Dobczyce

Kurator oświaty chce odwołania dyrektor SP1 po udziale uczniów w pikniku konstytucyjnym Tour de Konstytucja

Kurator oświaty chce odwołania dyrektor SP1 po udziale uczniów w pikniku konstytucyjnym Tour de Konstytucja

Według kurator oświaty Barbary Nowak burmistrz powinien odwołać dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 po tym jak uczniowie placówki wzięli udział w pikniku konstytucyjnym Tour de Konstytucja

 

Dobiegła końca kontrola Kuratorium Oświaty w Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach. Prowadzona była po czerwcowym wydarzeniu Tour De Konstytucja i obecności uczniów w pikniku konstytucyjnym. Dyrekcja twierdzi, że wydarzenie miało charakter apolityczny i edukacyjny, z kolei kurator oświaty ocenia je jako spotkanie o charakterze politycznym. Więcej na ten temat piszemy w artykule 'Dzieci na pikniku konstytucyjnym w Dobczycach. "To jest absolutny skandal", kontra "spotkanie apolityczne i edukacyjne" .

Jak informuje Dziennik Polski; Dobiegła końca kontrola Kuratorium Oświaty w Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach., ale nadal trwa postępowanie wyjaśniające wszczęte przez rzecznika dyscyplinarnego przy wojewodzie na wniosek burmistrza Dobczyc.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak powiadomiła burmistrza Dobczyc o stwierdzonych uchybieniach. Te mają dotyczyć m.in. wpisów w „Rejestrze wyjść grupowych z SP nr 1 w Dobczycach” oraz braku zgód rodziców na wyjście. W opinii kurator ranga tych uchybień pozwala burmistrzowi skorzystać z możliwości odwołania nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia.

„Nie wyobrażam sobie, że 1 września, kiedy sprawa dyscyplinarna będzie jeszcze w toku, żeby ta pani funkcjonowała jako dyrektor. Zarzuty, z mojego punktu widzenia, są zbyt poważne” – Dziennikowi Polskiemu mówi Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. Burmistrz na ten moment „nie widzi podstaw do zawieszenia albo zwalniania”.

Murem za dyrekcją i nauczycielami

Lokalnie na zaistniałą sytuację postanowili zareagować mieszkańcy Dobczyc. Z inicjatywy rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, najpierw zebrali się pod budynkiem szkoły, kompletując podpisy pod petycją "w sprawie obrony naszych nauczycieli i i dyrekcji", a następnie zamieścili ją w sieci. Można ją znaleźć na faebookowym profilu "Murem za dyrekcją i nauczycielami z SP1 Dobczyce" .

"Zwracamy się z apelem i zarazem prośbą o zaniechanie jakichkolwiek pochopnych działań wobec nauczycieli i dyrekcji szkoły, w tym w szczególności wszelkich potencjalnych nagan i zwolnień" - to główny postulat, jaki zawiera petycja. Jak informują założyciele profilu, do tej pory podpisało się pod nią 763 osoby. 

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 5 lip 2021

  763 osoby podpisały się przeciwko odwołaniu Pani Dyrektor Dlaczego tylko tyle ? Pani Dyrektor w niczym nie zawiniła. Skądinąd wiem, że państwo nauczyciele boją się utraty pracy. Rozumiem. Spotkania organizowane przez sędziów i prokuratorów organizacji sędziów i prokuratorów niekoniecznie kłaniających się Ziobrze nie są lubiane przez panią kurator Barbarę Nowak i jej partię. Jej wolno wygadywać głupoty w Radiu Maryja. Uniwersytet Jagielloński powinien wstydzić się, że wydalił ze swoich murów taką osobę. Zresztą nie tylko ją.

  15 2 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 5 lip 2021

  A może tak panią kurator w? Spokojnie, spokojnie. PiS przegra wybory, będzie pani siedzieć w pace.

  13 1 Odpowiedz
 • 5 lip 2021

  Dobra zmiana...dyktatura pis

  11 2 Odpowiedz
 • 6 lip 2021

  Dlaczego Pan Burmistrz dał ciała ? Przecież szkoły sam finansuje...Już się poddał, oj nieładnie Panie Burmistrzu. A głosowaliśmy na Pana ...

  9 1 Odpowiedz
 • 6 lip 2021

  Obserwatorze, pani kurator nie będzie siedzieć. Politycy dogadają się. Jest jakaś niepisana umowa między politykami. my waszych nie wsadzamy, wy nie wsadzajcie naszych ii tak się ta polityka kręci.

  7 Odpowiedz

Zobacz więcej