Myślenice

SMYK FEST – gwiazdy polskiej sceny muzycznej zagrają dla potrzebujących w Myślenicach!

W dniach 18-20 sierpnia 2023 r. w Myślenicach odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego festiwalu SMYK FEST.

Tribbs, Zalia, Meek, OhWhy?, Wiktor Dyduła, Rubens – to między innymi tych artystów zobaczymy podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Już dziś kup bilet-cegiełkę i pomóż podopiecznym Fundacji Akuratna

 

Franio, Ola i Kuba – todla nich zagramy w tym roku!

Franek Foremny, Aleksandra Dzwonek i Kuba Starzak to podopieczni Fundacji Akuratna, dla których zagramy w tym roku. U Franka w sierpniu 2022 r. wykryto neuroblastomę – złośliwy nowotwór układu nerwowego. To dziecięcy, bardzo rzadki nowotwór o agresywnym przebiegu, często oporny na leczenie. Dzięki dotychczasowej pomocy udało się zrealizować bardzo kosztowną immunoterapię w Barcelonie, dzięki czemu Franio jest w remisji.

Obecnie przechodzi szereg badań obrazowych kończących pierwszy etap leczenia. Kolejny etap to podanie szczepionki przeciwko wznowie, a ta dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Teraz wszystko w naszych rękach – potrzebujemy zebrać blisko milion złotych, aby Franio mógł cieszyć się beztroskim dzieciństwem i przede wszystkim zdrowiem.

Ola urodziła się w październiku 2022 roku z poważną wadą uszu. Jej obydwa kanały słuchowe są zrośnięte, a małżowiny uszne niewykształcone, dlatego jest zupełnie głucha, co powoduje nieprawidłowy rozwój mowy oraz brak odbierania bodźców z otaczającego ją świata. W Polsce nie ma możliwości leczenia, aby Ola mogła słyszeć i prawidłowo się rozwija, niezbędne są trzy operacje w USA, to operacje: otwarcia kanałów słuchowych oraz rekonstrukcja małżowin usznych. Łączny koszt leczenia to ok. 1, 3 miliona złotych.

W przypadku Kuby sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Listopad 2021 r. diametralnie zmienił życie Kuby, drużynowego Hufca ZHP Myślenice, który doznał poważnego wypadku samochodowego, wskutek którego trafił do szpitala w stanie krytycznym. Dzięki naszej pomocy i znakomitej opiece lekarskiej, Kubę udało się wybudzić ze śpiączki. Obecnie Kuba uczy się jeść samodzielnie, jest rehabilitowany średnio 60h tygodniowo i uczy się mówić. Przed nim poważna operacja stóp i dłoni, która mamy nadzieję uda się z powodzeniem. Teraz czas na nasze zaangażowanie i pomoc, aby pozwolić Kubie wrócić do możliwie jak najlepszego stanu zdrowia. Miesięczny koszt rehabilitacji i leczenia Kuby to ponad 25 tys. zł.

Weź udział w najpiękniejszym festiwalu tego lata i realnie pomóż potrzebującym!

Kup swój bilet-cegiełkę, który upoważni Cię do udziału w wydarzeniu: Bilety na SMYK FEST 2023 - Myślenice (biletomat.pl)

Podczas dotychczasowych edycji festiwalu Fundacja Akuratna zebrała ponad 320 tysięcy złotych na pomoc podopiecznym. 100% zebranych funduszy trafia do potrzebujących.

Już teraz pomóż naszym Smykom – wrzuć dowolny datek do wirtualnej skarbonki:pomagam.pl

Bądź z nami na bieżąco: 

www.facebook.com/SmykFest/

www.facebook.com/fundacjaakuratna

 

Powiązane tematy

Smyk Fest 2023. Dwa dni koncertów za nami
Rozrywka 0

Smyk Fest 2023. Dwa dni koncertów za nami

Od piątku w Myślenicach trwał Smyk Fest. To charytatywny festiwal, podczas którego zbierane są pieniądze na pomoc podopiecznym fundacji Akuratna   W ramach...

Komentarze (2)

Zobacz więcej