Myślenice

Myślenice. Za nami burzowy weekend. Tak wygląda Raba na Górnym Jazie w Myślenicach

Myślenice. Za nami burzowy weekend. Tak wygląda Raba na Górnym Jazie w Myślenicach

Za nami bardzo dynamiczne dwie doby. W trakcie weekend mocno grzmiało, a nad Małopolską i powiatem myślenickim przeszły kilkugodzinne ulewy. Poziom Raby w punkcie pomiarowym w Stróży nie przekroczył stanu ostrzegawczego

Za nami bardzo dynamiczne dwie doby. W trakcie weekend mocno grzmiało, a nad Małopolską i powiatem myślenickim przeszły kilkugodzinne ulewy. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia przed silnym deszczem i burzami. Przewidywał też gwałtowne wezbrania rzek.

W punkcie pomiarowym znajdującym się w Stróży w ciąu ostatnich 3 dni najwyższy poziom Raby wyniósł 182 cm. Było to w niedzielę 6 sierpnia o godz. 17. Do stanu ostrzegawczego brakowało 38 cm (wynosi 220 cm), a stan alaromwy w tym miejscu to 290 cm. Aktualny stan wody to 115 cm.

 

Tak wyglądała Raba na Górnym Jazie w Myślenicach, w poniedziałek 7 sierpnia o godz. 6:05.

Obecnie na terenie powiatu występuje ostrzeżenie I stopnia, a według zapowiedzi IMGW wystąpić mogą burze z gradem. "Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu miejscami do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad" - czytamy w prognozie IMGW.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 7 sie 2023

  Nic tylko skorzystać z zaproszenia Burmistrza i się wykąpać :D

  27 8 Odpowiedz
 • 7 sie 2023

  Mam retoryczne pytanie, czy jest jakiś w mieście, gminie, powiecie program gromadzenia wody na zapas ? Jakieś zbiorniki, czy coś podobnego ? Ja na razie mam tylko tzw. mauzera...O ile mi widomo w UMiG są fachowcy od ochrony środowiska.

  21 5 Odpowiedz
 • 7 sie 2023

  Jak by mogli ludzie wywozić sobie kamienie to by nikt się nie bał że coś może zalać i za darmo i jeszcze by ludzie korzystali by na pogłębianiu raby

  22 10 Odpowiedz
 • 7 sie 2023

  Jest zbiornik na Zarabiu po byłym basenie. Połączony z Rabą.
  Można go zalać.

  20 6 Odpowiedz
 • 7 sie 2023

  A Kobylok, zagrożenie dla ewakuacji z błoń na Zarabiu?

  13 4 Odpowiedz

Zobacz więcej