Miasto

Węglówka: Robi się niebezpiecznie. Podpalacz terroryzuje wioskę

Węglówka: Robi się niebezpiecznie. Podpalacz terroryzuje wioskę

- Kolejny weekend i kolejne podpalenia - mówią strażacy, którzy gasili pożar ściółki leśnej i domku letniskowego w Węglówce. Nie mają wątpliwości, to robota podpalacza

O podejrzeniach strażaków dotyczących podpaleń w gminie Wiśniowa pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Pożar szopy z drewnem, domku letniskowego oraz nieudana próba podpalenia stodoły w Kobielniku zwróciły uwagę strażaków.

Ich podejrzenia sprawdziły się kilka dni później. Już w piątek 9 sierpnia wyzwani byli do pożaru ściółki leśnej oraz drzewa w Węglówce. Pożar wybuchł kilka minut po godz. 15.

W ten sam weekend w nocy z 10 na 11 sierpnia, również w Węglówce w płomieniach stanął kolejny domek letniskowy. Zanim strażacy pojawili się na miejscu, ogień udało się opanować mieszkańcom. - Opaleniu uległa część drewniana ściany i podbicie dachowe budynku. Następnie na miejscu pracowali policyjni śledczy - relacjonuje Marian Rokosz, rzecznik PSP Myślenice. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 12 sie 2013

  Podpalaczowi radzę odpuść idź sobie zapalić ale papierosa a innym daj spokój...

  52 2 Odpowiedz
 • 12 sie 2013

  idzie po całości i niczego się nie boi policja chyba coś mało skuteczna

  38 3 Odpowiedz
 • 13 sie 2013

  Gnojek zajęcia nie ma i widać skutki!!!....Ta Cała Wioska razem z służbami powinna go namierzać a nie spać....

  15 5 Odpowiedz
 • 13 sie 2013

  właśnie że nikt nie śpi mieszkańcy organizują się mają nocne patrole robią co mogą i policja też coś działa ale jakby tak bardziej zadziałała to by może już go dawno mieli

  21 1 Odpowiedz
  • 13 sie 2013

   No to jak czuwacie...Przecież Węglówka to nie duża wieś....Jestem pewna, że to ktoś z mieszkańców...może to nie takt, ale tak mi podpowiada kobieca intuicja....Może niech mieszkańcy zainteresują się nieobecnością domowników w chwili wybuchu pożaru....Ukrywanie przestępcy też jest przestępstwem....Może ktoś coś wie a trzyma język za zębami.......(????)

   10 11 Odpowiedz
 • 13 sie 2013

  Zlapać powiesić za jaja na latarni i gnoja podpalić Ludzie latami robią żeby coś mieć a przyjdzie taki se debil podpali i sie jeszcze pewnie smieje !!

  27 2 Odpowiedz
 • 13 sie 2013

  Dokładnie ale to pewnie nie zdrowe tylko pop.....!!!...

  13 1 Odpowiedz
 • 13 sie 2013

  ale jaja

  2 13 Odpowiedz
 • 13 sie 2013

  Ale dziś podpalacz wszedł do pewnego domu i podpalił łóżko xD to już chyba lekka przesada, podpalaczem jest ktoś miejscowy co codziennie chodzi z innymi i pilnuje, szuka "podpalacza" a gdy się pali to stoi i się patrzy i wygląda tak niewinnie...

  11 2 Odpowiedz
  • 13 sie 2013

   A skąd ty masz takie info, że podpalacz wszedł do domu...widocznie go znasz...albo jesteś nim sam....myślę, że Miśki cie dopadną ;-)

   4 13 Odpowiedz
 • 13 sie 2013

  sylwetrynka czepiasz się wszystkich najpierw mnie teraz węglowianina skąd masz takie info co to za pytanie ? informacje zdobywa się w różnoraki sposób a to ze wszedł do domu jest przerażające więc przestań posądzać ludzi na forum bo widzę że nie za dobrze u ciebie

