Miasto

Myślenice: Mężczyzna odmówił wizyty księdza. Z bronią zabarykadował się w domu

Myślenice: Mężczyzna odmówił wizyty księdza. Z bronią zabarykadował się w domu

W środę, 23 stycznia po godz. 19 antyterroryści obezwładnili mieszkańca Myślenic, który zabarykadował się w domu. Miał broń. Jak podają media ogólnopolskie: miał grozić księdzu chodzącemu po kolędzie

Czekamy na oficjalny komunikat w tej sprawie od myślenickiej policji. Z relacji mediów wynika, że o godz. 19 brygada antyterrorystyczna weszła do jednego z domów przy ul. Kazimierza Wielkiego i obezwładniła 53-letniego mężczyznę. Jak podaje portal kontakt24.tvn.pl: mężczyzna wcześniej miał grozić chodzącemu po kolędzie księdzu, że do niego strzeli.

"Policję zaalarmowali świadkowie, którzy słyszeli jak mężczyzna mieszkający w domu wolnostojącym przy ul. Kazimierza Wielkiego krzyczał, że ma broń i groził, że jeśli przyjdzie ksiądz to do niego strzeli" - kontakt24.tvn.pl poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Sprawę kolejno poruszają ogólnopolskie media. Można o niej przeczytać m.in. na gazeta.pl  oraz na onet.pl. Śledzimy na bieżąco wydarzenia w tej sprawie.

Na ten temat piszecie również na forum

24 stycznia 2013
Na temat zdarzenia opowiada Michał Kondzior z KWP w Krakowie:

W środę 23 stycznia ok. godziny 15 dostaliśmy telefon od pewnej osoby, która powiedziała, że jeden z mieszkańców Myślenic groził, iż będzie strzelał do księdza chodzącego po kolędzie.

Rzeczywiście na ul. Kazimierza Wielkiego odbywała się kolęda z udziałem księdza z miejscowej parafii. W pewnej chwili z okna jednego z domów ktoś zaczął krzyczeć, że zastrzeli księdza, kiedy ten tylko wyjdzie z sąsiedniego domu. 

Jak się później okazało był to 54 letni mężczyzna mieszkający w tym domu wspólnie z 85 letnią matką. Świadkowie dodali również, że mężczyzna trzyma w ręku coś co może być długą bronią. Na miejsce skierowano natychmiast kilka załóg policyjnych i policyjnych negocjatorów. Mimo prób mediacji nie udało się przekonać mężczyzny aby otworzył drzwi i wyszedł na zewnątrz. 

Ponieważ stawał się coraz bardziej agresywny i nic nie wskazywało na to, że dobrowolnie się poddał, podjęto decyzję o użyciu policjantów z oddziału antyterrorystycznego. 

Ok. godz. 18.30 antyterroryści wtargnęli do środka i bez większych problemów zatrzymali mężczyznę. Znaleziono także broń pneumatyczną tzw. wiatrówkę. 

Mężczyzna obecnie znajduje się w areszcie policyjnym i przypuszczalnie jutro zostaną mu przedstawione zarzuty grożenia kilku osobom za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Podczas interwencji nikomu nic się nie stało a matką zatrzymanego zajęła się opieka społeczna.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  23 sty 2013

  Jutro będzie to news dnia podczas rozmów w Myślenicach- ciekawe kto to ? WSTYD na całe miasto ...

  26 36 Odpowiedz
 • 23 sty 2013

  Czy Myślenice zasłyną kiedyś pozytywnie? Albo kontrowersje z zamkniętą stacją - gdzie warunki do jazdy są idealne na dzień dzisiejszy, albo siara z zamykaniem się przed księdzem....porażka co sie z tym miastem dzieje??????

  37 11 Odpowiedz
  • 24 sty 2013

   Dokładnie. Jak zwykle antykatolickie mainstreamowe media zwietrzyły sensację. Pewnie przedstawią sprawę tak jakby to ksiądz siłą chciał wedrzeć się do tego gościa i ten biedny musiał się bronić używając strzelby. Widać jak medialna antykościelna nagonka medialna robi swoje nawet w mózgach mieszkańców tak małej i dotąd spokojnej naszej pipidówy.

