Miasto

Przystanek początkowy dla busów do ponownego rozpatrzenia

 

rzystanek początkowy dla busów do ponownego rozpatrzenia
Sprawa przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników na działce Kongregacji Kupieckiej trafiła do ponownego rozpatrzenia
Jak podaje Dziennik Polski http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1176327-sko-ws-przewoznikow-decyzja-nalezy-do-starosty.html Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krakowie uchyliło decyzję burmistrza Myślenic Macieja Ostrowskiego dotyczącą zmiany zezwolenia na przewozy dla prywatnych przewoźników i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia.
Zgodnie z odpowiedzią SKO, starosta powinien wykonać analizę rynkową w zakresie regularnego przewozu osób, a następnie zgodnie z przepisami dotyczącym transportu drogowego, planu miejscowego i po uzgodnienie z nadzorem budowlanym, podjąć decyzję po uprzednim postanowieniu burmistrza.
Przypominamy, że prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu Kongregacji Kupieckiej po tym, jak z dniem 1 sierpnia umowę na korzystanie z placu przy ul. Słowackiego wypowiedziała im gmina http://miasto-info.pl/myslenice/2827,prywatni-przewoznicy-na-plac-przy-ul-slowackiego-juz-nie-wjedziemy.html. W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele, odrzucając ofertę PKS Myślenice http://miasto-info.pl/myslenice/2808,pks-proponuje-przewoznikom-2-zl-za-wjazd-na-dworzec.html  (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 sierpnia  przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest http://miasto-info.pl/myslenice/2828,myslenice-prywatni-przewoznicy-rozpoczeli-strajk.html . W związku z tym starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy do połowy października korzystać z placu przy ul. Słonecznej.

Sprawa przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników na działce Kongregacji Kupieckiej trafiła do ponownego rozpatrzenia


Jak podaje Dziennik Polski Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krakowie uchyliło decyzję burmistrza Myślenic Macieja Ostrowskiego dotyczącą zmiany zezwolenia na przewozy dla prywatnych przewoźników i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Zgodnie z odpowiedzią SKO, starosta powinien wykonać analizę rynkową w zakresie regularnego przewozu osób, a następnie zgodnie z przepisami dotyczącym transportu drogowego, planu miejscowego i po uzgodnienie z nadzorem budowlanym, podjąć decyzję po uprzednim postanowieniu burmistrza.

Przypominamy, że prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu Kongregacji Kupieckiej po tym, jak z dniem 1 sierpnia umowę na korzystanie z placu przy ul. Słowackiego wypowiedziała im gmina. W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele, odrzucając ofertę PKS Myślenice (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 sierpnia  przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest. W związku z tym starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy do połowy października korzystać z placu przy ul. Słonecznej.

 

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • 28 wrz 2011

  czy to sie kiedys skonczy?

  14 1 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  I znowu okazało się że decyzję naszego nieomylnego organ nadrzędny musiał uchylić??
  Kramer a ty co o tym sądzisz?
  Zeszedłeś już całkiem do Podziemia?
  Czy zatrudnił cię PKSBOY w którejś ze spółek?
  Tak na poważne kiedy to się skończy?
  Jak padnie Tesco któremu na siłę ktoś chce nasłać klientów.
  Miało być nie wiadomo co a powstało jak zwykle w Myślenicach wielkie......
  Lokale do wynajęcia,klientów jak na lekarstwo,w Biedronce jest więcej kupujących niż we wszystkich sklepach nowo otwartej galerii.
  Tylko że władza powinna dbać o dobro ogółu a nie jednego biznesmena i upadającej spółki której sama się pozbyła?
  No chyba że w umowie sprzedaży udziałów był tajny zapis (jak w jednym ze słynnych paktów)że sprzedający po wsze czasy będzie dbał o interes sprzedawanej spółki.

  16 2 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krakowie uchyliło decyzję burmistrza Myślenic Macieja Ostrowskiego

  I tyle w temacie nieomylności jaśnie nam panującego..

  27 3 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  dobry temat do bicia piany .

  6 8 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  Naiwne z was ludziki. To nic nie zmienia. Nie wierzycie? To zobaczycie :)

  3 14 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  [quote=gość: smok] dobry temat do bicia piany . [/quote]
  nie do bicia piany a to raczej kontnuacja calej historii z transportem w miescie. zobacz na liste artykulow pod tym tektem... ta sprawa sie ciagnie w nieskonczonosc

  13 2 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  A NA PRZYSTANKU BUSÓW-SŁONECZNA JEST TAK CIEMNO ŻE STRACH TAM WIECZOREM STAĆ,CZY NA PRAWDĘ NIC Z TYM NIE DA SIĘ ZROBIĆ????
  W KOŁO SIĘ ŚWIECI TYLKO TU NIE,ZNOWU JAKAŚ DYSKRYMINACJA ZWYKŁYCH LUDZI...

  7 9 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 28 wrz 2011

  Biją się o kursy, a do Zawady i do Polanki w sobotę i w niedzielę nie ma nic.Nawet 1 kursu, choćby w południe. Uroczystość się szykuje, czym mam dojechać?

  10 2 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  myślę ze ludzie sa juz tym zmeczeni. my chcemy po prostu dojezdzac do szkoly, pracy i domow...

  23 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  [quote=gość: tadek1] A NA PRZYSTANKU BUSÓW-SŁONECZNA JEST TAK CIEMNO ŻE STRACH TAM WIECZOREM STAĆ,CZY NA PRAWDĘ NIC Z TYM NIE DA SIĘ ZROBIĆ????
  W KOŁO SIĘ ŚWIECI TYLKO TU NIE,ZNOWU JAKAŚ DYSKRYMINACJA ZWYKŁYCH LUDZI... [/quote] masz racje ale to zaklad energetyczny tak dlugo zwleka

  11 1 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  Przecież jest teraz super.
  Bardzo dobre miejsce na tej działce.
  I jak chciał Pan Burmistrz - wszystko w jednym miejscu, tylko mała różnice - nie na Dworcu Autobusowym.
  Ja uważam, że tak jak jest w tej chwili powinno to zostać.
  Wiaty, przystanki, ławeczki, rozkłady jazdy, nawet toy toy się dało postawić. JEST SUPERZASTO!!!

  18 3 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  Jest tylko jeden zasadniczy problem, a mianowicie termin który trzyma kupców na wybudowanie tam galerii kupców. Wtedy dopiero się zacznie. Coś mi się zdaje że busiarze będą gonieni jak psy jeszcze długo i wcale im nie zazdroszczę, bo teraz zaczynają inwestować a za chwilę okaże się, że są to inwestycje wywalone w błoto.

  5 5 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  Jagienka 50 cyt: Biją się o kursy, a do Zawady i do Polanki w sobotę i w niedzielę nie ma nic.Nawet 1 kursu, choćby w południe. Uroczystość się szykuje, czym mam dojechać?
  A to nie PKS OBSŁUGUJĘ, pewno znów linia nie rentowna i nie opłaca się PKSowi , w moje strony też w soboty i niedziele PKS nie kursuje, jak by nie te Busy to rzeczywiście byłby problem.

  10 3 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  Kramer vel Obiektywny vel Podziemie nie pojawi się tak prędko. Okazało się jednak że Wielmoża z Myślenic nie ma aż tak wielkiego wpływu na transport w gminie. Jak już niejednokrotnie to udowodnił "„przekroczył granice współdziałania” i w tym przypadku. Teraz "tęgie głowy" myślą co z tym fantem zrobić.

  Sposób sprawowania władzy "bo ja tak zadecydowałem" nie sprawdza się w warunkach demokracji jaka panuje w państwie. I dobrze się stało że prywatni przewoźnicy zaskarżyli tą decyzję do sądu. Jest to przykład jak należy walczyć o swoje z błędnymi lub niezgodnymi z przepisami decyzjami władzy. Szczytem takiego niezadowolenia było by votum nieufności i odwołanie burmistrza ze stanowiska. Jak powiedział wielki amerykański polityk;
  "Polityków i pieluchy powinno się zmieniać jak najczęściej. Z tego samego powodu"

  16 2 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  Przestańcie wreszcie że: "właściciele, odrzucili ofertę PKS Myślenice (2 zł za wjazd na teren dworca)" Bo nie o to chodzi ale o miejsce i godziny odjazdów bo nie da się na 6 stanowisk tyle busów i autobusów upakować tak żeby każdy odjeżdżał wg swojego rozkładu... Ten dworzec jak na takie miasto i nawet na same autobusy jest za mały...

  27 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Kramer vel Obiektywny vel Podziemie nie pojawi się tak prędko .... [/quote]

  Znowu nie czytasz uważnie tego pod czym wylewasz swe żale :lol:
  Mój wpis jest w pozycji PIĄTEJ pod tematem.

  3 8 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  [quote=gość: Szakal GV] Przecież jest teraz super.
  Bardzo dobre miejsce na tej działce.
  I jak chciał Pan Burmistrz - wszystko w jednym miejscu, tylko mała różnice - nie na Dworcu Autobusowym.
  Ja uważam, że tak jak jest w tej chwili powinno to zostać.
  Wiaty, przystanki, ławeczki, rozkłady jazdy, nawet toy toy się dało postawić. JEST SUPERZASTO!!! [/quote]

  Mnie jednak w tym wszystkim NIE PODOBA SIĘ TO,IŻ BUSY LOKALNE I DO KRAKOWA stoją na placu kongregacji,a do Rabki, Jabłonki itp.pod Kerfurem.
  To że tak powiem rozdwojenie powoduje że ludzie przyjeżdżający do Myślenic skądinąd gubią się totalnie,sama niejednokrotnie udzielałam informacji co gdzie sakąd...
  A po za tym jest to spora niedogodność dla pasażerów, jeżdżących do i z Krakowa, wcześniej można było dojechać do Myślenic z Krakowa prawie czymkolwiek, teraz jak mnie wysadzi kierowca obok Kerfura zabraknie mi czasu żeby zdążyć na bus lokalny.
  Przy czym pragnę nadmienić że bus Lini Myślenice jeździ rzadziej.
  Czyżby to był znowu jakiś nowy rozdział nowej polityki lokalnej??????

  8 3 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  Kaśka1 ze skargami do Burmistrza bo to właśnie jego wymysł idiotyczny.

  12 2 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Prosze przywrócić komunikacje busów tam gdzie była latami! koło cerfura!! same problemy przez to że ich tam niema mam!

  15 2 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  [quote=gość: ada] Prosze przywrócić komunikacje busów tam gdzie była latami! koło cerfura!! same problemy przez to że ich tam niema mam! [/quote]

  Ktoś tu się obudził przed wiosną ? To se ne wrati adusiu kochanie.

  2 3 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Bavranek Ja rozumiem że dla Ciebie to ciężkie do zrozumienia, ale pożyjemy zobaczymy.

  2 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Kiedy komunikacja miejska zacznie funkcjonować ?

  3 5 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Od kiedy to komunikacja miejska działa na wsi?

  9 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Ja również chce "po staremu".
  BUSY NA SŁOWACKIEGO !

  17 2 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Był porządek dopóty Ostrowski nie rozwalił komunikacji - prawie każdy był zadowolony.
  Teraz tylko kremer vel podziemie jest zadowolony.

  Proponuję przy wyborach zorganizować plebiscyt w którym zapytamy myśleniczan CZY AKCEPTUJĄ I SĄ ZADOWOLENI ZE ZMIAN KOMUNIKACJI JAKIE NASTĄPIŁY W MYŚLENICACH.

  Pytanie drugie CO SĄDZICIE O BURMISTRZU OSTROWSKIM (PROSIMY BEZ PRZEKLEŃSTW), RONADACH, OBWODNICY, WYSYPISKU, REWITALIZACJI ZARABIA, STRZELNICY, PRYWATNYM DWORCU AUTOBUSOWYM, LOTNISKU PRZY SZPITALU....

  16 2 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Wreszcie kiedyś skończy niektórych prokurator lub zakończy się kadencjia i trzeba będzie odbudować to co MO zniszczył.

  Niektórzy zapominają, że mają reprezentować społeczeństwo a nie walczyć z nim.

  11 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Kramer to busiarz i nie ma nic wspólnego z podziemiem. A skąd to wiem?? Ano wiem

  2 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Podziemie "wpadło" jak wyjechało/li na urlop :-)
  Potwierdziło się że pracują w UMiG.

  8 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  [quote=gość: Ja4] Podziemie "wpadło" jak wyjechało/li na urlop :-)
  Potwierdziło się że pracują w UMiG. [/quote]
  To na urlopy jeżdżą tylko pracownicy Urzędu? Reszta urlopuje w domach?
  Ciekawa teoria.

  1 7 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  [quote=gość: MarcikG] gość: Ja4 napisał/a:Podziemie "wpadło" jak wyjechało/li na urlop :-)Potwierdziło się że pracują w UMiG. To na urlopy jeżdżą tylko pracownicy Urzędu? Reszta urlopuje w domach?Ciekawa teoria. [/quote]

  Czekałem kiedy podziemie pojedzie na urlop i śledziłem jego/jej (a właściwie ich) wpisy. No i w czasie urlopu umilkły.
  Proste.

  6 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Oczywiście definitywnie busy koniecznie należałoby przywrócić w dawne miejsce koło carrefour`a, choć to tylko fikcja, to być może warto o tym mówić, wypowiadać się żeby temat ,,żył". Mam nadzieję, że tego typu tematy zauważają osoby postronne które mają lub choć będą miały wpływ (oczywiście pozytywny) na właśnie takie decyzje. Niestety ale bycie na stanowisku burmistrza zobowiązuje, a rozwiązywanie sytuacji poprzez pozostawienie ich na wypalenie bez echa napewno nie wpłynie pozytywnie na żaden ze wskaźników poza niezadowoleniem ludzi chcących prostych i trafnych decyzji - zgodnie z obietnicami przedwyborczymi nie powinno to być takie trudne...

  8 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  [quote=gość: SH26] Oczywiście definitywnie busy koniecznie należałoby przywrócić w dawne miejsce koło carrefour`a, choć to tylko fikcja, to być może warto o tym mówić, wypowiadać się żeby temat ,,żył". Mam nadzieję, że tego typu tematy zauważają osoby postronne które mają lub choć będą miały wpływ (oczywiście pozytywny) na właśnie takie decyzje. Niestety ale bycie na stanowisku burmistrza zobowiązuje, a rozwiązywanie sytuacji poprzez pozostawienie ich na wypalenie bez echa napewno nie wpłynie pozytywnie na żaden ze wskaźników poza niezadowoleniem ludzi chcących prostych i trafnych decyzji - zgodnie z obietnicami przedwyborczymi nie powinno to być takie trudne... [/quote]

  Patrząc na to, co w tej kadencji wyprawia Ostrowski, jest to zdecydowanie niemożliwe.
  Ktoś ma tu prywatny interes, dlatego powstaje tyle kontrowersji.
  Zapomina również że on jest dla społeczeństwa, mieszkańców a nie społeczeństwo dla niego.
  Czasami gość się zapomina. W ten kadencji zapomina się cały czas.

  8 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  [quote=gość: Ole] gość: SH26 napisał/a: Oczywiście definitywnie busy koniecznie należałoby przywrócić w dawne miejsce koło carrefour`a, choć to tylko fikcja, to być może warto o tym mówić, wypowiadać się żeby temat ,,żył". Mam nadzieję, że tego typu tematy zauważają osoby postronne które mają lub choć będą miały wpływ (oczywiście pozytywny) na właśnie takie decyzje. Niestety ale bycie na stanowisku burmistrza zobowiązuje, a rozwiązywanie sytuacji poprzez pozostawienie ich na wypalenie bez echa napewno nie wpłynie pozytywnie na żaden ze wskaźników poza niezadowoleniem ludzi chcących prostych i trafnych decyzji - zgodnie z obietnicami przedwyborczymi nie powinno to być takie trudne...

  Patrząc na to, co w tej kadencji wyprawia Ostrowski, jest to zdecydowanie niemożliwe.
  Ktoś ma tu prywatny interes, dlatego powstaje tyle kontrowersji.
  Zapomina również że on jest dla społeczeństwa, mieszkańców a nie społeczeństwo dla niego.
  Czasami gość się zapomina. W ten kadencji zapomina się cały czas. [/quote]
  Nie inaczej Kolego:) Na szczęście miasto ma bardzo wielu mieszkańców zdrowo myślących, którzy oriętują się w całej sytuacji i nie jest im ona obojętną - i doskonale. Tak jak mówię ważne by tego typu tematy nie szły w zapomnienie. Dzisiejsza polityka Myślenic przypomina mi sytuację Szarych Szeregów gdzie drukowali oni prasę podziemną by Polska ,,prawdziwa" nie szła w zapomnienie :) Problem w tym, że niemiłym było by Im patrzeć na tak błache i bezsensowne sprawy jakie mają miejsce ,a w porównaniu z tymi które sami rozwiązywali i to w B. młodym wieku. ((Wstyd dla tego całego zarządu...!!))

  6 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Słowa...słowa...słowa... a Ostrowski ma się dobrze, tak jak za poprzedniej kadencji... i zapewne w następnej (przyszłej) kadencji...Pozwolę sobie na jeszcze jeden cytat: "Psy szczekają, karawana jedzie dalej"

  6 3 Odpowiedz
 • 1 paź 2011

  niech busy powrócą na ul słowacka wgl nie poręcznie chodzic tam na dworzec :)

  9 3 Odpowiedz
 • 1 paź 2011

  Proponuję zrobić sondę... za powrotem busów na parking przy ul. Słowackiego, oraz nowe miejsce... ul. Słoneczna ... Ja jestem za powrotem na ul. Słowackiego!!!!

  11 3 Odpowiedz
 • 3 paź 2011

  busy mają zezwolenie do 15pazdziernika i koniec!wasz wódz wszystkich pusci z torbami!ludzie postawiali sklepy budki a ten ma to w dupie.jak busiazy tak całą reszte nas szarakow! i co od pietnastego pazdziernika bedziemy robic? zkąd maja dzieci jezdzic do szkoły?

  6 1 Odpowiedz
 • 4 paź 2011

  [quote=gość: mama] busy mają zezwolenie do 15pazdziernika i koniec!wasz wódz wszystkich pusci z torbami!ludzie postawiali sklepy budki a ten ma to w dupie.jak busiazy tak całą reszte nas szarakow! i co od pietnastego pazdziernika bedziemy robic? zkąd maja dzieci jezdzic do szkoły? [/quote]

  najlepiej sdomu...

  jak już wypisujecie głupoty to chociaż starajcie się to z sensem robić ...

  rzekłem

  2 2 Odpowiedz
 • 5 paź 2011

  Oj mama jesteś w błędzie............................
  No cóż to tylko ta Twoja zazdrość.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 2

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 0

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję
Myślenice 0

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach opublikowała nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna niszczy szlaban przy ul. Mickiewicza. Kiedy sprawca zobaczył film, sam zgłosił się na policję Film zamieszczony przez policję na facebooku szybko obiegł również lokalne media, a jego odsłony rosły w imponującym tempie. Na filmie widać było j...

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu
Myślenice 8

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została nap...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 2

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...