Dobczyce

Kurator oświaty chce odwołania dyrektor SP1 po udziale uczniów w pikniku konstytucyjnym Tour de Konstytucja

Kurator oświaty chce odwołania dyrektor SP1 po udziale uczniów w pikniku konstytucyjnym Tour de Konstytucja

Według kurator oświaty Barbary Nowak burmistrz powinien odwołać dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 po tym jak uczniowie placówki wzięli udział w pikniku konstytucyjnym Tour de Konstytucja

 

Dobiegła końca kontrola Kuratorium Oświaty w Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach. Prowadzona była po czerwcowym wydarzeniu Tour De Konstytucja i obecności uczniów w pikniku konstytucyjnym. Dyrekcja twierdzi, że wydarzenie miało charakter apolityczny i edukacyjny, z kolei kurator oświaty ocenia je jako spotkanie o charakterze politycznym. Więcej na ten temat piszemy w artykule 'Dzieci na pikniku konstytucyjnym w Dobczycach. "To jest absolutny skandal", kontra "spotkanie apolityczne i edukacyjne" .

Jak informuje Dziennik Polski; Dobiegła końca kontrola Kuratorium Oświaty w Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach., ale nadal trwa postępowanie wyjaśniające wszczęte przez rzecznika dyscyplinarnego przy wojewodzie na wniosek burmistrza Dobczyc.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak powiadomiła burmistrza Dobczyc o stwierdzonych uchybieniach. Te mają dotyczyć m.in. wpisów w „Rejestrze wyjść grupowych z SP nr 1 w Dobczycach” oraz braku zgód rodziców na wyjście. W opinii kurator ranga tych uchybień pozwala burmistrzowi skorzystać z możliwości odwołania nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia.

„Nie wyobrażam sobie, że 1 września, kiedy sprawa dyscyplinarna będzie jeszcze w toku, żeby ta pani funkcjonowała jako dyrektor. Zarzuty, z mojego punktu widzenia, są zbyt poważne” – Dziennikowi Polskiemu mówi Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. Burmistrz na ten moment „nie widzi podstaw do zawieszenia albo zwalniania”.

Murem za dyrekcją i nauczycielami

Lokalnie na zaistniałą sytuację postanowili zareagować mieszkańcy Dobczyc. Z inicjatywy rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, najpierw zebrali się pod budynkiem szkoły, kompletując podpisy pod petycją "w sprawie obrony naszych nauczycieli i i dyrekcji", a następnie zamieścili ją w sieci. Można ją znaleźć na faebookowym profilu "Murem za dyrekcją i nauczycielami z SP1 Dobczyce" .

"Zwracamy się z apelem i zarazem prośbą o zaniechanie jakichkolwiek pochopnych działań wobec nauczycieli i dyrekcji szkoły, w tym w szczególności wszelkich potencjalnych nagan i zwolnień" - to główny postulat, jaki zawiera petycja. Jak informują założyciele profilu, do tej pory podpisało się pod nią 763 osoby. 

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 5 lip

  763 osoby podpisały się przeciwko odwołaniu Pani Dyrektor Dlaczego tylko tyle ? Pani Dyrektor w niczym nie zawiniła. Skądinąd wiem, że państwo nauczyciele boją się utraty pracy. Rozumiem. Spotkania organizowane przez sędziów i prokuratorów organizacji sędziów i prokuratorów niekoniecznie kłaniających się Ziobrze nie są lubiane przez panią kurator Barbarę Nowak i jej partię. Jej wolno wygadywać głupoty w Radiu Maryja. Uniwersytet Jagielloński powinien wstydzić się, że wydalił ze swoich murów taką osobę. Zresztą nie tylko ją.

  15 2 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 5 lip

  A może tak panią kurator w? Spokojnie, spokojnie. PiS przegra wybory, będzie pani siedzieć w pace.

  13 1 Odpowiedz
 • 5 lip

  Dobra zmiana...dyktatura pis

  11 2 Odpowiedz
 • 6 lip

  Dlaczego Pan Burmistrz dał ciała ? Przecież szkoły sam finansuje...Już się poddał, oj nieładnie Panie Burmistrzu. A głosowaliśmy na Pana ...

  9 1 Odpowiedz
 • 6 lip

  Obserwatorze, pani kurator nie będzie siedzieć. Politycy dogadają się. Jest jakaś niepisana umowa między politykami. my waszych nie wsadzamy, wy nie wsadzajcie naszych ii tak się ta polityka kręci.

  7 Odpowiedz

Zobacz więcej