Miasto

Myślenice: Narkotyki w mieście. Dwa ujawnione przypadki w przeciągu kilku dni

Myślenice: Narkotyki w mieście. Dwa ujawnione przypadki w przeciągu kilku dni

Najpierw policjanci zainteresowali się grupką młodych ludzi stojących wokół zaparkowanego poloneza - mieli przy sobie narkotyki, a dwa dni później na żwirowisku podczas kontroli opla znaleźli je u pasażera

Uwagę policjantów patrolujących Zarabie zwróciło zachowanie czterech młodych ludzi stojących w pobliżu zaparkowanego poloneza wzbudziło zainteresowanie policjantów. Wszystkich wylegitymowano. Przy jednym z nich policjanci znaleźli pewną ilość suszu zawierającego THC, drugi jest podejrzewany o udzielenie innej osobie substancji odurzającej. - Obaj 19-latkowie, spoza powiatu myślenickiego, ale uczący się w Myślenicach, zostali doprowadzeni do komendy, gdzie prowadzono z nimi dalsze czynności. Policjanci ustalają m.in. to, w jaki sposób młodzi mężczyźni weszli w posiadanie narkotyków - informuje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji. 

Dwa dni później w środę 5 marca w godzinach popołudniowych policjanci zainteresowali się mężczyznami, wobec których mieli podejrzenia co do posiadania zabronionych substancji. Wcześniej mieszkańcy Myślenic w wieku 23 lat dostawczym oplem wjechali w ustronne miejsce –  żwirowisko w pobliżu Raby przy ul. Kazimierza Wielkiego. Policjanci przy jednym z nich znaleźli susz konopi indyjskich, co potwierdziło badanie wykonane narkotesterem. Dodatkowo, kierowca opla został ukarany mandatem za wjazd w strefę objętą zakazem ruchu wszelkich pojazdów.

Postępowania związane z opisywanymi zdarzeniami są w toku.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi o tym, że ten, kto posiada (w jakiejkolwiek ilości) zabronione środki odurzające lub psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, natomiast jeśli udziela je innej osobie – do 10 lat.   

 

Komentarze (18)

 • Brak zdjęcia
  8 mar 2014

  Jeśli ktoś chce zniesienia zakazu dla narkotyków - jestem jak najbardziej za, tylko żeby to było połączone z całkowicie prywatną służbą zdrowia. Na zasadzie takiej, że jak ćpunek chce wyleczyć się ze swojego nałogu to płaci ze swoich pieniędzy, a jak ich nie ma to po prostu zdycha - tak działa to w większości krajów, gdzie narkotyki są co najmniej pozbawione kary więzienia ;).

  Niech każdy bierze odpowiedzialność za swoje życie i swoje czyny, ale nie oczekuje potem, że wszyscy podatnicy będą się składać na jego leczenie - tak jak to ma obecnie, gdzie nieubezpieczony ćpun i alkoholik leczenie i pomoc otrzyma, ale rodzice z dziećmi chorymi na raka muszą się bujać po specjalistach i bulić kasę za leki PRYWATNIE, bo NFZ pieniędzy nie ma.

  71 11 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 8 mar 2014

  bardzo dobrze - powylapywac wszystkich!

  67 27 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 8 mar 2014

  Jestem przeciwny narkotykom! Ale dlaczego nie wprowadzić zakazu wszelkiego rodzaju papierosów które powodują choroby serca, płuc itd prowadząc na dłuższą metę do śmierci ! Podejrzewam że gdyby za narkotykami stały potężne koncerny też by można je było kupić na każdym rogu w kiosku.. Niestety taka prawda.

  42 60 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 mar 2014

  No ostatnio kilku moich znajomych zatrzymała policja z pytaniem:
  P: Czy ma Pan/Pani coś w kieszeni... ?
  X: Tak!
  P: Co?
  X: Klucze, portfel... (uśmiech)
  P: I co się głupio śmiejesz gówniarzu? Za bardzo Ci do śmiechu?

  Ja doskonale rozumiem, że takie rutynowe kontrole są wskazane i policja ma obowiązek jest powtarzać co jakiś czas, ale 'strażnicy teksasu' mogli by się powstrzymać od chamskich i ironicznych komentarzy.

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 mar 2014

  Gimbaza to stan umysłu, nie metryki. I dzięki za pozdrowienia. To sympatyczne

  10 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...