Miasto

ALARMUJECIE: Osiedle tonie w śmieciach

- Osiedle Tysiąclecia tonie w śmieciach - pisze jeden z naszych czytelników i dołącza zdjęcie przepełnionych pojemników. Widzieliście więcej takich miejsc? Czekamy na wasze zdjęcia i spostrzeżenia na temat śmieciowej rewolucji


Pojemniki na śmieci pomiędzy blokami nr 6,9 i 10 na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach - czekamy na fotografie z waszych okolic

Od 1 lipca weszły w życie nowe zasady dotyczące segregacji i wywozu śmieci. Do wielu domów do tej pory nie dotarły m.in. kubły na bioodpady, a zmiana harmonogramu wywozu śmieci powoduje, że rośnie ich sterta. Jak sytuacja wygląda w twoim miejscu zamieszkania?

- Po ustawie śmieciowej wszystko tonie w syfie i śmieciach, przesyłam fotki największego skupiska na które trafiłem, koło każdego bloku jest przeważnie jeden kosz i to zamknięty, ale w innych miejscach wygląda to tak jak na osiedlu Tysiąclecia. Na zdjęciu nie widać też chmary ptaków i kotów - pisze do nas autor zdjęcia, które zostało zrobione pomiędzy blokami 6,9 i 10.

Zgodnie z zasadami zagospodarowania odpadów, właściciele nieruchomości mieli otrzymać pakiet pojemników i worków, a do każdego domu miał trafić harmonogram wywozu odpadów. Firma o której gmina zamówiła pojemniki na odpady biodegradowalne, nie dostarczyła ich na czas. Urzędnicy zapewniają, że pojemniki dotrą do końca lipca, odpady biodegradowalne radzą wrzucać do pojemnika na odpady pozostałe.

Na temat zmian w gospodarce odpadami, segregacji i wywozu śmieci rozmawiacie również na forum

Śmieci na Górnym Jazie


Śmieci przy jednym z chodników na Górnym Jazie, fot. mirekm 

Jak się okazuje, problem śmieci dotyczy nie tylko obszarów mieszkalnych, ale również przestrzeni publicznej. Na Zarabiu, a konkretnie na Górnym Jazie, w miejscu gdzie w poprzednich latach znajdował się kosz, dzisiaj leży sterta śmieci. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 lip 2013

  Chciałem zaznaczyć że cały ten harmonogram jest do D***Y ! kto to widział żeby tak rzadko zbierać worki i bioodpady !! i gdzie ja mam sobie trzymać te zapełnione syfem i dziadostwem worki ? jak urzędnicy tacy mądrzy niech sobie sami to na swoją posesję wezmą podejrzewam że najbardziej na "rewolucji śmieciowej" zyskają osoby produkujące trutki na szczury bo tego się namnoży teraz niewyobrażalne ilości, a wszędzie w mieście czuć będzie fetor rozkładających się lub też nie śmieci, a nasz las potoki i rzeki zamienią się w jedno wielkie wysypisko co jest przykre.

  61 5 Odpowiedz
 • mirek@ 18 lip 2013

  ale syf! podobnie jest na osiedlu przy ul. Berka Joselewicza

  25 8 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  Tak to jest jak lokalni "politycy" zabierają się za realizację zmian.
  Kompletny brak wyobraźni, wsparty "mądrością" radnych.
  Dzięki temu już nie tylko mieszkańcy Borzęty mają śmietnik, ale każdy z nas doczekał się swojego przydomowego śmietnika.
  Przecież to było takie proste. Wystarczyło utrzymać poprzednio obowiązujący cotygodniowy harmonogram wywozu odpadów w mieście i dodatkowo odbierać worki na odpady segregowane.
  Nikt nie miałby problemów wystawić wraz z kubłem - worków. Przez lata śmieci były wywożone w tych samych dniach o tej samej porze.
  Jestem przekonany, że Gmina w tym roku mocno popłynie na absurdzie, który stworzyła, a w kolejnych latach naprawiając go przerzuci koszty na nas i śmieci będą jeszcze droższe.

  25 4 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  Pozdrowienia dla pana Burmistrza.
  hahahahahahahahhahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahah

  49 4 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  Zgadzam się moim poprzednikiem, lecz zastanawia mnie tylko jedno... dlaczego nie można było wprowadzić nowego systemu tak aby zazębiał się ze starymi zasadami np. przez trzy miesiące. byłby czas aby dostarczyć nowe pojemniki, dostarczyć materiały na temat segregacji, a w tym czasie odbierać "po staremu". Pewnie nie było by takich problemów jak dzisiaj, ale u nas jak zwykle nikt nie myśli. Radni gminy chyba nie mają zielonego pojęcia o segregacji i ilości odpadów którą wytwarza przeciętny mieszkaniec, gdyż tworząc harmonogramy wyznaczyli raz w miesiącu odbiór frakcji odpadów pozostałych, których i tak jest najwięcej. Opakowania serwowane nam przez producentów w większości nie nadają się do segregacji, co powoduje większą ilość odpadów mieszanych. Informuje się też mieszkańców, że jak nie ma gdzie wyrzucić to należy zawieść na wysypisko i kosztami obciążyć gminę, czyli właściciela śmieci ..... ale chyba nie to jest celem nowej ustawy?? Prawda? To nie mieszkańcy mają zajmować się wywozem odpadów, tylko gmina. Pamiętajmy że wg. nowej ustawy to gminy od momentu wytworzenia odpadów są ich właścicielami i odpowiadają za utrzymanie czystości na swoim terenie. Może mieszkańcy zamiast na wysypisko powinni nadmiar odpadów nie odbieranych przez gminę zawozić je pod magistrat?? Swoją drogą byłoby niezłe zamieszanie gdyby któregoś dnia urzędnicy nie mogli wejść do urzędu..... może wtedy by ktoś wreszcie pomyślał zanim wyda głupie uchwały.
  Reasumując za jakiś czas i tak na pewno opłaty będą wyższe, gdyż taki harmonogram jak mamy i częstotliwość wywozu na pewno nie zda egzaminu, gdyż utoniemy w śmieciach.

  27 4 Odpowiedz
  • 18 lip 2013

   NIE MA WYSYPISKA!!! Jest Zakład Zagospodarowania Odpadów. To po pierwsze.
   Po drugie w większości gmin jest taki sam problem, Myślenice nie są wyjątkiem.
   Po trzecie na Borzęcie jest tzw PSZOK, do którego możesz przywieźć WSZYSTKO za darmo- oprócz śmieci zmieszanych.
   W lipcu jest to bez ograniczeń, później ma być limit.
   Jeśli nie chce Ci się wozić, segregować itp itd to zmień deklaracje i nie segreguj!!!
   Każda gmina ma podobne zasady, więc nie narzekaj.

   A teraz możecie minusować bo na tym forum to to wychodzi Wam rewelacyjnie...

   8 48 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  To, ile każdy z nas produkuje śmieci zostało określone na podstawie produkcji śmieci w podwiedeńskim mieście Stockerau. Tylko że tu jest Polska, nie Austria. Nie sądzę, żeby nie dało się policzyć, ile w Myślenicach produkujemy odpadów.
  Zamiast utrzymać dotychczasową częstotliwość wywozu i zmniejszyć ją w razie potrzeby na późniejszym etapie, urzędnicy zrobili dokładnie na odwrót: zasypali nas śmieciami i są zadowoleni, że wprowadzili ustawę w życie.

  19 5 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  to jest forum i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię... widzę, że mocno tu kogoś "potrzepała" moja wypowiedź...ha ha ha, chyba dobrze trafiłam, może jesteś radnym??? Panie "jarek999" ??
  To że inne gminy mają takie same problemy świadczy tylko o ich bezradności. Może weźmy za przykład gminy, które tych problemów nie mają... a są takie!!!! Już dawno wprowadziły segregację w workach ZA DARMO i teraz mają problem z głowy. Mieszkańcy wiedzą jak segregować, są już dawno wyedukowani.
  Ja nie mam zamiaru wykonywać pracy za gminę i odwozić odpadów, bo to gmina jest za to odpowiedzialna, wystarczy przeczytać ustawę.
  Podpierając się bezradnością gmin, które mają problemy ktoś tu próbuje "wyjść z twarzą" z całego bałaganu... ale nie tędy droga, może lepiej wzorować się na lepszych i takie przykłady stawiać za wzorzec???? Proszę się nad tym zastanowić...na pewno warto.

  25 3 Odpowiedz
 • Rafał P 18 lip 2013

  jarek999, nie segreguj? Nie da się! Chciałem, ale okazuje się, że w przypadku nieposegregowanych nie tylko płacisz więcej, ale również jesteś KARANY (bo inaczej nie można tego nazwać) odbiorem dwa razy w miesiącu, a w przyszłości ma być nawet rzadziej. To po co w ogóle wybór jak nie da się żyć ze śmietnikiem pod domem? Ja chcę płacić więcej, żeby ktoś sortował to za mnie i odbierał kiedy jest na to pora, ale nie za to, żeby mieć śmietnik pod domem przez dwa tygodnie. Może po prostu trzeba się skrzyknąć i im wywalić te śmieci pod urzędem.

  Bezpłatny odbiór w ZZO? Wbrew pozorom nie tak łatwo zawieść przepełniony śmierdzący kubeł na Borzętę. Prościej będzie wywalić na mieście i tak pewnie zacznie się w końcu dziać, jak ktoś z tym burdelem nie zrobi porządku... Chyba, że w zgodzie z ustawą śmieciową kosztami obciążymy Gminę również za odwóz śmieci. Docelowo pewnie tak zrobię. Chce ktoś zarobić odwożąc moje śmieci? Ustawowo jestem do tego zobowiązany, aby zogranizować wywózkę na koszt gminy (art. poniżej). Płaci Gmina.

  Trochę punktów z ustawy śmieciowej i regulaminu gminy z nią związanych jako przypomnienie dla odpowiedzialnych za sprawę urzędników!

  Art. 6s.
  W przypadku gdy gmina nie realizuje obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b ust. 2.

  Art. 6c
  Gminy są obowiązane do zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

  Rozdział 5 Par. 8 Pkt. 2.
  Dla budynków jednorodzinnych wywóz odpadów komunalnych odbywa się w sposób zapewniający właściwy stan sanitarno-porządkowy nieruchomości (czyli nierzadziej niż to niezbędne), zgodnie z następującą częstotliwością (częstotliwość jest więc płynna i ma być dostosowana do zapewnienia właściwego stanu).

  Rozdział 5 Par. 8 Pkt. 5.
  Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych może ulec zmianie ze względu na stan sanitarno-porządkowy posesji.

  MOŻE A NAWET POWINNA!

  16 4 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  Stało się tak jak powiedziałem, tak więc szkoda tracić czas na konwersację z Wami. Ale na zakończenie.
  Nie jestem żadnym radnym ani nic w tym rodzaju, broń Boże!
  Tak jak wspomniałem, do ZZO a dokładniej do PSZOKa możecie zawieźć wszystko np wielkogabaryty, styropian, gruz, plastik, szkło, rtv,baterie, leki itp oprócz śmieci nieposegregowanych!
  Takie miejsce jest wymogiem ustawy!
  Poza tym, dajcie gminie i rpgk trochę czasu. Każda gmina i przewoźnik musi się wdrożyć w nowy system. Trochę zrozumienia a będzie się żyło lepiej...

  6 19 Odpowiedz
  • 18 lip 2013

   Skoro tak usilnie namawiasz nas na odwożenie śmieci do ZZO i skoro masz tak ogromną wiedzę na ten temat, to może zajmiesz się tym zawodowo i będziesz odbierał nadmiar odpadów z którymi gmina sobie nie radzi i obciążał tym gminę, bo my zwykli ludzie pracujemy i nie dysponujemy czasem by wyręczać gminę :)

   13 3 Odpowiedz
  • 18 lip 2013

   Możesz mi wytłumaczyć dlaczego ja mam wywozić śmieci do ZZO czy też do PSZOKa, a nie gmina, która zgodnie z ustawą

   [quote]
   Art. 6c
   Gminy są obowiązane do zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
   [/quote]

   jest zobowiązana do odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości

   12 2 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  Powiem jedno , doją z nas pieniądze po tej ustawie tylko i taki jest jej cel !
  Wszyscy co śmieci wywalali w las nadal to robią, bo zadeklarowali że śmieci będą segregować.... a oddają woreczek mały segregowany, a reszta leży gdzieś przy drodze, w lesie ( "bo komu by się chciało to segregować" - taka mentalność).
  Złodzieje i tyle z naszych ustawodawców !

  12 4 Odpowiedz
 • ania 18 lip 2013

  a nie dalej jak wczoraj słyszalam w radio, jak ktoś z jakiejś sortowni płakal, "ratujcie, nie mamy śmieci", WIOŚ rozpoczął kontrolę, gdzie śmieci się podziały, bo stwierdził, że kradną je firmy, które je odbierają, żeby pokryć straty, bo kwoty z przetargów są zbyt niskie.
  A tu proszę, już wiemy gdzie są śmieci

  10 4 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  Ogólnie to debilna inicjatywa ponieważ do tej pory jakoś śmieciarstwo funkcjonowało normalnie , ale nie nie da się tak robić w Polsce ;D przecież ktoś na przetargach i debilnych zmianach musi zarobic :D a My mieszkańcy jesteśmy jak zawsze zostawieni samemu sobie a teraz jeszcze nie dość że biednie jest to jeszcze w śmieciach nas bd trzymać:D hahah moze nas burmistrz chce zaznajomić z mieszkaniem na wysypisku...

  9 6 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  Po pierwsze w dzisiejszym świecie przy takim tempie życie ludzie nie mają czasu na zastanawianie się do którego worka co wrzucić. Po drugie zbyt rzadko będą zbierać te worki. Po trzecie skąd ja mam wziąć na te wszystkie kosze tyle miejsca gdy mam małą kuchnię?? W ogóle nikt tego do końca nie przemyślał... Śmieci teraz ludzie będą podrzucać do miejskich koszy. Albo do Bysinki. Poza tym jak to wygląda gdy w dniu wywozu wszyscy wystawiają na chodnik żółte worki..

  9 6 Odpowiedz
 • Pietja 18 lip 2013

  Z tego co slyszalem w jednym z miast mieszkancy zorganizowali sie, przywiezli z zwalili wszystkie zalegajace smieci pod starostwo bodajze. Jakies wyjscie jest?

  15 2 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  W okolicy są Gminy, które zezwalają podatnikom zakupić sobie we własnym zakresie większe pojemniki - np. 240 L, a firma odbierająca nie robi żadnej łaski i śmieci te odbiera.
  Tylko u nas jest problem. Mądry Burmistrz zawnioskował, a jeszcze mądrzejsi radni uchwalili pojemność pojemników na 120L.
  Nie wyszły przydomowe oczyszczalnie - wyszły przydomowe wysypiska.

  12 2 Odpowiedz
 • 18 lip 2013
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Jarek999 napisał/a:Dostęp do tego punktu jest chyba łatwy?! Czy za daleko? Pewnie byś wolał aby taki punkt był na samym środku rynku, ale cóż...

  Jeszcze chwila i taki punkt zaistnieje na myślenickim rynku, może nie na środku tylko bliżej magistratu. Sąsiad juz pakuje przyczepę...

  Zdecydowanie popieram, jak gmina nie odbiera śmieci od mieszkańców to na pewno posprząta przed magistratem. Jakiż byłby to wizerunek.... zaraz media by się znalazły i ....
  Na razie mamy wakacje i jest znacznie mniej mieszkańców w mieście, a co będzie we wrześniu jak wszyscy wrócą ??? boję się nawet myśleć. Jak prześledzimy harmonogramy to we wrześniu praktycznie nigdzie nie ma odbioru odpadów pozostałych o których pisałam, a jest ich najwięcej !!!! Ktoś kto zatwierdził takie częstotliwości chyba w ogóle nie myślał sensownie !!!! Cóż takich mamy radnych ...... a problemy mają mieszkańcy

  16 2 Odpowiedz
 • 18 lip 2013
  jarek999 napisał/a:

  taki_gość napisał/a:jarek999 napisał/a:
  Tak jak wspomniałem, do ZZO a dokładniej do PSZOKa możecie zawieźć wszystko np wielkogabaryty, styropian, gruz, plastik, szkło, rtv,baterie, leki itp oprócz śmieci nieposegregowanych!
  Możesz mi wytłumaczyć dlaczego ja mam wywozić śmieci do ZZO czy też do PSZOKa, a nie gmina, która zgodnie z ustawą

  Art. 6c
  Gminy są obowiązane do zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
  jest zobowiązana do odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości Widzę, że przestudiowałeś,a raczej wygooglowałeś część ustawy.
  Art. 3 ust. 2 pkt 6 mówi: tworzą punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy, w tym wskazują miejsca, w których mogą być prowadzone zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego
  z gospodarstw domowych".
  Tak więc jak widzisz PSZOKi narzucone są odgórnie.
  Dostęp do tego punktu jest chyba łatwy?! Czy za daleko? Pewnie byś wolał aby taki punkt był na samym środku rynku, ale cóż...

  Mam zabrać śmieci na plecy i zanieść na Borzetę???

  7 3 Odpowiedz
  • 18 lip 2013

   Widzę, że przestudiowałeś,a raczej wygooglowałeś część ustawy.
   Art. 3 ust. 2 pkt 6 mówi: tworzą punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy, w tym wskazują miejsca, w których mogą być prowadzone zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego
   z gospodarstw domowych".
   Tak więc jak widzisz PSZOKi narzucone są odgórnie.
   Dostęp do tego punktu jest chyba łatwy?! Czy za daleko? Pewnie byś wolał aby taki punkt był na samym środku rynku, ale cóż...

   2 8 Odpowiedz
   • 18 lip 2013

    Jeszcze chwila i taki punkt zaistnieje na myślenickim rynku, może nie na środku tylko bliżej magistratu. Sąsiad juz pakuje przyczepę...

    16 3 Odpowiedz
 • pj177 18 lip 2013

  kochani radni mają to w d...... co będziemy robić z śmieciami , bo tylko kasa się liczy dla nich ,A NIE POTRZEBY MIESZKAŃCÓW

  17 2 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  Odbiór problematycznych jest w najbliższą sobotę w kilku miejscach. Gdzie i o której w kalendarzu - jakież to inteligentne 100% mieszkańców ma dostęp do Internetu - ulotek ani innej formy nie widziałam :[ Jak pisałam w równoległym temacie odbiór nieposegregowanych (jak ktoś tak zadeklarował) co 6 tygodni a później co miesiąc - jak nic śmieci pójdą w las/ rów/ piec lub temu podobne.

  8 2 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  ustawa śmieciowa nabiera nowego znaczenia rzeczywiście śmieciowa czyli że do kosza!!! nic tylko te worki na przyczepkę wrzucić i pod magistrat

  13 2 Odpowiedz
 • 18 lip 2013

  Może tą cała sprawą powinna się zająć telewizja...skoro zwykli mieszkańcy nie mają prawa głosu:(

  9 2 Odpowiedz
 • 19 lip 2013

  Bardzo wielu z nas w tym ja , do tej pory nie otrzymało ani worków ani pojemnika na BIO, a to jest chyba obowiązkiem Gminy, proszę mnie poprawić jeżeli tak nie jest. Pojemnik na "pozostałe" zapełniam średnio po tygodniu, więc przez 2 tydzień powinienem chyba śmieci ładować do ubikacji...
  Panowie radni może zamiast urlopować się to pozwolicie sobie na odrobinę refleksji i wpłyniecie na RPGK aby się wywiązywało z umowy z Gminą. Może by tak im nie zapłacić jeżeli docierają do Gminy sygnały o niewywiązywaniu się przez RPGK z umowy?
  Dopóki była umowa z konkretną osobą nie było większych problemów, a teraz nie dość że jest w mieście brudno, to problemów cała masa, chyba niestety nikt w Urzędzie nad tym nie panuje...

  7 2 Odpowiedz
 • 19 lip 2013

  Pojemniki na Bioodpady nie dotarły do dnia dzisiejszego. Przy ostatnim zabieraniu żółtego worka panowie nie zabrali 6 worków ponieważ furtka gdzie znajduje się kosz nie było otwarta na oścież... Zostawili nam dwa worki żółte i jeden na szkło, zero na pampersy. w DOMU mieszka nas 7 osób w tym dwójka małych dzieci- przed ostatnim wywozem braliśmy worki od znajomych bo nie wystarczało. W RPGK pani powiedziała ze przysługują nam tylko cztery. LUDZIE opamiętajcie się. Nie dość że śmieci zalegają wszędzie- jst pełno robactwa i szkodników- to jeszcze śmieci mam sobie trzymać najpierw w normalnych workach a jak panowie łaskawie zabiorą to moge do nowych przesypać a resztę trzymać dalej PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!!!

  13 2 Odpowiedz
 • 19 lip 2013

  Z Pardyaka z domów mieli worki wywozić 10, ale nikt się nie pojawił. Dzisiaj był termin wywożenia bioodpadów, ale ponieważ nie ma pojemników więc nie wywozili (teoretycznie bioodpady Gmina kazała dawać tymczasowo do kosza z pozostałymi i mieli zabrać dzisiaj według harmonogramu, ale Panowie z RPGK powiedzieli że to bzdura i oni tego nie zabiorą - a worki to nie oni tylko koledzy nie wiadomo kiedy). Uprzejmy Pan w Gminie powiedział przez telefon że jak brakuje mi worków to mogę dostać w Urzędzie na sali nr 13 (tylko że w godzinach pracy Urzędu ja też pracuję).

  9 3 Odpowiedz
 • OKOKI 19 lip 2013

  A dlaczego mój wpis został usunięty.Mamy tu cenzurę niczym za czasów PRL???

  7 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 62

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 48

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...