Zapasy

Krzysztof Szpakiewicz z brązowym medalem w Pucharze Polski Juniorów

Krzysztof Szpakiewicz z brązowym medalem w Pucharze Polski Juniorów

Zawodnik Dalinu Myślenice zajął trzecie miejsce i tym samym wywalczył brązowym medal podczas Pucharu Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym

 

W zawodach rozgrywanych w Wałbrzychu uczestniczyła prawie setka najlepszych zawodników z 28 klubów polskich oraz Ukrainy. Były to ostatnie zawody w tym roku. Dalin reprezentowało dwóch zawodników; Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg i Jan Mastela w kat. wagowej do 82 kg.

Krzysztof Szpakiewicz w pierwszej walce pokonał przez przewagę techniczną aktualnego złotego medalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Łukasza Dziunikowskiego z Poznania. Podczas walki półfinałowej zaliczył wpadkę z uczestnikiem tegorocznych ME Kadetów Dominikiem Partyką z Wrocławia i pozostała mu walka o brązowy medal, w której spotkał się z zawodnikiem gospodarzy Jakubem Misiem.

- Walka była bardzo zacięta szczególnie przez szalony doping miejscowych kibiców i trenerów, którzy próbowali kwestionować decyzje sędziowskie. Podczas wideo weryfikacji Sędzia Główny udowodnił, że nie mieli racji, a Krzysztof zdecydowanie pokonał przeciwnika - podobnie jak w pierwszej walce przez przewagę techniczną 8:0 – walkę komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Mniej szczęścia miał tym razem Janek Mastela, który wylosował dwóch medalistów Mistrzostw Polski i późniejszych medalistów Pucharu Polski - Adama Fietza z Poznania i Piotra Chełka ze Swarzędza. Obie walki przegrał zajmując siódme miejsce. Trener zwraca uwagę, że walczył z niedoleczoną kontuzją kolana, która zdecydowanie utrudniała walkę szczególnie w parterze.

Janek będzie miał jeszcze szansę powalczyć w tej grupie wiekowej w przyszłym roku, natomiast Krzysztof przechodzi do grupy młodzieżowców i seniorów. W bieżącym roku oboje mają jeszcze jeden start w Pucharze Polski Seniorów w sumo, który odbędzie się w Krotoszynie w dniach 3-5 grudnia.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej