Zapasy

Pracowity weekend zawodników sekcji zapaśniczej i sumo KS Dalin

Podczas minionego weekendu, z powodu przełożenia zaległych turniejów, zawodnicy sekcji zapaśniczej i sumo myślenickiego Dalinu uczestniczyli w zawodach w obu dyscyplinach

W sobotę w ramach wyjazdu z reprezentacją Małopolski do Kielc na Puchar Polski zakwalifikowało się trzech naszych zawodników w grupie Młodzików. Byli to: Kacper Bijan w kat. wagowej do 45 kg, oraz Jakub Korbas i Kacper Żelazny w kat. +70 kg. Tym razem zabrakło medali.

- Prawdopodobnie było to spowodowane brakiem szczęścia w losowaniu i podczas walk, lecz ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy w zawodach będących etapem kwalifikacji uczestniczyła rekordowa ilość 318 zawodników – wyjaśnia trener Ryszard Szpakiewicz.

Najlepiej powalczył Kacper Bijan, który wygrał dwie walki z zawodnikami z Lublina i Białegostoku, lecz przegrał z późniejszym medalistą Filipem Fedirko z Kwidzyna i zajął siódme miejsce. W kat. +70 kg Jakub Korbas przegrał w repasażach z Dawidem Janaszem z Milejowa zajmując dziewiąte miejsce, a jeden z faworytów tej kategorii Kacper Żelazny, przegrywając walkę z Patrykiem Klimczakiem z Kaławy zajął trzynaste miejsce.

W niedzielę trójka wymienionych zawodników uzupełnionych przez Patryka Jaśkowca, Mikołaja Łętochę i Krzysztofa Szpakiewicza uczestniczyła w I Rzucie Ligi Małopolskiej w zapasach styl klasyczny, który odbywał się w Krakowie.

W zawodach uczestniczyło ok. 100 zawodników z czterech klubów małopolskich oraz zawodnicy z Janowa Lubelskiego i Wisłoki Dębica. Myśleniczanie stoczyli po kilka walk, a najwięcej – cztery Patryk Jaśkowiec. Prawie wszyscy zdobyli medale: 2 złote, 3 srebrne i Kacper Bijan ósme miejsce w kat. do 45 kg.

Srebrne medale wywalczyli: Patryk Jaśkowiec w kat. do 57 kg, którego w finale pokonał Daniel Tutka z Janowa Lubelskiego i Jakub Korbas w kat. do75 kg, który w finale nie zdołał wygrać z Jakubem Gębką z Gladiatora Kraków. Trzeci srebrny medal zdobył w kat. do 60 kg kadet - Mikołaj Łętocha, który przegrał w finale z Mateuszem Celejem z Bieżanowianki. Złoty medal po walce finałowej w kat. do 100 kg, ze znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem z Bieżanowa Adamem Grońskim wywalczył Kacper Żelazny.

Podczas właściwego turnieju ligowego odbyły się również walki towarzyskie w kat. Open. W tym turnieju Krzysztof Szpakiewicz wygrał wszystkie walki ze znacznie cięższymi, lecz młodszymi od siebie przeciwnikami. Na szczególne wyróżnienie zasługują Jakub Korbas, dla którego były to pierwsze zawody zarówno w zapasach jak i w sumo oraz Patryk Jaśkowiec, który w drodze do finału pokonał trzech doświadczonych przeciwników – dwóch z Dębicy, i jednego z Bieżanowianki.