Powiat myślenicki

W 2024 roku mieszkańcy powiatu nanieśli prawie 5300 zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń

W 2024 roku mieszkańcy powiatu nanieśli prawie 5300 zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń

Połowa z naniesionych zgłoszeń została potwierdzona przez policjantów, a wśród najczęściej zgłaszanych znalazło się przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, pice alkoholu w miejscach publicznych

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nadal cieszy się popularnością wśród mieszkańców powiatu myślenickiego. Za pomocą tej interaktywnej platformy z roku na rok zgłaszamy coraz więcej przypadków łamania prawa. W 2024 roku mieszkańcy nanieśli na mapę 5294 zgłoszenia, z których 55,3% zostało potwierdzonych przez funkcjonariuszy.

Najczęstszymi zagrożeniami, jakie w ubiegłym roku zaznaczali na mapie mieszkańcy naszego powiatu były: przekraczanie dozwolonej prędkości - 944 zgłoszeń (z czego potwierdziło się 58,9%), nieprawidłowe parkowanie - 405 zgłoszeń (56,8% potwierdzonych). spożywanie alkoholu w miejscach publicznych - 205 zgłoszeń (43,4% potwierdzonych).

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli od jesieni 2016 roku mieszkańcy powiatu myślenickiego nanieśli na nią 13012 zgłoszeń. To interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

- Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających czy zła organizacja ruchu drogowego. Policjanci po potwierdzeniu zgłoszenia, realnie pomagają w rozwiązaniu problemu. Na przykład w sytuacji stwierdzenia złej organizacji ruchu, która zagraża bezpieczeństwu występują do zarządcy drogi o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest na stronie  myślenickiej policji oraz w aplikacji mobilnej „GeoportalMobile”.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Zobacz więcej