Drogi

Drogówka nie zwalnia tempa. Kierowca forda z mandatem na 1500 zł za wyprzedzanie na „podwójnej ciągłej” (FILM)

Drogówka nie zwalnia tempa. Kierowca forda z mandatem na 1500 zł za wyprzedzanie na „podwójnej ciągłej” (FILM)

Od początku roku obowiązują nowe stawki mandatów. Wśród wykroczeń, za które stosowane są wysokie kwoty grzywny jest m.in. wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem. Przekonał się o tym kierowca osobowego forda, który ukarany został mandatem w wysokości 1500 zł.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek (14 kwietnia), kiedy to policjanci z myślenickiej drogówki w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" objęli nadzorem rejon jednego z przejść dla pieszych w Harbutowicach.

- Około godz. 10, kierujący osobowym fordem rozpoczął manewr wyprzedzania na „podwójnej ciągłej” i wyprzedzając tak dwa samochody, kontynuował jazdę lewym pasem nawet po przejściu dla pieszych. Policjanci zatrzymali szarżującego kierowcę – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jak mówi; 44-letni mieszkaniec województwa śląskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Świadkiem zdarzenia był kierujący innym pojazdem, który przysłał na skrzynkę policji nagranie.

Powiązane tematy

Komentarze (10)

Zobacz więcej