Krzyszkowice: Most przejezdny dla samochodów do 3,5 tony. Czy wojsko zbuduje tu "tymczasową przeprawę"?
Przez most zniszczony w Krzyszkowicach w wyniku "powodzi błyskawicznej" mogą przejeżdżać samochody do 3,5 tony. Ciężarówki kierowane są objazdem od strony Polanki.
"Trwa procedowanie budowy tymczasowego mostu przez Wojsko Polskie" - zapewnia gmina. Czy ten powstanie? Na razie brak jednoznacznej odpowiedzi
Most w Krzyszkowicach został uszkodzony w wyniku „powodzi błyskawicznej”, która była wynikiem nawałnicy jaka przeszła nad gminą Myślenice w nocy z 17 na 18 lipca.
Szkody wyrządzone przez wodę w mieniu, gmina oszacowała na 12 mln zł, natomiast starosta podczas sesji mówił o stratach w mieniu powiatu w kwocie kolejnych 7 mln zł. Jednym ze skutków kilkugodzinnej nawałnicy jest uszkodzony most w Krzyszkowicach znajdujący się na drodze gminnej prowadzącej do trzech osiedli: Na Brzeg, Nad Gaikiem i Pustać.
Kilka dni po powodzi burmistrz zapewniał, że wystąpi z wnioskiem o wykonanie mostu tymczasowego do Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Podczas konferencji podsumowującej pracę zespołu zarządzania oraz straty jakie wyrządziła woda, zapytaliśmy burmistrza jaki jest plan B, w sytuacji odmowy?
- Po kolejnych ekspertyzach konstruktorów być może przejazd tymczasowy przez uszkodzony most zostanie zapewniony dla samochodów do 3,5 ton i w tym czasie prowadzić będziemy prace projektowe do przebudowy całkiem nowego mostu, ale tak przeprawa tam zostanie zabezpieczona – powiedział nam Jarosław Szlachetka (PiS).
Tak też się stało, a we wtorek 3 sierpnia została przywrócona przejezdność na moście. Biegły na podstawie wykonanej ekspertyzy oraz prac naprawczych i remontowych, dopuścił przejazd pojazdów do 3,5 tony. Tymczasem kierowcy samochodów ciężarowych muszą korzystać z objazdu drogą od strony Polanki.
Co dalej z mostem tymczasowym? W komunikacie UMiG Myślenice czytamy, że „trwa procedowanie budowy tymczasowego mostu przez Wojsko Polskie. Dokładamy wszelkich starań, aby przeprawa powstała jak najszybciej, jednak postawienie takiej konstrukcji wymaga załatwienia szeregu formalności”. Czy i kiedy powstanie? Na razie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.