Miasto

Szpital: Oddział dziecięcy po remoncie

Całkowita modernizacja oddziału dziecięcego kosztowała 1,734 mln zł

Modernizacja Oddziału Dziecięcego w myślenickim Szpitalu obejmowała m.in.: wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, c.o., gazów medycznych, system wentylacji i klimatyzacji. Powstały dodatkowe węzły sanitarne. Zaadaptowano nowe pomieszczenia na miejsce zabaw dla dzieci

i pokój dla rodziców. Oddział został podzielony na części: osobne sale przeznaczone dla dzieci młodszych i starszych. Powstała nowa, większa sala intensywnego nadzoru. Inwestycję w całości sfinansowano z budżetu powiatu w kwocie ponad 1 mln 734 tys. zł. 

- Była to inwestycja bardzo potrzebna i długo oczekiwana. Średnio rocznie w oddziale hospitalizowanych jest około 1000 małych pacjentów. Zawsze mieliśmy najlepszą kadrę medyczną. Dzisiaj mamy wspaniałą kadrę medyczną i nowoczesny oddział, spełniający najwyższe standardy – mówi dyrektor SP ZOZ w Myślenicach Adam Styczeń 

Wicestarosta Tomasz Suś wręczył na ręce dr Haliny Firek – ordynatora Oddziału Dziecięcego  SP ZOZ w Myślenicach zestaw zabawek, aby umilały one najmłodszym pobyt na tym oddziale. - Ta inwestycja oznacza większy komfort dla małych pacjentów, którzy przebywają na tym oddziale, poprawę warunków pracy lekarzy i personelu pielęgniarskiego oraz spełnienie unijnych standardów -  mówił. 

 

Powiązane tematy

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie
Miasto 5

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie

Oddział ortopedyczny myślenickiego szpitala obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Z okazji okrągłej rocznicy mieszkańcy wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach, a następnie na żywo transmitowano zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego

Komentarze

 • 7 lis 2014

  Na początku chciałem życzyć jak najmniej pacjentów (oby dzieciaki były zdrowe)
  Ale chciałem zapytać czy w Uni Europejskiej zabrakło już pieniędzy, że tu nic nie dorzucili?
  Cyt."Inwestycję w całości sfinansowano z budżetu powiatu w kwocie ponad 1 mln 734 tys. zł. "
  A tu sfinansowali kładkę w 85% tj. ok 6,375 mln zł,

  http://miasto-info.pl/myslenice/9581,jawornik-trwa-budowa-kladki-dla-pieszych.html

  Cyt.
  "Całkowity koszt inwestycji (wraz z dokumentacją i nadzorem) wyniesie ponad 7,5 mln zł. Pieniądze na ten cel w 85 % pokryje dotacja unijna "

  29 8 Odpowiedz
 • 7 lis 2014

  Pozyskać pieniądze unijne może ktoś, kto się o nie stara...

  19 9 Odpowiedz
  • 8 lis 2014

   Hehe jak zawsze luna wie najlepiej. Unia ma limity dla danych powiatów w danym roku i czasami staranie nic nie pomoze. Poza tym powiat jest w czołówce powiatów w Polsce o dofinansowania z unii.znów piszecie co wam ślina na język przyniesie nie będąc w temacie.

   14 7 Odpowiedz
 • 7 lis 2014

  Właśnie tak się pieniądze unijne bezsensu wydaje... za to są 2 oddziały albo szkoła odremontowana... a nie kładka 7 baniek...

  21 7 Odpowiedz
 • 7 lis 2014

  Super - do tej pory dziecięcy był najbardziej zaniedbany!!! Życzyć jak najmniej pacjentów i samych zadowolonych.

  25 6 Odpowiedz
 • 7 lis 2014

  Polemika żenująca.
  Kładka ratuje życie, oddział też.
  Może zamiast bezsensownych inwestycji typu strzelnica dla kilku osób powinno się inwestować w rzeczy które trafiają do największego grona mieszkańców.
  Swoją drogą zarząd powiatu nie zaszalał jeśli chodzi o inwestycje w szpital, który wymaga głębokiej reformy a nie tylko pomalowania ścian.

  16 10 Odpowiedz
 • 8 lis 2014

  max1999
  Skoro jesteś lepiej zorientowany, to napisz proszę ile pieniędzy do tej pory pozyskał powiat na nasz szpital.

  3 12 Odpowiedz
 • 8 lis 2014

  Proszę Cię co za pytanie z kosmosu. Tego nikt nie wie ale wystarczy zobaczyć co zostało poczynione z ów dofinansowań choćby ten odział czy sala operacyjna itp. Nie rozumiem komentarzy. Został przedstawiony oddział dziecięcy na stronie a Wy wyjezdzacie z kładka i jakimiś innymi rzeczami nie związanymi z tematem. Szpital ma teraz odział dziecięcy po remoncie i o tym jest temat a nie jak zawsze o narzekaniu.

  A po za tym co masz do kladki? Jest ona po to aby jakiś człowiek nie pomyślał przechodzić w miejscu zakazanym i niebezpiecznym tylko dla swojego zdrowia czy życia przez kładkę. Ileż w tamtym miejscu było już wypadków smiertelnych?

  11 3 Odpowiedz
 • 8 lis 2014

  max1999
  nie gorączkuj się i przeczytaj uważnie moją wypowiedź. Nic nie mam do kładki i nie wspominałam o niej do tej pory. Powinna powstać już dawno i tyle. Niejedno życie uchroniłoby korzystanie z niej.
  Moje pytanie o środki unijne pozyskane przez powiat na szpital nie jest z kosmosu. O ile pamiętam to lądowisko w dużej mierze jest dofinansowane z tych funduszy. A może coś jeszcze?
  Wiem, że inne szpitale dużo zyskały dzięki aplikowaniu o środki z UE.
  http://www.fundusze-europejskie.pl/artykul/0,0,a,410,Nowoczesna-izba-przyjec-za-unijne-pieniadze.html
  http://www.zoz.konskie.pl/?q=pl/fundusze-unijne
  http://www.szpitallimanowa.pl/index.php/malopolski-regionalny-program-operacyjny-mrpo-2007-2013.html
  http://www.szpitallimanowa.pl/index.php/program-operacyjny-infrastruktura-i-srodowisko-2007-2013.html

  5 5 Odpowiedz
 • 9 lis 2014

  oby jeszcze zmienili personel na tym oddziele to i dzieciakom i ich rodzicom będzie lepiej w chorobie :)

  9 9 Odpowiedz
 • Natalia Batko 11 lis 2014

  [Wicestarosta Tomasz Suś wręczył na ręce dr Haliny Firek – ordynatora Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Myślenicach zestaw zabawek, aby umilały one najmłodszym pobyt na tym oddziale. ]TEN ZESTAW TO DWA MISIE ,GRA PLANSZWAI MALUTKIE PUZELKI...ZENADA...A CO DO PERSONELU TO RZECZYWISCIE NIEKTORYCH WYPADALOBY ZMIENIC...

  5 6 Odpowiedz
 • 12 lis 2014

  Natalia nie liczy się ilość tylko gest. Nie wiem czy wiesz ale ogólnie na oddziale nie powinno być żadnych zabawek, bo to nie zgodne z regulaminem. Kupił źle, nie kupiłby napisałabyś że chytry. Boże ludzie co się z wami dzieje. Jak Starostwo i dyrekcja szpitala nie robiła nic, to mogliście pyskować. Ale teraz robia naprawdę dużo. Remont za remontem. Jeszcze źle. Co jeszcze maja zrobić, żeby Wam dogodzić. hmm.

  yoda napisał/a:

  Polemika żenująca.

  Swoją drogą zarząd powiatu nie zaszalał jeśli chodzi o inwestycje w szpital, który wymaga głębokiej reformy a nie tylko pomalowania ścian.

  Nie wiesz nie pisz. Remont to nie tylko pomalowanie ścian, ale również wymiana okien, drzwi, remont toalet. Wymiana węzłów sanitarnych, nowe podłogi, nowe łóżka, nowy lepszy sprzęt. Ale ty widzisz tylko pomalowane ściany. Mamy Nowy blok operacyjny, Odnowione większość oddziałów. Ciągle kupowany jest nowy sprzęt, Mamy nową pracownię RTG, niedługo powstanie zintegrowany oddział Matki z dzieckiem finansowany ze środków Unijnych. cały czas coś się dzieje. Pracownicy szpitala pracują w komfortowych warunkach. Mimo ciężkiej sytuacji finansowej szpital, Nie brakuje leków, Nie brakuje sprzętu. Cały czas prace posuwają się do przodu. Ale to jest nieważne, bo Wice starosta kupił mało zabawek. Brawo. a podobno myślenie nie boli.

  9 2 Odpowiedz
 • 13 lis 2014

  A które to pielęgniarki do "wymiany"?

  2 3 Odpowiedz
 • 14 lis 2014

  byłam osobiście na oddziale i muszę powiedzieć, że wszystko wygląda bardzo ładnie i jest tam o niebo lepiej niż było (o ile w szpitalu może być dobrze...). jest przede wszystkim czysto, kolorowo i bardziej przyjaźnie dla dzieci. gdyby jeszcze tylko znalazł się sponsor i kupił nowe łóżeczka zwłaszcza dla tych najmniejszych dzieci byłoby "super".

  4 1 Odpowiedz
 • 14 lis 2014

  bo te łózeczka na uroczystym otwarciu były pożyczone i na drugi dzien oddane teraz malują stare wszystko jak za komuny za najlepszych lat

  4 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  miki

  Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  ja powiem tak ze bylam w odwiedziny. oddzial jako oddzial super w porownaniu z tym na ktory ja trafilam z wlasnym dzieckiem. ale ...bo zawsze jakies ale jest... personel bez podejscia do dzieci,nie delikatny,nerwowy. czytalam o zarzutach co do zabawek dla dzieci na oddziale(sali) i tu pytanie czym sie takie dziecko(nie zaleznie od wieku przebywajac np.tydzien w szpitalu0 ma sie zajac jak nie pluszakiem,grami planszowymi,rysowaniem itd? tv sie mu w koncu nudzi i ze tak powiem "chodzi z nudow po scianach". no chyba ze ktos ma laptop,tablet...z internetem,grami(lecz na taki sprzet nie wszystkich niestety stac)i dziecku podrzuci to ma spokuj. a rodzic nie wyspany bo spiocy na podlodze,lezaku plazowym lub czyms podobnym bo wbrew zapewnieniom narazie nie jest nic udostepnione"staje na glowie"zeby zapewnic wszystko dziecku i uzupelniac powinnosci pielegniarek juz nie mowie o lekarzach co poniektorzy stana w drzwiach zapytaja"WSZYSTKO W PORZADKU?" jesli odpowiesz tak to nie zbadaja o niczym nie informuja nawet o nazwisko nie zapytaja nie mowiac juz o tym zeby zapytac z "czym "dziecko lezy a karty info tez ze soba nie maja. no i tu znow rola zmaczonego rodzica dopytywac sie o wszystko...... to chyba by bylo na tyle co do tego oddzialu. dzieci ktore ca nasza przyszloscia........... reszte dopowiedzcie sobie sami.dziekuje za uwage

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 4

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”
Myślenice 29

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

Przez kilka dni pod internetową petycją o ocalenie drzew przed wycinką planowaną w ramach rewitalizacji centrum podpisało się ponad 700 mieszkańców, a kolejna grupa zdecydowała się nagłośnić sprawę, organizując pikietę pn. „Stop wycince drzew na rynku w Myślenicach” Przypomnijmy; we wrześniu mają ruszyć prace związane z rewitalizacją myślenickiego...