Sumo

Sumo. Jan Mastela na kwalifikacjach do Europejskich Igrzysk Sportowych

Sumo. Jan Mastela na kwalifikacjach do Europejskich Igrzysk Sportowych

Jan Mastela z sekcji zapaśniczej i sumo Dalinu Myślenice wziął udział w Pucharze Europy Seniorów w Sumo, które odbywały się w Brandenburgu. Zajął 7 miejsce

 

W zawodach, będących ostatnią kwalifikacją do Europejskich Igrzysk Sportowych uczestniczyli czołowi zawodnicy z jedenastu państw.

Reprezentant Myślenic przegrał pierwszą walkę z późniejszym srebrnym medalistą Ivenem Bathe, który reprezentował gospodarzy. W repasażach ponownie poniósł porażkę, tym razem z Bułgarem Stilianem Ivanovem i zajął siódme miejsce.

- Janek jest jeszcze w wieku juniora, ale tym razem reprezentował Polskę w grupie seniorów, w kat. wagowej do 92 kg, będąc najmłodszym i najlżejszym zawodnikiem w tej wadze. Przegrał ze znacznie bardziej doświadczonymi przeciwnikami, lecz każda walka, także przegrana, motywuje do dalszej pracy i wyeliminowania błędów – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Kolejny sprawdzian, czeka młodego sumitę już za dwa tygodnie podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Siedlcach.

Powiązane tematy

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...

Komentarze

Zobacz więcej