   9 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sty 2013

  co to się dzieje wydawało sie myślenice spokojne miasteczko a tu diabeł nie śpi

  27 12 Odpowiedz
 • mirek@ 23 sty 2013

  no to pięknie się dzieje, a wydawało się, ze to bezpieczne miasteczko

  15 27 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 23 sty 2013

  a wy chcecie w innym temacie likwidowac straz miejska, strach tu mieszkac

  13 56 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   23 sty 2013

   a powiedz mi w czym sie ta straż wykazała i wykazuje bo chyba nie powstrymała tego szaleńca tylko AT

   21 6 Odpowiedz
  • 23 sty 2013

   a co straz miejska by w tej sytuacji robila???????

   23 4 Odpowiedz
  • 23 sty 2013

   Oni potrafią się przyczepić że odśnieżasz auto z zapalonym silnikiem, ale jak są zaspy na niektórych głównych ciągach pieszych to nie potrafią zrobić z tym porządku, szarego obywatela to można mandatem ukarać ale jak już jest za to odpowiedzialna jakaś instytucja, Urząd albo nie daj Boża biznesmen to już się nie da.

   26 4 Odpowiedz
  • 25 sty 2013

   Kolego Straz miejska jest od lojenia obywatela mandatami a nie od pilnowania czy zapewniania bezpieczenstwa i porzadku to ich nie obchodzi ! im szybciej sie ich pozbedziemy tym lepiej a zaoszczedzone pieniadze zainwestowac w monitoring miasta i to bedzie poprawa bezpieczenstwa !!!

   7 3 Odpowiedz
 • 23 sty 2013

  Chory na główkę? wystarczyło nie wpuszczać i już- po co mieszać w to społeczeństwo- tylko tłumaczy coś nie hallo albo chęć zwrócenia na siebie uwagi....

  32 4 Odpowiedz
 • 23 sty 2013

  Zaraz, zaraz. Czyli gość po prostu nie chciał przyjąć księdza, sąsiadom coś dziadziu pobredził, zamknął się we własnym domu, pod chatę zajechał mu oddział antyterrorystów i wywlekli go na badania psychiatryczne za posiadanie wiatrówki i nieprzyjęcie księdza?

  W tym kraju nic mnie nie zaskoczy...

  63 15 Odpowiedz
  • mirek@ 23 sty 2013

   czytajcie ze zrozumiemiem. w kazdym artykule jest informacja ze mial grozic mu bronia, wiec niekoniecznie musi byc tak jak piszesz

   12 23 Odpowiedz
 • 23 sty 2013

  Widać Myślenice idą z duchem czasu, w końcu modne stało się barykadowanie we własnym domu i akcje antyterrorystów. Na szczęscie tu w wersji light i obyło się bez takiego finału o jakich w ostatnim czasie można było słyszeć w mediach.

  28 5 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 23 sty 2013
  pisowiec napisał/a:

  mysleniczaninzdziada napisał/a:a wy chcecie w innym temacie likwidowac straz miejska, strach tu mieszkaca powiedz mi w czym sie ta straż wykazała i wykazuje bo chyba nie powstrymała tego szaleńca tylko AT

  nie mieli okazji, uwierz gdyby musieli to na pewno by sie wykazali w takiej sytuacji

  7 34 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sty 2013

  Jestem jedna z osob ktore byly swiadkiem tego co wyprawial ten czlowiek... i to wcale nie bylo tak ze on chcial do ksiedza strzelac bo ten chcial do niego wejsc! chcial strzelac bo ksiadz rzekomo przeszedl po jego terenie prywatnym. celowal ze swojego okna do drzwi sasiadki ktora w tym czasie ksiedza przyjmowala. ksiadz nie byl w stanie wyjsc i isc dalej bo ten grozil ze go "ubije"

  Komentarz napisany przez "sąsiadkę" pod artykułem tvn24.

  35 8 Odpowiedz
  • mirek@ 23 sty 2013

   chwalisz sie ze jestes swiadkiem a nie potrafisz jednoznacznie wskazac czy chcial strzelac... nie wazne za co wazne ze chcial...

   2 21 Odpowiedz
 • 23 sty 2013

  Straż miejska YHYM. Nie chce im się do gówniarzerii podpijającej podejść a do tego faceta to nawet do domu nie zbliżyliby się.
  Z całym szacunkiem, ale część wypowiedzi w różnych tematach to niektórzy piszą żeby zaistnieć.

  24 5 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  Nie wiem,czy śmiać się, czy płakać... Ludzie, gdzie jest dzielnicowy? Wiem, o czym mówię.Żeby była jasność-nie winię obecnego dzielnicowego. Jeżeli w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach o pracy dzielnicowych będą decydować tacy jak obecnie amatorzy, to będą zdarzać się takie" perełki". Wstyd. Myśleniczanie pamiętają, że pan dzielnicowy Kazimierz K.(nie żyjący już) znał każdy zakątek,każdego mieszkańca Dolnego Przedmieścia. Dlatego, że pracował w rejonie 20, a może więcej lat. Zapewne wiedziałby, co zrobić. Bez negocjatorów i antyterrorystów...No i byłoby taniej. Ale cóż... dzielnicowego wymieńmy co dwa lata... Żenada. I są skutki. Nie znam człowieka, który miał grozić księzu,ale myślę,że Policja myślenicka zbłaźniła się strzelając z armaty do kaczki.

  29 5 Odpowiedz
  • 24 sty 2013

   Dzielnicowy Kazimierz K. był z mojej rodziny - to tak na marginesie.
   On codziennie chodził po Dolnym Przedmieściu na piechotę (była trochę inna rzeczywistość) rozmawiał z ludźmi i rzeczywiście znał mieszkańców i wiedział czego po kimś można się spodziewać. Teraz nie dość, że dzielnicowych zmienia się często to jeszcze przejedzie taki samochodem po głównej ulicy raz na jakiś czas i tyle go widzieli. Niestety, ale teraz mamy zupełnie inną rzeczywistość.

   Jeśli chodzi o tego gościa z wiatrówką to mieszka ponoć przy samym skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Słowackiego. Nazwiska nie podam ze względu na ochronę danych personalnych.

   4 4 Odpowiedz
 • 24 sty 2013
  mysleniczaninzdziada napisał/a:

  pisowiec napisał/a:mysleniczaninzdziada napisał/a:a wy chcecie w innym temacie likwidowac straz miejska, strach tu mieszkaca powiedz mi w czym sie ta straż wykazała i wykazuje bo chyba nie powstrymała tego szaleńca tylko ATnie mieli okazji, uwierz gdyby musieli to na pewno by sie wykazali w takiej sytuacji

  Kpisz czy o drogę pytasz?! Taa.. by się tak wykazali jak codziennie na ulicach naszego miasta, Już dawno nie widziałem, żadnego strażnika miejskiego w M-cach. Gdzie oni niby są i cóż takiego robią? Ileż to mamy parkujących "jak kto chce" i co z tym robi SM? Ostatnio jakiś pajac zablokował wjazd do posesji na przeciwko galerii i właściciel nie miał jak wyjechać z domu (!). Skończyło się na interwencji Policji. Jeszcze nie zdążył radiowóz odjechać a następny "inteligent" (przy Policji!) parkuje na pasach tuż obok. Pod samą Dekadą jakiś gówniarz zaparkował na wyłożonym płytkami przejściu od ulicy na parking. To nic, że ludzie nie mieli jak przejść. Takich przypadków widziałem multum i to w różnych zakątkach Myślenic. I co? SM ani widu ani słychu. Po co oni w ogóle są? Czyż nie powinni dbać o porządek w naszym mieście?

  20 2 Odpowiedz
  • paulinka 24 sty 2013

   a mi kiedys pomogli jak mi zaginal pies. mysle ze gdyby ich wezwac to na pewno by pomogli w tej sprawie, a nie zaraz dzwonic po antyterrorystow.

   a ten facet to masakra jakas! lol strach tamtedy chodzic teraz co sie dzieje w tym miescie?

   4 35 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  Jutro będzie to news dnia podczas rozmów w Myślenicach- ciekawe kto to ? WSTYD na całe miasto ... Pizarro ja wiem kto to

  6 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sty 2013

  Ktoś sobie zakpił z tą SM a niektórzy wzięli sprawę na poważnie,

  6 3 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  Nowy Rok, nowe sensacje... BRAWO!:d Ciekawe co za niedługo nas czeka;d

  5 4 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  Ktoś sobie zakpił z tą SM a niektórzy wzięli sprawę na poważnie,Pesymista moja ciocia go zna ten facet gonił z sikierom sąsiada !!!!

  2 8 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  A to było tak że ten ksiądz chciał przejść do innego domu a do niego od wielu lat nie chodzi bo on nie przyjmuje kolędy !! I zaczął przezywać jego tych chłopaczków i policjantów że teraz przyjechali a wtedy gdy mu pszczoły ukradli to nie przyjechali i na nich wszystkich klął !!

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sty 2013

  jakie pszczoły? jeśli można wiedzieć

  3 2 Odpowiedz
  • 24 sty 2013

   no bo ktoś mu kiedyś ukradł pszczoły z ula bo on mam ule a chodziło o to że wtedy policja nie przyjechała jak on ich wzywał a teraz przyjechali !!

   5 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  Nikt mu pszczół nie ukradł, ubzdurał sobie!
  sąsiedzi mają z nim siedem światów.
  To co wykręcił wczoraj to już szczyt szczytów!
  Powinni go zamknąć bo jak go wypuszczą to będzie jeszcze gorzej.

  17 7 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  Sąsiedzi tego już dawno wiedzą ,że ma nierówno pod sufitem! Ciągle chodził na policję, skarżył na sąsiadów , niektórych nawet o czary oskarżał, więc to już samo za siebie mówi.
  Teraz jak stał się niebezpieczny dla otoczenia to powinien już w Kobierzynie wylądować i po sprawie.

  Xseros napisał/a:

  Ktoś sobie zakpił z tą SM a niektórzy wzięli sprawę na poważnie,Pesymista moja ciocia go zna ten facet gonił z sikierom sąsiada !!!!

  Jak już coś to siekierą gonił sąsiada, Xseros :)

  8 3 Odpowiedz
  • 24 sty 2013

   no tak sorki za pomyłkę

   1 5 Odpowiedz
  • 24 sty 2013

   no tak sorki za pomyłkę

   M-cee napisał/a:

   Nikt mu pszczół nie ukradł, ubzdurał sobie!
   sąsiedzi mają z nim siedem światów.
   To co wykręcił wczoraj to już szczyt szczytów!
   Powinni go zamknąć bo jak go wypuszczą to będzie jeszcze gorzej.

   NO też tak mogło być

   1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sty 2013

  Napisałem że ktoś dla jaj zrobił "wrzutkę"z likwidacją SM a ktoś to bierze na poważnie i dyskusja zmierza w tym kierunku.
  To był czyjś żart ale tak właśnie u nas władza robi sobie jaja ze społeczeństwa dla odwrócenia uwagi wrzucając jakiś temat.

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sty 2013

  Jakie miasto taki terrorysta?
  A co to za groźną broń miał?Wiatrówkę kupioną na jarmarku za 50 złotych?Teraz już wiadomo dlaczego chcą zlikwidować plac targowy-aby" terroryści" nie mogli kupować broni?

  14 11 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  Jakie miasto taki terrorysta?
  A co to za groźną broń miał?Wiatrówkę kupioną na jarmarku za 50 złotych?Teraz już wiadomo dlaczego chcą zlikwidować plac targowy-aby" terroryści" nie mogli kupować broni?

  Miał wiatrówke bo na nią nie trzeba pozwoleni tak piszą na kontakt 24 że nie trzeba było mieć pozwolenia na broń ale nie napisali jaką miał

  2 2 Odpowiedz
 • 24 sty 2013
  TwojPan napisał/a:

  mysleniczaninzdziada napisał/a:a wy chcecie w innym temacie likwidowac straz miejska, strach tu mieszkaca co straz miejska by w tej sytuacji robila???????

  zadzwonila by po policje,to samo co zrobili sasiedzi

  3 2 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  .Dzielnicowy Kazimierz K. był z mojej rodziny - to tak na marginesie.
  On codziennie chodził po Dolnym Przedmieściu na piechotę (była trochę inna rzeczywistość) rozmawiał z ludźmi i rzeczywiście znał mieszkańców i wiedział czego po kimś można się spodziewać. Teraz nie dość, że dzielnicowych zmienia się często to jeszcze przejedzie taki samochodem po głównej ulicy raz na jakiś czas i tyle go widzieli. Niestety, ale teraz mamy zupełnie inną rzeczywistość.

