Drogi

Ruszają prace nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Obszaru Funkcjonalnego Myślenic

Ruszają prace nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Obszaru Funkcjonalnego Myślenic

Samorządy Gmin Obszaru Funkcjonalnego Myślenic (Pcim, Dobczyce, Lubień, Myślenice, Siepraw, Sułkowice, Raciechowice, Tokarnia, Wiśniowa) rozpoczęły pracę nad stworzeniem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Obszaru Funkcjonalnego Myślenic do roku 2032+

 

Głównym celem Planu jest poprawa funkcjonowania transportu i stworzenie warunków do rozwoju ekologicznych sposobów przemieszczania się. Co ważne, w ramach planu rozpatrywane są potrzeby obszaru funkcjonalnego jako całości.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej jest tworzony przede wszystkim przy udziale mieszkańców. Gotowy dokument wskaże kierunki i działania, które przyczynią się do poprawy naszego życia codziennego. Opracowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej ułatwi pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej na nowe inwestycje transportowe.

Jeżeli interesujesz się transportem publicznym, urbanistyką, kwestiami związanymi z planowaniem przestrzennym lub lubisz działać społecznie, serdecznie zapraszamy na spotkania warsztatowe, podczas których będziesz mieć możliwość podzielenia się swoim spostrzeżeniami, planami, rozwiązaniami, które mogą przyczynić się do poprawy życia i środowiska w naszym regionie. Terminarz spotkań:

·      5 września
15:30 Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

·      6 września
15:30 Pcim, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

·      7 września
15:30 Siepraw, Urząd Gminy – sala obrad

·      12 września
15:30 Sułkowice, Stara Szkoła – sala samorządowa

·      13 września
16:30 Dobczyce, Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe

Zapraszamy do zarejestrowania się na spotkanie na stronie internetowej: www.mobilne.myslenice.pl

Na stronie są dostępne także ankiety internetowe dotyczące poruszania się po naszej okolicy, do których wypełnienia serdecznie zachęcamy.

Powiązane tematy

Zobacz więcej