Miasto

Umowy z RPGK wygasną w czerwcu. Kto będzie odbierał nasze śmieci?

Umowy z RPGK wygasną w czerwcu. Kto będzie odbierał nasze śmieci?

Nowe przepisy dotyczące gospodarki odpadami zaczną obowiązywać od 1 lipca, natomiast z dniem 30 czerwca przestaną obowiązywać umowy na odbiór śmieci podpisane przez mieszkańców z RPGK. W połowie kwietnia rozstrzygnie się przetarg na firmę, która będzie wywozić śmieci 

Umowy, które mieszkańcy zawarli z RPGK na odbiór śmieci ulegną rozwiązaniu 30 czerwca 2013 roku. Wszystko za sprawą wejścia w życie nowych przepisów dotyczących gospodarki odpadami, w myśl których od 1 lipca obowiązek gospodarki śmieciowej przejmą gminy.

Tak naliczane będą opłaty za śmieci w blokach

Mieszkańcom, którzy do tej pory mieli zawarte umowy na odbiór odpadów z przewoźnikiem, pozostaje w kwestii śmieci kontaktować się z gminą. To właśnie ona pobierze opłaty, poniesie odpowiedzialność za odbiór śmieci oraz dostarczy kosze i worki na śmieci.

Obecnie trwa przetarg na wyłonienie przewoźnika, który będzie odbierał śmieci z terenu miasta i gminy Myślenice. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w połowie kwietnia poznamy zwycięzcę, a podpisanie umowy będzie już zadaniem gminy, a nie jak do tej pory - mieszkańców - mówi burmistrz Maciej Ostrowski.

Zasady zagospodarowania odpadów: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Odpady wytwarzane na terenie nieruchomości niezamieszkałych (szkoły, urzędy, sklepy, zakłady pracy) będą nadal odbierane przez RPGK na dotychczasowych zasadach, zgodnie z umowami zawartymi przez te podmioty.

Urzędnicy wyjaśniają: Tak będziemy segregować śmieci

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • 22 mar 2013

  Nic się nie zmieni ,dalej RPGK będzie wywozić śmieci.Dojdzie pośrednik który też będzie na nas zarabiał i z tego powodu będzie dużo drożej .

  29 4 Odpowiedz
 • mirek@ 22 mar 2013

  myślę, że przetarg ponownie wygra RPGK... i docelowo nic sie nie zmieni

  20 1 Odpowiedz
 • ania 22 mar 2013

  Urząd miasta

  8 1 Odpowiedz
 • 22 mar 2013

  Ja chciałby się w końcu dowiedzieć jaka będzie opłata za te śmieci??

  8 1 Odpowiedz
 • ania 22 mar 2013

  I teraz przyznam się do błędu. Zapomniałem, że ktokolwiek wygra przetarg śmieci musi wozić do ZUO. A tam mega cena za śmieci i zero
  Odzysku.
  Będę śledzić wyniki przetargu, oczywiście trzymam kciuki za RPGK. Nie wyobrażam sobie, że wszyscy Ci smieciarze tracą pracę.

  8 4 Odpowiedz

Zobacz więcej