Kultura

Intensywny koniec marca w MOKiS: Konkurs palm, tydzień teatru, wielkanocne warsztaty rękodzieła i debata online!

Intensywny koniec marca w MOKiS: Konkurs palm, tydzień teatru, wielkanocne warsztaty rękodzieła i debata online!
Fot. MOKiS Myślenice

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu mimo pandemii nie zwalnia tempa. Końcówka marca zapowiada się naprawdę interesująco. Co w tym okresie czeka nas w kulturze?

 

Konkurs palm wielkanocnych online

MOKiS zaprasza do konkursu palm wielkanocnych online – zgłoszenia do 27 marca!. Razem z Miastem i Gminą Myślenice oraz Krakowską Kongregacją Kupiecką – Oddział Myślenice organizuje kolejną edycję Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych. W tym roku – ze względu na szczególne okoliczności epidemiologiczne, konkurs już po raz drugi odbędzie się w formie online.

O znaczeniu tradycji wielkanocnej dla rozwoju naszych wartości nikt nie ma wątpliwości. Mimo trwających zagrożeń związanych z pandemią koronawirusa nie można zapominać o wielowiekowych tradycjach, które zawsze łączyły Polaków. Tak niewątpliwie jest z tradycją palm wielkanocnych. Choć w tym roku nadal nie będziemy mogli spotkać się na Myślenickim Rynku, to przygotowaliśmy dla Państwa alternatywę. Wspólny konkurs internetowy. Mamy nadzieję, że będzie się cieszył równie dużym zainteresowaniem Internautów.

Do 27 marca do godziny 12.00 czekamy na zdjęcia wykonanych przez Was palm wielkanocnych. Do konkursu można zgłaszać palmy w dwóch kategoriach palma tradycyjna oraz palma oryginalna. Szczegóły, zgłoszenia oraz pytania należy wysyłać przez nasz facebookowy profil: @Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Szczegóły w wydarzeniu na facebooku. 

Fundatorem nagród jest Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu i Krakowska Kongregacja Kupiecka – Oddział Myślenice, nagrodę specjalną Grand Prix wręczy Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Pan Jarosław Szlachetka.

Konkurs wpisuje się w działalność Myślenickiego Ośrodka Domowej Kultury, który już od roku udowadnia że wiele działań edukacyjnych i kulturowych można również przenieść do strefy online.

 

Wielkanocne warsztaty rękodzielnicze online z MOKiS

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych zapraszamy na nasz profil facebookowy @MokisMyslenice, gdzie na wszystkich fanów rękodzieła już czeka jeden warsztat Jak przygotować wielkanocną palmę krok po kroku , a w 29 marca o godz.17.00 zaprezentujemy kolejny, tym razem – z malowania batikowych pisanek.

Metoda batikowa pochodzi z X wieku i jest najstarszą techniką malowania pisanek. Polega na zdobieniu poprzez nakładanie kolejnych warstw wosku pszczelego i barwnika. Warsztat przygotowała Joanna Jaromin z pracowni plastycznej MOKiS. Zapraszamy do stworzenia z nami wyjątkowych, wielkanocnych pisanek!

 

Tydzień Teatru z MOKiS

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na tydzień publikacji warsztatów teatralnych i słuchowisk, organizowany w ramach obchodów Dnia Teatru. Rozpoczniemy od poniedziałku ogłoszeniem laureatów Regionalnego Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni i całość potrwa do soboty 27 marca - kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Teatru.

Dzięki współpracującym z MOKiS aktorkom Dorocie Ruśkowskiej i Agnieszki „Toli” Słomce oraz ich zaangażowanym uczniom przeniesiemy się w świat fantazji i wyobraźni. Każdy dzień będzie wyzwaniem, by odkrywać teatr i zaspokajać ciekawość. Zapraszamy! Wszystkie publikacje będą oznaczone hashtagiem #myślenickitydzieńteatru .

 

#ZaBurtąPytań debata online: Grzechy Kościoła. Dlaczego młodzi obrażają się na religię?

25 marca 2021 (czwartek) godz.18.00 Grzechy Kościoła. Dlaczego młodzi obrażają się na religię? Odpowie Piotr Żyłka #ZaBurtąPytań debata online.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na kolejną debatę online z cyklu #ZaBurtąPytań. Będzie ona okazją do porozmawiania o problemie laicyzacji i wzrastającej krytyki Kościoła w Polsce. Wspólnie zastanowimy się nad stanem religijności w Polsce. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, czy wiara w Boga i religijność zawsze muszą iść w parze z celebrowaniem obrzędów w kościele. Podyskutujemy o tym, co młodych ludzi odciąga od Kościoła i jakie są szanse, by temu zapobiegać.

Gościem Adriana Burtana będzie Piotr Żyłka, dziennikarz zajmujący się tematami społecznymi i religijnymi, aktywista miejski, autor książek, jeden z założycieli ruchu społecznego Zupa na Plantach, prezes fundacji ZUPA. Aktywnie publikuje w mediach społecznościowych, prowadzi autorskiego bloga piotrzylka.pl oraz cykl podcastów "Słuchać, żeby usłyszeć".

Spotkanie odbędzie się w formie online na profilu YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu pod adresem: 

Artykuł powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej