Miasto

Michał Kik: Przewoźnicy zatrzymujący się po parkingach to wolna amerykanka [wideo]

Michał Kik: Przewoźnicy zatrzymujący się po parkingach to wolna amerykanka [wideo]

Mali przewoźnicy dzisiaj ustawiają się w rządku jak taksówki w latach 70-tych i nie odjeżdżają, dopóki nie będą mieć kompletu. Odjeżdżają o tych godzinach o których im pasuje. Na dworcu byliby kontrolowani. O to chodzi i chciałbym, aby myśleniczanie to zrozumieli – na temat komunikacji w Myślenicach mówi Michał Kik, prezes PKS Myślenice


Podczas konferencji prasowej jaka została zwołana w związku z otwarciem Galerii Dekada Myślenice i nowego dworca PKS 15 lipca prezes PKS Myślenice zapytany o sytuację komunikacyjną i sposób funkcjonowania dworca wyjaśnił dlaczego jego zdaniem, prywatni przewoźnicy nie chcą korzystać z dworca PKS.

- Przede wszystkim chciałbym uświadomić mieszkańcom powiatu myślenickiego, żeby nie brali dosłownie tego co mali przewoźnicy wykrzykują. Nie dla dworca, nie dla nowoczesności to nie dla nowoczesnych europejskich standardów i nie dla wygody – mówił Michał Kik. Według niego warunki jakie pasażerom oferują prywatni przewoźnicy są niewystarczające. –Jeździjcie z nami z pseudobusowiska, marznijcie zimą, poćcie się latem i stójcie oczekując na autobus. Tak ironizując można zrozumieć przesłanie małych przewoźników – tłumaczył Michał Kik.

Sposób organizacji transportu przez prywatnych przewoźników, a dokładnie wyjazdy z bocznych uliczek i parkingów nazywa wolną amerykanką. - Czegoś takiego nie ma na zachodzie. Nawet nie wiem, czy coś takiego jest za naszą wschodnią granicą,a w Polsce jest to problem – twierdzi Kik.


Ile powinien kosztować bilet?

Wyjaśniał też, że odjeżdżając z dworca przy zaproponowanej cenie rzędu 4-4.5 zł cena biletu na trasie Myślenice-Kraków nie powinna wzrosnąć o więcej niż 20 groszy. Dla przykładu podał dworzec w Mszanie, gdzie za odjazd przewoźnicy płacą 5-6 zł. - My małym przewoźnikom – mówi Kik - zaproponowaliśmy 4 – 4,5 zł. To mówili mieszkańcom, że będą musieli podnieść ceny o 100%. Weźmy pod uwagę, że miejsc siedzących w takim małym autobusie typu minibus jest 20. Biorąc pod uwagę tylko to 20 osób i 4 zł za odjazd, to jest 20 groszy średnio wzrostu ceny na jednym bilecie do Krakowa – wyjaśnia.

Prezes PKS zwracał uwagę na to, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia z prywatnymi przewoźnikami z powiatu myślenickiego, to sytuację zweryfikuje rynek. Przyznał, że przewoźnicy spoza powiatu, a nawet z innych województw są chętni wejść na ten rynek komunikacyjny.

Chodzi o koordynację?

Prezes PKS twierdzi, że problemem nie są same opłaty, ale obowiązek trzymania się rozkładu jazdy. - Chciałbym udowodnić mieszkańcom, że tu przede wszystkim chodzi o koordynację. Korzystając z dworca nie ma takiej sytuacji, że dany przewoźnik odjeżdża o godzinie o której chce. Jeśli z rozkładu jazdy wynika odjazd o 15:10 to dyżurny minutę później będzie wypychał przewoźnika ze stanowiska strasząc go karami umownymi, że z premedytacją opóźnia kurs. Tak jeżdżą PKS-y. Od przewoźnika zależy żeby dostosować rozkład jazdy do potoków pasażerskich. Zaproponowaliśmy małym przewoźnikom korzystanie z naszego centrum motoryzacyjnego, powiązaliśmy to z programem lojalnościowym na którym mogliby mieć kilkaset złotych upustu od wjazdów na dworzec, ale tu chodzi o koordynację – twierdzi Michał Kik.

Od 1 sierpnia prywatni przewoźnicy nie będą mogli korzystać z placu przy ul. Słowackiego, bowiem otrzymali od gminy wypowiedzenia. Odrzucili propozycję PKS Myślenice na korzystanie z nowego dworca. W porozumieniu z Kongregacją Kupiecką chcą zorganizować odjazdy z działki sąsiadującej z Galerią Dekada, jednak na to burmistrz nie wyraził zgody. W ostatnim czasie odbyło się spotkanie włodarzy gmin powiatu myślenickiego, którzy obawiają się chaosu komunikacyjnego. Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądać komunikacja po 1 sierpnia.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Wszystko tak jak pisałem. Nie trzeba być prezesem PKS by to sobie łatwo wyjaśnić.

  6 14 Odpowiedz
 • 23 lip 2011

  [quote=Michał Kik]Mali przewoźnicy dzisiaj ustawiają się w rządku jak taksówki w latach 70-tych i nie odjeżdżają, dopóki nie będą mieć kompletu. Odjeżdżają o tych godzinach o których im pasuje. Na dworcu byliby kontrolowani. O to chodzi i chciałbym, aby myśleniczanie to zrozumieli.[/quote]
  To o to chodzi? Czyli PKS Grupa chce dyktować konkurencji jak, kiedy i ile pasażerów mają zabierać? NO COŚ PODOBNEGO!
  Panie Prezesie, z całym szacunkiem ale od kontrolowania jest URZĄD KONTROLI! ITI czy inne jednostki KONTROLNE. Jakim prawem chcecie zmusić prywatne firmy transportowe do korzystania z obiektu którego nawet nie jesteście właścicielem?
  Zdziwiłbym się gdyby "małe firmy transportowe" nie zgłosiły tej sytuacji dla przeciwdziałania monopolowi.
  Czy chodzi o koordynacje? Wątpie. Z mojej perspektywy doświadczonego przedsiębiorcy chodzi o zapewnienie sobie (PKS Grupie) najintratniejszych kursów na liniach najbardziej opłacalnych na których dotąd busy działały szybciej, może mniej komfortowo jednak z pewnością taniej. A resztę lokalnej infrastruktury "zapchać" busami z których wpływy zrekompensują pozostałe koszta wliczając w to koszt najmu mini-dworca przy galerii Dekada.

  Podsumowując, podejrzewam że gdyby nie to że burmistrz Ostrowski blokuje pewne alternatywy dla "małych przewoźników", było by ciężko PKS Grupie utrzymać się na rynku firm przewozowych w Myślenicach. Nie muszę daleko sięgać pamięcią żeby przypomnieć sobie co stało się z PKS Myślenice. Jak "dbaliście" o pasażerów jeszcze ubiegłej zimy. Nawet mi się nie chce cytować rzecznika Makowskiego w tym przydługawym poście. "Małe firmy przewozowe" już raz pokazały Wam jak sie robi biznes, więc teraz przy współudziale gminy chcecie ich wykończyć? Jakiekolwiek by nie były tłumaczenia, z boku wygląda to inaczej.

  36 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Wybudowano nowoczesny dworzec. Busiarzy nic to nie kosztowało. Teraz daje się im prawo do korzystania z niego za marne kilka złotych, na czym skorzystają pasażerowie oczekujący na kurs w dobrych warunkach i cały czas źle. Tak właśnie wygląda dbanie o dobro pasażerów jak to podkreślali busiarze.

  Wynika z tego że działka kupców jest całkowicie wykluczona i nie ma żadnych szans na to by mogła służyć jako "dworzec" dla busów. I dobrze.
  Czekamy na odzew w podobny sposób przedstawiciela busów, o ile taki będzie bo w obliczu tych argumentów każdy będzie śmieszny :)

  27 30 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Michał Kik napisał/a:Mali przewoźnicy dzisiaj ustawiają się w rządku jak taksówki w latach 70-tych i nie odjeżdżają, dopóki nie będą mieć kompletu. Odjeżdżają o tych godzinach o których im pasuje. Na dworcu byliby kontrolowani. O to chodzi i chciałbym, aby myśleniczanie to zrozumieli.To o to chodzi? Czyli PKS Grupa chce dyktować konkurencji jak, kiedy i ile pasażerów mają zabierać? NO COŚ PODOBNEGO! Panie Prezesie, z całym szacunkiem ale od kontrolowania jest URZĄD KONTROLI! ITI czy inne jednostki KONTROLNE. Jakim prawem chcecie zmusić prywatne firmy transportowe do korzystania z obiektu którego nawet nie jesteście właścicielem? Zdziwiłbym się gdyby "małe firmy transportowe" nie zgłosiły tej sytuacji dla przeciwdziałania monopolowi. Czy chodzi o koordynacje? Wątpie. Z mojej perspektywy doświadczonego przedsiębiorcy chodzi o zapewnienie sobie (PKS Grupie) najintratniejszych kursów na liniach najbardziej opłacalnych na których dotąd busy działały szybciej, może mniej komfortowo jednak z pewnością taniej. A resztę lokalnej infrastruktury "zapchać" busami z których wpływy zrekompensują pozostałe koszta wliczając w to koszta najmu mini-dworca przy galerii Dekada.Podsumowując, podejrzewam że gdyby nie to że burmistrz Ostrowski blokuje pewne alternatywy dla "małych przewoźników", było by ciężko PKS Grupie utrzymać się na rynku firm przewozowych w Myślenicach. Nie muszę daleko sięgać pamięcią żeby przypomnieć sobie co stało się z PKS Myślenice. Jak "dbaliście" o pasażerów jeszcze ubiegłej zimy. Nawet mi się nie chce cytować rzecznika Makowskiego w tym przydługawym poście. "Małe firmy przewozowe" już raz pokazały Wam jak sie robi biznes, więc teraz przy współudziale gminy chcecie ich wykończyć? Jakiekolwiek by nie były tłumaczenia, z boku wygląda to inaczej. [/quote]

  Święte słowa Myśleniczanin007.

  Wystarczy sobie przypomnieć to ogromne błoto, w którym zrobiono przystanek na Słowackiego albo kasę biletową na Rzemieślniczej.
  To jest szacunek dla pasażera ?

  Zgadzam się w 100%. Trzeba być bezczelnym, aby próbować ustawiać sobie konkurencję pod siebie i nienormalnym chcąc decydować o losie busiarzy.

  Pan z Bożej łaski prezes, pokazał gdzie tak naprawdę nas ma likwidując połączenia lokalne.

  Zapomniał również o:
  1.) Podana kwota to kwota początkowa netto za wjazd.
  2.) Po okresie "promocyjnym" opłata wzrośnie o 100%.
  3.) Łatwo wyliczać opłacalność wjazdu do Dekady na podstawie kursu do Krakowa. Niech prezes zrobi to samo obliczając opłacalność kursu Myślenice - Stróża !
  4.) Co do kontroli nad Busami - sprawa wygląda jak z samochodami osobowymi. Część jeździ przepisowo, część niestety nie.
  5.) Prezes zapomina kto busiarzom wystawiał zgodę na wykonywanie działalności (UMiG = MO).
  6.) Kto powinien sprawdzać poprawność odjazdów ? Instytucja wydająca pozwolenie na działalność (UMiG, a nie jak to zaczyna robić prezes PKS !!!)
  7.) Tak naprawdę, komu busy przeszkadzały poza koalicją MO, Koźmiński, PKS ?
  8.) Jeśli prezes wycofał się z lokalnych kursów, to niech lepiej w tym temacie nie wypowiada się.

  Tym wywiadem gość się kompromituje !

  36 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Widzę w tym wspaniałym wzrotu ... to co ma Renata Beger.

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Prezesie po co te kłamstwa ?

  Nic Pan nie wspomina o kasie dla Pana (=PKSu). Za każdy wjazd do Dekady busiarz musi zapłacić, a PKS jako "zarządca" tego niby dworca dostaje (zarabia) stosowną dolę.
  A więc im więcej busów w Dekadzie, tym więcej kasy dla PKS Łódź (i wyższa premia dla Pana Prezesa).

  Koźmiński ma oczywiście interes w tym, aby w okolicach CH było jak najwięcej klientów bo tym samym wzrasta prawdopodobieństwo wyższej sprzedaży w sklepach Dekady.

  Ale … zadaje sobie pytanie, jaki w tej sprawie interes ma MO ? Historia, nas nauczyła że jeśli na czymś mocno mu zależy to jest coś w tym nie tak.
  Naciskał na wysypisko i sprawa się "rypła" o ceny wykupu działek, a o co chodzi z Dekadą ?
  Taka postawa to niegospodarność ! Kasę za dzierżawę placu na Słowackiego dostaje UMiG, a kasę z placu na Dekadzie – prywatny inwestor !!!

  Jeśli się mylę – proszę mnie poprawić.

  APEL DO PASAZERÓW !

  SPRAWA NIEPRAWIDŁOWOŚCI U BUSIARZY JEST CELOWO ROZMUCHANA I STANOWI PRETEKST, DO TEGO ABY OPINIA PUBLICZNA POPARŁA STANOWISKA TRÓJCY (K., MO, PKS).
  NIE CHODZI WCALE O WASZE/NASZE DOBRO TYLKO O KASĘ DLA PKS, K. …. I innych.
  PRZYPOMNIJCIE SOBIE JAK WYŻEJ WYMIENIENI JESZCZE NIE DAWNO DBALI O WAS/NAS ! DLA TYCH CO MAJĄ SŁABĄ PAMIĘĆ

  administrator: prosze o wklejanie zdjęć w taki sposób, aby nie burzyły układu strony

  31 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Do kolesie powyżej:
  A co chciałbyś pewnie by wystawiono ci nowoczesny dworzec i mógłbyś korzystać z niego za darmo? Puknij się w głowę, albo wystaw sobie hotel w mieście i zaoferuj noclegi za darmo :)
  Co ty chciałeś by dla ciebie wszystko było za darmo ale ty żebyć mógł zarabiać na przewozie osób. Ty nie będziesz udostępniał swojego auta za darmo ?

  Wracając do tematu i pytań:

  [quote=gość: Aaaaaa]

  Wystarczy sobie przypomnieć to ogromne błoto, w którym zrobiono przystanek na Słowackiego albo kasę biletową na Rzemieślniczej.
  To jest szacunek dla pasażera ?
  [/quote]
  Żyj nadal przeszłością a daleko nie dojdziesz :)

  [quote=gość: Aaaaaa]
  Zapomniał również o:
  1.) Podana kwota to kwota początkowa netto za wjazd.[/quote]
  Bo VAT nie istnieje dla przedsiębiorców. Ceny pomiędzy nimi podaje się wyłącznie w netto

  [quote]
  2.) Po okresie "promocyjnym" opłata wzrośnie o 100%.[/quote]
  To zależy jakiego cymbała podstawicie jako reprezentującą was osobę przy podpisywaniu umowy.
  [quote]
  3.) Łatwo wyliczać opłacalność wjazdu do Dekady na podstawie kursu do Krakowa. Niech prezes zrobi to samo obliczając opłacalność kursu Myślenice - Stróża ! [/quote]
  A są takie kursy ? Jeżeli są to świadczy to o tych którzy te kursy obstawiają. Wystarczy zrobić kursy przez Stróżę, docelowo 20-25km i z powrotem.

  [quote]
  4.) Co do kontroli nad Busami - sprawa wygląda jak z samochodami osobowymi. Część jeździ przepisowo, część niestety nie. [/quote]
  Ale kontroli podlegają wszyscy, a karani są ci co jeżdżą nieprzepisowo, ie tak jest ?

  [quote]
  5.) Prezes zapomina kto busiarzom wystawiał zgodę na wykonywanie działalności (UMiG = MO).[/quote]
  I ten samo może ją cofnąć i wydać tym którzy będą chętni.

  [quote]
  6.) Kto powinien sprawdzać poprawność odjazdów ? Instytucja wydająca pozwolenie na działalność (UMiG, a nie jak to zaczyna robić prezes PKS !!!)[/quote]

  Dyspozytor zgodnie z ustalonym rozkładem, ale to już zależy od tego jakiego inteligenta postawicie jako przedstawiciela w czasie podpisywania umowy. Znając życie nie złożycie się na prawnika, więc dobrych warunków nie wywalczycie a i kruczków prawnych teżnie będziecie w stanie wychwycić :)

  [quote]
  7.) Tak naprawdę, komu busy przeszkadzały poza koalicją MO, Koźmiński, PKS ?[/quote]
  Mnie i wielu wielu innym kierowcom, oraz pasażerom którym nie zapewniliście godnych warunków oczekiwania i przewozu. Takie rzeczy się mszczą a wy mieliście bardzo dużo czasu by je załatwić, ale gdy garnięcie pod siebie jest ważniejsze niż inwestycje to tak się to kończy. Czasy komuny gdzie nie ważne czym i w jakich warunkach, byle dojechać już dawno się skończy. Otwórzcie oczęta bo mamy już 21 wiek i już nie wozi się ludzi zbierając ich spod sklepu czy łąki.

  [quote]
  8.) Jeśli prezes wycofał się z lokalnych kursów, to niech lepiej w tym temacie nie wypowiada się.[/quote]

  Ma prawo do wypowiedzi podobnie jak ty czy ja. To nie ty ustalasz prawa kto i kiedy ma się odzywać.

  [quote]
  Tym wywiadem gość się kompromituje ! [/quote]
  [/quote]

  Tym wywiadem otworzył wreszcie oczy ludziom i skompromitował busiarzy którzy od miesięcy klepali tutaj same bzdury i obklejali nimi swoje furmanki.

  20 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "A co chciałbyś pewnie by wystawiono ci nowoczesny dworzec i mógłbyś korzystać z niego za darmo?"

  Stary dworzec w Myślenicach był jednym z najnowocześniejszych w regionie - wymagał jedynie remontu. Był duży, przestronny i był dworcem, a nie galerią handlową. Dotarło? Ten kto pozwolił wyburzyć stary dworzec i postawić w jego miejscu nie-wiadomo-co (bo ani to dworzec, ani galeria handlowa) powinien zostać postawiony przed sądem, ukarany dożywociem, albo karą śmierci - dla przykładu, coby w przyszłości nikt nie podejmował bardziej debilnych decyzji. Kto to widział, żeby 120 tys. powiat miał dworzec w centrum swojego powiatu, na AŻ 6 stanowisk!

  "A są takie kursy ? Jeżeli są to świadczy to o tych którzy te kursy obstawiają. Wystarczy zrobić kursy przez Stróżę, docelowo 20-25km i z powrotem. "

  Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Przez jedną część Stróży przejeżdżają przelotowe busy typu Tenczyn, Lubień, Tokarnia, przez drugą busy Trzebunia-Myślenice, a przez trzecią Pcim Sucha - Myślenice. To chyba logiczne, nie wiedziałeś o tym, to po co odzywasz paszcze?

  "Czasy komuny gdzie nie ważne czym i w jakich warunkach, byle dojechać już dawno się skończy."

  Ja pamiętam czasy komuny i lat 90 - było tak, że kierowca PeKaEsu był bogiem, był b*c*em, który był daleko bardziej chamski od obecnych kierowców busów - to jedna kwestia. Druga, na początku lat 2000-nych PKS dowoził dzieci do szkół podstawowych i gimnazjów, jeden z kierowców mojej córce, grzebał w plecaku i wsadził jej do plecaka łyżkę stołową. Do dzisiaj, a mija prawie 10 lat od tego nie rozumiem czemu miało służyć to zachowanie?

  PS. Nazwy wieków pisze się cyframi rzymskimi. Zaimki osobowe piszemy od dużej litery, a przed spójnikiem rozłącznym "a" stawiamy przecinek.

  "Tym wywiadem otworzył wreszcie oczy ludziom i skompromitował busiarzy którzy od miesięcy klepali tutaj same bzdury i obklejali nimi swoje furmanki."

  Tym wywiadem skompromitował również i siebie, bo nazywa dworcem coś, co ma raptem 6 stanowisk. Taki dworzec dla 5 tys. pipidówy, a nie dla 18 tys. miasta i 120 tys. powiatu. Tylko pogratulować.

  27 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Brawo Panie Prezesie PKS - co za trafna opinia i PKS zawsze gora. Wypiep rzyc busiarzy z naszej komunikacji bo nie dosc ze uzywaja wulgarnych slow wsrod pasazerow to jezdza jak sie im chce. PKS ma pierwszenstwo a burmistrz popiera PKS i tak powinno byc. Chcemy jezdzic w godnych warunkach a tylko PKS to moze zagwarantowac. Busiarze chca zastraszyc ludzi i woza nas jak malpy. Dosc tego i nie zyczymy sobie w Myslenicach takiej obslugi. Niech zyje PKS!!!!!

  13 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "PKS ma pierwszenstwo a burmistrz popiera PKS i tak powinno byc."
  To chyba przeczy zasadom wolnego rynku? Ogarnij się stary komunisto.

  "Chcemy jezdzic w godnych warunkach"

  PKS nie ma taboru, byś miał godne warunki. Chcesz godne warunki? Kup sobie toyote yaris.

  "Busiarze chca zastraszyc ludzi i woza nas jak malpy"

  Nie czuje się małpą, nie czuje się zastraszany. Mam wybór PKS- BUSY - i własne auto. Czego chcieć wiecej? Może mądrości od współobywateli?

  "Niech zyje PKS!!!!!"

  Jak na razie to on nie żyje, a dogorywa i jest w głębokiej agonii. Za którą również można podziękować włodarzom Myślenickim, ale jeśli ludzie w Myślenicach, drugi raz wybrali tego samego burmistrza to powinni zjeść sobie sami to wyjątkowo niesmaczne ciasteczko.