  7 1 Odpowiedz
 • 13 sie 2013

  wiesz co sylwestrynka, skoro jesteś taka mądra i cwana to może sama poprowadzisz śledztwo... rób tak jak mieszkańcy, nie śpij po nocach, chodź z latarką wokół domu i czekaj aż zaszczeka pies żeby wybiec z bejsbolem i myślą że może akurat uda ci się kogoś złapać i upolować

  9 1 Odpowiedz
 • 13 sie 2013

  a dają jakąś nagrodę za złapanie go żywcem? :D

  4 Odpowiedz
  • 13 sie 2013

   Dead or alive. Wanted. Podpalił również mój dom. Lepiej żeby go policja złapała a nie mieszkańcy

   10 1 Odpowiedz
 • 14 sie 2013

  Małolat możesz mieć darmowy przejazd Radiowozem :D :D

  6 Odpowiedz
 • 14 sie 2013

  no i to jest coś :D
  chcesz pomóc to jeszcze Cie wpakują do radiowozu :D

  3 Odpowiedz
 • 15 sie 2013

  "[/cytat]No to jak czuwacie...Przecież Węglówka to nie duża wieś....Jestem pewna, że to ktoś z mieszkańców...może to nie takt, ale tak mi podpowiada kobieca intuicja....Może niech mieszkańcy zainteresują się nieobecnością domowników w chwili wybuchu pożaru....Ukrywanie przestępcy też jest przestępstwem....Może ktoś coś wie a trzyma język za zębami.......(????)[/cytat]"

  Zasanów sie kobieto co ty piszesz , nie orietujesz się co ludzie tam przezywają a wypowiadasz się . Dowiedziałaś się coś pod warzywniakiem plotek i piszesz . Tak tylko Ci dodam ze ludzie przezywają tam koszamar pilnuja tyle i ile mogą , dzieci małe budza się w nocy i placzą ze się pali . To Policja powinna pilnować a nie mieszkańcy !!!

  5 1 Odpowiedz
 • 17 sie 2013
  sylwestrynka napisał/a:

  wiśniowa napisał/a:właśnie że nikt nie śpi mieszkańcy organizują się mają nocne patrole robią co mogą i policja też coś działa ale jakby tak bardziej zadziałała to by może już go dawno mieliNo to jak czuwacie...Przecież Węglówka to nie duża wieś....Jestem pewna, że to ktoś z mieszkańców...może to nie takt, ale tak mi podpowiada kobieca intuicja....Może niech mieszkańcy zainteresują się nieobecnością domowników w chwili wybuchu pożaru....Ukrywanie przestępcy też jest przestępstwem....Może ktoś coś wie a trzyma język za zębami.......(????)

  taa... jasne napewno sąsiad sąsiadowi podpala dom pomyśl trochę!

  5 Odpowiedz
 • 17 sie 2013
  Moniek napisał/a:

  NiewinnyMalolat napisał/a:a dają jakąś nagrodę za złapanie go żywcem? :DDead or alive. Wanted. Podpalił również mój dom. Lepiej żeby go policja złapała a nie mieszkańcy

  udało wam się dom uratować ???

  1 2 Odpowiedz
 • 17 sie 2013

  nie uważacie że podpalenia z bochni sieprawia i łapczycy nie są powiązane z tymi u nas??????

  2 2 Odpowiedz
 • 20 sie 2013

  do kosmo7012

  Myślisz, że dla psychopaty to jakaś różnica czy jesteś sąsiadem czy kimś całkiem obcym? To ty się zastanów a nie podważaj tego co napisałam. Wcale się nie czepiam i zdaję sobie sprawę co czują mieszkańcy....mądra nie jestem więc śledztwa się nie podejmę...jednak uważam, że każda opcja jest do rozważenia...biorąc pod uwagę inne historie o podobnym przebiegu, które zakończyły się właśnie odnalezieniem piromana, który podpalał bo miał nie pokoleji w głowie i patrzenie na cudzą krzywdę sprawiało mu przyjemność......Co jeszcze się okazało....że to był strażak z ochotniczej straży....i był pierwszy przy gaszeniu ognia !!!

  2 2 Odpowiedz
 • 26 sie 2013

  Dzis podobno był kolejny pożar po dość "długim" czasie ciszy....??

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2013

  tak, wczoraj znów się paliło..

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej