Zapasy

Jakub Korbas i Kacper Żelazny z brązowymi medalami

Jakub Korbas i Kacper Żelazny z brązowymi medalami

Jakub Korbas i Kacper Żelazny wywalczyli brązowe medale podczas XIV Międzynarodowego Memoriału im. Jana Czai w Katowicach

 

W tegorocznym turnieju zorganizowanym tradycyjnie w katowickim Spodku uczestniczyło ponad stu zawodników z dziewięciu klubów. Zawody otworzył Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, który największe sukcesy odnosił właśnie w GKS Katowice pod okiem Jana Czai.

Dalin reprezentowało trzech zawodników: Kacper Bijan (kat. wagowej do 48 kg), Jakub Korbas (kat. do 68 kg) i Kacper Żelazny (kat. do 100 kg). Jakub Korbas i Kacper Żelazny wywalczyli dwa brązowe medale, a Kacper Bijan zajął ósme miejsce. Kuba wygrał dwie walki, a przegrał jedynie walkę półfinałową ze srebrnym medalistą Kacprem Ligenzą z Raciborza. Kacper Żelazny nie awansował do walki finałowej i musiał zadowolić się trzecim miejscem. Kacper Bijan po raz kolejny spotkał się z utytułowanymi przeciwnikami, późniejszymi medalistami Tomaszem Wołochem i Mateuszem Pałką.

Kolejne zawody już za tydzień, zorganizowane przez inny znany klub Wisłoka Dębica, w którym trenowało wielu medalistów Igrzysk Olimpijskich. Będzie to Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów. Podobnie jak w Katowicach w turnieju wystąpi grupa młodzików.

Powiązane tematy

Kwietniowe starty zapaśników Dalinu
Zapasy 0

Kwietniowe starty zapaśników Dalinu

W kwietniu zawodnicy Dalinu Myślenice brali udział w trzech turniejach zapaśniczych   Starty rozpoczął Jan Mastela, który w Raciborzu walczył w Mistrzostwac...

Komentarze

Zobacz więcej