Miasto

Rondo Śródmieście: Trwa budowa, kolejne zmiany organizacji ruchu

Rondo Śródmieście: Trwa budowa, kolejne zmiany organizacji ruchu

Trwa budowa ronda śródmieście w centrum miasta. Otrzymujemy od Was maile z prośbą o ponowne poruszenie kwestii dotyczącej organizacji ruchu. Dzisiaj przedstawiamy przewodnik z aktualną organizacją ruchu w centrum

  Główny punkt łączący Górne Przedmieście z Dolnym przy strażnicy OSP Śródmieście zostało wyłączone z ruchu.

Prace przy budowie ronda w centrum Myślenic rozpoczęły się w czerwcu. Równocześnie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na dwóch strategicznych skrzyżowaniach: ulic 3-go Maja z Karola Kniaziewicza w sąsiedztwie starego budynku mleczarni oraz ul. Henryka Dąbrowskiego z Jana Sobieskiego i Henryka Jordana w sąsiedztwie Muzeum Regionalnego "Dom Grecki".

Według przygotowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w uzgodnieniu z powiatową komendą policji oraz wydziałem komunikacji starostwa planów objazdu (po lewej stronie), pierwszeństwo na tych skrzyżowaniach mają samochody znajdujące się na objeździe. Zobacz szczegóły dotyczące objazdów.

Zmiany w centrum

Zmiany wynikające z prac przeprowadzanych w miejscu gdzie powstanie rondo dotyczą głównie ulic Mickiewicza, Słowackiego, Pardyaka i Niepodległości. Początkowo skrzyżowanie Poniatowskiego, Niepodległości i Słowackiego było przejezdne. Dzisiaj obowiązuje tam zakaz jazdy.

Jak więc dostać się z Górnego Przedmieścia na Dolne i odwrotnie? Drogi są dwie: zjeżdżając z Górnego Przedmieścia możemy przejechać przez Osiedlę i ul. Pardyaka lub skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego, Sobieskiego, Jordana w sąsiedztwie Muzeum "Dom Grecki". Jadąc w przeciwnym kierunku będziemy zmuszeni pokonać to skrzyżowanie, bowiem ul. Niepodległości prowadząca do skrzyżowania przy strażnicy oraz ul. Poniatowskiego zostały zamknięte.

 Ulica Poniatowskiego została wyłączona z ruchu. Zjeżdżając z ul. 3-Maja musimy skręcić w prawo w Ogrodową

 

Wyjeżdżając z osiedla ul. Pardyaka możemy skręcić tylko w prawo w ul. Niepodległości, która od kilku dni stała się ul. jednokierunkową prowadzącą na południe. 
Wjazd na ul. Niepodległości możliwy jest tylko z ul. Pardyaka wyprowadzającej pojazdy z Osiedla Tysiąclecia. Wyjątek stanowią mieszkańcy i samochody dostawcze.

 

Zakaz wjazdu obowiązuje także na odcinku prowadzącym od skrzyżowania z ul. Pardyaka.

 

Zmiany dotyczą również jadących ul. Adama Mickiewicza. Podobnie jak Niepodległości stała się jednokierunkową, a wyjazd z niej możliwy jest wyłącznie w prawo w ul. Słowackiego. 

Słowackiego od strony północnej Bysinki - prowadząca od estakady i Zakopianki w kierunku centrum nie kończy się jak to było kilka tygodni wcześniej na skrzyżowaniu z Mickiewicza, ale pozwala przejechać przez powstające centrum. Stąd przez ul. Kościuszki dojeżdżamy do skrzyżowania Dąbrowskiego z Sobieskiego i Jordana w sąsiedztwie Muzeum Regionalnego "Dom Grecki", gdzie pierwszeństwo mają samochody jadące ulicami Dąbrowskiego i Jordana.
Zmiana kierunku nastąpiła również na ul. Gałczyńskiego. Wyjeżdżający z niej kierowcy muszą skręcić w prawo w stronę strażnicy, a nie jak było wcześniej w lewo w Słowackiego. 
 
Zmiany nastąpiły również na ul. Mickiewicza, gdzie obowiązuje (odwrotnie niż kilka dni temu) skręt w lewo w Słowackiego.

Szymon Sala, Komenda Powiatowa Policji: Uważajmy na zmiany organizacji ruchu

W związku z prowadzoną budową ronda u zbiegu ulic w centrum Myślenic i mającymi miejsce w związku z tym zmianami organizacji ruchu w mieście, policjanci apelują o stosowanie się do wskazań znaków drogowych na odcinkach, na których tymczasowo obowiązuje inna organizacja ruchu i zachowanie w tych miejscach szczególnej ostrożności. Dodatkowo, na większą niż zazwyczaj obecność pojazdów na ulicach Myślenic nałożył się wzmożony ruch pieszych, przede wszystkim dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia szkolne lub pozalekcyjne, co tym bardziej powinno skłonić kierowców do bezpiecznego, przepisowego zachowania na drodze. Jeśli to możliwe, policja zaleca korzystanie z objazdów.

W jednym z sondaży pytamy Was o wpływ zmian organizacji ruchu wymuszonych budową ronda na płynność jazdy po mieście. Zdania są podzielone: niespełna połowa ankietowanych (48%) uważa, że zmiany usprawniły ruch, 42% twierdzi że jest wręcz przeciwnie, natomiast 10% nie ma zdania. Do tej pory w sondażu oddano 793 glosy.

 

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2012

  taka zmiana organizacji ruchu to wg, mnie dobry "Bat" na kierowców którzy jeżdżą na pamięć i też dobra podstawa do przypomnienia sobie znaków przez niektórych niedzielnych kierowców!! naprawdę warto się czasem przejść na tę drogi i popatrzeć jak ludzie jeżdżą po prostu monty python!!

  15 1 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  Dla mnie najgorzej przebijać się ulicą Mickiewicza - tam przynajmniej z jednej strony powinien być zakaz zatrzymywania, resztę zmian organizacyjnych da się przeżyć

  14 1 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  Tak się składa, że mieszkam przy ulicy Mickiewicza i codziennie widzę co się wyprawia na tej ulicy. Sam byłem świadkiem zrysowania całego boku jednego z zaparkowanych aut na chodniku, nie licząc już połamanych lusterek próbujących się wyminąć aut lub nie udanego manewru cofania kierowców przez co cała ulica jest zablokowana i tworzą się korki. Nie wiem do czego musi jeszcze dojść żeby Pan Starosta Tomal zrozumiał, że bez wprowadzenia ruchu jednokierunkowego albo zakazu parkowania po jednej ze stron, ullica Mickiewicza nie spełnia swojej roli, choć Policja już dawno zgłaszała te zastrzeżenia Panu Staroście.

  13 4 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  Ja uważam , że rondo tam jest potrzebne. Po rondzie zawsze jedzie się płynnie, szybko , nie ma stania itp. a że przemęczymy się z jego budowa przez jakiś czas to nic nam się nie stanie.
  Jedynie ta ul Mickiewicza jest porażką, ale i tak nic nie zrobią z tym bo chyba od roku wszyscy narzekają na tą ulice, a władza nic z tym nie robi, więc zapomnijmy.

  10 5 Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 6 wrz 2012

  A nie byłoby morznoś mieskańcom piechoto? Troszki dać z siebie dla Pan Burmiszcz Maciej, Pan Tomal i Pan Dyrekcja Graboski.
  z powarzamniem
  Zdzichó
  postryptum: gdzierzby tu jeszcze jakim romdem ciepnomć w miast Myślenice?

  8 4 Odpowiedz

Zobacz więcej