Turystyka

Wakacyjne odkrywanie tajemnic w najstarszej kopalni soli w Polsce!

Wakacyjne odkrywanie tajemnic w najstarszej kopalni soli w Polsce!

W podziemiach najstarszej kopalni soli, Kopalni Soli Bochnia, istnieje zupełnie inny od znanego nam na powierzchni świat. To niemal równoległa rzeczywistość, istniejąca w niezwykłych solnych podziemiach.

Liczne podziemne komory i chodniki tworzą miasto pod ziemią. To co dzieje się na powierzchni, 250 m pod nią traci zupełnie znaczenie. Wszystkie osoby zjeżdżające do bocheńskiej kopalni niemal przenoszą się w czasie i przestrzeni.

Podróż w czasie

Dzieci i młodzież odciągnięte na czas podziemnej wycieczki od komputerów i telefonów mają okazję spojrzeć na zupełnie inny, nieznany im świat.

Już na początku po zjeździe do kopalni porusza wszystkich bliskość natury, odmiennej niż ta z którą obcujemy na co dzień. Jesteśmy przecież głęboko pod ziemią, a jednak czujemy bezpieczeństwo i bliskość , jakby ktoś opiekował się nami w sposób szczególny i niezauważalny. Czy to Skarbnik, dobry duch kopalni ?

Wyobraźnia dzieci jest tutaj karmiona jak w żadnym innym miejscu. Podziemia kopalni rozbudzają potrzeby poznawcze, odkrywają urok wędrówek, poznawania nowych miejsc, odkrywania tajemnic.

Najmłodsi uczestnicy wycieczek często porównują każdy etap podziemnej wyprawy do ulubionych gier komputerowych, książek, zadają wiele pytań i spotykają się ze zjawiskami, o których do tej pory nic nie wiedzieli.

Skarbnik kopalni – nowy przyjaciel i bohater dzieci

Kopalnia jest miejscem tak samo ciekawym co tajemniczym, pełnym legend i opowieści z nią związanych. Jedną z nich jest historia związana ze Skarbnikiem kopalni, dobrym duchem opiekującym się górnikami.

Skarbnik strzegł ich w pracy przed nieszczęściami, pomagał i wskazywał miejsca, w których górnicy mogli bezpiecznie wydobywać sól. W zamian nie oczekuje nic poza wzajemną pomocą i życzliwością wśród ludzi tu pracujących. Tak jest do dzisiaj, a opieka Skarbnika rozszerzyła się na wszystkich odwiedzających to miejsce. Bocheńska kopalnia jak i sam Skarbnik chętnie podejmują gości w podziemiach. Czy chcielibyście poznać tak znamienitą postać, posłuchać jej historii i poznać jej podziemne królestwo?

Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika

Bocheńska kopalnia daje taką możliwość i specjalnie dla rodzin z dziećmi przygotowała ofertę Rodzinnego zwiedzania Królestwa Skarbnika. To jeden z dostępnych wariantów zwiedzania trasy turystycznej. Skierowany przede wszystkim do najmłodszych turystów. Podczas rodzinnego zwiedzania dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w wędrówce do królestwa Skarbnika, przygotowują się na spotkanie z nim, by wreszcie pomóc odnaleźć zaginiony skarb. Dzieci szczególnie angażują tutaj swoją wyobraźnię, rozwijają procesy poznawcze, w samodzielny sposób (choć nie pozbawione wsparcia rodziców) biorą udział w poszukiwaniu skarbu.

Kopalnia Soli Bochnia oferuje całej rodzinie liczne „skarby edukacyjne”. Jednym z nich jest możliwość poznawania historii – nie tylko przez słuchanie przewodnika, ale przede wszystkim poprzez angażowanie wyobraźni. Otoczenie solnych komór, półmrok, solne rzeźby, ale również wsparcie nowoczesnych, interesujących dla dzieci rozwiązań multimedialnych, wciągają je w świetną zabawę, ale i nieświadomie w zdobywanie często nowej wiedzy i umiejętności.

Rodzinne zwiedzanie królestwa Skarbnika to trasa dostępna codziennie o godzinie 12. Bilety można kupić on-line oraz przed zjazdem w kasie kopalni.

Skarbnik czeka na Was!

Kopalnia Soli Bochnia, ul. Campi 15, 32-700 Bochnia
Tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54

Kopalnia Soli w Bochni

 

Komentarze

Zobacz więcej