  Jeśli chodzi o tego gościa z wiatrówką to mieszka ponoć przy samym skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Słowackiego. Nazwiska nie podam ze względu na ochronę danych personalnych.[/cytat]

  A ten co mieszkał na samym końcu Kazimierza Wielkiego ma na imię Józef.K. bo moja ciocia obok jego mieszka on jest chory psychicznie !!

  1 12 Odpowiedz
 • mirek@ 24 sty 2013
  walker napisał/a:

  Estetita napisał/a:Czy Myślenice zasłyną kiedyś pozytywnie? Albo kontrowersje z zamkniętą stacją - gdzie warunki do jazdy są idealne na dzień dzisiejszy, albo siara z zamykaniem się przed księdzem....porażka co sie z tym miastem dzieje??????Dokładnie. Jak zwykle antykatolickie mainstreamowe media zwietrzyły sensację. Pewnie przedstawią sprawę tak jakby to ksiądz siłą chciał wedrzeć się do tego gościa i ten biedny musiał się bronić używając strzelby. Widać jak medialna antykościelna nagonka medialna robi swoje nawet w mózgach mieszkańców tak małej i dotąd spokojnej naszej pipidówy.

  człowieku zastanów się co piszesz. facet z bronia w domu nieistottne czy to wiatrowka czy inna grozil ze zastrzeli ksiedza... moglby grozic kazdemu z nas w interesie spolecznym lezy to zeby taka sprawe naglasniac, zeby inni mu podobni mielis ie na bacznosci. jestem mieszkancem tego miasta mam zone i dziecko chce czuc sie bezpiecznie i chce zeby moi najblizsi mogli spokojnie chodzic po jego ulicach...

  9 8 Odpowiedz
 • 24 sty 2013
  mirekm napisał/a:

  Pizzaro napisał/a: i to wcale nie bylo tak ze on chcial do ksiedza strzelac bo ten chcial do niego wejsc! chcial strzelac bo ksiadz rzekomo przeszedl po jego terenie prywatnym. chwalisz sie ze jestes swiadkiem a nie potrafisz jednoznacznie wskazac czy chcial strzelac... nie wazne za co wazne ze chcial...

  czy Ty nie rozumiesz co czytasz? przeanalizuj to dwa razy zanim cos napiszesz... nie prawda jest to ze facet CHCIAL strzelac dlatego ze ksiadz chcial do niego wejsc tylko dlatego CHCIAL STRZELIC poniewaz ksiadz rzekomo przeszedl po jego posesji! czy cos jest w tym nielogicznego? bo nie rozumiem!

  4 2 Odpowiedz
 • 25 sty 2013

  To jest te Pan co mieszka na przeciwko strażnicy? bo po komentarzach wnioskuję ze o niego chodzi :)

  1 3 Odpowiedz
  • 25 sty 2013

   Nie on tam nie mieszka mieszka na samym końcu Kazimierza Wielkiego w takim domu bez okien i w cegłach i on ma ule nie mieszka naprzeciwko strażnicy gdzie strażnica a gdzie jego dom

   1 6 Odpowiedz
 • 25 sty 2013
  Xseros napisał/a:

  khaike napisał/a:To jest te Pan co mieszka na przeciwko strażnicy? bo po komentarzach wnioskuję ze o niego chodzi :)Nie on tam nie mieszka mieszka na samym końcu Kazimierza Wielkiego w takim domu bez okien i w cegłach i on ma ule nie mieszka naprzeciwko strażnicy gdzie strażnica a gdzie jego dom

  Xseros, zapewniam Cię ,że to nie jest koniec ulicy K.Wielkiego. Ulica ta na jednej nitce kończy się pod wałami, przy stawach a na drugiej przy skrzyżowaniu z Ujejskiego.

  5 3 Odpowiedz

Zobacz więcej