było żadnych szans na realizację takiego porozumienia busiarzy z kongregacją, co niestety dowodzi że i jedni i drudzy żyją w wirtualnym świeci a ich wiedza kończy się tam gdzie zaczyna (busiarzy na pedale, kongregacji na szufladzie od kasy).Pozdrowienia od podziemia. Podziemie jest z burmistrzem. [/quote]

  Widze, że rodzina odpaliła internet.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  [quote=gość: Wróżbita Maciej] A może MPK Kraków zacznie jeździć do m-ce i dlatego pks rezygnuje bo wie co się święci?:D I co wtedy - zdechniecie... Ale to jeszcze nie teraz... Może powstanie nowa linia bus-ów małych autobusów typu Solina z miesięcznymi i w ogóle... Taki o Krakowski przewoźnik który nie jest tak zmanierowany jak myśleniccy transportowcy...;)

  Ja wiem o czym ja mówię:) Pozdrawiam... Wróżbita Maciej [/quote]

  hehe ale sie uśmiałam:))))))))uwielbiam to forum!:D

  1 1 Odpowiedz
 • 30 cze 2011

  oj tam oj tam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  [quote=gość: Wróżbita Maciej] A może MPK Kraków zacznie jeździć do m-ce [/quote]
  Może wróci "Zielona linia" do łask ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  "Na spotkaniach organizowanych w Urzędzie Miasta i Gminy, prezes PKS już w kwietniu zapowiadał, że PKS Myślenice rezygnuje z kursów na trasach lokalnych. Przewoźnicy byli poinformowani o tym fakcie już odpowiednio wcześniej."

  zapowiadać to sobie mogą odjazd autobusu na nowym "pseudo dworcu&#039;&#039;.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: Myśliniczanin] gość: Wróżbita Maciej napisał/a: A może MPK Kraków zacznie jeździć do m-ce
  Może wróci "Zielona linia" do łask ? [/quote]
  Pytanie po co krakusi mają tu przyjeżdżać?
  Z Pruszkowa czy Wołomina trochę daleko na strzelnicę a innych atrakcji raczej nie widać?

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony] Pytanie po co krakusi mają tu przyjeżdżać? [/quote]
  kasiorę wydawać w Myślenicach !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym/ art.16./:

  "4. Za korzystanie przez operatora i przewoźnika z przystanków komunikacyjnych
  lub dworców, których właścicielem albo zarządzającym jest jednostka samorządu
  terytorialnego, mogą być pobierane opłaty. Stawka opłaty jest ustalana w
  drodze uchwały podjętej przez właściwy organ danej jednostki samorządu terytorialnego,
  z uwzględnieniem niedyskryminujących zasad.
  5. Stawka opłaty, o której mowa w ust. 4, nie może być wyższa niż:
  1) 0,05 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na przystanku komunikacyjnym;
  2) 1 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na dworcu."

  a co zrobił nasz organ samorządu terytorialnego??????

  4 Odpowiedz
 • 1 lip 2011

  [quote=gość: Telimena] Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym/ art.16./:

  "4. Za korzystanie przez operatora i przewoźnika z przystanków komunikacyjnych
  lub dworców, których właścicielem albo zarządzającym jest jednostka samorządu
  terytorialnego,
  mogą być pobierane opłaty. Stawka opłaty jest ustalana w
  drodze uchwały podjętej przez właściwy organ danej jednostki samorządu terytorialnego,
  z uwzględnieniem niedyskryminujących zasad.
  5. Stawka opłaty, o której mowa w ust. 4, nie może być wyższa niż:
  1) 0,05 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na przystanku komunikacyjnym;
  2) 1 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na dworcu."
  a co zrobił nasz organ samorządu terytorialnego?????? [/quote]

  Zwróć uwagę Telimeno na wytłuszczony fragment...

  3 1 Odpowiedz
 • adzygmunt 1 lip 2011

  Oj biedni Ci co nie maja prawa jazdy i czterech kółek.
  Na obowiązek gminy nie mogą liczyć.
  Dlaczego? bo nie podołają finansowo, a miasto jeśli będzie coś chciało zrobić utonie w długach!
  Nic nie ma za darmo!
  Nie ma także parku samochodowego. PKS swoje sprawne pojazdy liczy na palcach, to kto będzie jeździł?
  Mam trochę lat i widziałem winogrona ludzi wiszących przy drzwiach autobusów i tramwai Znam smak wsiadanie na dworcu w Krakowie do autobusów. Raj dla korupcji i kieszonkowców. Do tego wracamy?
  Sytuacje poprzez nakazy można było do czasu regulować w PRL-u
  Rada powinna się ocknąć, nawet Ci radni z obozu "słusznej linii".
  Ich ludzie pogonią z osiedla ze wsi.
  Jeśli jakiś plan przewidywał /decyzja rady/ inne zagospodarowanie terenu to rada może go zmienić. Nie trzeba iść w zaparte.
  Nasze/moje musi być na wierzchu to zła "ijdja"!

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  zazwyczaj Podziemie charakteryzuje się ciemnotą i tak jest w tym przypadku. Nie wypowiadaj się Kolego na tematy, w których się nie orientujesz. Kupcy robią swoje, busiarze robią swoje, a Ty kolego zajmij się swoją robotą i przyklaskuj sobie, jeśli Ci wszystko super wychodzi. Nasz kraj charakteryzuje sie tym, że każdy jest specjalistą we wszystkich dziedzinach, a już na biznesie wszyscy się znają. To się nazywa nieświadoma niekompetencja- dla ułatwienia "nie wiem, że nic nie wiem".

  2 3 Odpowiedz
 • 1 lip 2011

  [quote=gość: Telimena] Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym/ art.16./:

  "4. Za korzystanie przez operatora i przewoźnika z przystanków komunikacyjnych
  lub dworców, których właścicielem albo zarządzającym jest jednostka samorządu
  terytorialnego, mogą być pobierane opłaty. Stawka opłaty jest ustalana w
  drodze uchwały podjętej przez właściwy organ danej jednostki samorządu terytorialnego,
  z uwzględnieniem niedyskryminujących zasad.
  5. Stawka opłaty, o której mowa w ust. 4, nie może być wyższa niż:
  1) 0,05 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na przystanku komunikacyjnym;
  2) 1 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na dworcu."

  a co zrobił nasz organ samorządu terytorialnego?????? [/quote]

  Telimena masz na myśli to, że gmina nie przejęła dworca? Gmina ma inne priorytety, co widać od dawna. Pewnie strzelnica jest częściej uczęszczanym obiektem niż dworzec;)

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  ciekawe dlaczego gmina nie przejęła dworca? przecież to opłacalna inwestycja bardziej niz strzelnica czy biblioteka

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2011

  Dla kogo bardziej opłacalna?
  A która to partia czy polityk myśli o interesie społeczeństwa?

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2011

  Obecny chaos wokół komunikacji na terenie powiatu to konsekwencja podpisanej umowy z MPK Łódź, z której trzeba się teraz wywiązać!!!!!!!!!!!!!!

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  No sami sobie taką pieczeń upiekli, tyle przekrętów, kłamstw, nawet na forum mają zwolenników co głupoty wypisują.

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  [quote=gość: fifi] Nienawidze tej osoby, Ostrowski jestes dwulicowy i cyniczny!!! Mącisz za każdym razem co innego! W takim razie niech zbudują koło galerii dekady jeszcze jedną galerie i niech szlak trafi wszystkie nie duże sklepy! a miało nie być u nas dużych sieciówek! i jak mamy Ci wierzyć? Podaj sie człowieku do dymisji!!! [/quote]
  popieram twoje slowa ostry nadaje sie do leczenia anie do rzadzenia

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 60

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...