Sumo

Puchar Polski Kadetów w Sumo: Zawodnicy Dalinu Myślenice wywalczyli 7 medali

Złote medale zdobyli Jakub Korbas w kat. wagowej do 75 kg, Jakub Tomera i Karol Śmietanka w grupie dzieci, srebrny Jakub Korbas w kat. do 85 kg i brązowe Aleksandra Tomera, Wojciech Śmietanka i Kacper Żelazny

W zawodach uczestniczyła rekordowa ilość ponad 650 zawodników: 235 kadetów, 249 młodzików i ok. 160 dzieci. Dalin Myślenice reprezentowało siedmiu zawodników: czwórka dzieci, dwóch młodzików i jeden kadet, którzy wywalczyli trzy złote medale, jeden srebrny i trzy brązowe.

Złote medale zdobyli: Jakub Korbas w kat. wagowej do 75 kg, Jakub Tomera i Karol Śmietanka w grupie dzieci, srebrny – Jakub Korbas w kat. do 85 kg i brązowe Aleksandra Tomera, Wojciech Śmietanka i Kacper Żelazny.

Jakub Korbas walczył w grupie U15 w dwóch kategoriach wagowych. W kat. do 75 kg w finale przegrał z Antonim Czebaturą z Kobylina, natomiast w kat. wagowej do 85kg pokonał w finale utytułowanego Sevana Nargizyana z Białegostoku. Łącznie Kuba wygrał osiem walk przy jednej przegranej i umocnił się na czele listy rankingowej do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy.

Jakub Tomera wywalczył złoto w najliczniejszej kat. wagowej do 32 kg w grupie dzieci. Łącznie stoczył pięć zwycięskich walk, w półfinale pokonując Szymona Wróblewskiego z Warszawy, a w finale Huberta Kłoczko z Suwałk.

Pozytywnie zaskoczył najmłodszy, siedmioletni zawodnik Karol Śmietanka, który wygrał cztery walki w swojej grupie.

Brązowy medal w Grupie U15 w kat. wagowej + 85 kg zdobył Kacper Żelazny, dzięki temu zachowując szansę na awans do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Kacper również wygrał cztery walki, lecz w półfinale zaliczył wpadkę podczas walki z Jakubem Poślednikiem i pozostała mu walka o najniższy stopień na podium.

- Ogólnie zawody były bardzo udane dla naszych zawodników. Niestety organizatorzy nie byli przygotowani na taką ilość zawodników i było bardzo ciasno. Walki, szczególnie w grupie U18 były bardzo zacięte i reprezentowały wysoki poziom techniczny. Skorzystali na tym nasi najmłodsi zawodnicy, którzy z zaskoczeniem obserwowali stosowane techniki walki – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.