Krzyszkowice

Krzyszkowice. Most nad Głogoczówką doczeka się odbudowy. Gmina znalazła wykonawcę

Krzyszkowice. Most nad Głogoczówką doczeka się odbudowy. Gmina znalazła wykonawcę

Po unieważnieniu pierwszego przetargu, za drugim podejściem gminie udało się znaleźć wykonawcę, który odbuduje most w Krzyszkowicach – Brzegu nad Głogoczówką

 

Most nad Głogoczówką został zerwany w wyniku intensywnych opadów, jakie przeszły nad gminą Myślenice w lipcu 2021 r. Gmina za drugim podejściem rozstrzygnęła przetarg na odbudowę obiektu.

Za najkorzystniejszą ofertę uznano propozycję złożoną przez konsorcjum firm PHU MOST-BUD i Usługi Ogólnobudowlane Stanisław Mętel z Zawoi, które zaproponowały podjęcia się zadania za 2,24 mln zł.

„Wybrany wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu, nie podlega wykluczeniu z postępowania i jego oferta otrzymała najwyższą ilość punktów” - czytamy w zawiadomieniu o wyborze najkorzystniejszej oferty z 26 kwietnia. W ciągu najbliższych dni powinna zostać podpisana umowa. 

Wykonawcę udało znaleźć się za drugim podejściem. Pierwotnie pieniądze (1,8 mln zł) przekazane przez wojewodę na odbudowę, należało wykorzystać do końca 2022 r. Tak się jednak nie stało. Koszt inwestycji szacowano wówczas na 2,2-2,4 mln zł, jednak gmina unieważniła przetarg z powodów formalnych.

Podczas 61. sesji rady miejskiej burmistrz zapewniał, że gmina ponownie otrzymała na ten cel 1,84 mln zł, które stanowią 80% wartości zadania. Jak wyjaśniał Jarosław Szlachetka (PiS); jeżeli gmina znajdzie 0,46 mln zł i uda się rozstrzygnąć przetarg, to możliwe, że dojdzie do odbudowy mostu w 2023 r. 

 Z tymczasowej przeprawy ustawionej przez wojsko, mieszkańcy mogą korzystać do końca czerwca 2023 r. Jak dotąd na sesji rady nie padły informacje związane ze zmianą terminu.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 28 kwi 2023

  Jawor, jawor,
  Jaworowi ludzie,
  Co wy tu robicie?
  Budujemy mosty
  Bez pana starosty.
  Opóźnienie mamy.
  Szkoda, że to jest nasz mostek.
  Bo by było na starostę.
  Hej:)

  20 4 Odpowiedz
 • 29 kwi 2023

  A ja czekam na kolej
  Myslenice- Kraków.
  Dwie kadencje nie dały radę.
  Burmistrza czeka dożywocie na stanowisku załatwiającego tą inwestycję.
  No i ten tunel do Luteranki, jakoś cisza o nim,

  17 2 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 29 kwi 2023

  ktos przedstawial jakies wyniki inspekcji tego mostu? na zdjeciu wyglada ze tylko barierki wygielo

  14 1 Odpowiedz
 • 30 kwi 2023

  Znajdujemy pieniążki , finansowane długiem, a potem kolejne obligacje, wakacje kredytowe znowu finansowane długiem i tak wkoło, tacy mądrzy jesteśmy..

  13 1 Odpowiedz
 • 29 kwi 2023

  I to jest wlasnie żenada, robienie mostu ktory stoi i stal bedzie jeszcze pewnie bardzo dlugo, a nie robienie drog bocznych kolo zakopianki, ze juz nie wspomnę o moscie na dzielnice PSIARY ,po prostu brak slow

  13 3 Odpowiedz

Zobacz więcej