Kultura

Myślenice. Filmowa propozycja z Kina Muza na wrzesień. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie? 

Myślenice. Filmowa propozycja z Kina Muza na wrzesień. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie? 

Jesień w kinach to obok zimy zdecydowanie najciekawszy okres, pełen wielkich premier. Sam wrzesień to zdecydowanie najlepszy czas dla polskiej filmografii. O ile Hollywood czeka ze swymi największymi premierami do Października, o tyle polscy dystrybutorzy już na ten miesiąc przygotowali bardzo ciekawą ofertę.

 

Wrzesień to również początek roku szkolnego oraz rocznica wybuchu pierwszej wojny światowej. W Kinie Muza nie zabraknie więc pozycji historycznych oraz takich o wyjątkowych walorach edukacyjnych.

We wrześniu Kino Muza jest czynne w pełnym wymiarze w Środy, Soboty oraz Niedzielę. Ponad to we wtorki i czwartki seanse o 19:30. W repertuarze mamy do czynienie z bogatą ofertą filmów, nie zabraknie wielkich tytułów, komedii oraz romansów. Pierwszym z tytułów które będzie można zobaczyć to romans „After 4. Bez siebie nie przetrwamy” , kolejnej części hiperpopularnej serii o miłości Hadrina i Tessy. Od 3 września będziemy mogli również oglądać komedię „Kryptonim Polska” - zaskakująca i pełna gwiazd komedia o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, których w polskim kinie jeszcze nie było.

Kolejny tydzień przyniesie kolejną premierę filmu „Orlęta. Grodno '39”, to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leon. „Zołza” to druga z komedii którą zobaczymy w tym miesiącu - Małgorzata Kożuchowska przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali. Ostatnią premierą września jest film „Johnny” to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka. Historia niezwykłego człowieka księdza Jana Kaczkowskiego.

We jesiennym repertuarze Kina Muza nie zabrakło propozycji dla młodszych widzów. Pierwszą z nich jest film „Jak zostałem samurajem”, porywająca komedia animowana dla całej rodziny luźno inspirowana kultową komedią Mela Brooksa „Płonące siodła”. Po dwóch tygodniach widzów czeka kolejna premiera dla najmłodszych czyli „Guliwer”. Uwielbiany bohater powraca, by wybawić miniaturowy świat z gigantycznych kłopotów! Od 24 września w Kinie Muza będzie można również oglądać film familijny „King: Mój przyjaciel lew”. Pełna przygód, humoru i wzruszeń opowieść o przebojowej nastolatce, jej odrobinę mniej rozgarniętym bracie i… małym lwiątku, których połączyła niezwykła przyjaźń. Wspaniała filmowa przygoda dla całej rodziny!

Oskarowy wieczór i Dyskusyjny Klub Filmowy w Kinie Muza 

Kolejny wielki tytuł Mike’a Millsa w serii Oskarowy Wieczór. C'mon C'mon to oczyszczająca podróż od smutku do radości, od zagubienia do bliskości, od bolącej przeszłości do nowego życia. W filmowym mikroświecie Mike’a Millsa nic nie jest prawdziwsze od ludzkich relacji – ich szczerości, prostoty i jednoczesnych zawiłości. W "C’mon C’mon" emocje biorą górę nad bohaterami, a cała magia płynie wprost z najbardziej uniwersalnych ludzkich prawd. Koncentrując się na cyklu życia, reżyser obnaża zasadnicze różnice między światem dzieci a dorosłych. Po raz kolejny udowadnia, że życie bywa bajką opartą na faktach – pełną zawodów, wzruszeń i życiowych dylematów. „C'mon C'mon”, to również wielki powrót Joaquina Phoenixa, w pierwszej roli po oskarowym „Jokerze”. Nowojorski dziennikarz Johnny (Phoenix) przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając młodych ludzi o ich marzenia i plany na przyszłość.

Dzięki współpracy z Panią Krystyną Łętochą cykl Oskarowy Wieczór rozwinął się w dyskusyjny klub filmowy. Uczestnictwo w takim seansie to nie tylko okazja do poznania ciekawych i nagradzanych dzieł światowej i rodzimej kinematografii, ale również przestrzeń dialogu i refleksji nad związkami kina i sztuki, a także otaczającej nas rzeczywistości.

Co w kolejnym miesiącu?

Od października na srebrny ekran Kina Muza, powrócą dwa ważne cykle skierowane do młodszej widowni. Pierwszy z nich to „Bajkowe poranki” czyli polskie kino dla najmłodszej widowni. W repertuarze: „Bolek i Lolek”, „Reksio” oraz „Przygody kapitana Klipera”. Drugi cykl to Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – czyli lekcja w kinie w podziale na grupy wiekowe.

 

OSKAROWY WIECZÓR + DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

„C'mon C'mon”, czyli Oskarowa propozycja na wrzesień.

C'mon C'mon
27.09.2022 godz. 19:30

Wielki powrót Joaquina Phoenixa, w pierwszej roli po oskarowym „Jokerze”. Nowojorski dziennikarz Johnny (Phoenix) przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając młodych ludzi o ich marzenia i plany na przyszłość.

Jest singlem, od wielu lat nie kontaktuje się z mieszkającą w Los Angeles rodziną. Gdy jego siostra (Gaby Hoffman) niespodziewanie zgłosi się do niego po pomoc w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny postanawia zabrać siostrzeńca ze sobą do Nowego Jorku. Ich wspólna podróż przez Stany pozwoli im obu odkryć, co nadaje życiu sens.

Pełen czułości film Mike’a Millsa („Debiutanci”) to pochwała łagodności, uważnego słuchania i... przytulania.

 

Dołącz do dyskusji – spotkanie poprowadzi Pani Krystyna Łętocha

 

After 4. Bez siebie nie przetrwamy

Dramat – romans , zapraszamy od 24 sierpnia 2022

Związek Tessy i Hardina przeszedł tyle prób, że wydaje się trwalszy i silniejszy niż kiedykolwiek. Jednak, gdy na jaw wychodzą rodzinne tajemnice obojga kochanków, okazuje się, że najtrudniejsza próba wciąż przed nimi. Czy można docenić prawdziwe uczucie, gdy odkryje się, że całe dotychczasowe życie było kłamstwem? Czy można raz jeszcze zaufać, czując się oszukanym przez cały świat?

Tessa i Hardin odkryją, że nie są od siebie tak różni, jak dotąd sądzili. Ona nie jest już tą niewinną, słodką dziewczyną, którą była przed laty, a on przestał być tym okrutnym, zbuntowanym chłopakiem, który kiedyś tak ją oczarował. Jednak to, co tak dramatycznie dzieli Tessę i Hardina sprawia jednocześnie, że nie mogą bez siebie istnieć. Czy ten ostatni raz Tessa znajdzie w sobie siłę, by pomóc ukochanemu zmierzyć się z demonami przeszłości?

 

 

Kryptonim Polska

Zapraszamy od 3.09.2022

Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc).

Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.

 

 

Jak zostałem samurajem

Zapraszamy od 3.09.2022

Powiedzmy sobie szczerze: pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Kot to urodzony samuraj. Ma wrodzoną grację, szybkość i pazury ostre jak samurajski miecz. Hank jest psem i nic już tego nie zmieni, ale od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem. Uparty z niego zwierzak, więc przybywa na kocią wyspę, by wbrew naturze i miauczącym drwinom pobierać nauki u legendarnego wojownika.

Idzie mu całkiem nieźle, ale z pewnością nie jest jeszcze gotowy, gdy przychodzi chwila próby. Legendarny złoczyńca, największy wróg kociego rodu, przypływa na wyspę, by przegnać z niej wszystkie koty, kotki i kocięta. Tylko Hank może stawić mu czoła, ale nie zdoła zrobić tego sam. Musi przekonać kocią brać, że warto zaufać psu i stanąć łapę w łapę do walki o ukochany dom.

 

 

Orlęta. Grodno '39

Zapraszamy od 10.09.2022

„Orlęta. Grodno ‘39” to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.

17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski. 20 września planuje zająć Grodno. Miasto rozpoczyna beznadziejną, heroiczną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.

 

 

Guliwer

Zapraszamy od 17.09.2022

Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga.

Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.

 

 

Zołza

Zapraszamy od 17.09.2022

Anna to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

 

 

King: Mój przyjaciel lew

Zapraszamy od 24.09.2022

Nastoletnia Inés i jej brat Alex znajdują w domu małe lwiątko, które – jak dowiadują się z wiadomości telewizyjnych – uciekło z lotniska. Niespodziewany gość, któremu nadają imię King, szybko staje się ich najlepszym przyjacielem. Gdy okazuje się, że King jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, dzieciaki postanawiają pomóc mu wrócić do jego prawdziwego domu.

W realizacji tego szalonego i odważnego planu może wesprzeć ich tylko jedna osoba – zwariowany dziadek Max, z którym wspólnie wyruszają w pełną przygód podróż.

 

 

Johnny

Zapraszamy od 24.09.2022

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

– To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. „Johnny” to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim – mówi o projekcie reżyser, Daniel Jaroszek.

 

 

Materiał powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Działalność Kina MUZA w Myślenicach jest współfinansowana przez Gminę Myślenice.

Powiązane tematy

Zobacz więcej