Miasto

Gimnazjaliści coraz częściej chodzą do szkoły pijani

Gimnazjaliści coraz częściej chodzą do szkoły pijani

Już w trzech gimnazjach na terenie powiatu uczniowie przychodzili na lekcje pod wpływem alkoholu. Więcej niż w Myślenicach pije się tylko w Zakopanem, nic więc dziwnego, że po alohol sięgają coraz młodsi

Kolejno w ciągu trzech dni policjanci interweniowali na wezwanie dyrekcji i pedagogów szkolnych w trzech gimnazjach na terenie powiatu. Dwukrotnie w mieście i raz w szkole wiejskiej.

Podczas pierwszej interwencji (26 listopada) nauczyciele mieli podejrzenia co do stanu dwóch chłopców, których zachowanie wzbudziło ich zainteresowanie w czasie lekcji. Kolejnego dnia (27 listopada) czterech chłopców w innej szkole, podczas zajęć pozalekcyjnych również było pod wpływem, a w trzecim przypadku (28 listopada) na pozalekcyjne spotkanie pod wpływem przyszły trzy dziewczyny. Wszyscy uczniowie byli w wieku od 14 do 15 lat.

- Okazało się, że gimnazjaliści i gimnazjalistki znajdowali się pod wpływem alkoholu, mieli od 0,3 do nieco ponad jednego promila. Po zakończeniu czynności uczniowie zostali przekazani rodzicom – wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

ZOBACZ TAKŻE: Pili i hałasowali więc zamknięto kładkę

Policjanci będą badać m.in. w jaki sposób nastolatkowi weszli w posiadanie alkoholu oraz czy mogło dojść do przypadku rozpijania małoletniego np. poprzez dostarczanie, ułatwianie spożycia, lub nakłanianie go do spożycia napoju alkoholowego. Zarówno sprzedaż, ułatwienie zdobycia alkoholu nieletnim lub nakłanianie do jego picia jest przestępstwem. Sąd rodzinny ma rozstrzygnąć czy doszło do demoralizacji uczniów.

Więcej od myśleniczan piją tylko górale

Z rankingu spożycia alkoholu opracowanego na podstawie danych dotyczących sprzedaży alkoholu w 19 miastach powiatowych w Małopolsce i przeliczeniu go na mieszkańców wynika, że zaraz po Zakopanem, najwięcej piją myśleniczanie. Statystyczny mieszkaniec naszego miasta najwięcej wydaje na wódkę 627 zł, na piwo 470 zł, a na najmniej na wino - tylko 4 zł. 

 

Jak wynika z naszego sondażu, co trzeci ankietowany (30%) pije w domu. Kiedy już postanawia z niego wyjść - miejsce do spożycia to tzw. "plener", który wybiera co 5 ankietowany (19%). 13% pije w lokalach, a co dziesiąty w pracy. Zachowania dorosłych, coraz częściej przejmują dzieci. 

Powiązane tematy

Komentarze (20)

 • 29 lis 2013

  Róbta co chceta,pijta, co chceta,ćpajta co chceta, ale pózniej nie narzekajta

  72 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lis 2013

  To nie jest nowa moda tylko idiotyzm młodzieży , jak się ma pusto w głowie to już to zostaje do końca życia.

  51 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lis 2013

  To owoc reformy oświaty i utworzenia gimnazjów.Komuniści zawsze dążyli do tego aby to państwo wychowywało a nie rodzice.

  52 11 Odpowiedz
 • mateusz nowakowski 29 lis 2013

  Jak by rodzic wlał takiemu delikwentowi na dupe to by sie nauczył rozumu.

  50 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lis 2013

  A Miasto Info jak zwykle podpowiada jakie są trendy w tym sezonie....Ty, razem MODA DLA GIMNAZJALISTÓW....i to nie byle jaka jak podkreśla PORTAL...

  Żenada...naprawdę nie macie już o czym pisać?

  36 14 Odpowiedz

Zobacz więcej