Sułkowice

Sułkowice. Szukają wyposażenia do przystanku turystycznego "stara kuźnia kowalska"

Sułkowice. Szukają wyposażenia do przystanku turystycznego "stara kuźnia kowalska"

Po przenosinach starego budynku kuźni, gmina z Izbą Tradycji poszukują dla niej wyposażenia. W tym mogą pomóc mieszkańcy. Jeśli się uda, powstanie tu przystanek turystyczno-edukacyjny 

 

Starą, drewnianą kuźnię stojącą przy ul. Partyzantów w Sułkowicach najpierw rozebrano, a następnie przeniesiono na teren Szkoły Podstawowej nr 1. Obecnie gmina wraz z Izbą Tradycji planują dostosować obiekt do zwiedzania oraz umożliwić prowadzenie w nim zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Problem w tym, że przeniesiony budynek nie posiada wyposażenia, a to jak argumentują urzędnicy „jest niezbędne do zapoznania odwiedzających z wykonywanym w niej niegdyś rzemiosłem oraz historią sułkowickiego kowalstwa”.

Urzędnicy zwracają się do mieszkańców, którzy posiadają wyposażenie starych kuźni i materiały fotograficzne z podobnych miejsc. Jeżeli uda się je zebrać, trafią do Izby Tradycji, a następnie do przeniesionego budynku. Każdy z przedmiotów zostanie opisany i znajdzie swoje miejsce w pokazowej kuźni.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej