Miasto

Myślenice: zapłacił monetą stuzłotową, która wyszła z obiegu – policja prosi o ostrożność

Myślenice: zapłacił monetą stuzłotową, która wyszła z obiegu – policja prosi o ostrożność

W środę, 21 sierpnia, około południa, w jednym ze sklepów w pobliżu NZOZ w Myślenicach, poszukiwany przez policję klient za warte kilkanaście złotych produkty spożywcze zapłacił stuzłotową monetą, która wyszła już z obiegu.

Taką monetą zapłacił za zakupy poszukiwany mężczyzna. Fot. KPP Myślenice

Jak podaje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji, pracownica sklepu – mimo pewnych wątpliwości – przyjęła i wydała resztę pieniędzmi będącymi w obiegu. Niestety, po odejściu kupującego – wówczas jednego z wielu – okazało się, że wybita w 1990 r. moneta (sprzed denominacji złotego), nie przedstawia dziś żadnej wartości. Kobieta braki w kasie musiała uzupełnić z własnej kieszeni. O przestępstwie zawiadomiła policję.

Sprawcą zdarzenia był około 40-letni mężczyzna, szczupły, 170 cm wzrostu, o ciemnych włosach, ubrany w ciemną kurtkę materiałową i beżowe spodnie. Za tzw. doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego  rozporządzenia własnym  lub  cudzym  mieniem  za  pomocą  wprowadzenia  jej  w  błąd, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

Policja apeluje do prowadzących obsługę w sklepach o czujność i każdorazowe zgłaszanie pod nr alarmowy 997 lub 112 przypadków, gdy środek płatniczy za zakupiony towar wzbudzi wątpliwość.

Komentarze

 • 22 sie 2013

  Mądra ekspedientka niech mnie...

  120 Odpowiedz
  • 22 sie 2013

   Dokładnie. Jak można taką monetę przyjąć jako zapłatę? Od razu się rzuca w oczy, że to nie jest zwykła moneta jakich dziś się w Polsce używa. Już sam ten fakt powinien mocno zastanowić ekspedientkę/ekspedienta. Wystarczyło zerknąć na datę by nabrać pewności, że ta moneta jest wycofana z obiegu. Nie rozumiem jak można się tak dać oszukać.

   67 1 Odpowiedz
 • 22 sie 2013

  Przecież ja to jako dow***** będę opowiadać haha.Z drugiej strony zastanawia mnie fakt czy ta wspomniana ''pracownica sklepu'' ukończyła jakąs szkole a jeśli to jak to się stało że ją skończyła?!

  54 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   22 sie 2013

   Oczywiście że ukończyła-marketing i zarządzanie na jednym z sobotnio -niedzielnych uniwersytetów których pełno w naszym mieście..Myślę że magistra jeszcze nie ma ale licencjat na 100%.

   48 5 Odpowiedz
 • 22 sie 2013

  Gdyby przyjęła ową monetę jako 1zł można by przymknąć oko, powiedzieć, że nie spojrzała dokładnie, była zmęczona. Ale żeby uznać to za aktualne 100zł..

  63 Odpowiedz
 • 22 sie 2013

  ha ha to nic innego jak głupota ekspedientki

  49 Odpowiedz
 • OKOKI 22 sie 2013

  Jak to mówią głupich nie sieją a sami się rodzą:-)))))

  40 2 Odpowiedz
 • 22 sie 2013

  Ja poczekam, może ta pani przyjmie się do salonu Lamborghini. Zaczyna mi się podobać jeden z nowych modeli a mam w zanadrzu jeszcze kilka takich:
  zdjecie

  73 1 Odpowiedz
 • adzygmunt 22 sie 2013

  zdjecie

  Może starczyłoby na "malucha" u tej pani?
  A jak nie dołóżcie 13 tysięcy!

  38 3 Odpowiedz
 • 23 sie 2013

  no nie dziwie sie ze ta babka zostala wkręcona, kiedy zachodzę do niej do sklepu po pieczywo ona wiecznie rozmawia przez telefon. najwidoczniej w tym momencie też prowadziła ,,ważną'' rozmowę i dała sie wkręcić :)

  30 Odpowiedz
 • Magdalena 28 sie 2013

  Miszcz!

  2 Odpowiedz
 • 30 sie 2013

  czasami żałuję, że czytam o tym co się dzieje w powiecie. lepiej chyba żyć w nieświadomości, niż być świadomym tego co się w okolicy dzieje...

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej