Drogi

W tych miejscach najłatwiej stracić prawo jazdy

W tych miejscach najłatwiej stracić prawo jazdy

W miniony weekend trzech kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Dwóch w Sułkowicach, a jeden w Lipniku

 

Pierwszy kierowca stracił prawo jazdy, w miejscu gdzie myślenicki ruch drogowy pojawia się bardzo często. Sułkowice, ul. Patasznica – tam kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, a mieszkańcy zgłaszają ten problem m.in. za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- 29-latek z Krzyszkowic w miejscu gdzie jest ograniczenie do 40 km/h jechał swoim audi o 57 km/h za szybko. Skutkowało to zatrzymaniem mu prawa jazdy, mandatem w wysokości 400 zł i przyznaniem 10 pkt karnych – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

W tym samym miejscu, w niedzielny poranek prawo jazdy stracił 57-latek z gminy Sułkowice. Kierowca renault przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 km/h. Podobnie jak poprzednik, utracił uprawnienia na trzy miesiące, na jego konto trafiło 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 400 zł.

Jeszcze tego samego dnia, tuż przed południem w Lipniku, na drodze powiatowej motocyklowy patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 25-latka jadącego audi. Kierowca jechał 102km/h w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Konsekwencje takiej jazdy okazały się identyczne jak w poprzednich przypadkach. Mandat karny 400 zł, 10 pkt karnych i prawo jazdy zatrzymane na trzy miesiące.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej