Polityka

Ewa Wincenciak-Walas przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w powiecie myślenickim

Ewa Wincenciak-Walas przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w powiecie myślenickim
Fot. fb.com/Ewka Wincenciak-Walas

W sobotę 23 października działacze Platformy Obywatelskiej w wielu miejscach w Polsce wybierali nowe władze regionalnych struktur partii. W powiecie myślenickim przewodniczącą PO została Ewa Wincenciak-Walas

„Bardzo dziękuję wszystkim za zaufanie; zwłaszcza senatorowi Stanisławowi Bisztydze. Przed nami ciężka praca, ale wierzę, że damy radę. Zapraszam wszystkich do współpracy, dołączcie do mojego teamu. Razem możemy jeszcze wiele dobrego zrobić” – wybór na to stanowisko komentowała w sieci.

Tym samym zajęła miejsce Stanisław Bisztygi, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 12 lat. Nie zdecydował się ponownie kandydować, a Ewa Winceniak-Walas była jedyną kandydatką. 

W ostatnich latach członkini Platformy Obywatelskiej zasiadająca w zarządzie partii w powiecie myślenickim. Swoją rozpoznawalność budowała m.in. przez udział w akcjach społecznych jako wolontariusz np. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale również jako aktywny uczestnik protestów takich jak Ogólnopolski Strajk Kobiet, w obronie mediów i wielu innych. Lokalnie należała też do zespołu doradczego w sprawie kobiet, powstałym przy burmistrzu Myślenic, który ostatecznie został rozwiązany .

Podczas wyborów samorządowych 2018 ubiegała się o mandat radnej miasta i gminy Myślenice z KWW "Bez Układów". Startowała w Osieczanach i poparło ją 197 osób, a wynik ten nie zapewnił miejsca w radzie.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

Zobacz więcej