Miasto

Plebiscyt Modernizacja Roku: Wygrało Rondo Śródmieście z Myślenic

Plebiscyt Modernizacja Roku: Wygrało Rondo Śródmieście z Myślenic

Myślenickie rondo wybudowane w Śródmieściu wygrało w Plebiscycie na Modernizację Roku 2012


Fot. Paweł Werner

W konkursie głosowali internauci. M.in. dzięki waszym głosom myślenickie rondo znalazło się na pierwszym miejscu. Oddano na nie 6113 głosów. Drugie miejsce zajęła droga powiatowa Zelów-Kurów (3218 głosów), a na trzecim znalazła się modernizacja ulicy Kościuszki oraz ronda w Pszczynie (1127 głosów).

Internauci głosowali na najpopularniejsze modernizacje w 2012 roku, które zostały wybrane w powszechnym głosowaniu w kilkunastu kategoriach. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dyplom oraz nagrodę, które zostaną wręczone 28 sierpnia podczas gali na zamku Królewskim w Warszawie. Zwycięskie realizacje zostaną również zaprezentowane w katalogu pokonkursowym. Wśród głosujących internautów zostanie rozlosowanych 21 nagród. 

 JÓZEF TOMAL, STAROSTA: - Cieszę się, że jedna z najważniejszych inwestycji drogowych powiatu ubiegłego roku zwyciężyła w plebiscycie. Jestem dumny z tego, że nasze działania zostały docenione. Budowa nowego ronda w centrum Myślenic znacznie zmniejszyła problemy komunikacyjne, upłynniła ruch i zlikwidowała uciążliwe korki, a tym samym zwiększyła bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Rondo w Myślenicach - Śródmieściu jest jedną z najważniejszych inwestycji drogowych Powiatu Myślenickiego w 2012 r. Inwestycja kosztowała prawie 4,5 mln zł, z czego ponad 3 mln 145 tys. zł dofinansowane zostało z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a udział własny powiatu wyniósł ponad 1 mln 348 tys. zł.

 

Co drugi z was ocenił sposób wykonania ronda w Śródmieściu bardzo dobrze (51%), co trzeci wystawił inwestycji ocenę dobrą (34%), dostatecznie co dziesiąty (9%), a dopuszczający i niedostateczny wystawiło po 3% z ankietowanych. 

Jak i czy w ogóle nazwać to rondo?

Rondo w centrum miasta zostało oddane do użytku 8 grudnia 2012 roku. Do tej pory trzem z czterech rond w Myślenicach władze miasta nadały imiona. Czy piąte i zarazem największe z nich powinno nosić jakieś imię? Jeśli tak to czyje? Zapytaliśmy was o to tuż przed otwarciem ronda.

Połowa ankietowanych twierdzi, że rondo powinno nosić jakąś nazwę (52%), jednak spora część z was jest przeciwna temu pomysłowi (43%). Zdania są podzielone, a co 20 z was nie potrafił zająć stanowiska w tej sprawie.

To do tej pory nie doczekało się żadnego imienia. Czy wśród was przyjęła się zwyczajowa nazwa "Rondo Śródmieście?"

Powiązane tematy

Komentarze (6)

Zobacz więcej