Sport

Piłka nożna w Myślenicach: Komu kibicować po upadku Dalinu?

Piłka nożna w Myślenicach: Komu kibicować po upadku Dalinu?

Po upadku piłkarskiej drużyny seniorów Dalinu Myślenice grającej w III lidze, w najwyższej bo V lidze nasze miasto reprezentuje Orzeł

V liga Krakowsko-Wadowicka (tzw. B klasa) to najwyższy poziom rozgrywek na którym w sezonie 2014/2015 będzie można kibicować myślenickiej męskiej piłce nożnej. Drużyna z Myślenic zmierzy się tu z takimi drużynami z powiatu myślenickiego jak: Gościbia Sułkowice, Hejnał Krzyszkowice, Rokita Kornatka, LKS Rudnik, Jordan Zakliczyn, Pcimianka Pcim i Raba Dobczyce. 

Pierwszy mecz ligowy podopieczni trenera Sławomira Świecy zagrają w sobotę 23 sierpnia na własnym obiekcie z Wolnymi Kłaj, a kilka dni później również u siebie przeniesiony mecz z Rabą Dobczyce.

Jeszcze do soboty, drużyna z Myślenic walczyła w drugiej rundzie Pucharu Polski, jednak spotkanie z Hejnałem Krzyszkowice zakończyło się porażką 0:1. 

Piłkę na Dolnym Przedmieściu kopią od 66 lat 

Orzeł Myślenice jest powszechnie postrzegany jako młodszy brat Dalinu. Jak w monografii na temat drużyny z Dolnego Przedmieścia pisze Tomasz Bała; został on założony  przez strażaków OSP Myślenice - Dolne Przedmieście w 1948 roku. Początkowo klub nosił nazwę: Strażacki Klub Sportowy „Orzeł” Myślenice – Dolne Przedmieście, a oprócz sekcji piłki nożnej działała również drużyna siatkówki.

Od 2010 roku obie drużyny z Myślenic rozgrywały mecze przyjaźni podczas Noworocznych Derbów. W pięciu spotkaniach trzy razy wygrywali piłkarze Dalinu i padły dwa remisy

To właśnie z Orłem od pięciu lat Dalin Myślenice spotykał się na boisku ze sztuczną murawą podczas corocznych myślenickich derbów. Tradycja rozpoczęcia Nowego Roku przyjacielskim meczem obu drużyn, narodziła się w 2010 roku. W pierwszym spotkaniu Dalin wygrał z Orłem 9:4, rok później przywitano rok remisem 3:3, w 2012 roku o zwycięstwie zadecydował złoty gol na korzyść Dalinu (1:0), a w 2013 mecz zakończył się wynikiem 1:1. Rok 2014 piłkarze Dalinu rozpoczęli od strzelenia Orłowi 5 bramek, sami tracąc przy tym jedną. 

Stadion Orła: Jak dojechać?

Do stadionu Orła Myślenice można dojechać ul. Burmistrza Marka. Boisko znajduje się na Dolnym Przedmieściu w sąsiedztwie znajdującej się w tej części miasta strefy przemysłowej i siedzib takich firm jak Polplast i Cooper Standard.

 

.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 11 sie 2014

  umarł król, NIECH ŻYJE KRÓL!! ważne że orzełek z Myślenic i walczy dla nas dalej!

  7 29 Odpowiedz
 • 11 sie 2014

  "Po upadku piłkarskiej drużyny seniorów Dalinu Myślenice grającej w III lidze, w najwyższej bo V lidze nasze miasto reprezentuje Orzeł"

  W najwyższej, bo II lidze, po tegorocznym awansie, to gra Respekt Myślenice. Ciekawe, czemu redakcja postanowiła zignorować ten fakt.

  28 9 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 11 sie 2014

   no hehe jasne nie zauwazyles/as ze to tekst o meskiej pilce?

   15 12 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   11 sie 2014

   Kogo interesuje jakaś żeńska drużyna juniorek ?

   TYLKO DALIN !

   19 26 Odpowiedz
 • 11 sie 2014

  Szanowana redakcja zadaje pytanie w tytule artykuły, a następnie w jego treści sama stawia odpowiedź. Seniorska piłka nożna w Myślenicach to także Górki Myślenice na poziomie B-klasy. Czy naprawdę tak trudno napisać obiektywny artykuł? Tym bardziej, że teraz Myślenice reprezentują tylko dwie drużyny: Orzeł i Górki.

  25 6 Odpowiedz
  • 11 sie 2014

   Miejsce dot. myslenickiej, męskiej piłki nożnej postanowiliśmy poświęcić drużynie Orła,która obecnie gra na najwyższym szczeblu. Wcześniej był to Dalin Myślenice. Jeżeli inna drużyna w tej kategorii gra w wyższej lidze prosimy o kontakt na redakcja@miasto-info.pl

   9 14 Odpowiedz
   • 11 sie 2014

    W takim razie proszę usunąć znak zapytania w tytule artykułu, bo nijak się ma do jego treści. Według takiego rozumowania tytuł powinien brzmieć: "Piłka nożna w Myślenicach: Kibicujemy Orłowi Myślenice !"

    16 9 Odpowiedz
    • profesor profesor 12 sie 2014

     Skoro w tytule zostaje zadane pytanie, czytelnik oczekuje w tekście odpowiedzi. Ta została udzielona - odpowiedzią jest Orzeł Myślenice. Tekst ma poprawną budowę. Trudno zrozumieć Pana tok rozumowania. Najprawdopodobniej suma złośliwości w Pana głowie przewyższa zdrowy rozsądek.

     12 13 Odpowiedz
     • 12 sie 2014

      To Pan się myli. Jeśli autor zadaje pytanie w tytule artykułu, to po jego przeczytaniu, czytelnik powinien mieć możliwość dokonania wyboru komu kibicować. Niestety nie dostał takiej możliwości, gdyż autor tekstu nie wspomniał o innych myślenickich drużynach nawet jednym słowem. Bynajmniej nie jestem złośliwy, nie lubię po prostu nierzetelności i stawiania czytelnika pod ścianą.

      13 4 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 11 sie 2014

  TYLKO DALIN SIĘ LICZY!!!

  22 22 Odpowiedz
 • 11 sie 2014

  Cze1siek ma racje !! To tylko rok ... Dalin wróci Dalin nigdy nie zginie !!!. Wole kibicować juniorom Dalinu w MLJ niż Orłowi w V lidze ...

  17 20 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zakończenie lata z Orłem Myślenice
Piłka nożna 0

Zakończenie lata z Orłem Myślenice

Treningi naborowe dla najmłodszych piłkarzy, turniej 10 i 11 latków, zabawa na obiekcie Orła Myślenice, a na koniec dnia mecz pierwszej drużyny z Doln...