Krzyszkowice

Krzyszkowice. „Uwaga na pieszych!". To nagranie pokazuje jak wygląda przechodzenie przez Zakopiankę. W tym miejscu ma powstać tunel

Krzyszkowice. „Uwaga na pieszych!". To nagranie pokazuje jak wygląda przechodzenie przez Zakopiankę. W tym miejscu ma powstać tunel
Fot. fb.com/Wypadki drogowe Zakopianka

Najnowsze nagranie z pasów w Krzyszkowicach, pokazuje jak ryzykowne może być przejście przez Zakopiankę. To w tym miejscu, do kwietnia 2025 roku ma powstać tunel

 

Przekierowanie do nagrania zamieszczonego na facebookowym profilu „Wypadki drogowe Zakopianka - okolice - ku przestrodze” przesyłacie nam nie tylko na redakcja@miasto-info.pl, ale też przez naszego facebooka.

Nagranie opisane jako „Uwaga na pieszych! Bardzo groźna sytuacja w Krzyszkowicach” przedstawia widok z wnętrza jednego z samochodów, poruszających się po Zakopiance w Krzyszkowicach. Auto jedzie prawą jezdnią, a kiedy zbliża się do skrzyżowania, zatrzymuje się, aby ustąpić pieszej. Ta próbując przejść zwalnia na środku, tymczasem lewym pasem nadjeżdża osobówka, która... nie zdążyła wyhamować.

Dopiero po tym jak samochód mija pasy, kobieta postanawia przejść na wysepkę dzielącą obie nitki Zakopianki.

 

To tutaj ma powstać tunel

Mieszkańcom Krzyszkowic od lat obiecywano rozwiązanie problemu dotyczącego zagrożenia, jakie generuje skrzyżowanie drogi powiatowej z Zakopianką. Na początku 2020 roku, ponad dwieście osób powiedziało „dosyć!” i przez trzy godziny blokowało właśnie to przejście dla pieszych, domagając się budowy tunelu.

Ten zapowiadany przez władze samorządowe i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad opóźnia się o rok. Podczas listopadowego spotkania informacyjnego,na temat koncepcji jego budowy, przedstawiciele GDDKiA informowali, że termin oddania inwestycji przeciągnie się o rok, czyli do kwietnia 2025 r.

Zadanie jest realizowane na podstawie trójstronnego porozumienia zawartego 5 października 2020 r.  pomiędzy GDDKiA, gminą Myślenice oraz zarządem powiatu myślenickiego. Na realizację robót budowlanych powiat zapewnia 2 mln zł, gmina Myślenice 0,5 mln zł, a GDDKiA pozostałe 31 mln zł.

 

Karambol i śmiertelne potrącenie

Tylko w przeciągu ostatnich dwóch tygodni na Zakopiance doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. Pod koniec listopada w Jaworniku, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką prowadzącą w kierunku Rudnika, doszło do karambolu w którym zderzyły się 4 samochody i 4 osoby zostały ranne.

O bezkolizyjnym skrzyżowaniu w tym miejscu, samorządowcy również mówią od lat. Po wrześniowych konsultacjach społecznej, jakie odbyły się w Jaworniku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowała 3 warianty budowy w tym miejscu węzła. Według zapowiedzi GDDKiA skrzyżowanie będzie gotowe w 2025 roku. 

Z kolei tydzień temu na przejściu dla pieszych w Głogoczowie kierowca samochodu dostawczego potrącił 75-letnią kobietę. Ta, jak informowała policja; w wyniku zmarła w wyniku odniesionych obrażeń, zmarła w szpitalu.

Powiązane tematy

Komentarze (61)

 • burzumsquat666@wp.pl 8 gru 2021

  A gminne ### zamiast się wziąć za budowę tunelu, organizują sobie gale zasłużonych...

  47 1 Odpowiedz
 • mirek@ 8 gru 2021

  Pociągu tez nie będzie nie wierze w to, ale jakieś podwyżki albo gale dla zasłużonych… hm czemu nie w końcu #pracujadlanas

  36 2 Odpowiedz
 • mirek@ 8 gru 2021

  Fakt! Dużo jezdze i trzeba przyznać ze niewiele osób nosi odblaski a większość ubiera się w ciemne kolory. Powinna być kładka zwykła stalowa a nie pasy na takiej drodze

  26 1 Odpowiedz
 • OKOKI 8 gru 2021

  Nie będzie żadnego tunelu przycznyna - brak kasy. Unia wstyrzymała .

  28 3 Odpowiedz
 • 8 gru 2021

  A ile teraz mandatu za "niemanie" odblasków? "Przecież kierowcy nie będą świecić jeszcze oczami!!!

  21 8 Odpowiedz

Zobacz więcej