  24 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  PANIE KIK PAN NAWET SAM NIE WIERZY W TO CO PAN MÓWI.
  ISTNE BUJDY NA RESORACH.
  PAN SIĘ POWINIEN LECZYĆ A NIE OPOWIADAĆ TAKICH BAJEK , BO BAJKI TO NA WIECZORYNKĘ.

  24 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  PANIE KIK PRZESTAŃ SIĘ WYPOWIADAĆ, DOŚĆ TYCH KŁAMSTW ,SPOŁECZEŃSTWO W MYŚLENICACH DOBRZE CIĘ ZNA ,WRACAJ Z KĄT PRZYSZEDŁEŚ.

  20 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  jeżeli stary dworzec był nowoczesny to ja jestem święty Piotr. Popieram słowa prezesa. W Krakowie ktoś blokuje stanowisko to po chwili podchodzi ochrona. Ludzie przekrzyjcie na oczy. To wszystko dla naszej wygody, a pisanie tekstów że wcześniej był chaos i błoto jest na poziomie przedszkolaka. Idąc tym tokiem myślenia to żadna inwestycja nie miałaby sensu. Przykładem może być rondo ofiar katynia. Obecnie tworzą się straszne korki, ale w przyszłości ta inwestycja upłynni komunikację na lata. Podobnie jak dworzec. Rok w błocie, xx lat na nowoczesnym dworcu

  11 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  urzekająca jest Pana prezesa troskliwość o myślenickich pasażerów,

  20 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "jeżeli stary dworzec był nowoczesny to ja jestem święty Piotr. "

  Stary dworzec w Myślenicach był jak na czasy swojego wybudowania NOWOCZESNY i wymagał jedynie remontu. Był przestronny i miał multum stanowisk. I to go zdecydowanie wyróżnia od obecnego nie-wiadomo-czego. Wtedy był dworcem, to co mamy dzisiaj to nie jest ani dworzec, ani galeria handlowa.

  "W Krakowie ktoś blokuje stanowisko to po chwili podchodzi ochrona."
  Dworzec w Krakowie jest dworcem, nie spełnia funkcji handlowej - jest dwupoziomowy i połączony z KST - PKP - MPK. Porównywanie dworca krakowskiego do myślenickiego jest po prostu przejawem wtórnego debilizmu. Nie trzeba być specjalnie inteligentnym, żeby zauważyć, że ten w Krakowie jest przestronny i wielki - ma dobry dojazd do siebie i jest świetnie skomunikowany z miastem - to co w Myślenicach powstało nie jest ani przestronne, ani dobrze skomunikowane, ani nie ma dobrego do niego dojazdu - w dodatku jest ZA MAŁY. 6 stanowisk? Kpina.

  "To wszystko dla naszej wygody"

  Skarbie, to nie jest dla naszej wygody, to jest dla powiększenia majątku kilku prominentów. Na pewno nie dla naszej wygody. Gdyby dla naszej wygody - to wyremontowano by stary dworzec. Myśl.

  "Idąc tym tokiem myślenia to żadna inwestycja nie miałaby sensu. Przykładem może być rondo ofiar katynia. Obecnie tworzą się straszne korki, ale w przyszłości ta inwestycja upłynni komunikację na lata."

  Nie upłynni żadnej komunikacji - przeniesie korki w inne rejony miasta - w rejon Armii Krajowej, Jasnogóskiej, Conrada i dalej na Opolską. W wąskie gardła, gdzie dwu/trzy pasówki robią się w jednopasmówki. Też nie myślisz.

  "Podobnie jak dworzec. Rok w błocie, xx lat na nowoczesnym dworcu"

  Po raz setny napiszę. To nie jest dworzec. 6 stanowisk na 120 tys. powiat jest kpiną.

  19 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  KIK!!!!!!
  TOBIE I TWOIM POPLECZNIKOM CHODZI TYLKO O KASĘ.
  O DOBRO PASAŻERÓW WY JUŻ ZADBALIŚCIE, LIKWIDUJĄC KURSY,SPRZEDAJĄC CAŁY PKS, A CAŁE ZŁO ZWALACIE NA BUSY.

  28 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  a dlaczego to PKS ma być zarządcą tych 200m2 na niby dworcu, może zrobić przetarg, ja bym startował do takiego tylko jak bym miał taki poparcie od maciusia jak wasz PKS i spółki widmo.

  21 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  kik. skończyliście PKS, gdzie jest ta kasa ze sprzedaży majątku PKSu Myślenice, w Łodzi czy na prywatnych kontach. teraz chcecie trzepać kas na załadunku i wyładunku i to dla dobra pasażerów, a gdzie w tym wszystkim jest maciuś o.

  19 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  panie kik nie piernicz glupot poprostu chcecie zmusic sila prywatnych przewoznikow zeby wam kase czepali najlepiej nic nierobic a by pieniadze na wyplate byly bo tobie niewystarczy 2000 zl ty chcesz 10000 tysiecy brac a mali przewoznicy maja zarobic na ciebie

  20 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "Wtedy był dworcem, to co mamy dzisiaj to nie jest ani dworzec, ani galeria handlowa. " strach było na ten dworzec wchodzić, bród smród, tabliczki zamazane,

  "ZA MAŁY. 6 stanowisk? Kpina." z tego co widziałem to są jeszcze 3 przelotowe - więc razem jest 9 . Widać że kolega nie był jeszcze na dworcu, i pisze herezje. Byłem niedawno w Nowym targu - jest tam taki sam dworzec jak był u nas , byłem dumny że u nas mamy jeden z najnowocześniejszych dworców w Polsce
  Wcześniej było dużo stanowisk ale większość nie była używana, Myślenice to nie Kraków. Może kolega Ciekawy jest busiarzem, i lubi czekać 10 minut na stanowisku.

  " Na pewno nie dla naszej wygody. Gdyby dla naszej wygody - to wyremontowano by stary dworzec. Myśl. " własnie myślę - ciekaw jestem ile kosztowałby remont starego dworca żeby choć w 10% przypominał obecny. PKS nie miał na to pieniędzy, Gmina pewnie też, a gdyby nawet miała, to wolę żeby te pieniądze przeznaczyła na remont dróg. Obecnie mamy mały, ale funkcjonalny dworzec kilka sklepów ( dzięki czemu rośnie konkurencja i ceny spadają, i proszę nie bronić lokalnych sklepów, wszyscy narzekają że drogo, i w obecnych czasach większość ludzi patrzy na cenę) dodatkowo mamy empik, i nie musimy jeździć do Krakowa - w Myślenicach ciężko byłoby znaleźć takie pozycje jak tam mają, dodatkowo można zamówić przez internet i odebrać osobiście nie płacąc za transport) Myśl człowieku. To że ktoś na tym zarobi nie znaczy że jest źle.

  Nie upłynni żadnej komunikacji - przeniesie korki w inne rejony miasta - w rejon Armii Krajowej, Jasnogóskiej, Conrada i dalej na Opolską. W wąskie gardła, gdzie dwu/trzy pasówki robią się w jednopasmówki. Też nie myślisz.
  nie od razu Kraków zbudowano. myślisz że miasto ma pieniądze, żeby przebudować całą infrastrukturę? NIE. ale idąc małymi krokami można ten efekt osiągnąć. Podam też inny przykład budowa linii tramwajowej na ruczaj - też głupota, też będą korki?
  Tramwaj jest najszybszym środkiem transportu w większych miastach, dla studentów UJ będzie najszybszym sposobem dotarcia na uczelnie, mieszkańcy też wiele na tym skorzystają - mniej samochodów na ulicach mniejsze korki.

  4 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  SPRAWA JEST PROSTA URZĄD OCHRONY KONKURĘCJI. USTAWA JEST NAPISANA JASNO. WIĘC WŁAŚCICIELE BUSÓW ŁĄCZCIE SIĘ.

  18 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "ZAŁADUNEK" + "WYŁADUNEK" = całe sedno. Abstra*****ąc już od samych warunków przewozu busami czy autobusami, ba nawet spojrzenia busiarzy czy PKS na klienta: gospodarz gminy z mandatu społecznego, teoretycznie odpowiedzialny przed nimi za rozwiązania społeczno-infrastrukturalne (m.in. transport pasażerski) powinien unikać tak pejoratywnie nacechowanych w naszej społeczności sformułowań. Osobiście czuję się dotknięty całym kontekstem zdarzeniowym w jakim zostały użyte te słowa: cała społeczność jest świadoma tego jak wygląda przejazd do Krakowa busem; problem z dużym potokiem ludzkim w godzinach porannych i popołudniowych na linii Myślenice Kraków istniał może od zawsze, lecz po wybudowaniu estakady (część przelotowych kursów przestała wjeżdżać na dworzec) i po zrujnowaniu dworca nasilił się ogromnie. Kto zadośćuczyni ludziom za całe zamieszanie - nie odjeżdżające autobusy, brak WC, błoto i czas trwania 2 lata. Dezorganizacja transportu była ewidentna a wiodły do niej decyzje podejmowane na biurkach PKS, MPK i UMiG. I teraz po tym wszystkim MO mówi o załadunku i wyładunku - niby takie niuansiki, a jakże wymowne. Cdn.

  18 3 Odpowiedz
 • adzygmunt 23 lip 2011

  Brawo M007. Wypowiedziałeś wszystko to co miałem zamiar napisać.
  Użyje niespotykanego dla mnie słowa;
  Wkurzyłem się kiedy PKS i pan Kik chce kontrolować inne firmy. KTO MU NA TO DAŁ PLACET?
  Pan Kik może nie pamiętać /na zdjęciu wygląda młodo/ jak kierowcy PKS-u myślenickiego /nie wszyscy/ kierowali ruchem pasażerskim na dworcu w Krakowie. Miałem zamiar wsiąść do autobusu - ostatni kurs wieczorny i okazałem się nadprogramowym pasażerem, bo chwilę przed zdarzeniem, w tłoku kieszonkowcy ukradli mi portmonetkę z biletem i kasą.
  Na gapę wracałem do teściów do Huty, a rodzina w Myślenicach chodziła od okna do okna, nie wiedząc co się ze mną dzieje. Nie mieli telefonu!
  PKS-owi od tamtego czasu nie ufam i tak mi zostanie, a pan Kik mnie w tym utwierdza!

  21 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "strach było na ten dworzec wchodzić, bród smród, tabliczki zamazane,"

  Brak odpowiedniego gospodarza - zły zarządca. Lepiej było zmienić zarządce, niżeli wyburzać. Czysty brak logiki.

  "Wcześniej było dużo stanowisk ale większość nie była używana, Myślenice to nie Kraków. Może kolega Ciekawy jest busiarzem, i lubi czekać 10 minut na stanowisku. "

  Kolega raczej nie wie co pisze. Ten w Nowym Targu wymaga także remontu. Czy to moja wina, że samorządy lokalne nie dbają o takie miejsca? To wina ludzi, że głosują na nieudolnych urzędników. Ponadto kolega się myli - do samego Krakowa jest tyle busów i autobusów, że jedno stanowisko zostanie zajęte. Do tego doliczmy multum busów do Dobczyc, Sułkowic i innych okolicznych wsi i wyjdzie nam, że w naszym mieście powinno być z 12 stanowisk - powiat jest duży, mieszka w nim dużo ludzi i dużo osób dojeżdża do Myślenic. Więc jedynie pazerny idiota, będzie bronił tych "6 ciu stanowisk". To powinien być dworzec - na całej działce, a nie "dworco-sklepik" i to jest bezdyskusyjne! Sklepów jest multum. Dworzec też nie jest najnowocześniejszy, dworzec Krakowski bije go na głowę... To raczej kolega mało0 widział - lub usilnie próbuje obronić tezy, że dworzec w obecnej formie jest dobry - nie jest - to prowizorka i jedna wielka ściema. I jestem przekonany, że za parę lat wyjdzie co-nie-co z kuluarów budowy tego "dworca".

  "Może kolega Ciekawy jest busiarzem, i lubi czekać 10 minut na stanowisku.
  "

  Nie jestem busiarzem, nie każdy kto krytykuje obecną formę tego "dworca" musi być busiarzem, jeżeli prowadzisz tak prostą logikę w dyskusji ze swoim interlokutorem to się tylko ośmieszasz.

  "PKS nie miał na to pieniędzy, Gmina pewnie też, a gdyby nawet miała, to wolę żeby te pieniądze przeznaczyła na remont dróg. Obecnie mamy mały, ale funkcjonalny dworzec kilka sklepów ( dzięki czemu rośnie konkurencja i ceny spadają, i proszę nie bronić lokalnych sklepów, wszyscy narzekają że drogo, i w obecnych czasach większość ludzi patrzy na cenę) dodatkowo mamy empik, i nie musimy jeździć do Krakowa - w Myślenicach ciężko byłoby znaleźć takie pozycje jak tam mają, dodatkowo można zamówić przez internet i odebrać osobiście nie płacąc za transport) Myśl człowieku. To że ktoś na tym zarobi nie znaczy że jest źle."

  Konkurencja? :) Sądzisz, że Tesco naprawdę przyczyni się do konkurencji? Biedronka i tak wszystkich wykańcza - to raz. Dwa Rossman i CCC już w Myślenicach były. Pepco - jakiś no-name - rzeczywiście, cudowna konkurencja. 16 sklepów galerii nie czyni - ludziom i tak bardziej opłaca się jechać do Krakowa - bo tam więcej sklepów, większy wybór i częstsze promocje. Ponadto dworzec ulokowany jest w takim miejscu, że dojazd ma pożal się boże - ulica jest wąska i nieprzystosowana do obsługi dużej ilości busów (ponad 600 kursów dziennie), plus autobusów PKS + autobusów przelotowych. To, że gmina nie posiadała pieniedzy na remont nie powinno być powodem usprawiedliwiania sprzedaży dworca i doprowadzenia go do obecnej, śmiesznej formy. Jeżeli gminie zależałoby na rzeczywistych problemach komunikacyjnych miasta to pieniądze by się znalazły - niestety brak był woli samorządu, a i sam PKS był skostniałą instytucją osadzoną wciąż w realiach głębokiego Gierka, zapominając o trwającej wtedy przemianie ustrojowej. Schemat myślenia mieli ten sam co 30 lat temu.

  "nie od razu Kraków zbudowano. myślisz że miasto ma pieniądze, żeby przebudować całą infrastrukturę? NIE. ale idąc małymi krokami można ten efekt osiągnąć. Podam też inny przykład budowa linii tramwajowej na ruczaj - też głupota, też będą korki?
  Tramwaj jest najszybszym środkiem transportu w większych miastach, dla studentów UJ będzie najszybszym sposobem dotarcia na uczelnie, mieszkańcy też wiele na tym skorzystają - mniej samochodów na ulicach mniejsze korki."

  Ruch tranzytowy przenosi się poza miasto.
  Buduje się parkingi par & ride na obrzeżach przy pętlach autobusowo/tramwajowych.
  Buduje się szybką kolej miejską.
  Buduje się metro.
  Unifikuje się system przesiadek.

  Rozbudowywanie infrastruktury drogowej prowadzi jedynie do zwiększenia korków. Skoro otwiera się nową drogę, to więcej ludzi wybierze auto, bo uzna, że szybciej dojedzie i tak po pewnym czasie wraca się do punktu wyjścia - ciągłe korki.
  Inwestycja tramwaju na ruczaj w obecnej formie jest zła. Tramwaj miał iść poza Tesco i to miałabyć odnoga ":szybka:" oraz miał iść drugi tor od strony Roweckiego przy włączeniu do Kapelanki i Brożka. Niestety w obecnej formie, tramwaj na ruczaj, będzie tylko z nazwy - szybki. Polecam skycrappercity.com

  19 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  JA JESTEM CIEKAWY ILE TRZEBA ZAPŁACIĆ I CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚC DOSTANIA F.V. OD M.O. ZA LIKWIDACJĘ KONKURECJI.

  16 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: CAŁA PRAWDA] Prezesie po co te kłamstwa ?Nic Pan nie wspomina o kasie dla Pana (=PKSu). Za każdy wjazd do Dekady busiarz musi zapłacić, a PKS jako "zarządca" tego niby dworca dostaje (zarabia) stosowną dolę.A więc im więcej busów w Dekadzie, tym więcej kasy dla PKS Łódź (i wyższa premia dla Pana Prezesa).Koźmiński ma oczywiście interes w tym, aby w okolicach CH było jak najwięcej klientów bo tym samym wzrasta prawdopodobieństwo wyższej sprzedaży w sklepach Dekady.Ale … zadaje sobie pytanie, jaki w tej sprawie interes ma MO ? Historia, nas nauczyła że jeśli na czymś mocno mu zależy to jest coś w tym nie tak.Naciskał na wysypisko i sprawa się "rypła" o ceny wykupu działek, a o co chodzi z Dekadą ?Taka postawa to niegospodarność ! Kasę za dzierżawę placu na Słowackiego dostaje UMiG, a kasę z placu na Dekadzie – prywatny inwestor !!!Jeśli się mylę – proszę mnie poprawić.APEL DO PASAZERÓW !SPRAWA NIEPRAWIDŁOWOŚCI U BUSIARZY JEST CELOWO ROZMUCHANA I STANOWI PRETEKST, DO TEGO ABY OPINIA PUBLICZNA POPARŁA STANOWISKA TRÓJCY (K., MO, PKS). NIE CHODZI WCALE O WASZE/NASZE DOBRO TYLKO O KASĘ DLA PKS, K. …. I innych.PRZYPOMNIJCIE SOBIE JAK WYŻEJ WYMIENIENI JESZCZE NIE DAWNO DBALI O WAS/NAS ! DLA TYCH CO MAJĄ SŁABĄ PAMIĘĆ administrator: prosze o wklejanie zdjęć w taki sposób, aby nie burzyły układu strony [/quote]

  Pamiętacie te obrazki z dworca PKS - szacunek do ludzi w wykonaniu prezesa !!!

  zdjecie

  Uploaded with ImageShack.us

  zdjecie

  Uploaded with ImageShack.us

  Zdjęcia pochodzą z arch miasto-info.pl

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  po co wybieraliście Macieja!
  Podziękujcie teraz tym wszystkim popieruchom Ostrowskiego z wodociągów, MOKiSu, szkół, klubów sportowych straży pożarnych, takich co wydłubują z ziemi ciągniki i chodzą na kolanach dziękować Maciejowi za pieniądze, takich co mu się kłaniają w pas na zebraniach straży ,piknikach wędkarskich, meczach, itp itd
  podziękujcie im wszystkim i sobie, że na niego głosowaliście

  17 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: beznoga rzyć] po co wybieraliście Macieja!
  podziękujcie im wszystkim i sobie, że na niego głosowaliście [/quote]
  Polska demokracja to nie do końca demokracja. Ileż to przekrętów z kartami do głosowania ujawniono, ale ile nie? Kto tak naprawdę skontroluje, kto rozliczy? Dla przykładu: chyba niektórzy już słyszeli że w sąsiedniej gminie jest radny który w trakcie głosowania przesiaduje w lokalu obok stolika komisji wyborczej i nikt awantury nie robi. Uważajmy zatem z obwinianiem siebie nawzajem, bo lisów wokół nie brakuje.

  9 1 Odpowiedz
 • 23 lip 2011

  czy ktoś tu wspomniał o nie trzymaniu się rozkładu hmmmm......a szanowny PKS Myślenice to niby co ??? przez 6 lat dojeżdżałem do szkoły w Myślenicach obecnie do Krakowa i nie raz się spóźniałem. Nie raz autobus przyjeżdżał 15 min po czasie czasem dłużej czasem w ogóle. Raz wykupiłem bilet miesięczny do Krakowa i to był błąd. Busy przynajmniej JEŻDŻĄ.

  17 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  BRAWO PANIE MICHALE-WRESZCIE KONKRET!!!
  Niechaj cłapołuchy wyobrażą sobie jakby na Balicach wyglądał ruch
  gdyby samoloty miały taki "brakregulaminu" jak busy w MYŚLENICACH!!!

  4 13 Odpowiedz
 • 23 lip 2011

  Szkoda mi PKSu, do obecnej sytuacji przyczyniły się zapewne złe decyzje jak i rozgrywki o których mało wiemy. Warto może wspomnieć o nieuczciwych praktykach jakie stosowali kierowcy busów "zgarniających" ludzi z przystanków tuż przed przyjazdem autobusu.
  Jestem przekonany że jeżeli na lokalnym rynku pozostaną tylko busiarze, to szybko podróżnym pokażą rogi.

  5 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie nazwie tego co znajduje się na Słonecznej - Dworcem. To jest centrum handlowe, którego właściciel wpadł na pomysł zrobienia kilku przystanków, aby zapewnić swojemu ch dodatkowych klientów.

  W porozumieniu z PKS i MO próbują ugrać kolejny interes kosztem mieszkańców.

  No teraz jak burmistrz po ponad roku doprowadzi do porządku park na Zarabiu (w myśl rozumowania gościa piszącego kilka postów wyżej , nick Busołap) nic za darmo nie ma - a więc pewnie PKS dostanie w zarządzanie PARK. Może by tak pobierać opłaty za wejście do niego ?

  I nie chodzi o głupoty o których pisze Busołap, czyli darmoche tylko chodzi w tym sporze o układy, układziki, niegospodarność UMiG.

  Przecież za darmo busy nie stoją obecnie na Słowackiego. Teraz zarabia na tym miasto a niedługo jeden gość.

  Oby w przyszłości nie powtórzyła się sprawa podobnie jak ta z działkami pod wysypisko.

  19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  nie bronię nikogo. Dworzec jest może mały ale ma 9 stanowisk a nie 6 jak pisze większość. Może to i mało, ale gdyby ktoś potrafił to zorganizowac to nie będzie tragicznie. Mi też nie podoba się polityka pana MO. Na co miastu strzelnica, albo nowoczesną biblioteka, mało kto teraz odwiedza takie miejsca. Dodatkowo dochodzą odwołane imprezy wysokiej rangi: trial, downhill, które mogłyby promować miasto. Poprzedni budynek dworca był w opłakanym stanie, ale nie ma się co dziwić. Powierzchnia była zbyt dużą, do obecnej liczby kursów.. Gdyby busy były tam, to sytuacja mogłaby być inna. Do tego dochodził wandalizm i niedbalstwo ludzi. Teraz łatwiej będzie nad tym zapanować. Monitoring, i mniejsza przestrzeń temu sprzyja. Wiem że władze miasta się nie postaraly, osoby które zarządzają naszym pks też, o czym świadczy zawieszenie i likwidacja kursów. Sam tego doświadczyłem i klalem na powyższe podmioty

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Miałem już nie wypowiadać się na ten temat ale tupet Pana Kika mnie sprowokował.
  Gdyby w przyszłości na obsłudze dworca miał zarabiać PKS TO NIE KIWNĘLI BYŚCIE NAWET PALCEM ŻEBY PRZYCIĄGNĄĆ JAK NAJWIĘCEJ PRZEWOŹNIKÓW?Mówienie że chodzi o dobro PKS i pasażerów jest KPINĄ Z PRACOWNIKÓW PKS I PASAŻERÓW.
  Co stało się z firmą w której udziały ma ponad 100 osób a którą to firmą tak wspaniale Pan zarządza?
  Czy punktualność konkurencji będą sprawdzać ci sami ludzie którzy zostali zwolnieni(dobrze wie Pan za co) a teraz pracują na tych samych stanowiskach tylko w innej spółce?
  Od koordynacji rozkładu NIE JEST PKS i Pan dobrze o tym wie?
  Widać że uprzedzenie do prywatnej konkurencji przeszło na Pana z poprzednika na tym stanowisku a i opinie niektórych "uzdrowicieli" zrobiły swoje.
  Jakoś wszędzie PKS i busiarze potrafią działać na rynku tylko Myślenice są wyjątkiem?
  OD CZASU PRZEJĘCIA PKS OBIECUJECIE "GRUSZKI NA WIERZBIE" A W TYM CZASIE SPRZEDAJECIE CO SIĘ DA(dworzec,Scanie,zajezdnia co jeszcze zostało?)
  Jak Panu wierzyć skoro raz mówi Pan że rezygnujecie z linii a potem okazuje się że rentowne zostawiacie a nierentowne niech obsługują busiarze?
  TO MA BYĆ DBAŁOŚĆ O DOBRO PASAŻERA?
  Na koniec JEŻELI DZIAŁACIE DLA DOBRA FIRMY ,PASAŻERÓW I BÓG WIE KOGO TO DLACZEGO NIE DOPUŚCILIŚCIE MNIEJSZOŚCIOWEGO UDZIAŁOWCA DO RADY NADZORCZEJ I WYŁĄCZYLIŚCIE KONTROLĘ WSPÓLNIKÓW????
  CZEGO SIĘ OBAWIACIE -PRAWDY?
  To na razie tyle,za chwilę odezwą się" niezadowoleni pasażerowie busów"

  17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  zgodzę się z osiedlowcem. Miasto strach dużo pieniędzy na rzecz właściciela galeri. Wytłumaczcie mi tylko dlaczego autobusy do krakowa kosztują tyle samo, co bus a zaliczają i Rda i dekadę, a busiki dwa byle jakie przystanki. Mam tylko cicha nadzieję że po 1 sierpnia wzrośnie konkurencja na lokalnym rynku przewozowym.

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  na zachodzie POLANKI? CZY ZAWADY może TRZEMEŚNI LUB ZASANI-
  NIEROZUMIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(nie obrażając powyższych miejscowości)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Brawo.

  Wreszcie rynek się uspokoi i będzie pełna organizacja. Cieszę się że nareszcie warunki czekania na odjazd będą europejskie a nie to co było do tej pory.
  Jako brat busiarza wiem na czym tak naprawdę polega problem i wiem że często winieni są busiarze a to do końca nie jest ich wina.
  Brat opowiadał nie raz że jako że jet tylko kierowcą kilku samochodowego taboru, ma nakazana właśnie niebezpieczne jeżdżenie, co jak sam mówi też mu się nie podoba, bo mówi że ludzie to nie ziemniaki żeby ich wozić w taki sposób jak on i cała reszta to robi. Powodem tego jest nakaz bycia 10 minut lub jak się uda więcej przed czasem na dworcu by stać tam i dobierać przez kilkanaście minut ludzi. Mówi że często musi powodować opóźnienie wyjazdu bo ma za mało ludzi i wtedy musi jeszcze bardziej pędzić po drodze by znowu zlikwidować to opóźnienie i jeszcze stanąć kilka minut przed wyjazdem i że tak się koło zamyka i przez cały dzień mimo jazdy jak na rajdach opóźnienia rosną.
  Dlaczego tak musi robić, bo to jest pytanie podstawowe. Bo jeżeli chce zachować swoją pracę to jego kursy muszą być opłacalne i choćby jak chciał i jak się starał to nie jest w stanie jeździć zgodnie z przepisami i zgodnie z rozkładami bo wtedy nie będzie opłacalny i zostanie wywalony przez szefa na bruk, bo na jego miejsce są inni którzy mają zapędy rajdowe i sobie lepiej z tą pracą poradzą - to były słowa szefa brata.
  Ja patrząc na to całkiem z boku przyznam rację że coś z takim stanem rzeczy należy zrobić, bo tak nie wolno traktować kierowców i pasażerów. Brat mówi że dopiero jakaś tragedia na drodze spowoduje że policja i inna służby dokładnie zobaczą jak się wozi ludzi do pracy, dzieci do szkoły czy młodzież na studia, ale wtedy już będzie za późno, bo ktoś przypłaci to życiem.

  Brat jako kierowca jest bardzo za zmianom obecnej sytuacji i bardzo chciałby żeby właściciele samochodów przewoźników i miasto dogadało się i żeby busy były jednak na tym nowym dworcu, bo mówi że wreszcie jego praca byłaby taka jaka powinna być spokojna, nienerwowa, i bez obawy o to że gdzieś tam go zakorkowali a on już ma spóźnienie i na następny kurs nie zbierze połowy busa, i że jest to zagrożenie swojej pracy, z której mogą go za to wywalić.
  Pewnie się tu wielu zdziwi ale kierowcy ci którzy pracują a nie są właścicielami busów są za przeniesieniem na dworzec i chcą podlegać pod centralny rozkład jazdy.
  Brat mówi że to co tutaj na forum się dzieje to większość prowokacja i tak się domyśla że całą sprawę rozdmu*****ą szefowie którym chyba się nudzi, albo właściciele sklepów na przeciwko placu busów, bo to oni najwięcej stracą a nie busy.

  5 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Po wpisaniu w wyszukiwarce prezesa PKS pojawia się w jego towarzystwie nazwisko które pozwoliłem sobie wpisać i wyszło
  http://www.infoveriti.pl/osoby/74c64f1bc458cae79f880aa1e2b5ccab/szafraniec/sylwia/
  Jakoś znane mi osoby ciągle przewijają się wokół PKS?
  Do brata kierowcy busa-cieszy mnie bardzo dbałość o brata i myślę że wspólnymi siłami zrobicie porządek z tymi pazernymi busiarzami.
  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  I mamy prawdziwy obraz sytuacji. Nic dodać nic ująć. Jeżeli kierowcy busów są za przeniesieniem na dworzec bo czują nadzieję że ich praca wreszcie będzie przyjemna, to ja nie mam więcej pytań i bardzo chętnie przeproszę busiarzy za to że na nich zwalałem całą winę a są oni tylko walczącą o swój byt stroną a pazerni są busiarze którzy są właścicielami busów i szefowie którzy mają tabor i zatrudniają kierowców na określonych warunkach, jak się okazuje nieludzkich.

  Jestem z wami.

  5 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  To mamy wreszcie prawdziwy powód wybudowania dworca-dla poprawy ciężkich warunków pracy kierowców zatrudnianych na nieludzkich warunkach przez pazernych właścicieli.
  Jestem również za i przepraszam za wszystko co złe napisałem o PKS.Jeszcze więcej kontroli,inspekcji i zniszczyć tych krwiopijców a potem gdy busy upadną tych umęczonych kierowców przyjmie pod swoje skrzydła PKS gdy już zwolni wszystkich swoich doświadczonych kierowców.
  Życzę naprawdę dużo zdrowia.
  PS.Jeszcze parę takich postów i premia gwarantowana.
  Nie ma to jak dostęp do internetu w pracy.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Pytanie: Ile stanowisk ma dworzec w Krakowie z jego ponad milionem mieszkańców w porównaniu z niespełna 20 tysięcznymi Myślenicami?
  Jeżeli u nas jest w sumie 9 stanowisk z przelotowymi to ile jest w Krakowskiej aglomeracji - 50, 60 stanowisk na dworcu ?
  Jak już nie macie co pisać to chociaż nie piszcie aż takich głupot.

  1 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "Mali przewoźnicy dzisiaj ustawiają się w rządku jak taksówki w latach 70-tych i nie odjeżdżają, dopóki nie będą mieć kompletu. Odjeżdżają o tych godzinach o których im pasuje. Na dworcu byliby kontrolowani. O to chodzi i chciałbym, aby myśleniczanie to zrozumieli – na temat komunikacji w Myślenicach mówi Michał Kik, prezes PKS Myślenice"

  Panie Prezesie Kik

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Za bałagan komunikacyjny odpowiedzialny jest GMINA oraz działający w jej imieniu BURMISTRZ

  - na terenie gminy transport komunikacyjny organizuje gmina (za bałagan jest właśnie ona odpowiedzialna)
  - gmina wydaje zazwolenia na transport
  - gmina nie koordynuje przestrzegania umów przez busiarzy
  - jeśli do gminy dochodziły informacje na temat nieprawidłowości w kursowaniu busów to jej urzędnicy powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnet za TZW ZANIECHANIE działania mając wiadomości o prawdopodobnym łamaniu prawa
  - gmina na własne i wyraźne życzenie chce pozbyć się dochodu z wynajmowania placu na Słowackiego (niegospodarność gminy)
  - gmina ostatecznie rozłożyła na łopatki PKS Myślenice

  i co najważniejsze,

  zamiast wydawać 1 200 000 na lotnisko, kasę na strzelnicę i bibliotekę należało w kooperacji z kupcami zbudować nie tylko CH ale dworzec z prawdziwego zdarzenia.

  Z zysku z najmu lokali należało w terminie późniejszym wybudować w/w elementy infrastruktury miasta.

  Ja również podkreślam, że w tym co się obecnie dzieje nie chodzi o dobro pasazerów tylko o KASĘ dla trójki Panów.

  Prezesowi PKS chciałem również nadmienić, że wolna amerykanka to likwidacja połączeń lokalnych bez wcześniejszego poinformowania mieszkańców, organizowanie przystanków błotnych na Słonecznej, zakłucanie ciszy nocnej przez autobusy z niesprawnym systemem hamulcowym (piski przy chamowaniu słychać było na kilkaset metrów), dopuszczanie do jazdy niesprawnych autokarów.

  14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Spójrzmy na to z naszego punktu widzenia - pasażerów.
  PKS. Spółka ta jak na razie nie sprzyja nam. Po wybudowaniu dworca pod pozorem uporządkowania komunikacji pasażerskiej robi dziwne ruchy związane z likwidacją kursów, zapowiadanym oddaniu kursów busiarzom bez konkretnych zapewnień i umów. Chce oddać kursy PKS z Nowego Targu. Jasno z tego wynika. że są to działania zmierzające do spółki tzw. księgowej. Będzie prezes, dwóch księgowych o obsługa dworca 4-5 osób. Może ktoś jeszcze. Odpowiednio dobrani ludzie z udziałami w spółce. Bo jak sądzę obecni udziałowcy zepchani na margines będą pozbawiali się udziałów.
  Jeśli zarządzanie tej spółki będzie przyjazne dla pasażerów, będzie odpowiednia ilość kursów, będzie odpowiednia kontrola jakości usług i jakości autobusów to przyklasnąć takiemu rozwiązaniu. Ale jeśli spółka będzie nastawiona na PAZERNY zysk, to kładzie to całe idylliczne zamierzenie.
  Panie KIK od września ruszają szkoły, kończy się sezon urlopowy, więc zapotrzebowanie na transport będzie olbrzymie, a nie wydaje mi się, że Pan jest tego świadomy. Sadząc po Pana słowach nie zna Pan specyfiki zatrudnienia, szkolnictwa naszego powiatu. Rusz więc Pan swój prezesowski szacowny tyłek i działaj Pan. Bo na razie jesteś Pan gadającą głową a konkretnych rozwiązań nie widać.
  Na razie masz Pan do czynienia z właścicielami busów, a we wrześniu na Pana dworzec przyjdzie kilka tysięcy uczniów i pracowników. Taczki też się znajdą.

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  RDA w Krakowie posiada 32 stanowiska, ale największy tranzyt komunikacyjny przejmuję PKP (wciąż najtansza opcja transportu do Krakowa) do tego, ma cztery/pięć placów gdzie są busy - Okolice Krowodrzy Górki, Ronda Grunwaldzkiego, ul. Ogrodowej, Ul Kamiennej i Dworca w Czyżynach, gdyby tak zsumować, stanowisk odjazdowych ma ponad 120. Do dla pani Olgi, która chce błyszczeć, a mało wie.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  I byłbym zapomniał niektóre busy dojeżdżają także do ul. Rakowickiej - więc jest to 6 ste miejsce, gdzie przyjeżdżają busy. RDA w Krakowie obsługuje jedynie część ogromnego ruchu komunikacyjnego. Gdyby miało przejąć wszystkie busy z okolicznych wiosek musiałoby być 4 razy większe.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: Ciekawy] Nie trzeba być specjalnie inteligentnym, żeby zauważyć, że ten w Krakowie jest przestronny i wielki - ma dobry dojazd do siebie i jest świetnie skomunikowany z miastem - to co w Myślenicach powstało nie jest ani przestronne, ani dobrze skomunikowane, ani nie ma dobrego do niego dojazdu - w dodatku jest ZA MAŁY. 6 stanowisk? Kpina.
  " [/quote]

  Idź i przyjrzyj mu się jeszcze raz. Ja widzę 9 stanowisk. Co do skomunikowania - tuż przy trasie dwupasmowej, łatwy i szybki zjazd z drogi - w wielu miastach nowe dworce projektuje się na obrzeżach, przy trasach wylotowych, a na dworzec w Krk niektóre autobusy żeby dojechać często stoją w korku...

  [quote=gość: Ciekawy] Nie upłynni żadnej komunikacji - przeniesie korki w inne rejony miasta - w rejon Armii Krajowej, Jasnogóskiej, Conrada i dalej na Opolską. W wąskie gardła, gdzie dwu/trzy pasówki robią się w jednopasmówki.
  " [/quote]
  Rondo łączy same 2 pasmowe drogi, w tym przyszłą 3 obwodnice. Wąskich gardeł tam nie ma, wszystkie wymienione przez Ciebie ulice są przynajmniej 2 pasmowe i nie przechodzą w węższe w najbliszych kilku km.

  Skoro busiarze wiedzieli, że teren przy Słowackiego nie będzie wiecznie do ich dyspozycji, skoro wiedzieli, że planowana jest przebudowa dworca, czemu wtedy nie poszli do Burmistrza, do inwestorów, żeby przedstawić swoje oczekiwania? Może dołożyliby się do budowy? nie sądze.. Najlepiej to lać po garażach i nie zastanawiać się nad przyszłością i komfortem pasażerów.. W interesie wszystkich korzystających z komunikacji jest, aby w jednym miejscu były skumulowane przejazdy - idąc w jedno miejsce mam wybór, czym pojade, o której godzinie, co będzie pierwsze, itp.

  PS: Busiarze nawet nie są w stanie zainwestować paru zł na słuchawki do telefonów, tylko notorycznie prowadzą rozmowy telefonieczne kierując jedną ręką pojazd przez co narażają na niebezpieczeństwo wszystkich pasażerów. Nie wiem jak wielkim trzeba być ignorantem, żeby będąc zawodowym kierowcą i codziennie siedząc za kółkiem pare godzin nie wyposażyć się w słuchawkę, chociażby przewodową do telefonu - jeśli koniecznie chce się rozmawiać w czasie jazdy. To świadczy o ich chęci w inwestowanie w biznes - porządny tabor (z zawieszeniem nadającym się do przewozu ludzi a nie ziemniaków!), klimatyzacja w pojazdach..

  1 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: Osiedlowiec] Za bałagan komunikacyjny odpowiedzialny jest GMINA oraz działający w jej imieniu BURMISTRZ
  - na terenie gminy transport komunikacyjny organizuje gmina (za bałagan jest właśnie ona odpowiedzialna)[/quote]

  Chwilowy bałagan jest w to wliczony i dlatego robi się to w wakacje. Bałagan przy przeprowadzce jest zawsze. Ty przy remoncie mieszkania nie miałeś bałaganu? Mieszkałeś sobie tak jak zawsze?

  [quote=gość: Osiedlowiec]
  - gmina wydaje zazwolenia na transport
  - gmina nie koordynuje przestrzegania umów przez busiarzy
  - jeśli do gminy dochodziły informacje na temat nieprawidłowości w kursowaniu busów to jej urzędnicy powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnet za TZW ZANIECHANIE działania mając wiadomości o prawdopodobnym łamaniu prawa
  [/quote]
  Zgadza się i to właśnie gmina robi, a tym którzy się nie dostosują do organizacji transportu przez gminę zezwolenia zostaną odebrane, bo tylko w ten sposób można zapanować nad bałaganem wśród prywatnych przewoźników jaki jest teraz.

  [quote=gość: Osiedlowiec]
  - gmina na własne i wyraźne życzenie chce pozbyć się dochodu z wynajmowania placu na Słowackiego (niegospodarność gminy)
  - gmina ostatecznie rozłożyła na łopatki PKS Myślenice [/quote]

  Na parkingu przy słowackiego gmina wg obliczeń będzie miała około 2 razy więcej pieniędzy niż za to co dostawała od przewoźników. Najpierw się dowiedz a potem pisz.

  [quote=gość: Osiedlowiec]
  i co najważniejsze,

  zamiast wydawać 1 200 000 na lotnisko, kasę na strzelnicę i bibliotekę należało w kooperacji z kupcami zbudować nie tylko CH ale dworzec z prawdziwego zdarzenia.

  Z zysku z najmu lokali należało w terminie późniejszym wybudować w/w elementy infrastruktury miasta.
  [/quote]

  Panie Osiedlowiec. Do gminy należy to co robi, a teren szpitalny i lotnisko to sprawa Powiatu nie Gminy, więc widzę że mało Pan się zna na tym co Pan pisze, co zresztą mnie nie dziwi.
  Z Kupcami nie dało się nic wspólnie zbudować bo oni od ponad 2 lat jedyne co zrobili to zapuścili swoją działkę chwastami na 1,5 metra i nie byli w stanie nawet zapłacić za jej uporządkowanie, a co ty tu piszesz o budowie.

  Na Słowackiego i tak nie ma szans by coś było innego poza parkingiem i to już przesądzone było od ponad 1,5 roku. Będzie tam przystanek przelotowy ten przy Carrefourze.
  Jeszcze jest taka możliwość że zostaną tam wbudowane parkometry, które po jakimś czasie będą się pojawiać po innych parkingach gminnych. Ma to wiele plusów, bo tak jest to organizowane po większości miast.

  1 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: Osiedlowiec]
  zamiast wydawać 1 200 000 na lotnisko, kasę na strzelnicę i bibliotekę należało w kooperacji z kupcami zbudować nie tylko CH ale dworzec z prawdziwego zdarzenia.
  [/quote]

  co do lotniska, jak powyżej, płaci powiat, a biblioteka dostała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  2 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "
  Idź i przyjrzyj mu się jeszcze raz. Ja widzę 9 stanowisk. Co do skomunikowania - tuż przy trasie dwupasmowej, łatwy i szybki zjazd z drogi - w wielu miastach nowe dworce projektuje się na obrzeżach, przy trasach wylotowych, a na dworzec w Krk niektóre autobusy żeby dojechać często stoją w korku...
  "

  Wystarczy jeden przelotowy pozostałe główne - a jak jest teraz odpowiedz sobie sam. Co mi z tego, że przy głównej trasie? Skoro, żeby do niego dojechać, trzeba przejechać przez wyjątkowo ciasną uliczkę, zapchaną dodatkowo klientami supermarketu. Gratuluje, iście europejski dworzec. Chyba przez europę rozumiesz jakieś dworce w Mołdawio, bo do dworców europejskich temu czemuś daleko...

  "Rondo łączy same 2 pasmowe drogi, w tym przyszłą 3 obwodnice. Wąskich gardeł tam nie ma, wszystkie wymienione przez Ciebie ulice są przynajmniej 2 pasmowe i nie przechodzą w węższe w najbliszych kilku km. "

  Condrada przechodzi w jednopasmową - jest to droga krajowa 79 na zabierzów i krzeszowice. Aleja Armi Krajowej zwęża się do jednego pasa przy Czarnowejskiej, Wąskie gardło na opolskiej to "opolska estakada" - korki na 29 listopada w obu kierunkach. Jasnogórska także zwija się do jednego pasa zaraz za Krakowem, popatrz sobie na mapę... I nie opowiadaj bzdur, bo ci normalnie zaznacze te wąskie gardła jak ich nie widzisz.

  "Najlepiej to lać po garażach i nie zastanawiać się nad przyszłością i komfortem pasażerów"

  Komfort na nowym dworcu jest genialny - przyjdzie rok szkolny, dzieciarnia z okolicznych wsi zacznie dojeżdżać do szkół w Myślenicach to będzie taki potworny tłok, że zrewidujesz swoje zdanie o "komforcie".

  "klimatyzacja w pojazdach.."

  Tabor PKS jest gorszy niż busiarzy, bo niby skąd PKS miałby mieć kase na tabor, więc to co piszesz jest wyjątkowo tendencyjne. Klimatyzacji nie ma, nawet w Krakowie nie ma w tramwajach klimatyzacji, a większość autobusów też jej nie posiada, za dużo wymagasz. Problemem jest to, że u nas nie ma pociągu - tam gdzie jest kolej, jest naprawdę lepsza sytuacja przewozowa, bo jest konkurencja.

  "Ty przy remoncie mieszkania nie miałeś bałaganu?"

  Nie - nie miałem bałaganu, bo jak ktoś jest zorganizowany to bałaganu nie posiada, jak ktoś jest gnojarzem lub nieudolnym pseudo "menadżerem firmy/gimny" to ma bałagan.

  "zapanować nad bałaganem wśród prywatnych przewoźników jaki jest teraz"

  Bałagan się jeszcze powiększy. CO za idiota pozwolił w miejscu dawnego dworca wybudować supermarket?

  14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: mateo] gość: Osiedlowiec napisał/a:zamiast wydawać 1 200 000 na lotnisko, kasę na strzelnicę i bibliotekę należało w kooperacji z kupcami zbudować nie tylko CH ale dworzec z prawdziwego zdarzenia.co do lotniska, jak powyżej, płaci powiat, a biblioteka dostała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. [/quote]

  A wiesz ile ma kosztować biblioteka ?
  5 mln złotych a dotacja o której piszesz to 400 tys zł.
  A nie można było dostać dotację na budowę naszego, Myślenickiego dworca z CH ?

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: Ciekawy] "
  Condrada przechodzi w jednopasmową - jest to droga krajowa 79 na zabierzów i krzeszowice. Aleja Armi Krajowej zwęża się do jednego pasa przy Czarnowejskiej, Wąskie gardło na opolskiej to "opolska estakada" - korki na 29 listopada w obu kierunkach. Jasnogórska także zwija się do jednego pasa zaraz za Krakowem, popatrz sobie na mapę... I nie opowiadaj bzdur, bo ci normalnie zaznacze te wąskie gardła jak ich nie widzisz.
  " [/quote]

  Conrada łączy się z 4 obwodnicą Krakowa, więc do ringu jest 2 pasmowa.. Problem z czarnowiejską rozwiąże rozbudowa 3 obwodnicy, która ma iść tunelem pod Wzgórzem św Bronisławy. Nad 29 listopada jest estakada, zresztą docelowo cała Opolska ma być bezkolizyjna jako 3 obwodnica. Jasnogórska owszem zwija się do 1 pasa, ale wczesniej dwupasmowo łączy się z 4 obwodnicą - właśnie otworzono fragment w stronę Zabierzowa. Mozliwe, że będzie w przyszłościu droga na Olkusz przebudowywana do dwupasmowej. Jak rozumiem, ronda nie ma co budować bo obecnie nie wykorzysta się w 100 procentach jego przepustowosci?

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "Tabor PKS jest gorszy niż busiarzy, bo niby skąd PKS miałby mieć kase na tabor, więc to co piszesz jest wyjątkowo tendencyjne. Klimatyzacji nie ma, nawet w Krakowie nie ma w tramwajach klimatyzacji, a większość autobusów też jej nie posiada, za dużo wymagasz."
  wole stary PKS, w którym mam miejsce na nogi, a nawet stojąc nie musze się schylać, jak to ma miejsce w busach. W starych autobusach mozna okno otworzyć, jak jest gorąco, a część busów nie posiada bocznych okien a jedynie małe dachowe.
  Jakoś busy do Jordanowa i Rabki są w stanie jeżdzić z klimatyzacją, mieć przyzwoite zawieszenie, być czyste w środku, a nawet być trochę wyższe niż standardowy burakowóz myślenicki.. Jak się chce to można, ale trzeba chcieć!
  PS: akurat nowe bombardziery mają klimatyzację, podobnie jak większość taboru autobusowego w Krk.

  2 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: Osiedlowiec] gość: mateo napisał/a: gość: Osiedlowiec napisał/a:zamiast wydawać 1 200 000 na lotnisko, kasę na strzelnicę i bibliotekę należało w kooperacji z kupcami zbudować nie tylko CH ale dworzec z prawdziwego zdarzenia.co do lotniska, jak powyżej, płaci powiat, a biblioteka dostała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  A wiesz ile ma kosztować biblioteka ?
  5 mln złotych a dotacja o której piszesz to 400 tys zł.
  A nie można było dostać dotację na budowę naszego, Myślenickiego dworca z CH ? [/quote]

  dotacja to 1 mln - nie sądzę, zeby ministertswo kultury dotowało dworce, ale może się myle.. ta kwota o której piszesz to druga dotacja do inwestycji, z urzędu wojewódzkiego. Jak już kogoś poprawiasz to zrób to rzetelnie.

  7 Odpowiedz
 • 23 lip 2011

  banda oszustow walkarzy swoje portfele napelniac kosztem ludzi kik ostrowski jedna klika a z parkingu na slowackiego beda miec gowno nie 2razy tyle bo carrfur ma godzine bezplatni

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  a może by tak załączyć ogólnie-dostępny numer na info-PKS- Dekada, bo nijak nie można się dodzwonić, ani na stary nr. bo nieaktualny, w internecie też nie znalazłam.. a chodzi o proste pytanie.. bardzo proste .. czy mam możliwość uzyskać informację czy szanowni kierowcy dalekobieżnych tras wjeżdżają do Myślenic? Czy śmigają nadal kaskadą? Chodzi o Zakopane- Ciechanów- nocny. W Zakopanem niby potwierdzają że w karcie jest wjazd.Ale czy to rzeczywistość. Wie ktoś, coś na ten temat?

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  @mateo

  - Na 3 cią obwodnice miasta Krakowa nie ma pieniedzy więc jeszcze długo będzie AK wąskim gardłem, 29 listopada przestanie być wąskim gardłem jak wybudowane zostaną dwie trasy alternatywne - pierwsza od strony żabińca, druga od strony prądnika czerwonego do ronda barei, ponado condrada jest wąskim gardłem, bo ruch główny odbywa się drogą nr 79, a nie obwodnicą miejską, z której obecnie mnóstwo aut i tak uciekło.

  Co do bombardierów - to jesteś w absolutnym błędzie 50 bombardierów jakie obecnie ma Kraków NIE MA klimatyzacji. Klimatyzację będą miały bombardiery z tego nowego przetargu te 32 metrowe - ale ich fizycznie w Krakowie nie ma, a Bombardier ma czas do 2013 roku na dostarczenie ostatniego 24 - ego bombardiera z "trzeciej dostawy" pozostałe z lat 2000 i 2006 nie mają klimatyzacji sprawdż sobie na encykopedii krakowskiej komunikacji.

  Ponadto jeśli wolisz przeciekającego, rozklekotanego wolnego PKS-a to ci gratuluje - stary PKS to typowa komunikacja trzeciego świata, to ja wole sprintera - przynajmniej jest nowszy....

  Za jedyny "burakowóz" robisz tu ty mateo, bo nie wiesz co piszesz:

  http://www.mmkrakow.pl/336662/2008/8/4/bombardiery--nasz-uzytkownik-pyta-mpk-odpowiada?category=news

  Obserwator51 zwrócił również uwagę na problem temperatury we wnętrzu pojazdów oraz brak poręczy po jednej ze stron wagonu. - W bombardierach nie ma klimatyzacji. Stąd duże odsuwane szyby, aby zapewnić jak najlepszą wentylację - podaje Marek Gancarczyk rzecznik MPK S.A w Krakowie. - Poręcze są tylko z lewej strony, aby pasażerowie nie blokowali sobie nawzajem wyjścia, a tak by się działo, gdyby poręcze były po stronie drzwi. Czyli po prawej stronie wagonu.
  "

  Mam nadzieje, że mateo dotarło do Ciebie.

  Ponadto nawet na tym studium http://planowanie.um.krakow.pl/bppzoom/index.php?ID=143

  Zaznaczone jest, że tramwaj na Ruczaj miał się kończyć w SKOTNIKACH i iść inaczej niż idzie obecnie.

  Komunikacja powinna się opierać na budowie parkingów, unifikacji taryfowej i zachęcaniu do przesiadek, a nie budowaniu autostrad w środku miast. Poczytaj troche o urbanizacji, bo naprawdę mało wiesz. Chcesz popełniać te same urbanistyczne błędy co popełniały kraje europy zachodniej i usa - zupełnie nie ucząc się na błędach.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Jako że Pan Prezes PKS ma nas za idiotów proponuję taką "zabawę"-prześledźmy niektóre interesy PKS skoro udziałowcy nie mają prawa wglądu w dokumenty spółki na początek proponuję taką sprawę-
  Za ile i komu zostały sprzedane Scanie potem jaki był dalszy ich los czyli za ile zostały sprzedane ponownie?
  ciekawie też mogła by wyglądać historia w odwrotną stronę za ile i od kogo zostały kupione "nowoczesne"kilkunastoletnie busy i jak była ich wartość rynkowa?
  Wiem że internauci potrafią wyśledzić cały życiorys samochodu więc może uda się sprawdzić.
  Na początek jaka firma i za ile przemalowała te autobusy skoro miały iść na sprzedaż?Czy to nie rozrzutność?

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  właśnie zrobiłem z dworca, i musicie mi chyba przyznać rację że wygląda dobrze , gdyby nie to całe zamieszanie, z opóźnieniem galeria, kursami, mpk łódź to byłoby mniej głosów krytyki

  2 9 Odpowiedz
 • 23 lip 2011

  [quote=gość: rzeczywistość] a może by tak załączyć ogólnie-dostępny numer na info-PKS- Dekada, bo nijak nie można się dodzwonić, ani na stary nr. bo nieaktualny, w internecie też nie znalazłam.. a chodzi o proste pytanie.. bardzo proste .. czy mam możliwość uzyskać informację czy szanowni kierowcy dalekobieżnych tras wjeżdżają do Myślenic? Czy śmigają nadal kaskadą? Chodzi o Zakopane- Ciechanów- nocny. W Zakopanem niby potwierdzają że w karcie jest wjazd.Ale czy to rzeczywistość. Wie ktoś, coś na ten temat? [/quote]

  23:35
  Warszawa d.a. Zachodni
  PKS „POLONUS” w Warszawie S.A.
  PKS w Ciechanowie S.A.
  6
  kurs pospieszny, nie kursuje 24,25,31.XII w Wielką Sobotę i pierwszy dzień Wielkanocy, kurs obsługiwany wymiennie PKS Ciechanów S.A., PKS „POLONUS” w Warszawie
  Ciechanów do Warszawy codziennie co 2 dzień dojazd do Ciechanowa, w miesiącu lipcu w dni parzyste dojazd do Warszawy, w dni nieparzyste do Ciechanowa

  według minutówki przesłanej przez przewoźnika podstawia się na DA Myślenice

  5 Odpowiedz
 • 23 lip 2011

  Widzę że dyskusja zatoczyła zupełnie inne koło niż wyobrażał to sobie Pan prezes Kik. Niestety tak się składa że spoleczeństwo nie jest tępe i niestety doskonale pamięta co działo i co dzieje się z byłymi udziałowcami PKS Myślenice. Cały majątek Panie prezesie można szybciutko wyśledzić. Potrzeba tylko odpowiedniego bodźca, jak już napomknął wyżej Nieoświecony rozpoczął Pan przedwczesne "Poszukiwanie Skarbu Inków" które miało rozpocząć się na Dniach Myślenic. Podejrzewam że dalej Pan twierdzi że PKS Grupa robiła wszystko z myślą o pasażerach. Wydaje mi się jednak że te kilka słów za dużo sprowokuje weryfikację i to na publicznym forum. Ciekawi mnie jaka będzie odpowiedź Pana prezesa na to gdy kilka niewyjaśnionych wcześniej tranzakcji ujrzy światło dzienne.
  http://wmyslenicach.com/2011/06/23/pks-myslenice-od-planow-rozwoju-do-upadku/

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Cytat"Po wpisaniu w wyszukiwarce prezesa PKS pojawia się w jego towarzystwie nazwisko które pozwoliłem sobie wpisać i wyszło
  http://www.infoveriti.pl/osoby/74c64f1bc458cae79f880aa1e2b5ccab/szafraniec/sylwia/
  Jakoś znane mi osoby ciągle przewijają się wokół PKS?
  Myślałem że prywatyzacja przez pajęczynę spółek wokół prywatyzowanego podmiotu to już przeszłość.To co nie przechodzi już w centralnej Polsce sprawdza się jeszcze na prowincji stąd zainteresowanie PKSami na południu,jednak mają nas za idiotów a my jeszcze ich chwalimy.
  Na szczęście w Łodzi coś się dzieje i tylko czekać na ciąg dalszy co
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-lodz-areszt-dla-prezesa-i-bylego-dyrektora-mpk,nId,234660
  Cała nadzieja w ostatnim zdaniu tego artykułu
  "Według prasy w sprawie działalności obu mężczyzn toczy się też osobne postępowanie, dotyczące prywatyzacji kilku regionalnych oddziałów PKS w Małopolsce. "
  Może zamiast o busach to o tym byłoby ciekawiej a busy niech sobie jeżdżą jak jeździły?

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Mi ta dyskusja pokazała prawdziwe oblicze właścicieli busowozów i ich sposoby na przymuszanie kierowców busów od łamania przepisów i wszelkich reguł jakimi powinna kierować się komunikacja.
  A ty Myśleniczanin jesteś jak zwykle uprzedzony i nieobiektywny, ale trudno się dziwić jak z tego co pisałeś wynika że nienawidzisz Ostrowskiego i zrobisz wszystko by mu szkodzić.
  Zauważyłem także że w tematach w których nie masz się do czego przyczepić zawsze cię nie ma, bo nie upadłbyś do takiego poziomu by kogoś pochwalić a już na pewno nie władzę.
  Jesteś najbardziej uprzedzonym zalogowanym na tym forum i wypowiadasz się wybiórczo tam gdzie można zrobić jakiś szum.
  Dobrze że nie masz żadnego realnego wpływu na to co się dzieje w mieście a jedynie możesz sobie tutaj bez echa pokrzyczeć i podburzać ciemny lud. Jeżeli czujesz się tym dowartościowany i spełniony to dobrze, chociaż tyle ci pozostało i pielęgnuj to nadal. Pozdro.

  3 11 Odpowiedz
 • 23 lip 2011

  [quote=gość: Hot Stuff] Mi ta dyskusja pokazała prawdziwe oblicze właścicieli busowozów i ich sposoby na przymuszanie kierowców busów od łamania przepisów i wszelkich reguł jakimi powinna kierować się komunikacja.
  A ty Myśleniczanin jesteś jak zwykle uprzedzony i nieobiektywny, ale trudno się dziwić jak z tego co pisałeś wynika że nienawidzisz Ostrowskiego i zrobisz wszystko by mu szkodzić.
  Zauważyłem także że w tematach w których nie masz się do czego przyczepić zawsze cię nie ma, bo nie upadłbyś do takiego poziomu by kogoś pochwalić a już na pewno nie władzę.
  Jesteś najbardziej uprzedzonym zalogowanym na tym forum i wypowiadasz się wybiórczo tam gdzie można zrobić jakiś szum.
  Dobrze że nie masz żadnego realnego wpływu na to co się dzieje w mieście a jedynie możesz sobie tutaj bez echa pokrzyczeć i podburzać ciemny lud. Jeżeli czujesz się tym dowartościowany i spełniony to dobrze, chociaż tyle ci pozostało i pielęgnuj to nadal. Pozdro. [/quote]

  Nie wszystkie tematy mają wpływ na kształtowanie infrastruktury miasta czy gminy. Zauważ pewną prawidłowość w tej kwestii. Najprościej kogoś kto jest w opozycji nazwać uprzedzonym i nieobiektywnym. Podejrzewam że jest to bardzo łatwe w stosunku do mojej osoby, ponieważ twardo przyjąłem stanowisko i pomimo że praktycznie jestem jednym z niewielu którzy potrafią napisać gorzką prawdę bez ogródek, robie to przez lata pod tym samym szyldem.

  "Szum" jak to sprytnie określiłeś polega na rozwiewaniu dymu którym okadza się tworząc zasłonę pod publiczkę. Jak sam napisałeś są jeszcze mieszkańcy którym zależy na tym miasteczku.
  [quote=Hot Stuff]Dobrze że nie masz żadnego realnego wpływu na to co się dzieje w mieście a jedynie możesz sobie tutaj bez echa pokrzyczeć i podburzać ciemny lud. Jeżeli czujesz się tym dowartościowany i spełniony to dobrze, chociaż tyle ci pozostało i pielęgnuj to nadal.[/quote]
  Te dwa zdania opisują lepiej Twoje podejście do mieszkańców niż moje elaboraty. Taki jest właśnie stosunek władzy do przeciętnego mieszkańca/czytelnika.
  Dyskredytując mnie i to co pisze, utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu że to co pisze ma odzew, ktoś to czyta i wyciąga wnioski. Czego życze wszystkim moim czytelnikom.

  10 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] ...Najprościej kogoś kto jest w opozycji nazwać uprzedzonym i nieobiektywnym...[quote]

  nie no skad najprościej jest nazwać kogoś klakierem, lizusem tylko dlatego że jest z drugiej strony barykady (nie pije tu bezpośrednio do Ciebie aczkolwiek mnie to ubodło)
  Pamientajmy świętą prawdę/zasadę
  "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Do: PKSBOY . .Serdecznie dziękuję za pomoc Uf, aż raźniej :)

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: rzeczywistość] a może by tak załączyć ogólnie-dostępny numer na info-PKS- Dekada, bo nijak nie można się dodzwonić, ani na stary nr. bo nieaktualny, w internecie też nie znalazłam.. a chodzi o proste pytanie.. bardzo proste .. czy mam możliwość uzyskać informację czy szanowni kierowcy dalekobieżnych tras wjeżdżają do Myślenic? Czy śmigają nadal kaskadą? Chodzi o Zakopane- Ciechanów- nocny. W Zakopanem niby potwierdzają że w karcie jest wjazd.Ale czy to rzeczywistość. Wie ktoś, coś na ten temat? [/quote]

  sprawdzałeś ten: 801 022 221

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=gość: Ciekawy] @mateo
  - Na 3 cią obwodnice miasta Krakowa nie ma pieniedzy więc jeszcze długo będzie AK wąskim gardłem, 29 listopada przestanie być wąskim gardłem jak wybudowane zostaną dwie trasy alternatywne - pierwsza od strony żabińca, druga od strony prądnika czerwonego do ronda barei, ponado condrada jest wąskim gardłem, bo ruch główny odbywa się drogą nr 79, a nie obwodnicą miejską, z której obecnie mnóstwo aut i tak uciekło.
  [/quote]
  Ale rondo też było wąskim gardłem, więc chyba warto po kolei je likwidować? nie jestem fanem autostrad przez miasto, ale 3 obwodnica, której elementem ROK jest to podstawa przyszłego podróżowania po Krakowie. Chyba, że idea obwodnic miejskich też jest już wg Ciebie nieaktualna? Jasne, że transport zbiorowy jest najwydajniejszy, ale jakaś alternatywa w postaci dróg musi być. Nie zawsze można/wygodniej jest używać komunikacji miejskiej, a do podróżowania do centrum samochodem i tak zniechęca mała liczba miejsc parkingowych/wysoka cena za parkowanie. Nie odnosiłem się w żadnej wypowiedzi do budowy tramwaju na Ruczaj, więc nie rozumiem po co ten wątek przywołujesz?

  co do bombardierów - faktycznie, starsze nie mają klimy, ale najnowsze, które jeżdzą na lini 8 od początku tego roku już takową posiadają...

  [quote]Ponadto jeśli wolisz przeciekającego, rozklekotanego wolnego PKS-a to ci gratuluje - stary PKS to typowa komunikacja trzeciego świata, to ja wole sprintera - przynajmniej jest nowszy....[/quote]
  tak, mam 185 cm wzrostu i wbrew pozorom wygodniej podróżuje mi się "rozklekotanym" ogórkiem, niż niejednym "busem" na lini Kraków Myslenice. A i wolałbym bym siedzieć w takim autobusie w czasie wypadku niż w busie, gdzie upchane jest 25 osób jedna na drugą.
  Zwróciłem uwagę, że są linie, takie jak Rabka czy Jordanów które posiadają znacznie lepszy tabor, czyli nie jest to niewykonalne. I chciałbym żeby jakość pojazdów na lini Kraków - Myślenice polepszyła się. Bo biznes to nie tylko jak najszybsze dorobienie się po kosztach - pewne wydatki trzeba ponieść, jeśli chce się prowadzić określoną działalniość. Mam nadzieję, że coraz więcej pasażerów będzie zwracać uwagę na stan pojazdów, którymi codziennie podróżują i zachowanie na drodze kierowców, od których zalezy ich życie.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] gość: Hot Stuff napisał/a:Mi ta dyskusja pokazała prawdziwe oblicze właścicieli busowozów i ich sposoby na przymuszanie kierowców busów od łamania przepisów i wszelkich reguł jakimi powinna kierować się komunikacja. A ty Myśleniczanin jesteś jak zwykle uprzedzony i nieobiektywny, ale trudno się dziwić jak z tego co pisałeś wynika że nienawidzisz Ostrowskiego i zrobisz wszystko by mu szkodzić.Zauważyłem także że w tematach w których nie masz się do czego przyczepić zawsze cię nie ma, bo nie upadłbyś do takiego poziomu by kogoś pochwalić a już na pewno nie władzę.Jesteś najbardziej uprzedzonym zalogowanym na tym forum i wypowiadasz się wybiórczo tam gdzie można zrobić jakiś szum.Dobrze że nie masz żadnego realnego wpływu na to co się dzieje w mieście a jedynie możesz sobie tutaj bez echa pokrzyczeć i podburzać ciemny lud. Jeżeli czujesz się tym dowartościowany i spełniony to dobrze, chociaż tyle ci pozostało i pielęgnuj to nadal. Pozdro. Nie wszystkie tematy mają wpływ na kształtowanie infrastruktury miasta czy gminy. Zauważ pewną prawidłowość w tej kwestii. Najprościej kogoś kto jest w opozycji nazwać uprzedzonym i nieobiektywnym. Podejrzewam że jest to bardzo łatwe w stosunku do mojej osoby, ponieważ twardo przyjąłem stanowisko i pomimo że praktycznie jestem jednym z niewielu którzy potrafią napisać gorzką prawdę bez ogródek, robie to przez lata pod tym samym szyldem. "Szum" jak to sprytnie określiłeś polega na rozwiewaniu dymu którym okadza się tworząc zasłonę pod publiczkę. Jak sam napisałeś są jeszcze mieszkańcy którym zależy na tym miasteczku. Hot Stuff napisał/a:Dobrze że nie masz żadnego realnego wpływu na to co się dzieje w mieście a jedynie możesz sobie tutaj bez echa pokrzyczeć i podburzać ciemny lud. Jeżeli czujesz się tym dowartościowany i spełniony to dobrze, chociaż tyle ci pozostało i pielęgnuj to nadal.Te dwa zdania opisują lepiej Twoje podejście do mieszkańców niż moje elaboraty. Taki jest właśnie stosunek władzy do przeciętnego mieszkańca/czytelnika. Dyskredytując mnie i to co pisze, utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu że to co pisze ma odzew, ktoś to czyta i wyciąga wnioski. Czego życze wszystkim moim czytelnikom. [/quote]

  Należy być chyba ciemnym aby nie zgodzić się z twierdzeniami Mysleniczanina007.

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  "
  co do bombardierów - faktycznie, starsze nie mają klimy, ale najnowsze, które jeżdzą na lini 8 od początku tego roku już takową posiadają..."

  Bzdura - Kraków NIE MA NOWYCH Bombardierów - żaden z nowej dostawy nie dotarł, żaden z tzw. "Bombardier Flexity Classic2 32m". Żaden bombardier nie ma klimatyzacji, klimatyzacje mają wagony EUN8 - te które są zakupione z Wiedeńskiego metra i przerobione na wagony tramwajowe.
  Co do ROK - ja nie kwestionuje tej inwestycji, nie kwestionuje inwestowania w infrastrukturę, pouczam Ciebie jedynie, że jak na razie przeniesie ona korki w inne miejsca w mieście. Miasto to tak kompleksowy organizm, że trzeba na nie patrzeć całościowo, Ty zastosowałeś bardzo krótkowzroczne spojrzenie. A problem korków mógłby być wyeliminowany jedynie przez rozsądny rozwój komunikacji miejskiej, wraz z szybką koleją i metrem, które jest niezbędne.

  Skoro też odpowiada ci bardziej tabor busów przelotowych - jeździj z nimi, nie widzę żadnego problemu. Ja wolę z dwojga złęgo wybrać Sprintera niż starego, brudnego PKS-a, który jak jedzie 80 to się cały trzęsie i nie rzadko przecieka mu np. dach, okna - bo tego także doświadczyłem. Wole sprintera, który się nie rozkraczy na górze w Mogilanach, od autobusu, który będzie stękał 40 km/h w Mogilanach i prawie gasnął.

  Wracając do tematu klimatyzacji w MPK Kraków - nie wszystkie autobusy ją mają, a z tramwajów to tylko EUN8 - tylko - na razie nie ma pieniędzy, aby montować klimę w pozostałych wagonach. Natomiast Konstale 105Na będą przerabiane na zupełnie inne wagony - długie (takie jak trójskłady Konstali 105Na) czyli ok 45m.

  Co do Ruczaju - jakiś inny "urbanista z bożej łaski" go poruszył to mu odpowiedziałem ;). Dodam jeszcze w temacie Ruczaju, że na nic zda się tam tramwaj, skoro i tak utknie na Rondzie Grunwaldzkim, gdzie nie rzadko trzeba czekać 2/3 minuty zanim autobus przejedzie :). Niestety włodarze Krakowa wcale od tych Myślenickich mądrzejsi nie są.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Do herezja:
  Też zapisuję. Dziś w nocy się okaże, czy dworzec PKS-Dekada wpłynie nieco przychylnie do mojej opinii, czy nie.. Jeżeli będę miała to szczęście i Polonus wjedzie.. bo do Białystoku w mojej trasie daleko..

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  1. W planie który podałeś parking P&R jest zaplanowany przy przyszłej pętli tramwajowej na Azorach, a drugi przy stacji kolejowej koło Widoku. Do tych parkingów pasowałoby dojechać bezkolizyjnie, więc z tego punktu widzenia RO jest jak najbardziej potrzebny. Właśnie patrząc przyszłościowo, duża przepustowość w tym miejscu bardzo się przyda.
  2. Co do klimatyzacji - w takim razie nie będę się spierał - po prostu jeżdząc nowszymi 8 - te z jasnymi ledowymi wyświatlaczami nr z przodu odczuwałem różnicę w temperaturze - może to kwestia skuteczniejszego nawiewu albo po prostu autosugestia - że nowsze to już pewnie z klimą;)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  1. Ten plan realizowany jest bardzo pobieżnie i włodarze Krakowa nie trzymają się ściśle tego planu. Nie liczyłbym, na Park & Ride na Azorach wcześniej niż po 2020 roku, bo miał on powstać wraz z linią tramwajową na azory, a ta została przeniesiona na lata po 2020 z racji braku pieniędzy (ważniejszy jest łącznik wielicka-lipska oraz budowa trasy na górkę narodową zachód oraz przez stelli-sawickiego). Przepustowość ROK będzie powtarzam po raz setny - pobieżna. To syzyfowa praca, jeśli nie ma trzeciej obwocnicy, trasy pod wzgórzem św. Bronisławy i całego kompleksu drogowego - korki będą się tyllko tworzyć wcześniej bliżej Alej. Bo jak pomyślisz logicznie to większa przepustowość ROK, skłoni więcej osób do jazdy np. AK, a potem oni utknął na Czarnowiejskiej przy wlocie do ATW. Nie będę tego tłumaczył po raz setny, przyjmij to do wiadomości, że inwestycja choć ważna i konieczna - nie zapewni znaczacej poprawy ruchu, bo korki zmienią swoje położenie o 1000-2000 metrów. tyle w temacie - nie wierzysz, z przyjemnością podam linki chociażby ze skycrappercity.com do analiz ruchu samochodowego i miejskiego.

  2. W Krakowie jeżdżą Bombardiery z pierwszej dostawy (2000r.) oraz drugiej (2006r) Te z trzeciej będą wyglądały ciut inaczej, mają inny przód oraz są dłuższe i mają klimatyzacje. Niestety wciąż, żaden z 24 kupionych tramwajów Flexity Classic2 nie dotarł do miasta. Za 1 Bombardiera miasto płaci 9 mln złotych.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Panie KIK, pieprzy Pan głupoty, na jakiej podstawie oczernia Pan Prywatnych Przewoźników że jeżdżą bez rozkładu jak taksówki, proszę podać przykład, jakiś protokół po kontrolny gdzie byłoby wykazane że Prywatny Przewoźnik jechał bez ważnego zezwolenia.
  Ja mogę tylko powiedzieć że po ostatniej kontroli Urzędu Marszałkowskiego w Sułkowicach w maju, wszystkie kontrolowane autobusy PKS Myślenice jeździły bez zezwolenia i po kontroli zjeżdżały do Myślenic bez tablicy kierunkowej i bez pasażerów, ponieważ zakazano im dalszej jazdy.
  Ja jestem małym przewoźnikiem od kilkunastu lat i jeszcze nigdy nie miałem stwierdzone że wykonuje kursy bez ważnego zezwolenia, pomimo wielu kontroli.
  Czy nie jest tak że PKS Myślenice zawiesił kursy (nielegalnie nie powiadomił żadnego urzędu), ponieważ nie posiada zezwoleń na dane linie, to jak mógł powiadomić odpowiednie organy jak nie mieli zezwoleń na wykonywanie takich kursów.
  Wszystkie zarzuty jakie Pan KIK kieruje pod adresem Prywatnych Przewoźników są bezzasadne i wyssane z paluszka

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Panie Prezesie Kik proszę tylko dla jasności dyskusji powiedzieć jedno-NIC NIE ŁĄCZY MNIE Z FIRMAMI KTÓRE WYŚWIETLAJĄ SIĘ NA GOOGLE PO WPISANIU MOJEGO NAZWISKA.TYLKO TYLE I AŻ TYLE.
  Pozdrawiam.

  12 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  [quote=gość: brat kierowcy busa] Brawo.

  Wreszcie rynek się uspokoi i będzie pełna organizacja. Cieszę się że nareszcie warunki czekania na odjazd będą europejskie a nie to co było do tej pory.
  Jako brat busiarza wiem na czym tak naprawdę polega problem i wiem że często winieni są busiarze a to do końca nie jest ich wina.
  Brat opowiadał nie raz że jako że jet tylko kierowcą kilku samochodowego taboru, ma nakazana właśnie niebezpieczne jeżdżenie, co jak sam mówi też mu się nie podoba, bo mówi że ludzie to nie ziemniaki żeby ich wozić w taki sposób jak on i cała reszta to robi. Powodem tego jest nakaz bycia 10 minut lub jak się uda więcej przed czasem na dworcu by stać tam i dobierać przez kilkanaście minut ludzi. Mówi że często musi powodować opóźnienie wyjazdu bo ma za mało ludzi i wtedy musi jeszcze bardziej pędzić po drodze by znowu zlikwidować to opóźnienie i jeszcze stanąć kilka minut przed wyjazdem i że tak się koło zamyka i przez cały dzień mimo jazdy jak na rajdach opóźnienia rosną.
  Dlaczego tak musi robić, bo to jest pytanie podstawowe. Bo jeżeli chce zachować swoją pracę to jego kursy muszą być opłacalne i choćby jak chciał i jak się starał to nie jest w stanie jeździć zgodnie z przepisami i zgodnie z rozkładami bo wtedy nie będzie opłacalny i zostanie wywalony przez szefa na bruk, bo na jego miejsce są inni którzy mają zapędy rajdowe i sobie lepiej z tą pracą poradzą - to były słowa szefa brata.
  Ja patrząc na to całkiem z boku przyznam rację że coś z takim stanem rzeczy należy zrobić, bo tak nie wolno traktować kierowców i pasażerów. Brat mówi że dopiero jakaś tragedia na drodze spowoduje że policja i inna służby dokładnie zobaczą jak się wozi ludzi do pracy, dzieci do szkoły czy młodzież na studia, ale wtedy już będzie za późno, bo ktoś przypłaci to życiem.

  Brat jako kierowca jest bardzo za zmianom obecnej sytuacji i bardzo chciałby żeby właściciele samochodów przewoźników i miasto dogadało się i żeby busy były jednak na tym nowym dworcu, bo mówi że wreszcie jego praca byłaby taka jaka powinna być spokojna, nienerwowa, i bez obawy o to że gdzieś tam go zakorkowali a on już ma spóźnienie i na następny kurs nie zbierze połowy busa, i że jest to zagrożenie swojej pracy, z której mogą go za to wywalić.
  Pewnie się tu wielu zdziwi ale kierowcy ci którzy pracują a nie są właścicielami busów są za przeniesieniem na dworzec i chcą podlegać pod centralny rozkład jazdy.
  Brat mówi że to co tutaj na forum się dzieje to większość prowokacja i tak się domyśla że całą sprawę rozdmu*****ą szefowie którym chyba się nudzi, albo właściciele sklepów na przeciwko placu busów, bo to oni najwięcej stracą a nie busy. [/quote]

  I znowu się zgadza to co pisałem. Podobnie jak słowa Kika wcale mnie to nie dziwi że tak wygląda rzeczywistość. Zresztą wszystko by się zgadzało z tym co pisze braciszek busodrivera co można zaobserwować w powszedni dzień jadąc busem czy widząc jak wygląda załadunek pasażerów na niby dworcu którego przyszłość potrwa jeszcze tydzień.

  Mamy to co chcieliśmy czyli ogrzewany, zadaszony i "niechcący" nowoczesny budynek dworcowy, o zgrozo dla krzykaczy, połączony z kilkoma sklepami, co jak ktoś niechybnie i nieprawdziwie nazwał Marketem, którym nie jest. Kilka sklepików miernych powierzchniowe marketem nigdy nie będzie.
  Niestety mamy i jak widać jest nadal źle, bo inwestor (znowu źle bo prywatny, a nie np. Kupcy sic! - ci też są prywatni, może Caritas? Nie bo to interes kościelny, znów źle, to kiedy krzykacze byliby zadowoleni? Może Cupiał powinien to wybudować? Nie, też źle bo jak chciał inwestować w Zarabie to krzykacze darli się w takie niebogłosy do tego radni, że odpuścił posądzony że zrobi prywatne Zarabie - masakra) nie jest ani od Kielana ani od żadnej opozycji - bo ci by byli nieprzekupni, a PKS wziął? albo dał?, już sam nie nadążam z tymi chorymi teoriami łapowniczymi :)
  Tak więc jest dworzec, ale zły bo nie ma 30 stanowisk i najlepiej takich coby na nich można było postać przez 30 minut, takich parkingo-stanowisk, obowiązkowo bezpłatnych ale najlepiej jakby jeszcze właściciele sklepów przydworcowych płacili busiarzom za to że tam w ogóle stoją i jak to mówią - napędzają im klientów :). A najważniejsze żeby PKS ze swoim taborem przenieść na łąkę pod Lipkę, żeby stamtąd zabierać ludzi bo jak ktoś tam wyjdzie to chętnie zmęczony sobie zjedzie na osiedle a może jakaś zwierzyna też skorzysta w czasie upałów:)
  Czyli z tego wynika że jest gorzej niż było. Totalny bajzel komunikacyjny, busy się nie zmieszczą, bo przecież potrzebują dużo miejsca do postojów. W nowym systemie komunikacja pracuje bardziej stojąc niż jeżdżąc (ewenement). Ceny trzeba będzie podnieść o 100% bo za wjazd na dworzec właściciel chce opłatę - całe 4zł. Jakim prawem? Zainwestował ogromne pieniądze w budowę więc wynika z tego że ma kasę, to po co chce ściągać haracze od biednych busiarzy, którzy nie mają nawet na zestawy słuchawkowe i muszą w czasie jazdy z ludźmi rozmawiać kierując jedną ręką, bo w drugiej komórka? To zgodne z przepisami? Ludzie to widzą i nic nie mówią? Gdzieżby coś powiedzieli i podpadli szanownemu kierowcy. Boją się że stanie i takiego niesfornego pasażera wywali na zbity pysk w połowie drogi. Lepiej się nie odzywać - jak w PKS-ie za komuny.
  Jedzie taki starym szrotem do Krakowa załadowany że widać tylko gęby poprzyklejane do okien, jedną ręką prowadzi, ale za to jak prowadzi? Kubica by się zaczerwienił ze wstydu widząc takiego akrobatę.
  Czyli wracając do tematu, właściciel chce 4zł więc podwyżka cen musi być i to taka by dokopać pasażerom na zośc bo burmistrzowi, Koźmińskiemu i Kice się nie da więc, dowalić pasażerom, niech mają za swoje.
  Ciekawe dlaczego te 4zł jest problemem, skoro jak każdy podmiot Koźmiński czy Kika musi dać na to fakturę VAT, którą wrzuci się w koszty tak jak paliwo i wyjdzie że wcale tak wiele się nie straci, bo i za plac nie trzeba będzie płacić jak do tej pory, bilans wcale nie wyjdzie tak źle, a za to pasażerowie będą zadowoleni z warunków jakie będą mieli czekając na transport. Nie będą już gnietli się jak prosięta w przedsionku Carrefoura w deszczu czy mrozie w oczekiwaniu na swój kurs a potem wyskakiwać prze drogę jak gazele, bo bus podjechał. Siadną spokojnie, wypiją kawkę czy herbatkę, za potrzebą wyjdą do WC, umyją rączki i czyści już wsiądą, a nawet busiarz będzie miał komfort, wyjdzie odcedzi kartofelki, umyje rączki i paszki i wszyscy będą zadowoleni, bo i zapach się w szczelnie zamkniętym Sprinterki zmieni na lepsze.

  Ale to tylko science fiction bo wzięli w łapę jedni dali w łapę drudzy i zafundowali nam taki los, że tylko usiąść i się pociąć ;)
  Podstawa, to być ciągle na NIE i szukać wszędzie spisków, dowalić władzy, wieszać psy na innowiercach, bo mają inne zdanie więc na pewno są z kliki MO i musieli wziąć albo dać rebuchę, bo innej możliwości nie ma. Mieszkańcy też wybrali prawie jednogłośnie burmistrza, więc musieli niezłą kasę w łapę dostać by zagłosować :)
  Paranoja Myślenicka sięgła zenitu. Strach się bać.
  A Myśleniczanina007 proponuję na głównego prokuratora miasta, bo on wie w jaki sposób i gdzie sięgają macki myślenickiej ośmiornicy. Wie że są wszędzie i ma na to dowody, że są w wodociągach, w urzędzie ale najwięcej jest zakopanych głęboko na śmietnisku i teraz świeżo powstała segregownia odpadów właśnie je niszczy przy współudziale Alkaidy i hiszpańskiej ETA.

  5 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Dziś w nocy się okaże, czy dworzec PKS-Dekada wpłynie nieco przychylnie do mojej opinii, czy nie.. Jeżeli będę miała to szczęście i Polonus wjedzie.. bo do Białystoku w mojej trasie daleko.. .Dopiero wróciłam z dworca PKS-u -Kaskada..I co? Jest 02:00 i jak na razie pozostała wściekłość, bo autobus nie wjechał do Myślenic, a na pamiątkę pozostało mi zdjęcie , które zrobiłam z wyświetloną informacją , ze taki ma odjazd o 23:35.. Ze mną stało też kilka osób wybierających się w tym kierunku...Czyżby PKS- Myślenice aż tak bardzo nie miał poważania u innych przewoźników? Nie zamierzam tego odpuścić!!!

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  A może tak referendum za odwołaniem obecnego burmistrza?

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Panie kiki jo nie umia tak jak pon godać ale widza ze ciupagi bedo potrzebne busiorzom i wom tyz. Moga co z zakopca przytargać ale nie wiecy niz 50 na roz.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Moje dochodzenie u poszczególnych kierowników dyspozytorni zarówno w Zakopanem PKS, jak i w Ciechanowie PKS dowodzą,że owszem- koncesjonowane Volto PKS WCI 12 JJ (wdł. oświadczenia dyż.)Oddziału Cieszyńskiego wyjechało z poprawną godziną wyjazdu z Zakopanego, a że po drodze kierowca "zapomniał" wjechać do Myślenic, to już insza inszość.Niestety miarka się przebrała- bo to nie pierwszy tego typu przypadek.W moim trzeci. Co prawda dworzec był jeszcze w rozbiórce, co wcale nie upoważniało dalekobieżnych przewoźników do nie-wjazdu. Najwyższy czas położyć temu kres i podjąć stosowne działania.Tak się bowiem złożyło, że była to moja delegacja bardzo ważna, bowiem wybierałam się na Zjazd Dziennikarzy Polskich PSPL w Białystoku, no i niestety utknęłam w moim mieście, przez czyjeś niedbalstwo i ignorancje.Proponuję zatem pod rozwagę zarządzającym - PKS- czy nie uruchomić dyspozytorni ruchu w Myślenicach całodobowej- by przewoźnicy jako obowiązek musieli podbić kartę wjazdu do Myślenic. Innego wyjścia na razie nie widzę.. Na razie , bo zamierzam nadać dalszy ciąg tego i podobnych przypadków traktowania podróżnych w naszym mieście.

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Mieszkam na obrzeżach Myślenic od strony „Zarabia” . Obok mojego domu jest przystanek autobusowy, na którym to przystanku autobus PKS zatrzymuje się 4 razy dziennie: 2 razy jadąc w stronę Drogini i 2 razy z powrotem, no jeszcze po to żeby zabrać niektóre dzieci do szkoły na Zarabiu ( niektóre mam na myśli z gimnazjum !!!)
  Za to „busik” P. Maślerza jeździ kilkanaście razy dziennie ( co godzinę w stronę Myślenic i z powrotem) . Codziennie przez 4 lata w drodze do pracy odwoziłam moje dziecko do przedszkola o dogodnej dla mnie godzinie, dzięki temu łączny czas przebywania poza domem wynosił 9 godzin. Gdybym chciała jeździć PKS-em niestety zajmowało by mi to 12 godzin .
  Niech mi Pan Prezes Kik zagwarantuje że przez „ Zarabie” będzie jeździć transport PKS-u co godzinę i moje dziecko będzie mogło bezpiecznie dojeżdżać do szkoły na „Zarabiu” ( bo oczywiście na terenie gminy Myślenice, dzieci przedszkolne i podstawówka nie mają dowozu gdyż szkoły są zbyt blisko miejsca zamieszkania, ale nikt nie zwraca uwagi na to że w wzdłuż drogi do szkoły nie ma nawet chodnika ! A moje dziecko musi przejść około 1500m ) Jeśli będę miała taką gwarancję, nie będę się nawet wahała jakie obrać stanowisko !!!

  14 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  OJ PODZIEMIE!!!
  Starsi pamiętają jeszcze , ze prawdziwe podziemie nadstawiało głowę za pełna prawdą, a ty mianujesz się podziemiem ,a cały czas operujesz półprawdami lub prawdami w krzywym zwierciadle. piszesz u góry to"...Mamy to co chcieliśmy czyli ogrzewany, zadaszony i "niechcący" nowoczesny budynek dworcowy, o zgrozo dla krzykaczy, połączony z kilkoma sklepami, co jak ktoś niechybnie i nieprawdziwie nazwał Marketem, którym nie jest(...)" Odpowiedz sobie czy to nie jest umiejętne mącenie w temacie i wykorzystywanie swoich umiejętności adwokackich dla robienia wody z mózgu.

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Kocham Podziemie za jego teksty. Możesz mi podać swój numer telefonu? Chciałabym z tobą porozmawiać na żywo. Jesteś dla mnie debeściak ze swoim sposobem przekazu. Trzymaj tak dalej. Całuski.

  3 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Busiarze to zakała dróg. Moje zdanie jest takie, ze powinni się za nich wreszcie wziąć i to porządnie. Ten ich pseudo dworzec koło carrefura to jedna wielka pomyłka. Powinni odjeżdżać z nowo wybudowanego dworca o ustalonych godzinach a jak im nie pasuje to niech zwijają interes o do widzenia...

  5 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Ooo, coś drgnęło w młodej części płci pięknej;-). Szkoda tylko że podziemie a np. nie ja:-/

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  [quote=gość: jo godom] Panie kiki jo nie umia tak jak pon godać ale widza ze ciupagi bedo potrzebne busiorzom i wom tyz. Moga co z zakopca przytargać ale nie wiecy niz 50 na roz. [/quote]
  Gorol ty chyba nie wiys ze w pekaesie ciupagi chowajom bo uni z nowego targu przecia jezdzo, ty przynieś lepi dlo nasych busiorzy i biurkowyk jak sie bedom wadzić

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o.......

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Zabawne są te wyliczenia pana prazesa o ile to wzrośnie koszt biletu do Krakowa, jest wiele innych kursów niekoniecznie do Krakowa, gdzie nie zawsze jest komplet pasażerów, wiele z nich moze stać się nierentowna a co za tym idzie zamknięta. Wyższe ceny i zmniejszona ilość kursów zostanie zrekompensowana zadaszonym blaszakiem ze sklepem Tesco z niewiadomych mi powodów nazywana przez niektórych tutaj nowoczesnym dworcem. Odnosze wrażenie że Ostrowski dba bardziej o intersey spółki Koźmińskich niż mieszkańców gminy, pasażerów których używa jako karty przetargowej, nie ważne że nikt nie wie w jaki sposób będzie dojeżdzał do pracy, nie ważne że niewiadomo gdzie będzie można do busa wsiąść, że pks łaskawie zawiesił kursy pokazując jak szanuje pasażerów, nie to nie ważne wszystko. Ważne jest żeby busiarze podpisali umowę z Koźminskimi wtedy ogłosimy sukces!

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  O interes mieszkańców dba się raz na cztery lata,przed wyborami.

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  panie klik ja jezdze codziennie busami z pracy i do pracy i nigdy niestoimy zeby zapelnic busa jak jest godzina odjazdu kierowca jedzie czasami jak zagada sie z kolega to moze minutke pozniej wyjedzie ale to niecelowo nieraz jedzie pare osob i wcale nieczeka tak jak pan opisuje klamstwa klamstwa i jeszcze raz klamstwa.wcale niema wolnej amerykanki jak bus jest w rozkladzie to bus jedzie zawsze.dlaczego jak dwozec byl tyle lat nieprzenosiliscie busow na dwozec tylko teraz chcecie przeniesc busy zeby wam kase robily.trzeba sie wziascdo roboty i wozic pasazerow sami i bedziecie miec kase

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  [quote=gość: kontroler] panie klik ja jezdze codziennie busami z pracy i do pracy i nigdy niestoimy zeby zapelnic busa jak jest godzina odjazdu kierowca jedzie czasami jak zagada sie z kolega to moze minutke pozniej wyjedzie[/quote]

  to nieprawda. zawsze wsiadam w busa na osiedlu. kierowca zazwyczaj wlecze sie na slowackiego, a kiedy tam dojedzie to wysiada i najczesciej wychodzi, albo siedzi i czeka, czeka, czeka... jeszcze nie zdazylo mi sie zeby bus podjechal na slowackiego, załadowal- jak to sie modnie ostatnio mowi :) pasażerow i odjechal. za kazdym razem stoi

  2 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Kiedyś PKS wygryźli busiarze, dzisiaj busiarzy wygryzie PKS i koło się zamyka. Każdy myśli tylko o sobie a nie o pasazerach. Niech bilety podrozeja 100 % to beda sobie kierowcy sami jedzic, bo
  dzisiaj juz wielu zrezygnowalo z uslug komunikacji publicznej i przesiedli sie do prywatnych samochodow, ktorych naprawde nie jest malo. PKS nie wysunal z Krakowa odpowiedniej ilosci kursow. Busiarze to wykorzystywali i zbierali pasazerow jak sledzi. Jedni i drudzy sa sami tego winni. Tak naprawde to powinni sie za jednych i drugich wziasc. Tylko pytanie kto? Moze inspekcja drogowa? Moze UKS? Moze Inspekcja Pracy?

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Czy prezes Kik ma poparcie myślenickiego KIK-u ?

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Dlaczego PKS nie otrzymał kary za nie wykonywanie przewozów, skoro jeżeli nie oddali zezwoleń to znaczy, że powinni przewozy wykonywać? Po 14 dniach urząd wydający zezwolenie powinien cofnąć te pozwolenia...

  15 Odpowiedz
 • 24 lip 2011

  [quote=gość: mer] gość: kontroler napisał/a: panie klik ja jezdze codziennie busami z pracy i do pracy i nigdy niestoimy zeby zapelnic busa jak jest godzina odjazdu kierowca jedzie czasami jak zagada sie z kolega to moze minutke pozniej wyjedzie

  to nieprawda. zawsze wsiadam w busa na osiedlu. kierowca zazwyczaj wlecze sie na slowackiego, a kiedy tam dojedzie to wysiada i najczesciej wychodzi, albo siedzi i czeka, czeka, czeka... jeszcze nie zdazylo mi sie zeby bus podjechal na slowackiego, załadowal- jak to sie modnie ostatnio mowi :) pasażerow i odjechal. za kazdym razem stoi [/quote]

  No bez przesady- nie stoi nie wiadomo ile. Gdy mieszkałam w małopolsce to często jeździłam busami na trasie Krk- M-ce i nigdy nie czekałam dłużej niż 5 min

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  No właśnie ,jak to jest -czy można nie oddając zezwolenia zawiesić komunikację?
  Kiedyś karano busiarzy za to że w czasie kontroli nie podjechali na stanowisko czyli nie wykonali kursu za co jest kara.
  Może ktoś obeznany w przepisach wypowie się czy można z dnia na dzień bez żadnych konsekwencji zawiesić komunikację?

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  powinno sie walczyc z teoriami pana Kika ale równierz z busiarzami bo tu stekaja jak małe dzieci a równiez robia co chca i jak chca wiec jak i PKS tak i mysleniccy busiarze sa tyle samo warci:( Teraz walka miedzy nimi nie toczy sie o dobro pasazera tylko o złotówki i to kto komu wytknie wiecej błedów niestety!!!!!!!!!!!!

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Jesteśmy w EU, mamy XXI i bez wątpienia trzeba nam standardów takich, które odróżnią nas od Indii. Nowy dworzec jest dla wszystkich, tylko jak widać nie dla tych co wolą "dziki zachód". Faktem jest,że nikt nie kontrolował busiarzy, faktem jest, że robią co tylko chcą, faktem jest, że podnieśli się z ceną biletów, nie wiedzieć czemu. faktem jest, że parking na ul. Słowackiego pewnie mieli za frajer, faktem jest że ludzie chcą w godziwych warunkach być przewożeni i punktualnie dowożeni, faktem jest że właściciele busów opłacali np. jeden samochód a jeździli 3-4 i parkowali gdzie sikę im tylko podoba, wysadzając i zabierając pasażerów. Potrzebna jest konkurencja, potrzebne są standardy tu bowiem nie chodzi o to aby wspierać swoich lokalnych przedsiębiorów tu chodzi o dobro i bezpieczeństwo wszystkich. JEDEN DWORZEC I JAKOŚĆ NA TO POWINNIŚMY STAWIAĆ!!!!Z całym szacunkiem dla busiarzy - Panowie przestańcie nas pasażerów traktować jak ziemniaki.

  4 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Byłbym za władzą gdyby pieniądze z korzystania z tego niby dworca wpływały do gminy ale jeżeli na tym wszystkim ma zarabiać prywatna spółka to rodzi się podejrzenie co tu chodzi?

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2011

  Widzę że prawda w oczka kole. I prawidłowo.
  Jak to powtarzał Ostrowski do pana Sawickiego: Powszechność podatkowa a nie ich podnoszenie i bez żadnych odstępstw od reguły, co spowodowało że Sawicki przestał być już przyjacielem Ostrowskiego, podobnie jak Pan Sikora, który nie chciał płacić podatku za swoje budy z pieczywem (bo za pojazdy na kółkach nie płaci się podatku od gruntu, tylko szkoda że te pojazdy żadko o ile wogóle się przemieszczały), czego dowiedzieliśmy się bezpośrednio od nich w czasie spotkania wyborczego na Dolnym Przedmieściu.
  Za to właśnie ZAWSZE BĘDĘ CENIŁ Ostrowskiego, że kolesiostwo kolesiostwem ale podatki płacić trzeba, i jeżeli w takim przyjacielskim układzie tych panów, gdzie można było pomiędzy sobą załatwić WSZYSTKO, Ostrowski powiedział NIE, to mam za głupców wszystkich którzy uważają że poszedł na układ z Kikiem czy Koźmińskim, którzy na pewno na Opłatki czy Wigilie go nie zapraszali jak pan Sawicki co także powiedział przy ponad setce ludzi.

  Tak właśnie wygląda wasza durna teoria łapówkarska - cwaniaki.

  A busiarze niech się zaczynają pakować, bo czas ich samowolki powoli się kończy.

  4 8 Odpowiedz
 • 25 lip 2011

  Prozaicznie stwierdze że ograna karta z wyborów samorządowych które już się skończyły nie pasuje do tej sytuacji. Któś zapyta dlaczego? Otóż sprawę ktorą opisuje powyższy post można zweryfokować tym artykułem który pięknie opisuje jaka "kolesiowska" relacja łączy obu panów.

  Zadyma nazwiskiem Sikora ma na celu odwrócenie uwagi od relacji zależności pomiędzy firmą MK4 Invest, spółką PKS Grupa a Gminą Myślenice. Zależnością która chce wymusić na prywatnych "małych przewoźnikach" płacenie haraczu operatorowi prywatnego mini dworca przy współudziale urzędu miasta.
  Pytanie jest bardzo proste; dlaczego właśnie w taki sposób?
  Dlaczego jedna firma przy udziale jednostki samorządowej zmusza kilka mniejszych prywatnych firm do korzystania z usług trzeciej upadającej już spółki???? Bo klauzula sprzedaży działki PKS Myślenice Łódzkiej firmie zapewniała o utrzymaniu monopolu na transport w powiecie? Czy w umowie sprzedaży terenów byłego dworca Koźmińskiemu również nowy nabywca zapewnił że operatorem MUSI BYĆ PKS Grupa? To jedno, tylko jaką role gra w tym wszystkim urząd miasta skoro jedyną alternatywą na wypowiedzenie dzierżawy placu przy ul. Słowackiego jest "propozycja korzystania z dworca przy galerii DEKADA"?
  A teraz jeszcze straszenie odebraniem koncesji transportowej?
  I tak urząd miasta rozwiązuje "problem komunikacyjny"?
  Powoływaniem się na "przyjaźń" Piotra z Maciejem???
  Słabo, bardzo słabo. A jak Wam "mali przewoźnicy" zastrajkują i załatwią koncesje w innych gminach to dopiero będziecie mieli problem. Cała ta sprawa to nie "buda tylko burd@l na kółkach"

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  A MOZE BURMISTRZ I KIK KUPI SOBIE WIELKIE ROZOWE TACZKI JAK TO BRZMI NA TOU TUBUE W PIOSNECZCE

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  007 - za dużo pytań w tym twoim tekście z tego co widzę. Jak już poznasz odpowiedzi to się odezwij, bo na razie cały twój wpis to teoria spiskowa.

  A busiarze myślę że nie będą takimi głupcami żeby zastrajkować, bo będzie to idealny i zgodny z prawem pretekst by koncesje zostały im odebrane i wydane tym którzy już zacierają ręce by je otrzymać. W sumie to ci się dziwię że doradzasz naszym busiarzom coś takiego co finalnie ich wykończy otwierając rynek prywatnym przewoźnikom spoza powiatu.

  Strajk będzie dla nich zagładą, i jak zwykle przypomisz sobie moje słowa po fakcie.

  1 9 Odpowiedz
 • 25 lip 2011

  Zgadzam się z Tobą Podziemie, za dużo pytań które wciąż pozostają bez odpowiedzi. Nie piszę wcale o strajku transportowym, zastrajkują propozycję przeniesienia na dworzec przy DEKADZIE. Odebranie im koncesji pod tak prozaicznym pretekstem wywoła większą wojnę regionalną, a busiarzy stać jest na to. Tylko żeby wtedy nie było już "po fakcie".

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007]Nie piszę wcale o strajku transportowym, zastrajkują propozycję przeniesienia na dworzec przy DEKADZIE. Odebranie im koncesji pod tak prozaicznym pretekstem wywoła większą wojnę regionalną, a busiarzy stać jest na to. Tylko żeby wtedy nie było już "po fakcie". [/quote]

  Jak niby miałby wg ciebie wyglądać taki strajk? Jeżeli nie wyjadą to mają posprzątane zgodnie z prawem. Obwieszą busy flagami? Będą wyjeżdżać z parkingów? I co to im da skoro będą musieli prowadzić kursy? Nazbierają mandatów za nieprawidłowe parkowanie i niezgodne z harmonogramem jazdy miejsca z których mają wyjazdy? To tak jakby sami prosili o cofnięcie koncesji.
  I po jednym czy dwóch dniach burmistrz wpuści nowych przewoźników na dworzec a ci będą nadal strajkowali?
  Nie ważne jaką drogę obiorą i tak przegrają, a co gorsze tylko zdenerwują urząd i odbiorą sobie jakiekolwiek prawa do dalszych rozmów.

  Złe wyjście. Agresją nic nie wskurają. Wybacz ale nigdy bym czegoś takiego nie zaczynał, tym bardziej będąc prywaciarzem.

  Zobacz jak w kilka sekund sklep na osiedlu stracił koncesję na alkohol. Jeden błąd i po firmie i po kasie którą zapłacił gminie za zezwolenie.

  2 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  z nie dlugo to ja bede rowerkiem zapiepszal ;D

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  idiotów proponuję taką "zabawę"-prześledźmy niektóre interesy PKS skoro udziałowcy nie mają prawa wglądu w dokumenty spółki na początek proponuję taką sprawę-
  Za ile i komu zostały sprzedane Scanie potem jaki był dalszy ich los czyli za ile zostały sprzedane ponownie?
  ciekawie też mogła by wyglądać historia w odwrotną stronę za ile i od kogo zostały kupione "nowoczesne"kilkunastoletnie busy i jak była ich wartość rynkowa?
  Wiem że internauci potrafią wyśledzić cały życiorys samochodu więc może uda się sprawdzić.
  Na początek jaka firma i za ile przemalowała te autobusy skoro miały iść na sprzedaż?Czy to nie rozrzutność? [/quote]
  No własnie były te dwie niebieskie skakanki przejęte od kraktelu i je gdzieś pogonili w zamian kupując dwie stare setry i również nie nowych busików. To jak cofanie się w czasie.
  Autobusy powoli znikają.śledzę temat i z tego co wiem to od przejęcia przez łódz poszło kilka wozów i nie wiem co z nimi jest grane. Jelcze pr i najnowszy T120 coś z 1999 roku. Tutaj są zdjęcia prawie całego myślenickiego PKS-u:
  http://www.phototrans.eu/24,1168,0,Przedsi_biorstwo_Komunikacji_Samochodowej_My_lenice__sp__z_o_o_.html
  Spodziewam się że ci ściemniacze powoli zaczną pozbywać się tych pojazdów. Swoją drogą gdybym miał wybierać między busem a autobusem Pks wybrałbym autobus. Nawet autosana H9 jeżdziłem na studia i tam to przynajmniej można jeszcze troszkę pospać bo się siedzi z wyprostowanymi nogami. O bezpieczeństwie nie mówiąc czego dowodem są ostatnie tragiczne wypadki przeładowanych pojazdów typu bus.
  Nie chcę nikogo bronić bo wina jest po jednej i drugiej stronie. Dowalę tylko busiarzą a właściwie chodzi mi o właścicieli busów nie o kierowców bo to zasadnicza różnica. O Pks już nie mówię bo sporo już został powieziony na tym forum co uważam słusznie.
  Dla odmiany busy.
  Otóż na przykładzie kursu Myślenice Kraków i z powrotem w porach tzw. szczytu potrzebny jest ewidentnie autobus z prawdziwego zdarzenia.Nie sprintery czy iveca bo one po prostu nie są autobusami. I tutaj wychodzi zimna kalkulacja finansowa prywatnych przewożników z której ewidentnie wynika że mają jednak w dupie pasażerów. Po co kupować autobus który na danej trasie spali prawie dwa razy więcej od busika.
  Lepiej wpakować nieraz grubo ponad 30 osób do busa. Wszystko i bym nawet mógł zrozumieć wiadomo biznes jest biznes i to jest najważniejsze.
  Tyle tylko że jak ktoś tu już wcześniej wspomniał np; przewożnicy z suchej i rabki na kursach do kraka są w stanie podstawić coś większego niż busa. Jednak się da choć troszku pogłówkować o ludziach. Ostatnio jeżdzi facet na kursie kraków tenczyn.
  Działa jak bus tyle tylko że on zaopatrzył się w autosana H-9 w przyzwoitym stanie z końca lat 90 prawdopodobnie odkupiony z myślenickiego PKs-u. Widuję go codziennie zawsze ma sporą klijentelę, ale nigdy nie widziałem żeby ktoś tam stał. Kolo mógł iść na łatwiznę kupić starszego sprinta czy jeszcze coś starszego i szybciutko robić kasiorkę na tym. Jednak w tym przypadku jakieś przynajmniej minimum znaczenie pasażer dla tego pana ma.
  jest firma FB z wiśniowej niejakiego chyba furtaka.Ten gość orientuje swoje siły i środki głównie na kierunkach wiśniowa racichowice dobczyce kraków. Wszystkie wioski z tamtych stron powiatu od strony gdowa mają zapewniony przez tą firmę dojazd do Krakowa. Ma we flocie zarówno busy jak i autobusy. Mozaika marek i roczników. Generalnie coraz nowsze sprzęty.I właśnie tam gdzie trzeba posyła autobus i wcale nie są one przeładowane.A więc jednak można jak się czasem pomyśli o ludziach.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  [quote=gość: Podziemie] Złe wyjście. Agresją nic nie wskurają. Wybacz ale nigdy bym czegoś takiego nie zaczynał, tym bardziej będąc prywaciarzem.
  [/quote]
  tak, najlepiej niech sie potulnie na wszystko zgadzają i nie bronią swoich praw!!!

  człowieku weź się opanuj i przestań zastraszać. tutaj to powinna telewizja przyjechać i nakręcić reportaż, bo takich anomalii to nigdzie nie uświadczy. może wtedy parę osób przejrzałoby na oczy

  11 Odpowiedz
 • 25 lip 2011

  ko-jot masz racje wszyscy narzekamy na tym forum kazdy wie oco chodzi a nikt nic nie robi przepraszam ja juz duzo zrobilem

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  Cytat Panie Prezesie Kik proszę tylko dla jasności dyskusji powiedzieć jedno-NIC NIE ŁĄCZY MNIE Z FIRMAMI KTÓRE WYŚWIETLAJĄ SIĘ NA GOOGLE PO WPISANIU MOJEGO NAZWISKA.TYLKO TYLE I AŻ TYLE.
  Pozdrawiam. Bardzo dobre, mnie też to ciekawi, czekam na odpowiedż.

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  czemu wszyscy najeżdżają na pks a nikt nie patrzy na to że muszą płacic za każdy wjazd na inny dworzec musi normalnie zapłącić

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  Podziemie, bo widze ze wypowiadasz sie tutaj tak ladnie, moze Ty odpowiesz na moje wczesniejsze pytanie:

  "Dlaczego PKS nie otrzymał kary za nie wykonywanie przewozów, skoro jeżeli nie oddali zezwoleń to znaczy, że powinni przewozy wykonywać? Po 14 dniach urząd wydający zezwolenie powinien cofnąć te pozwolenia..."

  bo straszyc busiarzy odebraniem koncesji mozna, ale ja tu widze ze komus innemu ona juz dawno powinna byc odebrana... a podobno nie ma "kolesiostwa" u nas :)

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  [quote=gość: mmm] czemu wszyscy najeżdżają na pks a nikt nie patrzy na to że muszą płacic za każdy wjazd na inny dworzec musi normalnie zapłącić [/quote]

  mmm wyobraź sobie, że na ten pseudo dworzec oni nie nie wpraszają tylko zostają przymuszani, żeby tam wjeżdżać. kpw?
  to zmienia postać rzeczy, prawda?

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  podobno będzie akcja na dniach Myślenic jak się burmistrz pojawi ;)

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  Podziemie selektywnie wybiera tematy omijając drażliwe pytania.
  Zastanawiam się ile trzeba mieć promili żeby napisać coś takiego
  "Za to właśnie ZAWSZE BĘDĘ CENIŁ Ostrowskiego, że kolesiostwo kolesiostwem ale podatki płacić trzeba,"
  Napisał ktoś na forum że PKS będzie obsługiwał linie autobusami spełniającymi normę EURO 5 więc mam pytanie-ile takich autobusów posiada PKS??
  O nowoczesności taboru PKS świadczą zdjęcia które podał leenny
  najmłodsze autobusy to Soliny z bodajże 2005 roku-to ma być ten nowoczesny tabor?????

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2011

  Jeśli chodzi o mnie i być może wielu innych użytkowników busów atutem tychże było miejsce odjazdów. Jeśli nadal będą odjeżdżać lub przynajmniej się zatrzymywać na wysokości Carrefoura to ok ale jeśli przeniosą się gdzieś daleko to być może na powrót wybiorę PKS. Bo skoro mam tyle chodzić to już wolał będę wygodnie zajechać do Krakowa.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=Czesiek_z_Polanki] Podziemie, bo widze ze wypowiadasz sie tutaj tak ladnie, moze Ty odpowiesz na moje wczesniejsze pytanie:

  "Dlaczego PKS nie otrzymał kary za nie wykonywanie przewozów, skoro jeżeli nie oddali zezwoleń to znaczy, że powinni przewozy wykonywać? Po 14 dniach urząd wydający zezwolenie powinien cofnąć te pozwolenia..."

  bo straszyc busiarzy odebraniem koncesji mozna, ale ja tu widze ze komus innemu ona juz dawno powinna byc odebrana... a podobno nie ma "kolesiostwa" u nas :) [/quote]

  A więc po kolei.

  To chyba nie do mnie pytanie a do odpowiedniego urzędu najlepiej marszałkowskiego. Obawiam się że wytłumaczenie będzie nadwyraz proste ale tutaj raczej nikogo nie zadowoli bo wysuną się teorie że Ostrowski z Kikiem mają wtyki w Watykanie i w Parlamencie Europejskim który zezwolił im na nie bezkarność i oddawanie koncesji ;)
  Nie potrafisz znaleźć sobie w googlach telefonu i zapytać? Dlaczego mnie masz za encyklopedię wiedzy tajemnej, a tak na marginesie dlaczego miałbyś mi uwierzyć gdybym ci odpowiedział na to pytanie? Gdyby było za łatwo wyjaśnione to i tak kilku tutaj skomplikowałoby wszystko do rangi łapówki na szczeblu Strasburskim.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: ko-jot]
  mmm wyobraź sobie, że na ten pseudo dworzec oni nie nie wpraszają tylko zostają przymuszani, żeby tam wjeżdżać. kpw?
  to zmienia postać rzeczy, prawda? [/quote]
  Wyobraź sobie że nikt ich nie przymusza. Mogą zrezygnować i zająć się np kopaniem kartofli, bo tutaj nie obowiązują żadne rygorystyczne zobowiązanie ani koncesje. Kto wydaje zezwolenia? Kto ustala warunki czy wydać czy odebrać?
  Burmistrz chce scentralizować rynek transportu lokalnego, ma takie prawo wręcz obowiązek i zrobi to ze zgodą busiarzy czy bez niej i robi wg mnie prawidłowo i osobiście mało mnie obchodzi zdanie niezadowolonej niewielkiej grupki właścicieli busów, której się przecież nic nie zabiera a tylko zmienia punkt startu, zaostrza się system punktualności i zapewnia się miastu szczelność kontroli ilości połączeń (w uproszczeniu - zakańcza się wreszcie wolną amerykankę i samowolkę co jest pozytywne), bo wiem że dla pasażerów będzie to lepsze i wreszcie warunki sanitarne, oczekiwania na kurs i wyboru przewoźnika będą należały do klienta. Ty masz inne zdanie i dobrze, fantazje też są potrzebne ;)

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: żygającażaba] podobno będzie akcja na dniach Myślenic jak się burmistrz pojawi ;) [/quote]

  Brawo. Pokazałeś jaki z ciebie gieroj i inteligent. Gratuluję też tym którzy kliknęli PLUSIK obok twojego słowotoku :)

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony] Podziemie selektywnie wybiera tematy omijając drażliwe pytania.
  Zastanawiam się ile trzeba mieć promili żeby napisać coś takiego
  "Za to właśnie ZAWSZE BĘDĘ CENIŁ Ostrowskiego, że kolesiostwo kolesiostwem ale podatki płacić trzeba,"
  Napisał ktoś na forum że PKS będzie obsługiwał linie autobusami spełniającymi normę EURO 5 więc mam pytanie-ile takich autobusów posiada PKS??
  O nowoczesności taboru PKS świadczą zdjęcia które podał leenny
  najmłodsze autobusy to Soliny z bodajże 2005 roku-to ma być ten nowoczesny tabor????? [/quote]

  Ja selektywnie ? Nie bądź śmieszny. Wręcz przeciwnie, w proste i głupie tematy się nie bawię. Twój jest z tych drugich i jeszcze cytujesz nie mój tekst, fakt że prawdziwy i mógłbym go autoryzować gdyby był mój.

  Co do taboru nie msza sięco martwić bo nic z tego i tak nie będziesz miał, ale zapewniam cię że z czasem tabor się zmieni, bo tylko głupiec na dalekich trasach będzie jeździł gorszymi silnikami niż euro4 czy euro5, takie pewnie zostaną na trasach wiejskich lub kupią je busiarze chcący pokazać jakimi są biznesmenami ;)
  Może ty nawet kupisz? Wielce możliwe ;)

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: podróżnik] Jeśli chodzi o mnie i być może wielu innych użytkowników busów atutem tychże było miejsce odjazdów. Jeśli nadal będą odjeżdżać lub przynajmniej się zatrzymywać na wysokości Carrefoura to ok ale jeśli przeniosą się gdzieś daleko to być może na powrót wybiorę PKS. Bo skoro mam tyle chodzić to już wolał będę wygodnie zajechać do Krakowa. [/quote]

  Zapewniam cię że sporo się zmieni, bo w interesie busiarzy będzie po wyjeździe z dworca przejazd przez kilka miejsc w mieście i (o zgrozo, ale pozytywnie dla pasażerów) będzie to punktualne a nie jak do tej pory, a to dla tego że z dworca mało kiedy busy będą załadowane i by mieć większy zyska za każdy kurs kierowcy dostaną prikaz od szefów by objechać kilka punktów w mieście i teraz mały haczyk, ilość tych punktów będzie (znowu o zgrozo, tym razem dla busiarzy), zależna od zezwolenia Gminy i tu następny punkt, bo NIEPOKORNI busiarze mogą dostać po łapach i nie dostać zezwolenia przejazdu przez miasto tylko prosto w trasę, a ci dogadani i niekrzykliwi np. dostaną przystanki Słowackiego, Osiedle, Zarabie i Carrefour i dopiero trasa.

  I ja tutaj nikogo nie straszę ale przepowiadam przeszłość i zależność przeszłości od teraźniejszości, a ta bedzie znacząca.
  Jestem taką Wróżką która za free czasem coś doradzi i czasem kogoś ostrzerze ;)

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: żygającażaba] podobno będzie akcja na dniach Myślenic jak się burmistrz pojawi ;) [/quote]

  Będzie to będzie mnie to ani grzeje ani ziębi, ale jak ktoś chce sobie zaszkodzić to już jego zmartwienie i nawet to że w grupie siła niewiele pomoże. Ja chętnie popatrzę i pośmieję się z akcji a potem z odwetowej zgodnej z prawem kontr reakcji :)
  Będzie płacz i zgrzytanie zębów ?? Siię zobaczy !

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Miasto info to syffffff... Dlaczego nie zrobicie logowania i pokazywani IP przecież tu jest sodomia i gomoria... Żenada czekam aż chłopaki uruchomią konkurencje na prawdziwych zasadach i z regulaminem...

  Pozdrawiam
  owca i bukszpan! -) Lubie to!

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  pojawiło się nowe pismo na stronie PKS Myślenice. "2 złote" za wjazd!!!! Ciekawe co busiarze na to?

  1 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Dla zasaby olałbym pks i burmistrza.

  PS To pismo zostało przygotowane przez analfabete ?

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Podziemie porusza wygodne dla siebie tematy a z innymi pytaniami odsyła gdzie indziej.O tym że PKS będzie miał tabor słyszę d lat a poza "nowoczesnymi" Solinami opartymi na wycofanym modelu Mercedesa nie maja nic i nic nie będą mieli bo nie mają za co kupić.Ta firma praktycznie upada zostanie tylko spółka zarabiająca na dworcu,a kolega w której spółeczce pracuje ?
  Pozdrowienia dla najsłynniejszego kontrolera biletów .

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))] Podziemie porusza wygodne dla siebie tematy a z innymi pytaniami odsyła gdzie indziej.O tym że PKS będzie miał tabor słyszę od lat [/quote]

  Napisałem ci wcześniej że jeżeli ci zależy nad odpowiedziami na nurtujące cię pytania to wykaż trochę własnej inicjatywy i dowiedz się samodzielnie, to nie jest aż takie trudne, a nie idź na łatwiznę klepiąc z busa w oczekiwaniu na zapełnienie pomiędzy odcedzeniam kartofelków za garażem a krecikiem za żywopłotem .
  Chcielibyście wszystko mieć za darmo i bez własnego wkładu, a tak dobrze to nie ma. Wiedza jest tak samo droga jak pieniążki które biusiarze przecież kochają nader wszystko, nawet dobro klientów.

  A noywm taborem PKS Grupy się tak nie przejmuj, bo to nie twój interes a ich. Ty zajmij się swoim bo konkurencja nie śpi tak jak ty. Busiarze mieli tyle czasu na zorganizowanie się i stworzenie własnej inicjatywy, która mogła konkurować z dworcem. Mieliście na to 2 lata i cały czas widzieliście że buduje się budynek dla was i dla PKS. I co? Mieliście to gdzieś, bo ważniejsze było wszystko inne, a nagle jak wybudowano i wypowiedziano umowę placu na Słowackiego to wielkie oburzenie, że jak tak można, że to bezprawie :)

  Trochę pokory, bo jak się słyszy te wasze lamenty starych bab, te wyzwiska na Ostrowskiego, Kika, Koźmińskiego, to aż żal się was robi, ale nie dla tego, że odbierają wam plac (całkiem słusznie bo wybudowano dworzec, co trwało 2 lata i nikt tego nie ukrywał że tak będzie), ale z powodu waszego zdziecinniałego podejścia do interesu i zachowania Forresta Gumpa.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Podziemie a w której to spółce teraz pracujesz?
  Wolę odpowiedź od konkretnej osoby ,zastanawiałem się czy nie zadzwonić do Ciebie ale znam już te śpiewki a z PKSem nie mam zamiaru rozmawiać.Jeżeli nie macie nic do ukrycia to dlaczego odsyłacie gdzie indziej zamiast śmiało rozwiać wątpliwości.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  PKS Myślenice kompromituje samego siebie....
  Prezes niech konrtroluje swych podwładnych...
  Ostatnio czekałem na autobus, w krakowie,
  i się nie zatrzymał, kierowca tylko ironicznie się uśmiechną...

  Busy zawsze się zatrzymają,a PKS niestety nie....

  Ponadto, owego pamiętnego wieczoru, a raczej pamiętnej nocy,
  był to ostatni kurs o 22.20 dobrze ze kolega był w krakowie i podrzucił mnie do Myślenic - gdybym wziął taksówkę, ciekawe czy prezes byłby chętny do zwrotu kosztów podróży?
  Panowie z PKS-u, lubią wcześniej wyjechać...o kilka minut:(

  Ponadto stan autobusów wiele ma do życzenia, raz nie mogłem wsiąść do autobusu, gdyż drzwi..zamarzły, i to było na matecznym...
  WSTYD PANIE PREZESIE!!!
  Pierw popracuj Pan nad PKS-em, później wypominaj błędy Innym Uczciwie Pracującym PRzewoźnikom!

  Pozdrawiam Pana, Twoje sumienie;)
  Pozdrawiam Wszystkich

  6 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  [quote=gość: inkwizycja] PKS Myślenice kompromituje samego siebie....
  Prezes niech konrtroluje swych podwładnych...
  Ostatnio czekałem na autobus, w krakowie,
  i się nie zatrzymał, kierowca tylko ironicznie się uśmiechną...

  Busy zawsze się zatrzymają,a PKS niestety nie....

  Ponadto, owego pamiętnego wieczoru, a raczej pamiętnej nocy,
  był to ostatni kurs o 22.20 dobrze ze kolega był w krakowie i podrzucił mnie do Myślenic - gdybym wziął taksówkę, ciekawe czy prezes byłby chętny do zwrotu kosztów podróży?
  Panowie z PKS-u, lubią wcześniej wyjechać...o kilka minut:(

  [/quote]

  Być może zajścia o których Pan pisze miały miejsce, nie będę się spierał. Prośba na przyszłość jeżeli spotkają Pana podobne przypadki proszę poinformować nas o tym, to dzięki informacją od Państwa możemy poprawiać, zmieniać i dostosowywać się do oczekiwań klienów

  pozdrawiam,
  PKSBOY

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Kultura sama mówi za siebie ,teraz ludzie widzicie jak wami manipulują cyt.Podziemie Napisałem ci wcześniej że jeżeli ci zależy nad odpowiedziami na nurtujące cię pytania to wykaż trochę własnej inicjatywy i dowiedz się samodzielnie, to nie jest aż takie trudne, a nie idź na łatwiznę klepiąc z busa w oczekiwaniu na zapełnienie pomiędzy odcedzeniam kartofelków za garażem a krecikiem za żywopłotem .
  Chcielibyście wszystko mieć za darmo i bez własnego wkładu, a tak dobrze to nie ma. Wiedza jest tak samo droga jak pieniążki które biusiarze przecież kochają nader wszystko, nawet dobro klientów.

  A noywm taborem PKS Grupy się tak nie przejmuj, bo to nie twój interes a ich. Ty zajmij się swoim bo konkurencja nie śpi tak jak ty. Busiarze mieli tyle czasu na zorganizowanie się i stworzenie własnej inicjatywy, która mogła konkurować z dworcem. Mieliście na to 2 lata i cały czas widzieliście że buduje się budynek dla was i dla PKS. I co? Mieliście to gdzieś, bo ważniejsze było wszystko inne, a nagle jak wybudowano i wypowiedziano umowę placu na Słowackiego to wielkie oburzenie, że jak tak można, że to bezprawie :)

  Trochę pokory, bo jak się słyszy te wasze lamenty starych bab, te wyzwiska na Ostrowskiego, Kika, Koźmińskiego, to aż żal się was robi, ale nie dla tego, że odbierają wam plac (całkiem słusznie bo wybudowano dworzec, co trwało 2 lata i nikt tego nie ukrywał że tak będzie), ale z powodu waszego zdziecinniałego podejścia do interesu i zachowania Forresta Gumpa. JA SIĘ PRZEJMUJE TABOREM BO CHCĘ JEŻDŻIĆ BEZPIECZNIE JAKO PASAŻER, JEŻELI BUSY SĄ BE TO PKS MUSI ZAGWARANTOWAĆ BEZPIECZNĄ JAZDĘ, A NIE ŻEBY KOŁA ODPADAŁY.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: Podziemie] gość: ko-jot napisał/a:
  mmm wyobraź sobie, że na ten pseudo dworzec oni nie nie wpraszają tylko zostają przymuszani, żeby tam wjeżdżać. kpw?
  to zmienia postać rzeczy, prawda?
  Wyobraź sobie że nikt ich nie przymusza. Mogą zrezygnować i zająć się np kopaniem kartofli, bo tutaj nie obowiązują żadne rygorystyczne zobowiązanie ani koncesje. Kto wydaje zezwolenia? Kto ustala warunki czy wydać czy odebrać?
  Burmistrz chce scentralizować rynek transportu lokalnego, ma takie prawo wręcz obowiązek i zrobi to ze zgodą busiarzy czy bez niej i robi wg mnie prawidłowo i osobiście mało mnie obchodzi zdanie niezadowolonej niewielkiej grupki właścicieli busów, której się przecież nic nie zabiera a tylko zmienia punkt startu, zaostrza się system punktualności i zapewnia się miastu szczelność kontroli ilości połączeń (w uproszczeniu - zakańcza się wreszcie wolną amerykankę i samowolkę co jest pozytywne), bo wiem że dla pasażerów będzie to lepsze i wreszcie warunki sanitarne, oczekiwania na kurs i wyboru przewoźnika będą należały do klienta. Ty masz inne zdanie i dobrze, fantazje też są potrzebne ;) [/quote]
  to się nazywa monopol a nie "centralizacja"

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Proponuję strajk, najlepiej taki zorganizowany np. wolna jazda po całym mieście. Znając inteligencję busiarzy to jest jedyne na co ich stać i dodatkowo powiadomić media żeby to sfilmowały, a one jak to media zaczną robić wywiady ale także z osobami postronnymi i zobaczycie co się okaże.
  Taki strajk powinien być jak woda na młyn, zniechęci całe miasto i obróci przeciw wam, a opinia publiczna dopiero wam pokaże kto ma racje a kto nie.

  Ja proponuję coś takiego zorganizować, macie na to jeszcze kilka dni, i pokazać jak to wy buso-chłopcy potraficie utrudnić życie bogu ducha winnym kierowcom myślenickim :)

  Albo może zablokować Zakopiankę, albo Plebanię w niedzielę ? ;) To byłoby nawet śmieszne :)

  1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Musicie wszyscy zrozumieć, że przewoźnicy nie będą mogli wykonywać regularnych przewozów przez to, że została im wypowiedziana umowa na korzystanie z placu busów, przy ul. Słowackiego i przez to kończy się ważność zezwoleń na określone linie regularne. Wnioski na nowe zezwolenia zostały natychmiast złożone przez przewoźników, wraz z nowym miejscem parkingowym, przy ul. Słonecznej (Plac Kongregacji Kupieckiej), ale burmistrz Myslenic rozpatrzył je negatywnie. Reasumując aktualne zezwolenia tracą ważność z końcem lipca a nowe, póki co, nie zostały wydane.
  I jeszcze jedno: mylicie przewozy regularne z innymi przewozami, na które jest licencja. Przewożnicy nie będą mogli wykonywać określonych przewozów na liniach regularnych, ale będą mogli wykonywać inne przewozy.

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  podziemie ty rzeczywiście jesteś totalne podziemie i ty pewnie jesteś wyższe wykształcenie ale BRAK PODSTAWOWEGO.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: Kierowca] podziemie ty rzeczywiście jesteś totalne podziemie i ty pewnie jesteś wyższe wykształcenie ale BRAK PODSTAWOWEGO. [/quote]

  Możesz myśleć co chcesz. Ja wiem jedno, że niewierze żeby gmina nie brała pod uwagę że będziecie chcieli coś namieszać. A co do wykształcenia to nawet gdybym nie miał podstawowego dał bym sobie radę :)
  Najważniejszy cel skonczyć z samowolką busiarzy

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Gmina ma mi zapewnić dojazd do pracy!!!!!!
  Może mnie nawet burmistrz wozić własnym samochodem, guzik mnie to obchodzi.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Dlaczego jeszcze RMF się tym nie zainteresował????? Chyba trzeba zadzwonić :-)

  2 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  Podziemie:
  Najważniejszy cel skonczyć z samowolką busiarzy

  NAJWAŻNIEJSZE TO SKOŃCZYĆ Z SAMOWOLKĄ WŁADZ MIASTA !

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=Malatesta] Podziemie:
  Najważniejszy cel skonczyć z samowolką busiarzy

  NAJWAŻNIEJSZE TO SKOŃCZYĆ Z SAMOWOLKĄ WŁADZ MIASTA ! [/quote]Różnica polega na tym że Władze miasta zostały wybrane przez większość w demokratycznych wyborach, a busiarze będąc nikim chcą ustalać to co należy do władzy.
  Tak nie będzie i podniecajcie się jeszcze przez parę dni myśląc że macie jakąś decyzyjność.

  Gdyby burmistrz na to pozwolił to za chwilę zaczęliby cwaniakować wszyscy myśląc że mogą sobie bezczelnie porządzić.

