Sumo

Jan Mastela na Mistrzostwach Europy Juniorów w Sumo

Jan Mastela na Mistrzostwach Europy Juniorów w Sumo

W tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów U21 uczestniczyło ponad 200 zawodników z 11 krajów europejskich. Polskę i Dalin Myśłenice reprezentował Jan Mastela. Zajął 7 miejsce

 

Mistrzostwa Europy Juniorów w Sumo rozegrano w Kielcach w dniach 21-23 kwietnia. Jan Mastela zakwalifikował się do reprezentacji Polski w kat. wagowej do 92 kg (na co dzień walczy w kat. do 85 kg). Pomimo dobrego początku, tym razem nie udało się wywalczyć upragnionego medalu.

W kategorii w której startował Janek walczyło 13 zawodników. W pierwszej walce trafił na jednego z faworytów Vlada Romanienko z Ukrainy, którego pokonał. W starciu ćwierćfinałowym, po decyzji sędziów, przegrał z Bułgarem Deyanem Angelovem, a następnie w repasażach przegrał z Niemcem Ivenem Bathe i zajął 7 miejsce.

- Już po raz drugi Janek nie miał szczęścia do decyzji sędziowskich na ważnych zawodach. Walki były transmitowane przez łącze internetowe i po odtworzeniu wyraźnie widoczna jest pomyłka sędziowska podczas walki z Bułgarem. Niestety w tym systemie trenerzy nie mają prawa do interwencji – udział w mistrzostwach komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

 

Powiązane tematy

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...

Komentarze

Zobacz więcej