Polityka

Jawornik, Stróża. Minister edukacji Przemysław Czarnek wizytuje place budowy

Jawornik, Stróża. Minister edukacji Przemysław Czarnek wizytuje place budowy
Fot. myslenice.pl

Minister edukacji Przemysław Czarnek wizytował place budowy w Jaworniku i Stróży, gdzie powstają przedszkola samorządowe

 

W towarzystwie samorządowców i posła Władysława Kurowskiego (PiS) podpisał i wziął udział w wmurowaniu aktu erekcyjnego na budowie przedszkola samorządowego w Jaworniku. Po wykończeniu budynku w tym miejscu powstanie pamiątkowa tablica, wspominająca to wydarzenie.

Nowy budynek przedszkola w Jaworniku powstaje w sąsiedztwie szkoły podstawowej. Jak informuje gmina; „Przedszkole pomieści nawet 125 podopiecznych w czterech oddziałach przedszkolnych po 25 dzieci”, a budynek ma być przygotowany pod ewentualne utworzenie oddziału żłobkowego.

Jak zapewniają władze gminy; prace przy wykonaniu parterowego budynku z poddaszem odbywają się zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą jest firma Eko-Rem-Bud, a całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 5 545 520,00 zł. Gmina Myślenice na budowę przedszkola pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Komentarze (10)

 • burzumsquat666@wp.pl 22 cze 2022

  Żeby minister edukacji wizytował budowę wiejskiego przedszkola? Coś tu się chyba odkleiło.

  29 2 Odpowiedz
 • 21 cze 2022

  PiSowska matematyka. Dyplom MBA zobowiązuje :-)

  30 3 Odpowiedz
 • 21 cze 2022

  "Przedszkole pomieści nawet 125 podopiecznych w czterech oddziałach przedszkolnych po 25 dzieci” nijak mi się to nie spina. Będą 4 oddziały czy 125 dzieci?

  28 2 Odpowiedz
 • 23 cze 2022

  Każdy sposób podreperowania swojego marnego prestiżu jest dobry. Więc słoneczko działa jak umie.....

  21 1 Odpowiedz
 • 22 cze 2022

  To ten Morawiecki to cienki Bolek, bo za tą kasiorę którą ulokował w obligacjach, nie postawiłby nawet przedszkola w Jaworniku, a gdzie działka.
  Inwestycje gminne, państwowe, zawsze są szalenie drogie.
  Ciekawi mnie ile kosztowałaby prywatnego inwestora ta sama inwestycja.

  18 1 Odpowiedz

Zobacz więcej