Kultura

Cykl rozmów "Za Burtą Pytań"z Nagrodą Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Cykl rozmów "Za Burtą Pytań"z Nagrodą Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Adrian Burtan z Lubnia drugi rok z rzędu został nagrodzony w konkursie Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Tym razem za cykl rozmów „Za Burtą Pytań”

 

W ubiegłym roku w tym samym konkursie został nagrodzony za reportaż pt. „Powolny proces umierania” poświęcony w całości Dorocie Ruśkowskiej, myślenickiej aktorce, pomysłodawczyni i założycielce Teatru w Stodole.

Natomiast w 2021 r. kapituła konkursu postanowiła przyznać mu Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii debiut publicystyczny – inicjatywa. Tą jest cykl rozmów online „Za Burtą Pytań”, które Adrian Burtan prowadzi w sieci dla Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Sam nagrodzony nie ukrywa zaskoczenia. „To zdjęcie najlepiej obrazuje moje zdziwienie po ogłoszeniu werdyktu w kategorii "Inicjatywa Roku" Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. To niesamowite, ale zostałem laureatem za cykl #ZaBurtąPytań! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi pomagają realizować ten podcast. Wy wiecie. Dziękuję kapitule konkursowej i organizatorom. Jestem wdzięczny, że projekt został doceniony. I czuję odpowiedzialność, by robić to dalej” – w mediach społecznościowych napisał dziennikarz.

Adrian Burtan jest dziennikarzem i blogerem. Na co dzień mieszka w Lubniu. Jest absolwentem I LO w Myślenicach i studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej na kierunku zarządzanie w sporcie.

Kolejna rozmowa w ramach cyklu odbyła się w czwartek 27 maja. Gościem Adriana była Klaudia Wszołek, która starała się odpowiedzieć na pytanie czy to taniec erotyczny, a może dobry trening? Całość można obejrzeć tutaj:

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej