Sułkowice

Pijany 33-latek jechał ulicami Sułkowic. Zatrzymał go policjant po służbie

Pijany 33-latek jechał ulicami Sułkowic. Zatrzymał go policjant po służbie

Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, jechał przez Sułkowice bez prawa jazdy. "Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat"

 

Do interwencji doszło w czwartek 21 października około godziny 13. Policjant z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Suchej Beskidzkiej wracał do domu przejeżdżając przez Sułkowice. W pewnym momencie zwrócił uwagę na kierującego volkswagenem, którego zachowanie na drodze wzbudzało podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu. Kierowca jechał ulicą Sportową w kierunku Rudnika.

- Pojazd poruszał się powoli, miał uszkodzoną oponę, a w pewnym momencie bez uzasadnienia zatrzymał się na jezdni. Takie zachowanie przykuło uwagę funkcjonariusza suskiej drogówki, który na co dzień ma do czynienia z nietrzeźwymi kierującymi – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjant poinformował myślenicką policję i pilnując kierowcy czekał na przyjazd mundurowych. Po chwili na miejscu pojawili policjanci z posterunku w Sułkowicach. Potwierdzili, że podejrzenia kolegi po fachu były słuszne.

- Kierujący volkswagenem, 33-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wydmuchał ponad 3 promile. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat – dodaje Dawid Wietrzyk.

Komentarze (1)

Zobacz więcej