Polityka

Sułkowice. To była błyskawiczna sesja. Radni jednomyślni za podwyżką dla burmistrza Artura Grabczyka

Sułkowice. To była błyskawiczna sesja. Radni jednomyślni za podwyżką dla burmistrza Artura Grabczyka
Burmistrz Miasta i Gminy Sułkowice Artur Grabczyk Fot. Piotr Jagniewski

Podczas sesji nadzwyczajnej, radni miasta i gminy Sułkowice jednogłośnie opowiedzieli się za podwyżka dla burmistrza Artura Grabczyka

 

Jako pierwsi podwyżki na terenie powiatu myślenickiego w poniedziałek 29 listopada przegłosowali radni powiatowi dla starosty Józefa Tomala, a następnie radni miejscy dla siebie oraz burmistrza Szlachetki. Dzisiaj podwyżki procedowali również radni w Dobczycach.

Podwyżki wynikają ze zmiany ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którą przegłosowano w Sejmie w sierpniu. Ustawa reguluje też m.in. wynagrodzenia w samorządach i wysokość diet radnych. Ta zmiana została podpisana w październiku przez prezydenta Andrzeja Dudę, a obowiązuje od 1 sierpnia br.

Określa maksymalną wysokość wynagrodzenia pracowników samorządowych: marszałka województwa, wicemarszałka oraz pozostałych członków zarządu województwa; starosty, wicestarosty oraz pozostałych członków zarządu powiatu; wójta burmistrza, prezydent miasta, burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy, zastępcy burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy i pozostałych członków zarządu dzielnicy m.st. Warszawy.

Podwyżka dla burmistrza

W Sułkowicach podwyżkę procedowano podczas nadzwyczajnej, zwołana na wniosek radnych sesji, która odbyła się 30 listopada o godz. 15 w trybie online. Trwała zaledwie kilka minut, a w tym czasie radni brali udział w głosowaniu dotyczącym ustalenia wysokości wynagrodzenia. Za podwyżką dla Artura Grabczyka opowiedzili się wszyscy radni.

Jak czytamy w projekcie uchwały rady miejskiej w Sułkowicach w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia burmistrza składa się z następujących komponentów:

*maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego: 10 430 zł;
* maksymalny poziom dodatku funkcyjnego 3 450 zł
*wysokość kwoty bazowej 1784,42 zł.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały "Burmistrzowi Gminy Sułkowice Panu Arturowi Grabczykowi przysługuje dodatek w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego". Według naszych obliczeń (te mogą nie być dokładne) kwota ta wynosi 2086 zł, co daje łącznie 17 750,42 zł brutto.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • Jacek Karwatowski 1 gru 2021

  cyk i wiecej pieniazkow nie bylo cyk i jest :)

  15 1 Odpowiedz
 • 1 gru 2021

  17 750,42 zł brutto. - za co? Za wyższe rachunki za śmieci, kanalizacje, pokazywanie się i populizmie w wyborach. Poprzednik zarabiał 2 x mniej bez doradców, później zastępcy itp. Widać Pan Grabczyk apetyt ma tak wielki…. Za kilka milionów zrobił trochę betonu koło pomnika, a najdrobniejszy nawet remont publikuje jako wielka zasługę na stronie urzędu. Najgorszy burmistrz jakiego kiedykolwiek mieliśmy, w dodatku jawnie zarabia dwa razy więcej niż poprzednik, chociaż sam krzyczał jakie ma wysokie wynagrodzenie poprzednik. Po prostu szkoda słów…

  29 1 Odpowiedz
 • 3 gru 2021

  Szkoda słów, myślę, że na następną kadencję nie zostanie wybrany.

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2021

  a nie mówiłem ? :) po to zmienili przewodniczącego żeby sobie podnieść zarobki.Panie burmistrzu jak to jest na poczatku urzędowania twierdził Pan że nie ma w budżecie kasy,a teraz hulaj dusza,piekła nie ma?apropo piekiełek i ty podobnych bajek.resztę budżetu sprzeniewierzymy na kapliczki i ty podobne pierdoły? kolejne wozy strażąckie co roku nowe?o ile wozy na użytek publiczny, o tyle kapliczki "niby"z unijnych dotacji czyli tej instytucji na którą klecha psioczy i smarka się z ambony(ten od francuskiej kuchni smakosz je..ny)

  12 1 Odpowiedz
  • 4 gru 2021

   Podobnie fundusze sołeckie na kaplice i ołtarze, a później ludzie dopominają się oświetlenia czy chodnika, a kasa poszła na kościół! A za oświetlenie całonocne kościoła w Sułkowicach z jakiej racji płaci gmina? Oświetlony mocniej niż Wawel! Na bzdury sie wydaje, i na swoje potrzeby, a jak przyjdzie co do czego, to pieniedzy nie ma!

   8 1 Odpowiedz
 • 4 gru 2021

  Pomnik oświetlony w kosmos a 1 maja jak w kopalni.

  7 1 Odpowiedz

Zobacz więcej