  1 5 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  Gmina i miasto to nie prywatny folwark burmistrza i jego urzędasów a obywatele nie są trzodą chlewną którą można pomiatać według upodobań gospodarza. Dlatego bardzo mi się podoba opór busiarzy i cieszy niezmiernie wymiękanie władzy. Bo prawda jest taka że to MY mieszkańcy powinniśmy właśnie bezczelnie porządzić wywierając naciski na polityków tak jak to zrobili busiarze, bo to MY tu mieszkamy i żyjemy i Nas bezpośrednio dotyczą wszelkie idiotyczne decyzje wydawane przez urzędasów.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Podziemie: kup sobie własną gminę i sobie porządź!!!!!

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: bleble] Gmina ma mi zapewnić dojazd do pracy!!!!!!
  Może mnie nawet burmistrz wozić własnym samochodem, guzik mnie to obchodzi. [/quote]

  chyba raczej komunikacje a nie dojazd do pracy :)
  z tego co wiem to z dworca jest dużo autobusów do krakowa i w innych kierunkach, no może z wyjątkiem dobczyc , ale słyszałem że ma się to zmienić...

  rzekłem

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=Malatesta] Gmina i miasto to nie prywatny folwark burmistrza i jego urzędasów a obywatele nie są trzodą chlewną którą można pomiatać według upodobań gospodarza. Dlatego bardzo mi się podoba opór busiarzy i cieszy niezmiernie wymiękanie władzy. Bo prawda jest taka że to MY mieszkańcy powinniśmy właśnie bezczelnie porządzić wywierając naciski na polityków tak jak to zrobili busiarze, bo to MY tu mieszkamy i żyjemy i Nas bezpośrednio dotyczą wszelkie idiotyczne decyzje wydawane przez urzędasów. [/quote]
  Oczywiście że nie jest to prywatny folwark BO O PRYWATNY FOLWARK WŁAŚCICIEL DBA a tu traktuje się gminę jak zdobycz.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Do PKSBOY .
  Jeżeli tak zależy ci na dobru firmy to wytłumacz ludziom jaką motywację do dobrej pracy ma pracownik(których już niewiele zostało) gdy widzi że zwalnia się dobrych fachowców lecz może takich którzy są niewygodni(mają własne zdanie lub nie wyparzoną gębę) a zostawia tych którzy podpadli(fakt pracują w innej spółce)dawniej wylatywało się za to za Art.52 KP.
  W czasach komuny byli równi i równiejsi ale podobno te czasy dawno minęły.
  Myślę że dobrze wiesz o czym piszę.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  No panie m... 9 stanowisk to juz prawie jak Balice!!! A jak Ci nie pasi stanie 10 minut na stanowisku to idź zrób zakupy, zapal papierosa, pluj i łap muchy, ale nie wsiadaj do busa, skoro ma jeszcze 10 minut do odjazdu. Z resztą to taki szmat czasu, że pewnie zaszedłbyś piechotą. Problem rozwiązany.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=Malatesta] Gmina i miasto to nie prywatny folwark burmistrza i jego urzędasów a obywatele nie są trzodą chlewną którą można pomiatać według upodobań gospodarza. Dlatego bardzo mi się podoba opór busiarzy i cieszy niezmiernie wymiękanie władzy. Bo prawda jest taka że to MY mieszkańcy powinniśmy właśnie bezczelnie porządzić wywierając naciski na polityków tak jak to zrobili busiarze, bo to MY tu mieszkamy i żyjemy i Nas bezpośrednio dotyczą wszelkie idiotyczne decyzje wydawane przez urzędasów. [/quote]

  Włada bo pozwoliła mu na to większość i możesz tylko sobie ponarzekać że nie byłeś w tej większości która niepozwoliła na to by Myślenice były folwarkiem przedsiębiorców od klatek i pieczywa :)

  Poza tym gdzie ty widzisz wymiękanie władzy, bo chyba nie łączysz wymiękania zarządu PKSu z wymiękaniem Ostrowskiego/ Ostrowski tylko poparł decyzję że PKS chce obniżyć ceny za wjazd a to nie powoduje by odstąpił od swoich decyzji których będzie się trzymał: koniec z busami na Słowackiego i brak zezwolenia na stacjonowanie na terenie kongregacji.

  Ostrowski nie popuści bo na takiego burmistrza głosowała większość i byłaby to zdrada wobec wyborców którzy mu zaufali.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Podziemie Ostrowski na Dolnym Przedmieściu podczas spotkania wyborczego pokazał plan przyszłego dworca z 22 stanowiskami.
  Gdzie ten obiecany dworzec jest?

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Podziemie, ja bym stamtąd nie wychodziła. Piszesz na te tematy, które są wygodne dla ciebie. Kto ci płaci za te bazgroły, że tak bronisz całą szajkę, a może wniej też jesteś no i trzeba zapracować na swoją dolę? Obrażasz ludzi, którzy wkładają kasę do budżetu gminy płacąc podatki. Siedź cicho w tym podziemiu.
  Z tego co piszesz w tekście powyżej wynika, że pan o. ma jakieś udziały skoro z nim się konsultuje pks co do ceny za wjazd. Dzięki to wiele wyjaśnia.
  A propo: znalazł się chłop z jajami....dobre to

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  "Mali przewoźnicy dzisiaj ustawiają się w rządku jak taksówki w latach 70-tych i nie odjeżdżają, dopóki nie będą mieć kompletu. Odjeżdżają o tych godzinach o których im pasuje. Na dworcu byliby kontrolowani. O to chodzi i chciałbym, aby myśleniczanie to zrozumieli – na temat komunikacji w Myślenicach mówi Michał Kik, prezes PKS Myślenice:

  Panie Kik, czy pan wogóle z domu wychodzi, pan wie co się na świecie dzieje?? Jakoś nie bardzo to widać po cytowanym tekście. Jeszcze tak to się nie uśmiałem. co za brednie pan opowiada, a może pan się w czasie cofnął? jeśli tak to do przedszkola proszę, bo widzę braki w wykształceniu...:-)))

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Podziemie nie kompromituj się bo gdy twój idol straci kiedyś posadę będziesz pierwszym który bije pokłony nowemu.Ty masz to we krwi.Co do popierania decyzji PKS -CZY TO NIE DZIWNE ŻE AKURAT LOSY TEJ FIRMY LEŻĄ NA SERCU WŁADZY??????
  Jakoś upadek BAT czy innych firm nie powodował takiego zatroskania.
  Może jak ktoś kto ma dużo czasu poszpera w necie i rozwikła powiązania między spółkami PKS i innymi przewijającymi się wokół tego przedsięwzięcia to troszeczkę się wyjaśni to nagłe zaangażowanie?
  ZRESZTĄ CZY TO NIE DZIWNE ŻE KIEDYŚ SPRZEDANO CZĘŚĆ DWORCA W TAK SZYBKIM TEMPIE KUPCOM(narażając się podobno na dochodzenie w związku z działaniem na niekorzyść spółki) by potem szybko zapałać odwzajemnioną miłością do nowego inwestora?
  CO TAKIEGO WYDARZYŁO SIĘ W NIEDŁUGIM OKRESIE ŻE DOSZŁO DO ZDRADY I SEPARACJI???

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: komunik]
  Z tego co piszesz w tekście powyżej wynika, że pan o. ma jakieś udziały skoro z nim się konsultuje pks co do ceny za wjazd. Dzięki to wiele wyjaśnia.
  [/quote]
  To ty tak prymitywnie rozumujesz że każde zdanie interpretujesz pod siebie by tylko tobie było wygodne. PKS musi skonsultować wszelkie zmiany w umowie z gminą, gdyż to jej obowiązkiem jest zapewnienie gminie komunikacji i musi znać dokładnie wszystkie warunki które się z tym wiążą. Popatrz na to z drugiej strony. Co by było gdyby PKS chciał zmniejszyć zeny za wjazd a burmistrz nie. Wtedy miałbyś ewidentny dowód na to że coś jest nie tak, ale w tym przypadku to tylko się cieszyć że Maciek chce także złagodzenia warunków.

  Wam busiarze coby nie dać i jak nie ustąpić i tak będzie wam mało. Kasa ponad wszystko i dlatego wielu trafnie was już tutaj nazwało - pazernymi busiarzami dbającymi wyłącznie o własne kieszenie.

  2 5 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Podziemie- czyli według ciebie skoro nie głosowałem na ostrowskiego to nie mogę go krytykować? skoro wybrała go większość mam się dostosować? a gdyby władza zapragnęła np. zamknąć szkołę, czy wyrwać asfalt powiedzmy w całej gminie to ja nie mogę protestować bo tak chce większość (wybrali więc bez interesownie popodpierają) a ja jako obywatel mogę jedynie co cztery lata wrzucać kartkę do urny i pospiesznie gnać do kościoła modlić się by władza nie wybudowała mi parkingu zamiast domu, strzelnicy zamiast pobliskiej szkoły i nie aresztowała czasem za wpisy na forum. Niestety nie należę do ludzi którzy bezmyślnie i niczym owieczki bezgranicznie ufają swoim wybranym pasterzom którzy zazwyczaj (po przeliczeniu głosów) okazują się wilkami, więc oszczędź sobie gadki w stylu - tak wybrała większość więc reszta nie ma nic do gadania.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  A jakie to zaszły zmiany w umowie z gminą. I o jakiej dokładnie umowie piszesz?

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=Malatesta] Podziemie- czyli według ciebie skoro nie głosowałem na ostrowskiego to nie mogę go krytykować? skoro wybrała go większość mam się dostosować? a gdyby władza zapragnęła np. zamknąć szkołę, czy wyrwać asfalt powiedzmy w całej gminie to ja nie mogę protestować bo tak chce większość (wybrali więc bez interesownie popodpierają) a ja jako obywatel mogę jedynie co cztery lata wrzucać kartkę do urny i pospiesznie gnać do kościoła modlić się by władza nie wybudowała mi parkingu zamiast domu, strzelnicy zamiast pobliskiej szkoły i nie aresztowała czasem za wpisy na forum. Niestety nie należę do ludzi którzy bezmyślnie i niczym owieczki bezgranicznie ufają swoim wybranym pasterzom którzy zazwyczaj (po przeliczeniu głosów) okazują się wilkami, więc oszczędź sobie gadki w stylu - tak wybrała większość więc reszta nie ma nic do gadania. [/quote]
  Dlaczego tak myślisz? Ja nic takiego nie napisałem. możesz sobie krytykować ile wlezie bo i tak na nikim nie robi to wrażenia, a poza tym to raczej nie krytykowanie a narzekanie i żal że jest się po przeciwnej stronie barykady i zawierzyło się przegranym, a ci dopiero robili wodę z mózgu mieszkańcom :)

  Narzekaj ile ci się podoba, może tylko to ci pozostało ?

  reszta tekstu to bezsens więc się nie wypowiem coby było gdyby z twojego domu zrobili wylęgarnie muchówek ;)

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: osa] A jakie to zaszły zmiany w umowie z gminą. I o jakiej dokładnie umowie piszesz? [/quote]

  szok!! Inteligencja niektórych potrafi doprowadzić do ataku śmiechu :)

  A mogę zapytać na jakiej trasie przeważnie jeździsz i jakiego busa prowadzisz :)

  1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: Podziemie] gość: osa napisał/a: A jakie to zaszły zmiany w umowie z gminą. I o jakiej dokładnie umowie piszesz?

  szok!! Inteligencja niektórych potrafi doprowadzić do ataku śmiechu :)

  A mogę zapytać na jakiej trasie przeważnie jeździsz i jakiego busa prowadzisz :) [/quote]
  co kontrolka ????

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  szok?
  Nie umiesz odpowiedzieć na pytanie dotyczące Twojego posta?

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  i dobrze że wreszcie zrobi się porządek z tymi busami.
  mnie nie przekonują argumenty busów i widzę że chodzi im tylko o własne zyski a ludzi mają gdzieś.

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: Kulawy Stefan] i dobrze że wreszcie zrobi się porządek z tymi busami.
  mnie nie przekonują argumenty busów i widzę że chodzi im tylko o własne zyski a ludzi mają gdzieś. [/quote]
  widze ze zmieniles loging''''''''''''''

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Patrząc na argumenty używane przez obrońców władzy nie tylko w tym temacie można wysnuć wniosek że komuna tkwi głęboko w sercach niektórych,niektórzy mimo młodego wieku poglądy musieli wyssać z mlekiem matki.Tak naprawdę wcale nie dziwię się w ich zaciekłości w obronie chlebodawcy,dla nich to być albo nie być.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Szanowni Pasażerowie
  Musimy Was poinformować, że Burmistrz Myślenic wypowiedział nam umowy na korzystanie z placu busów, przy ul. Słowackiego do 31.07.2011. Jednocześnie nie wyraził pozytywnej zgody na wydanie nowych zezwoleń z lokalizacją przystanku przy ul. Słonecznej (należącej do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej). W związku z czym jeżeli pan Burmistrz, Maciej Ostrowski, nie zmieni do 31.07.2011 swojego stanowiska z dniem 1.08.2011 nie będziemy mogli Was nigdzie dowieźć. Wyczerpaliśmy wszystkie możliwe sposoby polubownego załatwienia sprawy. Umowa na korzystanie z "dworca" (należącego do PKS-u), przy Galerii Dekada, była nie do przyjęcia z powodu warunków w niej zawartych i absurdalnych zapisów. W tej sytuacji jeżeli pan Burmistrz Myślenic nie zmieni swojej decyzji, nie będziemy mogli prowadzić przewozów na liniach regularnych i od 1.08.2011 naszym jedynym i ostatecznym rozwiązaniem może być PROTEST. Protest w Waszej i naszej sprawie. Protest w obronie praw obywatelskich i zdrowej konkurencji.
  Przewoźnicy

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Jako mały przewoźnik dopisze jeszcze że Starostwo Powiatowe w Myślenicach wydaje pozytywne opinie co do Działki Kongregacji Kupieckiej jako przystanek dla busów, bo niema takiego prawa aby zakazać użytkować Placu jako przystanek BUS.
  Widocznie Maciek O. ma swoje prywatne przepisy.

  12 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=gość: Przewoźnicy] Szanowni Pasażerowie

  Umowa na korzystanie z "dworca" (należącego do PKS-u), przy Galerii Dekada, była nie do przyjęcia z powodu warunków w niej zawartych i absurdalnych zapisów.
  [/quote]

  Możesz napisać te absurdalne postanowienia z tej umowy, bo jak na razie to co napisałeś jest tylko pustosłowiem.

  Żeby być wiarygodnym i rzeczowym proszę o wpisanie tutaj tychże punktów z przedstawionej wam umowy. Może sami też możemy się odnieść do tego czy jest ona dla pasażerów krzywdząca czy nie ?

  Bo z tego co wiem jest ona tylko problematyczna dla was przewoźników a dla pasażerów jej treść okaże się pozytywna, bo znacznie ogranicza wam możliwości manipulacyjne i powoduje pełną kontrolę nad ilością waszych kursów, czym ogranicza swobodę działania poza ustalonym prawem w koncesjach i zezwoleniach, oraz zmusza do punktualności.

  Czekamy z niecierpliwością :)

  1 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  PKSboy jakoś nie widzę odpowiedzi na proste pytanie?

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  proszę, nie usuwać mojego komentarza, od kiedy to prawda jest obraźliwa???????????????????

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Busiarze jak wam nie pasuje to do lopaty Juz zarobiliscie dosc

  3 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))] Do PKSBOY .
  Jeżeli tak zależy ci na dobru firmy to wytłumacz ludziom jaką motywację do dobrej pracy ma pracownik(których już niewiele zostało) gdy widzi że zwalnia się dobrych fachowców lecz może takich którzy są niewygodni(mają własne zdanie lub nie wyparzoną gębę) a zostawia tych którzy podpadli(fakt pracują w innej spółce)dawniej wylatywało się za to za Art.52 KP.
  W czasach komuny byli równi i równiejsi ale podobno te czasy dawno minęły.
  Myślę że dobrze wiesz o czym piszę. [/quote]

  Ja odpowiem chętnie na to pytanie. Firma prywatna czy spółka ma to do siebie że w niej rządzi się na innych prawach niż w państwowych przedsiębiorstwach czy nawet urzędach. Niewygodny, niekulturalny, podskakujący szefowi czy kierownictwu, niezdyscyplinowany itd itp pracownik może wylecieć w każdej chwili, ponieważ to szef jest tam szeryfem i może to zrobić nawet dla własnego widzimisie. Czy jest to coś dziwnego dla ciebie? A wyobraź sobie że jeden z busiarzy kierowca ma inne zdanie i głośno wypowiada się że busiarze powinni przenieść sięna dworzec? Ma inne zdanie i co z takim kierowcom robi szef? Zwalnia go i po kłopocie, i myślisz że nie miał do tego prawa, gdy działał on przeciw interesom właściciela? Ma do tego prawo a powiem nawet że głupi byłby gdyby takiego pracownika trzymał.
  Analogicznie jest z PKSem.

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Dzięki za odpowiedź ale nie na temat.Po pierwsze PKS nie jest żadną prywatną spółką ,właścicielem PKS jest MPK Łódź które w 100% należy do państwa.To jakiś twór nie znany w żadnej gospodarce i dlatego można w takiej spółce robić co się chce.
  Po drugie pytałem jak to możliwe że pracownicy którzy dawniej wylatywali za takie przewinienia z Art.52 KP pracują nadal?
  (zorientowani wiedzą o czym piszę )
  Czy są równi i równiejsi?
  Ale takie u nas obowiązują standardy,w normalnym kraju za mobing wylatuje się z pracy na zbity pysk a u nas awansuje i potem poucza jeszcze innych jak mają postępować.
  PKSBOY na moje pytanie nie odpowie bo zna prawidłową odpowiedź albo co gorsze jest jedną z zainteresowanych osób:)

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Pan Kik to nie ma pojęcia odnośnie odjazdów busów: "Mali przewoźnicy dzisiaj ustawiają się w rządku jak taksówki w latach 70-tych i nie odjeżdżają, dopóki nie będą mieć kompletu. Odjeżdżają o tych godzinach o których im pasuje", jeżdżę busami i "pksem" odjazdy busów są terminowe i nie ma "doczekiwania do kompletu" to jest jakiś absurd wyssany z palca. Jak w ogóle nie wstyd tak mówić na forum publicznym, powinno to być karane. Dziwi mnie jeszcze to czemu pks zlikwidował rentowne kursy??!! Kraków-Myślenice który zabierał ludzi z borku, którzy wracali i wracają z pracy z okolicznych hipermarketów, a teraz nie mają czym wracać no i następny kurs Myślenice-Więciórka 22:10, który też nie jedzie nie wiedzieć czemu. Czy zamiast liczyć złotówki pomyślicie w końcu o LUDZIACH, że nie mają jak dojechać do pracy czy z niej wrócić, bo jak oni nie będą jeździć do pracy to wy nie macie po co istnieć!!
  Pan Kik niech zacznie myśleć sam, a nie bierze przykładu z Pana MO, bo ten to nigdy nie miał na uwadze dobra mieszkańców tylko swoje.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Czy opinie o transporcie u Prezesa bierze się z tego co usłyszy od kilku zaufanych kierowców i bzdur wypisywanych na forum przez janczarów?Przedtem rządził były kierowca a teraz widać dużo do powiedzenia mają kierowcy(oczywiście niektórzy dla których PKS to być albo nie być)
  Panowie kierowcy wypisujący tu te bzdury wiecie o tym że żaden busiarz was nie przyjmie a czasy gdy robiło się Dębniki już nie wrócą.
  Jak długo jeszcze PKS będzie robił wodę z mózgu mieszkańcom-zostało jeszcze coś do sprzedania?????
  Cała nadzieja w tym że ktoś kiedyś to prześwietli a busiarzom można zarzucić najwyżej jakieś wykroczenia a proszę sprawdzić jakie zarzuty ma pański prezes i doradca Panie Prezesie.
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html
  Czasami lepiej nic nie mówić niż wywołać dyskusję która przyniesie więcej szkody niż pożytku
  "Nie każdy odznaczony to szuja ale i nie każda szuja dostaje medal"

  4 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))]
  PKSBOY na moje pytanie nie odpowie bo zna prawidłową odpowiedź albo co gorsze jest jedną z zainteresowanych osób:) [/quote]

  Odpowiem jeszcze raz bo widze że admin posta mojego skasował:
  Nie będę się wdawał w polemiki, nie po to jestem na tym forum.
  Pamiętaj tylko stare przysłowie
  "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"
  pozdrawiam,
  PKSBOY

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Wiedziałem że nie będzie odpowiedzi.
  Żeby uściślić chodziło o art 180 KK sprawa nie z tego roku ale przełożony nie dość że powinien wyciągnąć konsekwencje to jeszcze.......

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  "Nie będę się wdawał w polemiki, nie po to jestem na tym forum."
  A więc po co jesteś,forum to dyskusja i polemika a do wygłaszania mądrości macie swoją stronę.
  Pytanie trudne,odpowiedzi nie będzie .
  PS. Czy jedna z tych osób które mam na myśli nie udziela się na tym forum

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lip 2011

  Panie Kik !! mali przewoźnicy mają więcej kursów niż PKS !!!!Wśród busiarzy są i tacy którzy wykonują ok150 kursów dziennie!!!!!!!!więc nie jesteśmy tacy mali!!!!

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  W tej kłótni poszkodowani będą ludzie, co z tymi którzy codziennie dojeżdżają do pracy busami? Nikt o nich nie myśli, lecz trwają ciągłe spory, na tym nikt nie zyska, busy stracą szacunek a PKS nie odbuduje zaufania.

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 61

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...