Sport

Dalin - Glinik 0:1 skróty z meczu

Dalin - Glinik 0:1 skróty z meczu

15 września 2008

Trenerze - mamy problem!

0:1
85 min. Sonko


W tym meczu piłkarze Dalinu przypominali faceta w średnim wieku, który bardzo chce, ale z pewnych względów nie może...

W meczu nie brakowało ostrych starć fot. Mariusz Drzyzga
Biało-zieloni bardzo chcieli trafić, ale... nie mogli. Jednak zachciało im się dopiero w drugiej połowie, bo przez pierwsze 45 minut przyzwyczajali się do temperatury. No tak, pogoda zaskoczyła wszystkich: pogodynki w telewizji, kibiców, których na mecz z Glinikiem przyszła zaledwie garstka i przede wszystkim piłkarzy. Wygląda na to, że przy temperaturze 10 stopni Celsjusza piłkarzom zamarza zmysł taktyczny, a większość z nich wpada w ogólne otępienie.

- Myśmy grali w piłkę, a przeciwnik strzelił bramkę – po meczu Dziennikowi Polskiemu tłumaczył się trener Orłowski. Przypomina mi się pewien specjalista na skalę krajową, a mianowicie pan Gmoch, który w przerwach do znudzenia powtarza wyświechtane frazy o tym, że wygrywa ten kto strzela bramkę. W tym spotkaniu – na przekór uszczypliwym kibicom, zrobił to czarnoskóry Sonko! W 85 min. na wolne pole zagrał mu Wisłocki, a Senegalczyk z całych sił parł na bramkę Dalinu. Wyszedł z niej Szuba, jednak najbardziej wygadany z myślenickich piłkarzy w konfrontacji z czarnoskórym napastnikiem nie miał nic do powiedzenia.

Wcześniej nasi zawodnicy razili nieskutecznością do tego stopnia, że bramkarz Glinika spokojnie mógłby rozpalić w swojej bramce grilla i zaprosić na niego piłkarzy rezerwowych. W 22. minucie rzut wolny dla Dalinu z narożnika pola karnego próbował na bramkę zamienić Kałat. Uderzył i... jak zwykle zabrakło szczęścia, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Nie będę po raz kolejny przywoływać Wojtka Rączki – specjalisty od takich sytuacji. Cisza! Rączki już nie ma, więc nie ma tematu.

Jest za to nowy napastnik Antas, któremu przyglądamy się od początku sezonu. Do Dalinu ściągnął go trener Orłowski, ale myślenicki klimat wyraźnie mu nie służy i blokuje jego talent. Nie pamiętam, żeby ten napastnik chociaż raz zagroził bramce rywali, nie mówiąc już o bramkach, które miał zdobywać dla biało-zielonych.

Na wzmiankę (bo na wyróżnienie w tym meczu nie zasłużył nikt) zasługuje akcja z 73 minuty, kiedy po rajdzie i podaniu Drobnego strzelał Górecki. Nie trudno zgadnąć, że koło bramki, a Fabian Grądalski mógłby spokojnie odwracać kiełbaski na drugą stronę. W 85 min. jak wspomniałem wcześniej dobił nas Sonko, a później była wielka radość piłkarzy z Gorlic.

To pierwsza porażka Dalinu w tym sezonie i drugi mecz bez bramki. Obecnie zajmujemy czwarte miejsce w tabeli tracąc do lidera – Puszczy 4 punkty. Kolejne spotkanie biało-zieloni zagrają na wyjeździe z 12 w tabeli Koroną Kielce.

Skróty z meczu
height="344">
height="344">

MarioGKS/youtube.comTabela III ligi region małopolsko-świętokrzyski po 5 kolejce

1 Puszcza 15 pkt.
2 Hutnik 13 pkt.
3 Garbarnia 11 pkt.
4 Dalin 11 pkt. 
5 Nieciecza 11 pkt.
6 Glinik 10 pkt.
7 Unia Tarnów 10 pkt.
8 Naprzód 9 pkt.
9 Pogoń Staszów 7 pkt.
10 Czarni P. 7 pkt.
11 Wierna 7 pkt.
12 Korona II 6 pkt.
13 Granat 4 pkt.
14 Lubrzanka 3 pkt.
15 Neptun 3 pkt.
16 Orlicz 3 pkt.


Terminarz Dalinu Myślenice w rozgrywkach III ligi – jesień 2008

21 września 2008, godz. 16:00 KOLPORTER KORONA II SA Kielce - DALIN Myślenice
28 września 2008, godz. 16:00 DALIN Myślenice - GARBARNIA Kraków
5 października 2008, godz. 15:00 WIERNA Małogoszcz - DALIN Myślenice
12 października 2008, godz. 15:00 DALIN Myślenice - CZARNI Połaniec
18 października 2008, godz. 14:00 UNIA Tarnów - DALIN Myślenice
25 października 2008, 13:00 LUBRZANKA Kajetanów - DALIN Myślenice
2 listopada 2008, godz. 13:00 DALIN Myślenice - GRANAT Skarżysko
8 listopada 2008, godz. 12:00 NEPTUN Końskie - DALIN Myślenice
11 listopada 2008, godz. 13:00 DALIN Myślenice - HUTNIK Kraków

Powiązane tematy

Dalin - Lubrzanka - Granat - but
Sport 3

Dalin - Lubrzanka - Granat - but

Kiedy pisałem list do trenera Bańkosza nadzieja wydawała się być wykopana poza stadion Dalinu. Trener tak natchnął piłkarzy, że do bramki starali się wepchnąć nawet własne buty

Piszę do Pana, Panie Trenerze
Sport 7

Piszę do Pana, Panie Trenerze

Piszę do Pana, ponieważ zawładnął mną niepokój i ta moja niedyspozycja umysłowa doprowadziła do pewnej konkluzji: Dalin gra prawie jak w rundzie jesiennej, tylko, że to "prawie" robi wielką różnicę

Dalin-Naprzód Jędrzejów 1:0 Ale wiało nudą
Sport 3

Dalin-Naprzód Jędrzejów 1:0 Ale wiało nudą

Forma Dalinu oscylowała gdzieś wokół szatniowo-ławkowego stylu gry polegającego na nicnierobieniu, farcie, gonieniu za piłkarzami Naprzodu i wybijaniu piłki z własnego pola karnego

Komentarze (3)

 • Brak zdjęcia
  15 wrz 2008

  Może więcej obelg w stronę czarnoskórego napastnika ze strony juz lekko nawianej publiki i byłoby super, przestraszyłby się i uciekł...
  Cóż za ironia losu, ci których wyzywano i faulowano na boisku strzelają brameczke...
  mnie pasuje, bo różnią sie jedynie tym że maja inny kolor skóry i umiejętności :-))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2010

  There are so many styles of shoes on our life, and if you still are looking for the comfortable shoes, you can make a try with this puma shoes sale, when wearing this puma shoes on sale, you will love this simple shoes, and later, you will make interest in this Puma shoes online. now you can get this Puma men's speed cat as a gift to your friend. so don't miss this chance to get this puma shoes.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2010

  As we know of playing basketball, and then you should wear the basketball shoes. and now you can get this nike air max as a surprise.This nike air max sale is loved by more people, and people would rather to choose this shoes, and then you will love this discount nike air max. when you choose this shoes, you can find the nike air max 2009 is hot sell, and later you can choose this nike air max 2010 which is also popular, if you still are looking for the shoes, come on to get!

  Odpowiedz

Zobacz więcej