Miasto

Rondo Śródmieście: Trwa budowa, kolejne zmiany organizacji ruchu

Trwa budowa ronda śródmieście w centrum miasta. Otrzymujemy od Was maile z prośbą o ponowne poruszenie kwestii dotyczącej organizacji ruchu. Dzisiaj przedstawiamy przewodnik z aktualną organizacją ruchu w centrum

  Główny punkt łączący Górne Przedmieście z Dolnym przy strażnicy OSP Śródmieście zostało wyłączone z ruchu.

Prace przy budowie ronda w centrum Myślenic rozpoczęły się w czerwcu. Równocześnie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na dwóch strategicznych skrzyżowaniach: ulic 3-go Maja z Karola Kniaziewicza w sąsiedztwie starego budynku mleczarni oraz ul. Henryka Dąbrowskiego z Jana Sobieskiego i Henryka Jordana w sąsiedztwie Muzeum Regionalnego "Dom Grecki".

Według przygotowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w uzgodnieniu z powiatową komendą policji oraz wydziałem komunikacji starostwa planów objazdu (po lewej stronie), pierwszeństwo na tych skrzyżowaniach mają samochody znajdujące się na objeździe. Zobacz szczegóły dotyczące objazdów.

Zmiany w centrum

Zmiany wynikające z prac przeprowadzanych w miejscu gdzie powstanie rondo dotyczą głównie ulic Mickiewicza, Słowackiego, Pardyaka i Niepodległości. Początkowo skrzyżowanie Poniatowskiego, Niepodległości i Słowackiego było przejezdne. Dzisiaj obowiązuje tam zakaz jazdy.

Jak więc dostać się z Górnego Przedmieścia na Dolne i odwrotnie? Drogi są dwie: zjeżdżając z Górnego Przedmieścia możemy przejechać przez Osiedlę i ul. Pardyaka lub skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego, Sobieskiego, Jordana w sąsiedztwie Muzeum "Dom Grecki". Jadąc w przeciwnym kierunku będziemy zmuszeni pokonać to skrzyżowanie, bowiem ul. Niepodległości prowadząca do skrzyżowania przy strażnicy oraz ul. Poniatowskiego zostały zamknięte.

 Ulica Poniatowskiego została wyłączona z ruchu. Zjeżdżając z ul. 3-Maja musimy skręcić w prawo w Ogrodową

 

Wyjeżdżając z osiedla ul. Pardyaka możemy skręcić tylko w prawo w ul. Niepodległości, która od kilku dni stała się ul. jednokierunkową prowadzącą na południe. 
Wjazd na ul. Niepodległości możliwy jest tylko z ul. Pardyaka wyprowadzającej pojazdy z Osiedla Tysiąclecia. Wyjątek stanowią mieszkańcy i samochody dostawcze.

 

Zakaz wjazdu obowiązuje także na odcinku prowadzącym od skrzyżowania z ul. Pardyaka.

 

Zmiany dotyczą również jadących ul. Adama Mickiewicza. Podobnie jak Niepodległości stała się jednokierunkową, a wyjazd z niej możliwy jest wyłącznie w prawo w ul. Słowackiego. 

Słowackiego od strony północnej Bysinki - prowadząca od estakady i Zakopianki w kierunku centrum nie kończy się jak to było kilka tygodni wcześniej na skrzyżowaniu z Mickiewicza, ale pozwala przejechać przez powstające centrum. Stąd przez ul. Kościuszki dojeżdżamy do skrzyżowania Dąbrowskiego z Sobieskiego i Jordana w sąsiedztwie Muzeum Regionalnego "Dom Grecki", gdzie pierwszeństwo mają samochody jadące ulicami Dąbrowskiego i Jordana.
Zmiana kierunku nastąpiła również na ul. Gałczyńskiego. Wyjeżdżający z niej kierowcy muszą skręcić w prawo w stronę strażnicy, a nie jak było wcześniej w lewo w Słowackiego. 
 
Zmiany nastąpiły również na ul. Mickiewicza, gdzie obowiązuje (odwrotnie niż kilka dni temu) skręt w lewo w Słowackiego.

Szymon Sala, Komenda Powiatowa Policji: Uważajmy na zmiany organizacji ruchu

W związku z prowadzoną budową ronda u zbiegu ulic w centrum Myślenic i mającymi miejsce w związku z tym zmianami organizacji ruchu w mieście, policjanci apelują o stosowanie się do wskazań znaków drogowych na odcinkach, na których tymczasowo obowiązuje inna organizacja ruchu i zachowanie w tych miejscach szczególnej ostrożności. Dodatkowo, na większą niż zazwyczaj obecność pojazdów na ulicach Myślenic nałożył się wzmożony ruch pieszych, przede wszystkim dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia szkolne lub pozalekcyjne, co tym bardziej powinno skłonić kierowców do bezpiecznego, przepisowego zachowania na drodze. Jeśli to możliwe, policja zaleca korzystanie z objazdów.

W jednym z sondaży pytamy Was o wpływ zmian organizacji ruchu wymuszonych budową ronda na płynność jazdy po mieście. Zdania są podzielone: niespełna połowa ankietowanych (48%) uważa, że zmiany usprawniły ruch, 42% twierdzi że jest wręcz przeciwnie, natomiast 10% nie ma zdania. Do tej pory w sondażu oddano 793 glosy.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 6 wrz 2012

  Dla mnie najgorzej przebijać się ulicą Mickiewicza - tam przynajmniej z jednej strony powinien być zakaz zatrzymywania, resztę zmian organizacyjnych da się przeżyć

  14 1 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  Tak się składa, że mieszkam przy ulicy Mickiewicza i codziennie widzę co się wyprawia na tej ulicy. Sam byłem świadkiem zrysowania całego boku jednego z zaparkowanych aut na chodniku, nie licząc już połamanych lusterek próbujących się wyminąć aut lub nie udanego manewru cofania kierowców przez co cała ulica jest zablokowana i tworzą się korki. Nie wiem do czego musi jeszcze dojść żeby Pan Starosta Tomal zrozumiał, że bez wprowadzenia ruchu jednokierunkowego albo zakazu parkowania po jednej ze stron, ullica Mickiewicza nie spełnia swojej roli, choć Policja już dawno zgłaszała te zastrzeżenia Panu Staroście.

  13 4 Odpowiedz
 • mirek@ 6 wrz 2012

  mickiewicza byla najgorszy gdy na poczatku ktos puscil ruch w dwie strony!! na szczescie to zmienili, chociaz w poniedzialki, piatki i soboty rano jazda po miescie to katorga. najgorsi sa piesi wszedzie na drogach i bezmyslni kierowcy, zwlaszcza na rondach lub miejscach gdzie trzeba patrzec na znaki

  5 4 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 6 wrz 2012

  mirek ma racje, najtrudniej jezdzi sie po myslenicach w poniedzialki, piatki i soboty rano kiedy jest najwiecej samochodow... i piesi dla ktorych ulica jest wielkim przejsciem to prawdziwa zmora. jakby w ogole nie dostrzegali pasow

  7 3 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 6 wrz 2012

  w ogole nie rozumiem po co budowac to rondo, tyle lat bylo skrzyzowanie ktore rozladowywalo ruch, tylko tiry niepotrzebnie ktos na nie wpuscil. niepotrzebne wydawanie pieniedzy i blokowanie miasta na pol roku. powinno sie te pieniadze przeznaczyc na inne cele...

  11 16 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  Ja uważam , że rondo tam jest potrzebne. Po rondzie zawsze jedzie się płynnie, szybko , nie ma stania itp. a że przemęczymy się z jego budowa przez jakiś czas to nic nam się nie stanie.
  Jedynie ta ul Mickiewicza jest porażką, ale i tak nic nie zrobią z tym bo chyba od roku wszyscy narzekają na tą ulice, a władza nic z tym nie robi, więc zapomnijmy.

  10 5 Odpowiedz
 • Mietek 6 wrz 2012

  taka zmiana organizacji ruchu to wg, mnie dobry "Bat" na kierowców którzy jeżdżą na pamięć i też dobra podstawa do przypomnienia sobie znaków przez niektórych niedzielnych kierowców!! naprawdę warto się czasem przejść na tę drogi i popatrzeć jak ludzie jeżdżą po prostu monty python!!

  15 1 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  a ja omijam ulicę Mickiewicza z daleka i nic mi nie przeszkadza

  3 2 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  a ostatnio gość ciężarówka jadącą chyba do rosmana zawisł na podświetlanej reklamie koło przystani :)

  1 1 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  odnośnie ankiety.
  Moim skromnym zdaniem zmiana organizacji ruchy na skrzyżowaniu pod Domem Greckim całkiem usprawniła przejazd od ulicy Kniaziewicza wydaje się mi tylko że powinno zostać postawione tag lustro żeby usprawnić wyjazd kierującym od Orlenu. I na skrzyżowaniu ulicy 3 go Maja też dzięki zmianie organizacji ruchu wyjeżdża się szybciej co całkiem się mi podoba i mogło by tak zostać

  6 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  @feliks997 masz racje, usprawnia to ruch, nawet przy zmorzonym ruchu z centrum , nie ma problemu z jakimś korkiem (góra 3-4 samochody) jadących od Orlenu (ul. Sobieskiego) a o lustrze to powinni od razu pomyśleć, bo skręt w lewo tam jest dramatyczny.... "na czuja" i tyle....

  3 1 Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 6 wrz 2012

  A nie byłoby morznoś mieskańcom piechoto? Troszki dać z siebie dla Pan Burmiszcz Maciej, Pan Tomal i Pan Dyrekcja Graboski.
  z powarzamniem
  Zdzichó
  postryptum: gdzierzby tu jeszcze jakim romdem ciepnomć w miast Myślenice?

  8 4 Odpowiedz
 • 7 wrz 2012

  może redakcja podała by taki pomysł o zamontowanie lustra pod "Domem Greckim"

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 wrz 2012

  Popieram kolegę... skręcić w lewo jadąc od "orlen-a" to masakra lustro ułatwiło by skręt....

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 19

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?
Myślenice 53

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

Trwają rozmowy burmistrza z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Ich tematem ma być zamknięcie tych placówek z dniem 1 września 2020 roku O planach związanych z zamknięciem szkół podstawowych na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu informujecie od kilku dni. Do tej pory odbyły się zebrania z rodzicami ucz...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł
Społeczeństwo 14

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł

„To jest niewyobrażalne! Myślenice są naprawdę wielkie. Znów mamy REKORD i to jaki!” – piszą organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myśleniczanie wrzucili do puszek z czerwonymi serduszkami ponad 205 tys. zł WOŚP 2020 pod hasłem "Wiatr w żagle" idzie na rekord. Zarówno w skali kraju jak i lokalnie, ponieważ w tym roku myśleniczanie z...

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach
Edukacja 0

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady polega na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu uświadomienie mieszkańcom regionu jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia. - Staramy się zachęcić ludzi poprzez szkolenia, media społecznościowe do podjęcia w odpowiednim przypadku d...