Miasto

Urzędnicy tłumaczą: Dlaczego kosze na osiedlu są ciągle przepełnione

Urzędnicy tłumaczą: Dlaczego kosze na osiedlu są ciągle przepełnione

- Wolnostojące kosze przed blokami, często zapełniane są przez przyjezdnych, którzy swoje śmieci wyrzucają w Myślenicach - na bieżące pytania dotyczące gospodarki odpadami odpowiadają urzędnicy myślenickiego magistratu

Od 1 lipca weszły w życie nowe zasady dotyczące segregacji i wywozu śmieci. W związku z nimi macie coraz więcej pytań, a wasze zastrzeżenia budzi przebieg tzw. śmieciowej rewolucji. W ostatnich dniach jeden z mieszkańców Osiedla Tysiąclecia przesłał nam zdjęcia przepełnionych koszy, a inni czytelnicy worków śmieci leżących na Zarabiu.

Na temat zmian w gospodarce odpadami, segregacji i wywozu śmieci rozmawiacie również na forumUrzędnicy postanowili odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania:

Kto jest odpowiedzialny za postawienie altanek śmietnikowych na osiedlach?

Altanki zostały sfinansowane z budżetu Gminy Myślenice, co według ustawy nie było jej obowiązkiem. Jednak chcąc odciążyć finansowo spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, gmina zdecydowała się na opłacenie wykonania całości altanek co łącznie stanowiło koszt ok. 500 000 zł. W gestii zarządców spółdzielni/wspólnot leżało jedynie przygotowanie posadzki pod altanki, czyli dorobienie fragmentu podłogi do tej która już istniała. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją - jak np. przed blokami przy ul. Słowackiego - gdzie gotowa altanka nie może być postawiona, na swoim miejscu, gdyż nie przygotowano odpowiedniego podłoża.

Dlaczego kontenery przy blokach są ciągle przepełnione?

Wolnostojące kosze, które znajdują się na zewnątrz pod blokami zapełniane są również przez innych (często przyjezdnych), którzy swoje śmieci wyrzucają w Myślenicach. Podobnie było z dzwonami na Zarabiu, gdzie po weekendzie wokół koszy było pełno śmieci. Pod dzwony na Zarabiu, czy na ul. Kazimierza Wielkiego wielokrotnie podjeżdżały samochody na rejestracjach spoza gminy Myślenice. Wysiadające z nich osoby wyrzucały śmieci do dzwonów lub rzucały w workach obok nich. Gdy znikną wszystkie dzwony, a kubły na śmieci zostaną umieszczone w zamykanych osiedlowych altanach, z pewnością będzie czysto. Częstotliwość wywozu na osiedlu nie uległa zmianie i tak jak poprzednio, śmieci odbierane są co tydzień.

Kiedy na terenie gminy Myślenice pojawia się kosze na BIO?

RPGK już rozpoczęło rozwożenie koszy na bioodpady oraz małych 5 litrowych pojemników. Do końca lipca powinny trafić do właścicieli wszystkich nieruchomości. Opóźnienie spowodowane jest niewywiązaniem się z umowy dostawcy koszy bio, który miał je dostarczyć na początku lipca.

Nie otrzymałem worków na plastik, skąd mógłbym je odebrać?

Worki powinien Pan otrzymać od RPGK w takiej samej ilości jaką Pan wystawił. Jeśli tak się nie stało, worki można odebrać w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach w sali nr 13 na Ip.

Powiązane tematy

Komentarze (20)

 • 19 lip 2013

  Dobry kit, przyjeżdżali ludzie i wyrzucali śmieci ? To trzeba było robić zdjęcia/spisywać rejestracje.

  53 5 Odpowiedz
 • 19 lip 2013

  cyt. "Wolnostojące kosze przed blokami, często zapełniane są przez przyjezdnych, którzy swoje śmieci wyrzucają w Myślenicach"
  .
  .Panie burmistrzu i kolesie!
  tak bardzo to się się już dawno nie uśmiałem:)
  .
  .hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  hahahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahhahahahahh
  hahahahahhaahhahaahhaahhahahahahhahahahahahahahhahah

  43 4 Odpowiedz
 • 19 lip 2013

  Zawsze trzeciego wina, tego co go "nima"...
  Tłumaczenie wprost wyjęte z postów niejakiego Bill'a. Mam takie pytanie; Co robi się z zarządcą ktory nie umie zarządzać? I nie jest to bynajmniej pytanie retoryczne.

  41 6 Odpowiedz
 • 19 lip 2013

  Nie było ustawy śmieciowej - przyjezdni nie wyrzucali u nas śmieci
  Jest ustawa śmieciowa - przyjezdni śmiecą na potęgę.
  Czy to też dla was jest dziwne?
  Czy urzędnicy robią z siebie ***** ? no bo przecież nie z obywateli..

  ale zwała hahahhahahaha :) totalna kompromitacja urzędasy!!

  36 6 Odpowiedz
 • Rafał P 19 lip 2013

  Może odpowiedzą raczej na zarzuty z komentarzy pod tym artykułem ze zdjęciami z osiedla zamiast na trzy pytania na krzyż. Ile im zajęło przygotowanie tej odpowiedzi? 15 minut? Czym to jest w porównaniu do dwóch tygodni smrodu pod domem. Ruszcie dupy za przeproszeniem i do roboty, bo dostajecie za coś pieniądze, nasze pieniądze! Chętnie wydałbym je raczej na usługi firmy wywożącej śmieci, która nie miałaby swoich klientów tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

  31 4 Odpowiedz

Zobacz więcej