Myślenice

Zmiany w żółtych autobusach. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o połączeniu z Myślenic do Krakowa

Zmiany w żółtych autobusach. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o połączeniu z Myślenic do Krakowa

Promocja dla właścicieli czterech kółek, bilety ulgowe, rodzinne, nowe autobusy i więcej kursów. Co się zmienia po niespełna dwóch miesiącach działania nowej linii, na trasie Myślenice-Kraków?

 

- W ciągu tego czasu trasa wycisnęła z naszych kierowców siódme poty, ale nie ustajemy w działaniach, by podróż z nami odbywała się w jak najbardziej komfortowych warunkach – zapowiada Tomasz Stanek z firmy Małopolska PKS. Przez ten czas przewoźnik zbierał opinie pasażerów na swoim facebookowym profilu. - Pierwsze tygodnie nie były łatwe, ale wsłuchujemy się w głosy klientów i reagujemy – zapewnia.

Zmiany godzin odjazdów i...

Równolegle do rozmrażania gospodarki i luzowaniem obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, do harmonogramu systematycznie dodawane były kolejne kursy. Po uruchomieniu linii, pasażerowie zgłaszali potrzebę „późnego autobusu do Myślenic”.

Jak się okazuje wielu myśleniczan pracuje w Krakowie do późna i mają trudności z powrotem do domu. - W związku z czym wprowadziliśmy zmiany w rozkładzie i kurs z 21:45 został przesunięty na godz. 22. Tworzymy rozkład jazdy pod pasażerów, bo to dla nich wyjeżdżamy na trasę, dlatego staramy się być elastyczni i jeśli tylko mamy taką możliwość, zmieniamy naszą ofertę – dodaje Tomasz Stanek.

Zatłoczone w godzinach szczytu ulice Krakowa wymusiły kolejne modyfikacje. Dzięki zbieranym w panelu dyspozytorskim danym, przewoźnik widzi na bieżąco, które kursy odjeżdżają o czasie, a które godziny odjazdów powodują opóźnienia. Dlatego też postanowił wprowadzić autobus rezerwowy, który w razie opóźnienia odjazdu z Ronda Mogilskiego powyżej 5 minut, wyjeżdża na trasę z tego przystanku. Kolejna zmiana, to kursy od poniedziałku do piątku z godz. 15:17; 15:47; 16:17; 16:47; 17:17; 17:47 rozpoczynają się z Ronda Mogilskiego, a nie z ul. Cystersów 15.

Wieczorne i dodatkowe kursy

W weekendy uruchomiono też więcej kursów wieczornych do i z Krakowa. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że luzowanie obostrzeń, więcej słońca i chęć odwiedzenia znajomych, wpłynie na większą liczbę mieszkańców powiatu myślenickiego, która będzie chciała pobyć dłużej w Krakowie. Reagujemy na ich potrzeby. Jesteśmy po to, aby rozwiązywać problemy. Chcemy dążyć do zmniejszenia wykluczenia komunikacyjnego – mówi właściciel.

Bilety rodzinne to nie wszystko

Kolejne udogodnienia to wprowadzone bilety tygodniowe, miesięczne, rodzinne. Również ze zniżką dla uczniów i studentów. Bilety tygodniowe ważne są od poniedziałku do niedzieli (do godz. 23:59). Można je kupić w dowolny dzień u kierowcy. Z kolei bilet normalny kosztuje 50 zł, a ulgowy (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej - do 26 roku życia) – 25 złotych. Ceny biletów miesięcznych to koszt od 170 zł do 200 złotych, w zależności od długości trasy. Dla przykładu, cena miesięcznego biletu z Myślenic do Krakowa to 200 zł. Jest on ważny przez wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do niedzieli włącznie.

Bilety rodzinne (2+1, 2+2) na przejazd tam i powrót w cenie 25 złotych dostępne są u kierowcy każdego dnia tygodnia. Aby skorzystać z tego rodzaju promocji, jeden rodzic może jechać z co najmniej dwójką dzieci lub też dwoje dzieci - lub więcej - z jednym z rodziców. Promocja jest przeznaczona dla rodziców z dziećmi do 16 roku życia.

Wprowadzona została także oferta dla właścicieli 4 kółek - to tak zwany bilet zrównoważony. – Może go zakupić właścicieli samochodu za okazaniem dowodu rejestracyjnego. Przykładowo na trasie Myślenice – Kraków – osoba ta zapłaci 5 złotych za przejazd. Oferta jest już dostępna i obowiązuje we wszystkie dni tygodnia - przekazuje Tomasz Stanek.

Autobusy niskopodłogowe, hybrydowe i zasilane gazem

W najbliższych dniach na trasie z Myślenic do stolicy Małopolski będą kursowały 4 autobusy niskopodłogowe. Ma to poprawić komfort jazdy.

Tomasz Stanek: Otwierają się muzea, kina, teatry. Na pewno wielu z nas chce powrotu do normalności, spędzonego wspólnie z dziećmi czasu, pokazania im czegoś nowego. Komfort jazdy jest ważny dla każdego z pasażerów, stąd zmiany, jakie wprowadzamy w naszej flocie. Do dyspozycji będzie także autobus hybrydowy, a na testy otrzymamy Mercedesa zasilanego gazem.

Czynimy starania o przetestowanie autobusu elektrycznego na naszej trasie. Wiele przeszliśmy wspólnie przez te 50 dni, a wiele jeszcze przed nami. Cały czas się uczymy jak każdy z nas od urodzenia aż do starości. Przez ostatni rok pandemia pokazała, że musimy szukać czegoś nowego, czego sami byśmy oczekiwali i ciągle dążymy, pomimo wielu trudności jakie nas spotykają, do Waszego zadowolenia. Postarajcie się nam zaufać.

Aktualny rozkład naszych autobusów znajdziecie w aplikacji kiedyprzyjedzie.pl lub na www.mpks.kiedyprzyjedzie.pl

Nie próżnujemy, nasze autokary kursują na liniach:

Kraków – Myślenice
Kraków – Palenica Białczańska - Kraków
Kraków – Zakopane – Kraków

Powiązane tematy

Zobacz więcej