Krzyszkowice

Podpisali umowę z wykonawcą. Na odbudowę mostu ma czas do listopada

Podpisali umowę z wykonawcą. Na odbudowę mostu ma czas do listopada
Fot. Piotr Jagniewski

Niemal dwa lata po zerwaniu mostu nad Glogoczówką w Krzyszkowicach przez powódź błyskawiczną, ruszają prace nad jego odbudową. Mają potrwać do listopada 2023 r.

 

Most nad Głogoczówką został zerwany w wyniku intensywnych opadów, jakie przeszły nad gminą Myślenice w lipcu 2021 r. Jak pisaliśmy w kwietniu, gmina za drugim podejściem rozstrzygnęła przetarg na odbudowę obiektu.

Za najkorzystniejszą ofertę uznano propozycję złożoną przez konsorcjum firm PHU MOST-BUD i Usługi Ogólnobudowlane Stanisław Mętel z Zawoi, które zaproponowały podjęcia się zadania za 2,24 mln zł.

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) 9 maja podpisał umowę na odbudowę mostu z Jerzym Mętlem, przedstawicielem konsorcjum. Wykonawca najpierw przystąpi do robót przygotowawczych oraz dokona rozbiórki mostu. W ramach umowy zbudowane zostaną też dojazdy do nowego obiektu, a po ukończeniu budowym wykonawcy podejmą się umocnienia koryta Głogoczówki w rejonie nowego przejazdu przez rzekę.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 2,2 ml zł, a 1,8 mln zł zostanie pokryte dzięki środkom pozyskanym z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Finansów na dofinansowanie realizacji zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych (tzw. „powodziówki”).

Projekt budowy mostu ma zostać zrealizowany w trakcie sześciu miesięcy od zawarcia umowy, czyli do 9 listopada 2023 r.

Do tej pory mieszkańcy korzystali z tymczasowej przeprawy ustawionej przez wojsko. 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej