Polityka

Ewa Wincenciak-Walas przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w powiecie myślenickim

Ewa Wincenciak-Walas przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w powiecie myślenickim
Fot. fb.com/Ewka Wincenciak-Walas

W sobotę 23 października działacze Platformy Obywatelskiej w wielu miejscach w Polsce wybierali nowe władze regionalnych struktur partii. W powiecie myślenickim przewodniczącą PO została Ewa Wincenciak-Walas

„Bardzo dziękuję wszystkim za zaufanie; zwłaszcza senatorowi Stanisławowi Bisztydze. Przed nami ciężka praca, ale wierzę, że damy radę. Zapraszam wszystkich do współpracy, dołączcie do mojego teamu. Razem możemy jeszcze wiele dobrego zrobić” – wybór na to stanowisko komentowała w sieci.

Tym samym zajęła miejsce Stanisław Bisztygi, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 12 lat. Nie zdecydował się ponownie kandydować, a Ewa Winceniak-Walas była jedyną kandydatką. 

W ostatnich latach członkini Platformy Obywatelskiej zasiadająca w zarządzie partii w powiecie myślenickim. Swoją rozpoznawalność budowała m.in. przez udział w akcjach społecznych jako wolontariusz np. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale również jako aktywny uczestnik protestów takich jak Ogólnopolski Strajk Kobiet, w obronie mediów i wielu innych. Lokalnie należała też do zespołu doradczego w sprawie kobiet, powstałym przy burmistrzu Myślenic, który ostatecznie został rozwiązany .

Podczas wyborów samorządowych 2018 ubiegała się o mandat radnej miasta i gminy Myślenice z KWW "Bez Układów". Startowała w Osieczanach i poparło ją 197 osób, a wynik ten nie zapewnił miejsca w radzie.

Powiązane tematy

Przewodnicząca na językach
Polityka 3

Przewodnicząca na językach

Ewa Wincenciak-Walas to w ostatnich miesiącach jedno z najgorętszych nazwisk w lokalnej polityce. Przewodnicząca myślenickiego PO odmieniana była przez wszyst...

Komentarze (8)

 • 26 paź 2021

  I co tu komentować - partia destrukcyjna.

  26 9 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 25 paź 2021

  No cóż, na to stanowisko się akurat nadaje, lepsze takie niż żadne.

  24 21 Odpowiedz
 • 30 paź 2021

  Na bezrybiu i rak ryba.

  15 4 Odpowiedz
 • 25 paź 2021

  Odbieram Panią Ewę jako osobę odważną i szczerą. Komunikatywna, empatyczna, skuteczna w działaniu. ma pomysły, które realizuje wraz ze swoim zapleczem ludzi. Bliskie jest Jej dobro o drugiego człowieka i staje radykalnie w jego obronie (wide wyrok Trybunału Przyłębskiej w sprawie warunków dopuszczalności przerywania ciąży). Bywa impulsywna, co wg mnie jest dobrą cechą, w przeciwieństwie do politycznych potakiwaczy.
  Pani Ewo, trzymam kciuki mimo iż polityką gardzę.

  32 54 Odpowiedz
 • 27 paź 2021

  Czy w Myślenicach jest jeszcze jakaś lewica ?

  6 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 8

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów

Spośród kandydatów, którzy walczyli o głosy w okręgu wyborczym nr 10, do którego należy powiat myślenicki, mandat europosła otrzymało 7 z nich. PiS ma 3 europ...