Miasto

Czy w Myślenicach jest miejsce na kolejną galerię handlową?

Czy w Myślenicach jest miejsce na kolejną galerię handlową?

Galeria Myślenice będzie dwa razy większa niż Dekada i znajdzie się w niej 40 sklepów. Czy w Myślenicach jest miejsce na kolejną galerię handlową?

Tak będzie wyglądać Galeria Myślenicka. Fot. Strona projektu

Myśleniccy kupcy obiecują na łamach Dziennika Polskiego, że rusza budowa galerii, choć pierwotny projekt uległ zmianom. Według nich pierwsza łopata pod budowę powinna zostać wbita po wyłonieniu wykonawcy, a sama budowa miałaby trwać 18 miesięcy.

O tym, że na działce przy ul. Słonecznej ma powstać Galeria Myślenice kupcy informują od 2009 roku, kiedy zburzono budynek starego dworca PKS.

Chcą ograniczyć handel w niedzielę

Według założeń Galeria Myślenicka ma łączyć powierzchnie handlową z przestrzenią w której mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas. Wśród atutów Kongregacja Kupiecka wymienia bliskość Zakopianki oraz przystanek busów, znajdujący się na tej samej działce. Według danych zamieszczonych na stronie projektu korzysta z niego ok. 10.000 osób dziennie.

Galeria Myślenicka ma być największą powierzchnią handlową w regionie i zajmować ponad 6 500 tys. m.kw. przeznaczonych na wynajem. W budynku znajdzie się około 40 sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych, a parking ma pomieścić 230 samochodów.

Galeria Myślenicka będzie dwukrotnie większa od znajdującej się na sąsiedniej działce, gdzie znajduje się 16 sklepów o łącznej powierzchni 3 400 tys. m.kw. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (50)

 • Peex 31 maj 2013

  W sumie zawsze jakieś nowe miejsca pracy się tam może znajdzie xD

  82 10 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 31 maj 2013

  nabuduja sklepow tylko nie bedzie komu i za co kupowac...

  89 26 Odpowiedz
 • 31 maj 2013

  No to tak trochę bez sensu... Od razu mogli by zbudować jedną dużą galerię niż dwie mniejsze...

  75 5 Odpowiedz
 • mirek@ 31 maj 2013

  skoro budują to pewnie z kalkulacji wyszlo ze sie opłaci.

  mnie martwi co innego: już teraz ciężko jest tam przejechać do tego na końcu tej ulicy ktoś buduje stację - tu galeria na 40 sklepów a kto i w jaki sposób zwiększy przepustowość ulic?

  54 7 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 31 maj 2013

  ta galeria dokona rzezi lokalnych sklepów ! zarobi tylko garstka przedsiebiorcow inwestujacych w galerie, a cala mala przedsiebiorczosc padnie

  37 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...