Sport

Dalin-Hutnik 1:1 (1:0)

Dalin-Hutnik 1:1 (1:0)

12 listopada 2008

Mecz podwyższonego ryzyka?

Dalin Myślenice - Hutnik Kraków
1:1 (1:0)

M.Górecki 15 - Tarasek 78 (k)

To miał być hit kolejki, to raz. Miał być doping i prawdziwi kibice, to dwa. Były górki ziemi usypane przed trybuną, wejście na stadion dla znajomych znajomych, policja i atmosfera napięta niczym pęcherz po pięciu piwach

Kibice, których nie wpuszczono na stadion oglądali mecz z placu budowy fot. Piotr Małysz
"Mecz odbędzie się bez udziału publiczności" - informowały rozwieszone po mieście plakaty. Klub taką decyzję argumentował remontem stadionu, ale kibice dobrze wiedzieli, jaki problem zakopano pod górami ziemi.

Mecz miał być hitem, wydarzeniem, spotkaniem na szczycie. Dalin nabrał wiatru w swoje skrzydełka niczym mityczny Ikar, który w dwóch ostatnich meczach zdobył 10 bramek tracąc tylko jedną. Natomiast krakowianie mogli zasiąść na tronie - wystarczyło tylko wygrać.

Od początku było głośno. Kibice przyjezdni okazali się mistrzami ciętych ripost, które najczęściej kierowane były w stronę starszych działaczy Dalinu. Skąd to, jak to zapytacie? A z tej okazji, że od południowej strony stadionu trwają pracę nad budową parkingu, a plac budowy wypełniony był kostką brukową, na której siedzieli kibice przyjezdni. Taka dodatkowa trybuna za ogrodzeniem.

Od początku na zdenerwowanych wyglądali nie tylko ludzie obsługujący stadion, ale przede wszystkim piłkarze. Mecz od pierwszego gwizdka był wyrównany. Mimo to już w 15 minucie biało-zieloni objęli prowadzenie po strzale Michała Góreckiego. Na to Hutnik odpowiedział strzałem Pasionka, ale tego dnia Szuba był w wyśmienitej formie - pomagały mu nawet słupki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Hutnika, który za wszelką cenę chciał doprowadzić do remisu. Dalin zabarykadował się przed swoim polem karnym i robił wszystko, aby nie pozwolić Hutnikowi na wjazd w jego obręb. Tak było do 78 minuty, kiedy w polu karnym sfaulowany został Kiwacki. Kałat dostał czerwoną kartkę i poczłapał na ławkę, Hutnik otrzymał rzut karny, a kibicie przyjezdnych radość po bramce którą zdobył Leszek Tarasek.

Po rundzie jesiennej Dalin ostatecznie wylądował na 7 miejscu w tabeli tracąc 1 punkt do Garbarni i mając 2 punkty przewagi nad Wierną. Taka pozycja gwarantuje utrzymanie w III lidze, jednak przed piłkarzami z Myślenic jeszcze połowa sezonu.


Tabela III ligi region małopolsko-świętokrzyski po rundzie jesiennej 2008/2009

1. Nieciecza 30 pkt.
2. Hutnik 30 pkt.

3. Puszcza 27 pkt.
4. Korona II 27 pkt.
5. Glinik 26 pkt.
6. Garbarnia 25 pkt.
7. Dalin 24 pkt.
8. Wierna 22 pkt.
9. Czarni P. 22 pkt.
10. Unia Tarnów 19 pkt.
11. Pogoń Staszów 17 pkt.
12. Lubrzanka 16 pkt.
13. Naprzód 15 pkt.
14. Granat 12 pkt.
15. Orlicz 9 pkt.
16. Neptun 5 pkt.

Powiązane tematy

Dalin - Lubrzanka - Granat - but
Sport 3

Dalin - Lubrzanka - Granat - but

Kiedy pisałem list do trenera Bańkosza nadzieja wydawała się być wykopana poza stadion Dalinu. Trener tak natchnął piłkarzy, że do bramki starali się wepchnąć nawet własne buty

Piszę do Pana, Panie Trenerze
Sport 7

Piszę do Pana, Panie Trenerze

Piszę do Pana, ponieważ zawładnął mną niepokój i ta moja niedyspozycja umysłowa doprowadziła do pewnej konkluzji: Dalin gra prawie jak w rundzie jesiennej, tylko, że to "prawie" robi wielką różnicę

Dalin-Naprzód Jędrzejów 1:0 Ale wiało nudą
Sport 3

Dalin-Naprzód Jędrzejów 1:0 Ale wiało nudą

Forma Dalinu oscylowała gdzieś wokół szatniowo-ławkowego stylu gry polegającego na nicnierobieniu, farcie, gonieniu za piłkarzami Naprzodu i wybijaniu piłki z własnego pola karnego

Komentarze (10)

 • Brak zdjęcia
  27 lis 2009

  Jak ja bym chciał zeby na Dalinie był dobry doping...:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2009

  widze żę policja terz przyszła dopingować

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2008

  już najwyrzszy czas wywalić Kowalcze i wiesniaka Ządłę niech se idzie do mogilan
  Zwołać walne zebranie i z powrotem prosić o powrót najlepszych ludzi myslenickiego sportu Panów lijewskiego i Jopka

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2008

  Hitman co z tym dopingiem ?

  Odpowiedz
 • 13 lis 2008

  Ja nie należę do żadnego SKDMu :P Po prostu chodzę na mecze :)

  Odpowiedz

Zobacz więcej