Skomielna Czarna

Kiedy przechodził przez jezdnię, potrącił go samochód dostawczy. Mężczyzna nie przeżył

Kiedy przechodził przez jezdnię, potrącił go samochód dostawczy. Mężczyzna nie przeżył
Fot. Bartek Ziółkowski

Do tragicznego wypadku doszło w Skomielnej Czarnej. Poszkodowany w stanie ciężkim został zabrany do szpitala. Nie udało się go uratować

Był czwartek 20 maja, około godziny 5:30, kiedy w Skomielnej Czarnej doszło do tragicznego wypadku. Pięćdziesięciodziewięcioletni mężczyzna chcąc przejść przez jezdnię, wszedł pod nadjeżdżający od strony Tokarni samochód dostawczy.

Poszkodowany w stanie ciężkim został zabrany do szpitala, ale nie udało się go uratować. Kierowca samochodu dostawczego, 50-latek z powiatu nowotarskiego był trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury oraz biegłego sądowego ds. techniki i rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy mają wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.

- Pamiętajmy. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych

– apeluje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 21 maj 2021

  Od 1 czerwca dużo się zmieni. Na początku będzie dużo wypadków. Pieszy wchodzący na pasy będzie miał pierwszeństwo przed samochodem. Każdy kierujący dla bezpieczeństwa będzie się zatrzymywał przed pasami widząc tam osobę. Choć pieszy nie ma jeszcze wtedy pierwszeństwa, dopiero kiedy zrobi "pierwszy krok" wchodząc na przejście zyskuje pierwszeństwo przed samochodem. Już widzę te nagłe hamowania... od 1 czerwca lepiej będzie zachować odległość od poprzedzającego samochodu.

  14 1 Odpowiedz
 • OKOKI 21 maj 2021

  Trzeba być idiotą żeby malować pasy na zakopiance ,łażenie po tych pasach to taniec ze śmiercią.

  13 1 Odpowiedz
 • 21 maj 2021

  Zgadzam się.

  9 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 22 maj 2021

  Ale w artykule nie ma mowy o Zakopiance.

  8 Odpowiedz
 • 21 maj 2021

  Wspólczuje rodzinie Zmarłego. Ten, co Go potrącił pewnie czuje się strasznie. Ja zastanawiam się nad tym, jak będzie od 1 czerwca br. na Zakopiance np. w Krzyszkowicach ? 50 km na godz. przed przejściem dla pieszych....Swoją drogą może to być super rowiązaniem zamiast tunelu, którego nie będzie.

  9 2 Odpowiedz

Zobacz więcej