Sport

Dalin:Puszcza 2:1 - Kibic zaatakował sędziego

Dalin:Puszcza 2:1 - Kibic zaatakował sędziego

1 września 2008

Kibic zaatakował sędziego

2:1
Filipczak 6, Kałat 71, Pilch 82

Była 93 minuta, kiedy Szuba złapał piłkę celowo nabitą na głowę obrońcy. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni, a jeden z kibiców wtargnął na murawę i próbował zaatakować sędziego liniowego

Agresywnego kibica szybko usunięto z murawy
fot. Piotr Jagniewski
Tak, nie przewidziało wam się. Niesiony emocjami starszy pan przeszedł przez barierki oddzielające trybunę od murawy i wystartował w kierunku sędziego. Gdyby nie szybka interwencja Muniaka, przypadkowego przechodnia i obsługi stadionu sytuacja mogła całkowicie wymknąć się spod kontroli. Na szczęście krewki fanatyk biało zielonych szybko opuścił murawę.

Zaraz po tym incydencie atomowe uderzenie Kusi trafiło w poprzeczkę Dalinu. Kiedy bramka wpadała w rezonans, wygięty od śledzenia trajektorii piłki Szuba, grzebał się na ziemi, aby wstać szybciej niż piłka spadnie na stopę któregoś z zawodników Puszczy Niepołomice. Na szczęście nie spadła, a mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla myśleniczan.

Nie było to jednak łatwe zwycięstwo. Bramkę straciliśmy już w 6 minucie, kiedy podczas rzutu rożnego Szuba wychodzący do piłki (w polu pięciu metrów) został staranowany przez napastnika Puszczy. Upadł, trzymał się za plecy, a wszyscy zawodnicy zwrócili się w kierunku sędziego… ten jednak nie zagwizdał. Wykorzystali to piłkarze gości, którzy zasady gry fair play zostawili w głębokiej puszczy i Filipczak strzelił na 1:0.

Wydawało się, że Dalin pogrąży się w chaosie po utracie pierwszej bramki. Po kwadransie gry nie stworzył ani jednej sytuacji, która mogła zagrozić bramce niepołomiczan. Sytuacje stwarzali za to goście i tak w 15 min. Kubiak mógł pokonać Szubę… w 25 min. z wolnego atakował Murawski, ale Szuba ponownie był na posterunku. Mija kilka minut, a Szuba mija się z piłką, znowu dochodzi do niej Murawski i po raz kolejny pudłuje. W tym meczu Murawski stał się odpowiednikiem myślenickiego Antasa, który w tym meczu ponownie nie zaprezentował dobrej gry. Wciąż czekamy na przebudzenie i ten dzień, kiedy nowy nabytek Dalinu zdobędzie pierwszego gola. W meczu z Puszczą udało mu się strzelić głową po świetnym podaniu Myśkowa. Niestety Antas po raz kolejny w swoim stylu, czyli nad poprzeczką.

W drugiej połowie na boisku widoczny był tylko Dalin. Chęć zdobycia bramki na remis widoczna była nawet w postawie Antasa, jednak w 52 min. strzelił za słabo. Swoją okazję miał też Myśków, jednak trafił w poprzeczkę. W końcu nadeszła 71 min. i rzut wolny dla Dalinu. W ubiegłym sezonie takie sytuacje należały do Rączki, jednak Wojtek nie występuje już w barwach Dalinu. Do piłki ustawił się Kałat. Do bramki dzielił go dystans 18 metrów. Strzelił! Piłka rykoszetem wpadła w okienko, a bramkarz nawet nie zdążył zareagować.

Bramka podziałała na myśleniczan motywująco i w 82 min. po rzucie rożnym z woleja strzelił Pilch i było 2:1. Goooool! Po tej bramce do ataku rzucili się zawodnicy Puszczy. Wtedy doszło do incydentu z 93 minuty, kiedy to Szuba zagrał na głowę jednego z obrońców, ten odegrał mu piłkę i bramkarz Dalinu przebiegając na drugie skrzydło pola karnego złapał ją. Sędzia momentalnie zagwizdał rzut wolny dla Puszczy, a na murawę wbiegł rozgoryczony kibic.

Na szczęście piłka po strzale trafiła w poprzeczkę, a kibica w szybki sposób usunięto z murawy. W ten oto sposób w meczu kolejki III ligi Dalin Myślenice wygrał z liderem umacniając się na drugim miejscu w tabeli.

Tabela III ligi region małopolsko-świętokrzyski po 4 kolejce

1 Hutnik  10 pkt.
2 Dalin 10 pkt.

3 Puszcza 9 pkt.
4 Garbarnia 8 pkt.
5 Unia Tarnów 7 pkt.
6 Korona II 6 pkt.
7 Naprzód 6 pkt.
8 Nieciecza 5 pkt.
9 Pogoń Staszów 4 pkt.
10 Glinik 4 pkt.
11 Czarni P. 4 pkt.
12 Neptun 3 pkt.
13 Wierna 3 pkt.
14 Lubrzanka 2 pkt.
15 Orlicz 2 pkt.
16 Granat 1 pkt.

Terminarz Dalinu Myślenice w rozgrywkach III ligi – jesień 2008

7 września 2008, godz. 16:00 ORLICZ Suchedniów - DALIN Myślenice
14 września 2008, godz. 16:00 DALIN Myślenice - GLINIK-KARPATIA Gorlice
21 września 2008, godz. 16:00 KOLPORTER KORONA II SA Kielce - DALIN Myślenice
28 września 2008, godz. 16:00 DALIN Myślenice - GARBARNIA Kraków
5 października 2008, godz. 15:00 WIERNA Małogoszcz - DALIN Myślenice
12 października 2008, godz. 15:00 DALIN Myślenice - CZARNI Połaniec
18 października 2008, godz. 14:00 UNIA Tarnów - DALIN Myślenice
25 października 2008, 13:00 LUBRZANKA Kajetanów - DALIN Myślenice
2 listopada 2008, godz. 13:00 DALIN Myślenice - GRANAT Skarżysko
8 listopada 2008, godz. 12:00 NEPTUN Końskie - DALIN Myślenice
11 listopada 2008, godz. 13:00 DALIN Myślenice - HUTNIK Kraków

Powiązane tematy

Dalin - Lubrzanka - Granat - but
Sport 3

Dalin - Lubrzanka - Granat - but

Kiedy pisałem list do trenera Bańkosza nadzieja wydawała się być wykopana poza stadion Dalinu. Trener tak natchnął piłkarzy, że do bramki starali się wepchnąć nawet własne buty

Piszę do Pana, Panie Trenerze
Sport 7

Piszę do Pana, Panie Trenerze

Piszę do Pana, ponieważ zawładnął mną niepokój i ta moja niedyspozycja umysłowa doprowadziła do pewnej konkluzji: Dalin gra prawie jak w rundzie jesiennej, tylko, że to "prawie" robi wielką różnicę

Dalin-Naprzód Jędrzejów 1:0 Ale wiało nudą
Sport 3

Dalin-Naprzód Jędrzejów 1:0 Ale wiało nudą

Forma Dalinu oscylowała gdzieś wokół szatniowo-ławkowego stylu gry polegającego na nicnierobieniu, farcie, gonieniu za piłkarzami Naprzodu i wybijaniu piłki z własnego pola karnego

Komentarze (2)

Zobacz więcej